Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 03:56.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1421 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 72  Sljedeća
CHAT 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6729
Post Re: CHAT
Trapavi je napisao/la:
Pretpostavljam da se evropski obrazac nabavne dozvole vadi kod nas u mupu , pa neko ko je vadio i kupovao vani neka napiše koju kako to sa kupovinom vani ide. Dali je to sve što treba ili ima još nešto što treba od dokumenata , zatim kako je moguće kupiti gotovo streljivo i dali je moguće te dali se dobije u ruke prilikom kupovine ili na granici.



Stvar moze varirati od pojedinog trgovca do trgovca u Sloveniji, u ovisnosti kako oni rjesavaju svoju administraciju sa svojim loklanim procedurama

Uglavnom, prvo se sve dogovori sa trgovcem kako on hoce da mu se serviraju papiri.
U pravilu to su nasa Hr nabavna dozvola (1), i EU obrazac nabavne (2).
Kad se ima nasa nabavna dozvola, EU obrazac nas mup izdaje rutinski, prakticki odmah.

Trgovac u SLO moze traziti i punomoc (3) da u ime klijenta (kupca) rjesava svoju izvoznu administraciju.
Kod nekih je nekad bilo dovoljno to napisati rukom, neki traze izjavu kod naseg javnog biljeznika.

Kad se skupe ti papiri, to se posalje postom u sloveniju, na adresu trgovca.
Kome se da voziti moze odnijeti papire i osobno.

Trgovac obicno trazi neku uplatu, avans prije same kupuvine, od tog, cini mi se oko 19 eur ide na njihove neke taxe.
Znaci, (4). papir bi bio dokaz o uplati.

Unutar nekoliko dana, ili vec nakon nekog vremena, trgovac rjesi izvozne papire sa svoje strane.
A kupac ode autom po svoje novo oruzje, i sve pratece papire.
Na granicnom prijelazu se sve prijavi pogranicnoj policiji i pokazu papiri.

Kod dolaska kuci, zakonski rok za registraciju je 8 dana.

Streljivo se kupuje takodjer sa eu obrascem kao i oruzje. Obrazac se vadi kod nas na mup, uz oruzni list.

Ovo je ugrubo, detalji mogu varirati od trgovca do trgovca, zato se sve unaprijed dogovori i razjasni emailom ili telefonom sa loklanom trgovinom.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


08 sij 2020, 10:02
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Trapavi , najjednostavnije i najkraće ti je:
Kontaktiraj trgovca kod kojega želiš kupiti,popiši sve što ti każe da trebaš nabaviti,na kraju ga pitaj ima li još kakvoga troška?
Kod nas(MUP) pribavi sve potrebno kako ti je rečeno i još jednom pitaj za ev. obaveze.
Tako ti je najbolje ,a ne da ti se desi da se netko sjeti(od naših) ....e gospodine ,ali nemate.......ali niste.....


08 sij 2020, 18:08
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: CHAT
Trenutno ne namjeravam ništa od oružja i streljiva a ovo drugo i tako nije problem. Možda da imamo streljanu kupio bi nešto da mogu doći jednom 2 puta mjesečno ispucat nešto metaka toliko da se ne zaboravi. Pa i sa ovim što imam bi čovjek svako toliko opalio koji metak da se uvjek zna da je sve ok sa upucanošću .
Ipak u odnosu na vrijeme prije rata to je sa uvozom sto puta kompliciranije, pa prije si došao u Ferlach odabrao pušku i ako te pitao pasoš pokazao si ga i gotovo do tvoje granice. Streljivo se kupovalo kao cigarete bez ičega , djelovi oružja da se ne govori itd.
Mislim da se kod nas ništa dugo neće promjenit jer je sve prekomplicirano i prenormirano a državna birokracija uživa u svojim sigurnim radnim mjestima i naravno nema potrebe ništa mjenjat.
Koliko to daleko ide bilo je na tv nekoliko puta slučaj kad je čovjek negdje u Slavoniji skupljao karijolu papira i dozvola za farmu svinja . Ništa ne bi bilo čudno pa čak ni za naše prilike da među dozvolama nije morala biti suglasnost ministarstva kulture.
Je da ima možda i 7-8 godina od tog (nisam siguran) , ali ako to nije sramota i pokazatelj birokratizacije i kompliciranja svega ne znam što jest.


08 sij 2020, 20:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Svi ovi problemi nisu slučajni!
Svo birokratiziranje,kompliciranje i dr zapravo se namjerno radi.
Cilj svega jest da nam ogadi oružje , nabavu ,pa i samu pomisao o nabavci.
Ako i dođeš do oružja, oni će maksimalno odugovlačiti da ga dobiješ što je kasnije moguće.
Sve to rade pojedinci u strukturama bez obzira što nam zakoni omogućavaju nabavu oružja.
To su određene eminencije koje pokušavaju izigravati paralelni sustav u sustavu.
Oni misle da će na taj način u rukama ljudi biti što manje oružja.TO je njihov cilj.
Dokaz svega izrečenog sam i ja sam.
Na jednoj sam temi opisao probleme koje sam imao kod nasljeđivanja oružja pok oca,bez obzira što oružje imam 30 godina.
Ukratko,u MUPu nikako da riješe moj predmet,ja kulturno pitam svakih mjesec dana ....ništa,....kažu prićekajte još,.....znate Povjerenstvo ima puno posla, Otiđem osobno u MUP službenica kaže -ČEKAT ĆETE JOŠ DUŽE VRIJEME. (???),a bez da me uopće pitala ime i prezime !?
I ja izgubim strpljenje i jedan dan predveče uputim mail načelnikuPU u kome ukratko opišem što me snašlo.
I........iduće jutro u 8 sati i 10 min dobivam mail od načelnika- poštovani ,Vaš zahtjev je riješen -javite se službeniku.......
I što reći, evo ovo je savjet svima koji imaju sličnih problema - obratite se nadređenima,vidjeti ćete da ima efekta!


08 sij 2020, 21:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6729
Post Re: CHAT
ne bih se slozio s time da je to planski da se ljudi razoruzaju.

Novi zakon omogucuje pojednostavljeni postupak, a i upravne taxe su pojeftinile za duplo, i prije tog novog zakona.
Ali svako administriranje je samo po sebi komplikacija

Svaka birokracija je inace muka, uzmimo na primjer gradjevinske dozvole...

Stvar je kad se rade papiri, za bilo sto, naoruzat se strplejenjem, i pomalo, bez nervoze.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 sij 2020, 01:20
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: CHAT
Da ali dovoljno je da samo jedna karika u lancu administriranja štopa i evo belaja , onda počme zivkanje , živciranje itd.


09 sij 2020, 11:40
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Upravo to!
Netko ti zahtjev metne u ladicu i ne mrda............dok ga ne priupita načelnik.


09 sij 2020, 12:54
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: CHAT
koja je procedura nabave LW cijevi.. nešto mi zvoni da ide samo preko ovlaštenog puškara :?:


19 sij 2020, 15:36
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Sirovu cijev možeš kupiti bez problema.
Za cijev sa ležištem metka treba nabavna.
Samo je cijev sa ležištem metka važan dio oružja,za razliku od sirove cijevi.


19 sij 2020, 21:25
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6729
Post Re: CHAT
Stari clanak u Nacionalu, nedavno objavljen na internetu:

https://www.nacional.hr/dossier-hrvati- ... -i-obrane/

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 ruj 2020, 07:52
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
Svakom sa imalo zdravog rezoniranja je to napisano u tekstu jasno. Ali promicateljima zabrana nije u cilju logično zaključivanje, nego tiranska kontrola i potčinjavanje. To je slično kao i sa ovim čimpanzama što prosvjeduju i demoliranu po gradovima U SAD-u, statistike jasno kažu da se daleko više bjelaca ubija od strane policije i da je daleko više crnaca sklono kriminalnim aktivnostima. Ali to je sve nebitno manipulatorima iza zavjese koji upravljaju čimpanzoidima.


10 ruj 2020, 17:26
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: CHAT
Ne znam otkud nekome vrijeme da prosvjeduje danima ,logika govori da nemaju radno vrijeme od 8 do 16 niti bilo kakvo radno vrijeme
Opet ,ne sviđa mi se ideja o ljudima u čudnim uniformama i ar puškama u rukama istih. Koncept neke naoruzane milicije koja nije uređena od strane države je pomalo zastrašujući :mrgreen:


10 ruj 2020, 18:47
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
2 amandman američkog ustava je i zamišljen kao zaštita građana od tiranske vlasti. Tako da su meni naoružane milicije slobodnih građana sasvim prihvatljive, pogotovo u obrani svojih bližnjih i vlastite imovine.
A koliko su manipulatori jaki i koliko je dijabolična sprega vlasti i medija najbolje se vidi u ovoj laži i farsi oko korone.


10 ruj 2020, 19:34
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: CHAT
damirdj75 je napisao/la:
Koncept neke naoruzane milicije koja nije uređena od strane države je pomalo zastrašujući :mrgreen:


meni je zastrasujuc koncept vojske i policije u rukama "države" tj. jednog ili nekoliko luđaka.
smatram da je kroz povijest puno vise zla učinjeno pod pokroviteljstvom i u ime država, nego u privatnim aranžmanima.

_________________
Put your money where your mouth is.


10 ruj 2020, 19:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
timmy75 je napisao/la:
damirdj75 je napisao/la:
Koncept neke naoruzane milicije koja nije uređena od strane države je pomalo zastrašujući :mrgreen:


meni je zastrasujuc koncept vojske i policije u rukama "države" tj. jednog ili nekoliko luđaka.
smatram da je kroz povijest puno vise zla učinjeno pod pokroviteljstvom i u ime država, nego u privatnim aranžmanima.

Najveći zločini u povijesti su učinjeni upravo tako!
Uključujući i oba svjetska rata!


10 ruj 2020, 21:15
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: CHAT
timmy75 je napisao/la:
damirdj75 je napisao/la:
Koncept neke naoruzane milicije koja nije uređena od strane države je pomalo zastrašujući :mrgreen:


meni je zastrasujuc koncept vojske i policije u rukama "države" tj. jednog ili nekoliko luđaka.
smatram da je kroz povijest puno vise zla učinjeno pod pokroviteljstvom i u ime država, nego u privatnim aranžmanima.

Država to smo mi :D znaci mi ih biramo,zadnjih 30 godina se samo smjenjuju na vlasti doduše nekog trećeg ili četvrtog izbora nema.
Kažu da svaki narod zaslužuje vlast koju izabere ma kakvi oni bili :D


10 ruj 2020, 21:33
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: CHAT
frulica je napisao/la:
2 amandman američkog ustava je i zamišljen kao zaštita građana od tiranske vlasti. Tako da su meni naoružane milicije slobodnih građana sasvim prihvatljive, pogotovo u obrani svojih bližnjih i vlastite imovine.
A koliko su manipulatori jaki i koliko je dijabolična sprega vlasti i medija najbolje se vidi u ovoj laži i farsi oko korone.

Sto je točno laž ? Reakcija u prvom valu je možda pretjerana ali tada se nije znalo apsolutno ništa o samom virusu...Možda misliš da je naš vodeći epidemiolog Toni Cetinski :mrgreen:


10 ruj 2020, 21:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Što je točno laž?
To je pitanje svih pitanja?
Jer ovo što nam pričaju iz stožera i vlade , istina sigurno nije.
Pravo na izražavanje mišljenja i pravo na prosvjed svatko ima.


10 ruj 2020, 21:50
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: CHAT
Mirok je napisao/la:
Što je točno laž?
To je pitanje svih pitanja?
Jer ovo što nam pričaju iz stožera i vlade , istina sigurno nije.
Pravo na izražavanje mišljenja i pravo na prosvjed svatko ima.

Naravno da imaju pravo na prosvjede,problem je samo što će ti prosvjednici nakon takvih derneka popunjavati ionako prepunjene kapacitete bolnica,zaraziti ljude koji su odgovorni.
Ja znam dvojicu sa koronom jedan je nakon 3 tjedna bio na poslu bez simptoma a drugi je umro,pa ko voli rizik...


10 ruj 2020, 22:02
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Čak i prof Primorac kaže da od 25 evidentiranih kao korona,čak 19 vjerojatno nije korona.
To su rezultati najnovijih ispitivanja i revizije testiranja.


10 ruj 2020, 22:07
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1421 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 72  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan