Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 08:23.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 126  Sljedeća
COVID19 - opasnost 21. stoljeća 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mislim da korona ima ima zdravstveni,gospodarsski,politički ,pa i moralni aspekt.
Uz sve navedeno korona je upravo čavao u lijes života u Hrvatskoj.
U normalnim zemljama ljudi na položajima daju ostavke i zbog osjećaja vlastite odgovornosti,a i za puno manje propuste i probleme od onih kod nas.


09 tra 2021, 12:10
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 09 ožu 2018, 00:24
Postovi: 272
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ne želim biti teoretičar zavjera ali ovo sa koronom je otišlo u apsurd. Život ne čini samo rad i ako čovjek nema ništa osim rada i kupovanja hrane da bi radio, život postaje besmislen. Ako ovo ludilo potraje, broj onih koji rade će biti sve manji a broj depresivnih sve veći. Čini mi se da će broj kolateralnih žrtava korone biti veći od broja onih koji su preminuli od bolesti. Što se tiče politike, u nju ljudi ulaze iz entuzijazma ili koristoljublja. Na žalost entuzijazam se brzo potroši pa ti odustanu a ostanu samo oni drugi.


09 tra 2021, 13:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Kolateralne žrtve već su sada veće.
Kako vrijeme ide bivati će i još veće ,jer rezultati će bivati vidljiviji.


09 tra 2021, 14:17
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
samoborac je napisao/la:
Ne želim biti teoretičar zavjera ali ovo sa koronom je otišlo u apsurd.


Ja jesam teoreticar zavjera :D i tvrdim da problemi sa coronom,prvenstveno ekonomski,nisu jos ni blizu pocetka.A onda veliki reset globalni reset iz globalnog problema koji ce pomoci formiranju jedne svijetske vlade.NEW WORLD ORDER dolazi.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


12 tra 2021, 12:37
Profil Web stranica
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
"Potrebno je uništiti živote 99,9% populacije, kako bi se zaštitio onaj 0,1%."

"Ako 0,1% od svih cijepljenih umre od cjepiva, to je mali, irelevantan postotak."

:D

Danas sam to pročitao, tako lijepo je sve sažeto

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


12 tra 2021, 15:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
"Potrebno je uništiti živote 99,9% populacije, kako bi se zaštitio onaj 0,1%."

"Ako 0,1% od svih cijepljenih umre od cjepiva, to je mali, irelevantan postotak."

:D

Danas sam to pročitao, tako lijepo je sve sažeto


Kako lijepo rečeno! :mrgreen:


12 tra 2021, 16:27
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 ruj 2018, 06:20
Postovi: 122
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ne tako davno, ja i šira obitelj obolili smo od Covida i sve što sam do tada mislio da znam o tome je palo u vodu.

Moja strana familije (ja, otac, majka, baka) smo svi vrlo aktivni, oduvijek se bavimo sportom, bez ikakvih zdravstvenih tegoba. Čak je i baka za staricu od 87 godina vrlo vitalna i zdrava. Svi smo imali teške simptome, visoku temperaturu, kašalj, danima bili polumtrvi a majka i baka su već evo dva tjedna u bolnici s tima da je majka na intenzivnoj njezi sa obostranom upalom pluća.

Ženina strana familije (izuzev žene koja je isto sportski tip) ima kojekakvih problema, slabe su kondicije i osrednjeg imuniteta. Prošli su bez većih problema, dva-tri dana temperature, nešto bolova, kašljanja... čak se i djed od 87 godina kroz tjedan dana oporavio bez vidljivih posljedica.

Djeca (curica 3 godina i momak 3 mjeseca) su isto obolili no sa blagim simptomima koji su trajali dva dana.

Prošao sam par hospitalizacija/liječenja do sada, uglavnom kao rezultat ekstremizma u stvarima kojima se bavim i ovo stvarno nije bilo ugodno. Imao sam varicella–zoster prije koju godinu i iako je to daleko daleko bolnije od Covida, nije puno neugodnije kada se sve zbroji i oduzme. Da bih rado ponovio - definitivno ne. Da li ću se poučen novim iskustvom cijepiti? Ne. Da li ću cijepiti djecu? Ni u ludilu. Da li ovo što smo prošli opravdava atmosferu straha i panike koja nam se nameće, zatvaranja, uništavanje ekonomije i svo ludilo koje nas prati zadnjih godinu-dvije? Definitivno ne.


12 tra 2021, 21:43
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mraz je napisao/la:
Ne tako davno, ja i šira obitelj obolili smo od Covida i sve što sam do tada mislio da znam o tome je palo u vodu.

Moja strana familije (ja, otac, majka, baka) smo svi vrlo aktivni, oduvijek se bavimo sportom, bez ikakvih zdravstvenih tegoba. Čak je i baka za staricu od 87 godina vrlo vitalna i zdrava. Svi smo imali teške simptome, visoku temperaturu, kašalj, danima bili polumtrvi a majka i baka su već evo dva tjedna u bolnici s tima da je majka na intenzivnoj njezi sa obostranom upalom pluća.

Ženina strana familije (izuzev žene koja je isto sportski tip) ima kojekakvih problema, slabe su kondicije i osrednjeg imuniteta. Prošli su bez većih problema, dva-tri dana temperature, nešto bolova, kašljanja... čak se i djed od 87 godina kroz tjedan dana oporavio bez vidljivih posljedica.

Djeca (curica 3 godina i momak 3 mjeseca) su isto obolili no sa blagim simptomima koji su trajali dva dana.

Prošao sam par hospitalizacija/liječenja do sada, uglavnom kao rezultat ekstremizma u stvarima kojima se bavim i ovo stvarno nije bilo ugodno. Imao sam varicella–zoster prije koju godinu i iako je to daleko daleko bolnije od Covida, nije puno neugodnije kada se sve zbroji i oduzme. Da bih rado ponovio - definitivno ne. Da li ću se poučen novim iskustvom cijepiti? Ne. Da li ću cijepiti djecu? Ni u ludilu. Da li ovo što smo prošli opravdava atmosferu straha i panike koja nam se nameće, zatvaranja, uništavanje ekonomije i svo ludilo koje nas prati zadnjih godinu-dvije? Definitivno ne.

Jako realno opisano,proživljeno,životno!
Sa svakom riječi se slažem i nadam se da će ti svi članovi obitelji biti dobro i želim Vam brzi oporavak!
Mraz :A25:


12 tra 2021, 22:08
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Lijepo smo jučer od min Marića imali priliku čuti istinu oko zdravstva i korone.
Oko korone se kao nešto radi,ali......
Sve djelatnosti u zdravstvu su na nekome minimumu aktivnosti,a troškovi tih aktivnost su veće nego ikada!?
Love nema ,niti će je biti,ali Plenki se hvali kako će on ,eto,platiti 4 milijarde veledrogerijama.
A njegov ministar pred kamerama kaže:do sada smo dugovali veledrogerijama,a sada dugujemo bankama,jer smo se kod njih zadužili !
Zatim Plenki kaže kako on penzićima daje kovid dodatak,a istovremeno nema novca za penzije,znači još milijarda zaduživanja.
Dakako ,sasvim slučajno je to pred lokalne izbore,a dugove ćemo plaćati mi i naša djeca.
Istovremeno kako i sami kažu,situacija sa koronom je nikada gora!
Fantastično :A00:


17 tra 2021, 15:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ovi naši opet nadmašili sami sebe!
Kažu da je Boris Milošević obolio od korone ,uprkos tome što se cijepio!
I kaže Beroš da je to prava stvar,jer zbog cjepiva će mu simptomatska slika biti puno blaža!
Ne znam kako to unaprijed zna?
Ali što je onda sa onih 800 000 građana Hrvatske koji su koronu dobili,preboljeli,a da nisu ni znali da ju imaju!?
A zamislite,nisu se ni cijepili! :mrgreen:


25 tra 2021, 18:56
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
O kakvom cijepivu uopce pricate?Nije sve sto je u sprici cijepivo. ;)

U cijepivu se nalaze tvari koje predstavljaju neku bolest, npr oslabljeni ili mrtvi mikroorganizmi koji uzrokuju bolest, ili dijelovi proteinskog omotača virusa , RNK tog virusa.Tada nas imuni sustav prepoznaje ubrizgane djelove virusa kao neprijatelje i nas organizam proizvodi antitijela.
Na taj nacin klasicna cijepiva poticu nas imunitet da se brani protiv virusa.

To su do sad bila cijepiva koja smo svi primili kao djeca.

Ovaj preparat danas nema nista od virusnog materijala u sebi nego djeluje na genetsku razinu nasih stanica nastojeci na taj nacin potaknuti da nas organizam stvara antitjela.Takvi lijekovi su se do sada upotrebljavali samo na vec bolesnim osobama.
Dakle ne radi se o cijepivu za covid nego o genskoj terapiji.
To nije nikakva teorija zavjere.Jedino nije poznato sadrzili li Kineska vakcina u sebi virusni materijal,ostale ne sadrze koliko mi je poznato.
Mnogi znanstvenici upozoravaju da to moze izazvati pojavu teskih autoimunih bolesti kod cijepljenih ljudi ali ne dopiru u mainstream medije.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


28 tra 2021, 09:29
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Cisto informativno, znamo za dva staracka doma gdje su svi primili dvije doze cjepiva Pfajzer na samom pocetku faze cjepljenja i sada imaju 20 tj 30 pozitivnih na Covid. Nakon sto se proculo da informacije cure ne znamo kakvo je stvarno stanje tih ljudi... Ne radi se trolanju ili lupetanju niti namjernom sirenju laznih vjesti... No pravo pitanje je zasto se o tome suti u medijima.???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


01 svi 2021, 14:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Pitanja sve više,odgovora nema.
Vozim se neki dan Zg obilaznicom i po lijevoj traci vidim ide policija pod rotirkom.
Pređu me i na kombiju iza njih piše prijevoz lijekova,skužim voze cjepivo.
Ali iza njih još jedan kombi pun interventne policije,znači pratnja.
E sad,stvarno ne znam što je to da takve stvari treba pratiti deset teško naoružanih policajaca?
Što se tu štiti?
Nisam čuo da je bilo kada netko i pokušao ukrasti to nazovi cjepivo!?
Nešto razmišljam,što je zapravo u tome što se ne smije znati,odnosno da netko i dođe do toga i ustanovi što je unutra?
Možda je zato takav strah i osiguranje?


03 svi 2021, 12:16
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 385
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Pitanja sve više,odgovora nema.
Vozim se neki dan Zg obilaznicom i po lijevoj traci vidim ide policija pod rotirkom.
Pređu me i na kombiju iza njih piše prijevoz lijekova,skužim voze cjepivo.
Ali iza njih još jedan kombi pun interventne policije,znači pratnja.
E sad,stvarno ne znam što je to da takve stvari treba pratiti deset teško naoružanih policajaca?
Što se tu štiti?
Nisam čuo da je bilo kada netko i pokušao ukrasti to nazovi cjepivo!?
Nešto razmišljam,što je zapravo u tome što se ne smije znati,odnosno da netko i dođe do toga i ustanovi što je unutra?
Možda je zato takav strah i osiguranje?

Vjerovali ili ne, sve države tu robu smatraju strateški važnom + tražena je roba na tržištu (baš zato što je strateška). I mi kada iz Kine dofuramo avion sa cjepivom, TEK timovi + vojska su osiguranje.

_________________
μολὼν λαβέ


03 svi 2021, 12:43
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
I dalje stoji pitanje,je li neko(kod nas) ili drugdje ,pokušao orobiti pošiljku?


03 svi 2021, 13:09
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 385
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Da, kratko i jasno. Na sve moguće načine.Pa na ovom svijetu se krade sve za što postoji potražnja, od poklopaca šahtova po Zagrebu, pa do nuklearnog goriva.
Nema smisla kopirati linkove, pošto nitko nikome više ne vjeruje, ali nema veze:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... d-security
https://theloadstar.com/vaccine-supply- ... nterfeits/
https://www.marketwatch.com/story/crimi ... 1610642282
https://www.freightwaves.com/news/us-ma ... -shipments
https://www.nytimes.com/2020/12/03/us/p ... tacks.html

_________________
μολὼν λαβέ


03 svi 2021, 13:39
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Gledao sam ova prva tri linka i sve se svodi na upozorenja o mogućim krađama.
Čak se govori da su pokrali i wc papir.
Samo ,ništa se ne osigurava kao tkz cjepivo za koronu,o tome se radi.


03 svi 2021, 21:45
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 385
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Gledao sam ova prva tri linka i sve se svodi na upozorenja o mogućim krađama.
Čak se govori da su pokrali i wc papir.
Samo ,ništa se ne osigurava kao tkz cjepivo za koronu,o tome se radi.

Linkovi su nebitni, za minutu se nađe na desetine sličnih. Poanta je da je rađena procjena rizika po cijelom svijetu i svi štite te pošiljke kako smatraju dostatnim. Totalni sam laik po tim pitanjima, ali vidio sam svega na svoje oči i ništa me ne čudi.
Npr, za obični komercijalni let dotične aviokompanije, snajper pokriva perimetar, jedan tim je u avionu, jedan tim je u vozilu pored. Dok opet, na isti aerodrom jedne godine u danima oko Božića sleti cargo Il-76 u više navrat koji se dupkom napuni oružjem i municijom kao salatom i ode bez ikakvih posebnih mjera.
Tako je kako je izgleda :A03:

_________________
μολὼν λαβέ


03 svi 2021, 22:25
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
O tome ti pričam.


03 svi 2021, 22:50
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Budite ozbiljni, pa valjda je svima vec jasno da se zna tko sve mora zaraditi na ovoj plandemiji, kao sto se zna i tko mora propasti...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


06 svi 2021, 09:40
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 126  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan