Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 25 tra 2024, 21:25.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 126  Sljedeća
COVID19 - opasnost 21. stoljeća 
Autor/ica Poruka
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Darko11 je napisao/la:
Ma kakvo stajanje ne moze gripa stati? Tek dolazi treci val, famozni treci val dolazi od 5 mjeseca lani, a dolaze i novi sojevi,opasni mutanti,vakcine ,lom gospodarstva, a revolucija vjerovatno ide nakon sloma kad se ogladni ,a onda cemo vidit ko ce biti spasitelji i kakva ce biti rijesenja.Pustit ce vas sad 2-3 mjeseca malo u birtiju i onda nastavljamo .Tek postaje zabavno a vi pricate o kraju :D .Ja sam mislio da u vama ima malo vise avanturistickog duha ovdje na forumu, al nekako mi djelujete uplaseno?

Moraš razlikovati razuman i uplašen ;) Uostalom ja sam barem 5 mjeseci miran ... :lol:


26 sij 2021, 12:24
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Trapavi je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Ne znam u konačnici ni da li su to oni,a gdje si ti u svemu tome?
Nešto sve više spominješ revoluciju?

Na revoluciju i pobunu početkom neovlaštenog otvaranja kafića i drugog ti asociraš , mene to ne zanima ja sam kontrarevolucionar . a kako sam umirovljenik ostaje mi samo čekat penziju ako je bude .

Kontrarevolucionar,a revolucije nema...???
Ako misliš da su revolucionari ljudi koji žele raditi,a rad su im zabranili..???
Obaveze moraju platiti,stižu rate kredita,nemaju od čega živjeti.......i zamisli.......usuđuju se dići glas....!?
A kraja problemima se nigdje ne vidi!
Ti ćeš penziju nekakvu dobiti, mnogi drugi ništa.
Znaš onu .....sit gladnom ne vjeruje...


26 sij 2021, 13:45
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Nikad u životu nisam digao nikakav kredit osim na bezvezne iznose na nekoliko rata kad bi nešto kupovao . Kredit je ropstvo i to dužničko a kod nas se uzima šakom i kapom .
A da li ću dobit penziju otom potom. Inače samo bedasti ljudi kupuju napr aute na kredit , ne vidim svrhe toga .


26 sij 2021, 14:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Kakav kredit za auto?
Čovijek digao 1 700 000 kn za pokretanje posla -kafić .
Sada ne smije raditi,dolaze rate na naplatu,mjesečna rata 15 000 kn,on i žena su radili u kafiću,stan u kojemu žive su dali pod hipoteku,troje djece......
trebaš još nešto....???
A samo što žele je RADITI,ali ne ide to lako kod nas!


26 sij 2021, 16:13
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Kakav kredit za auto?
Čovijek digao 1 700 000 kn za pokretanje posla -kafić .
Sada ne smije raditi,dolaze rate na naplatu,mjesečna rata 15 000 kn,on i žena su radili u kafiću,stan u kojemu žive su dali pod hipoteku,troje djece......
trebaš još nešto....???
A samo što žele je RADITI,ali ne ide to lako kod nas!

Taj koji je za kafić digao taj novac je budala , mogao je dignut 10 000 000 kn. I kod pokretanja posla treba malo mućnut glavom a ne zinut i srljat .
A gdje to kafići rade ? pa da idemo pit .


26 sij 2021, 20:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
To i je razlika u odnosu na tebe.
Ti čekaš doma penziju,a on je za tebe budala jer je uložio u posao.
Posao je i dobro krenuo,a onda debakl,ne znam samo u što se po tvome u HR isplati uložiti?
Čovijek hoće raditi,ne želi biti uhljeb,ali kažeš da je budala...?


26 sij 2021, 20:47
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
To i je razlika u odnosu na tebe.
Ti čekaš doma penziju,a on je za tebe budala jer je uložio u posao.
Posao je i dobro krenuo,a onda debakl,ne znam samo u što se po tvome u HR isplati uložiti?
Čovijek hoće raditi,ne želi biti uhljeb,ali kažeš da je budala...?

Pa i ja bi naprimjer htio kupiti vilu na atraktivnoj lokaciji i uredit je za bavljenje turizmom. Ali ja taj novac nemam a u dužničko ropstvo i to doživotno ne idem, ne usudim se . Dobro sad je već i kasno za moju generaciju , no opet kažem treba dobro gledat koliko ćeš zinut. A ako je za kafić digao taj kredit i nije drugo nego budala.
To u što se u HR isplati uložiti ne zna ni najveći financijski stručnjak. A za tvoju informaciju svoju sam penziju pošteno zaradio , ovih si dana imao priliku viditi što i koliko i kakav posao rade vatrogasne postrojbe . Gdje je najgore i najteže tu si i nema izmotavanja , po cjenu svog života moraš raditi i amen . Inče već sam jednom napisao i pogrešio za nekoliko mjeseci pa se sad ispravljam . Moj radni staž je po rješenju mirovinskog iznosio 52 godine 4 mjeseca i 9 dana . E sad ako nisam zaradio penziju ,nego je samo čekam onda neka mi je ne daju .


26 sij 2021, 21:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ove sve teškoće su povezane sa temom,ali kakve to veze ima sa tvojom penzijom , ja ne znam.


26 sij 2021, 22:03
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Ove sve teškoće su povezane sa temom,ali kakve to veze ima sa tvojom penzijom , ja ne znam.

Nisi li ti rekao da sjedim doma i čekam penziju , eto ti veze .


26 sij 2021, 22:09
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Jel ti Trapavi razumiješ kako funkcionira mirovinski sustav i da li ti misliš da ako sve bude zatvoreno da ćeš ti dobivati svoju kako ti kažeš zasluženu mirovinu?


26 sij 2021, 22:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
frulica je napisao/la:
Jel ti Trapavi razumiješ kako funkcionira mirovinski sustav i da li ti misliš da ako sve bude zatvoreno da ćeš ti dobivati svoju kako ti kažeš zasluženu mirovinu?

Pametnjakoviću ne govori kako ti kažeš zasluženu nego zaista i zasluženu i to debelo . A ko je rekao i gdje da ja moram dobiti mirovinu ako ne bude novca u budžetu . Znam dobro kako funkcionira mirovinski sustav i kako se akumuliraju sredstva za isplatu mirovina ,ne trebaš mi ti to objašnjavat . Ako nema para nema djelimo sudbinudrugih i amen . Opet da vas pitam gdje rade kafići pa da idemo na cugu , nešto ih nema u cjeloj Europi -amen.


26 sij 2021, 22:19
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Halo “mudrice” kafići su samo jedan o trpećih segmenata i spominju se kao jedni od eksponiranijih, uz ove nelegalne lockdowne trpi “x” djelatnosti. Ako ovi krimosi na vlasti u budućnosti donesu zakon o zabrani svog oružja, jer napokon svo oružje ima potencijal da ubije svakoga, kao i “korona”...ti ćeš to zdušno podržati, jer tako rade i britanci, jer to je ta analogija.


26 sij 2021, 22:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Trapavi je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Ove sve teškoće su povezane sa temom,ali kakve to veze ima sa tvojom penzijom , ja ne znam.

Nisi li ti rekao da sjedim doma i čekam penziju , eto ti veze .

Sam si počeo o svojoj penziji,ne čini ti
se da odlaziš van tema?
Kao što si se primio kafića,ima još puno djelatnosti koje ne smiju raditi,restorani,teretane,sportski objekti.....
A eto i kafići rade u Norveškoj npr.
Ali što Norveżani znaju?
Oni kao bogata zemlja misle da im se to ne isplati,ali mi ćemo pobijediti koronu,već jednom jesmo.
Moš mislit!


26 sij 2021, 22:31
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
frulica je napisao/la:
Halo “mudrice” kafići su samo jedan o trpećih segmenata i spominju se kao jedni od eksponiranijih, uz ove nelegalne lockdowne trpi “x” djelatnosti. Ako ovi krimosi na vlasti u budućnosti donesu zakon o zabrani svog oružja, jer napokon svo oružje ima potencijal da ubije svakoga, kao i “korona”...ti ćeš to zdušno podržati, jer tako rade i britanci, jer to je ta analogija.

A što ćeš ti napraviti ako donesu takav zakon, možeš se slikat i nosit transparente odnosno prosvjedovat . No to se neće dogodit jer nisu glupi ,nećeš se umorit noseći takav transparent.
A što se tiče X djelatnosti tako je kako je a tako je u cjelom svjetu , korona pod kako kažeš navodnicima je tu i neka što prije prođe . Prilagodi se . Nije istina da je u Britaniji zabranjeno svo oružje nego samo kratko za civile.


26 sij 2021, 22:38
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Trapavi je napisao/la:
A što ćeš ti napraviti ako donesu takav zakon, možeš se slikat i nosit transparente odnosno prosvjedovat .


Pa upravo zato ti i govorim koliko je opasno kada vlast postaje tiranska svrha samoj sebi...američki drugi amandman je i uveden u ustav iz tog razloga...da se vlast ne osili.


26 sij 2021, 22:45
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Trapavi je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Ne znam u konačnici ni da li su to oni,a gdje si ti u svemu tome?
Nešto sve više spominješ revoluciju?

Na revoluciju i pobunu početkom neovlaštenog otvaranja kafića i drugog ti asociraš , mene to ne zanima ja sam kontrarevolucionar . a kako sam umirovljenik ostaje mi samo čekat penziju ako je bude .

Dakle samo sam napisao svoj status , odnosno da sam penzić a ne nekakav koji bi nasilno otvarao kafiće a ti se na to nadovezuješ komentarima kako ću ja ipak nešto dobiti radili kafići ili ne . Dobro je znat sad se može u Norvešku na cugu.


26 sij 2021, 22:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Sad si se i cuge primio.......ovisnost nekakva?
I tu tvoju cugu su zabranili ovi koje podržavaš!


26 sij 2021, 22:50
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Sad si se i cuge primio.......ovisnost nekakva?
I tu tvoju cugu su zabranili ovi koje podržavaš!

Ko je zabranio cugu , eno je puni dućani , a koga bi u Hrvatskoj trebao podržat , recite mi vi pametniji . No recite strranku ime i prezime ljudi koji po vama nešto vrijede a ne neodređeno lupetat . Dakle složite bar pola vlade koja bi po vama trebala valjati pa da onda raspravljamo .


26 sij 2021, 22:58
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ima ljudi naravno,ali vrati se na temu!


26 sij 2021, 23:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Ima ljudi naravno,ali vrati se na temu!

Ima ima , niko ne spori ali ne vidim stranku ni predsjednika vlade , ni ijednog ministra po imenu i prezimenu. Dakle samo naklapate a kad treba konkretno preložit - ništa . Covid je tu mjere približno jednake u cjelom svijetu , čak i puno strožije a vi mi se našli pametni i samo kritizirate da bi kritizirali.
Dakle kod mene u kraju se kaže kad se ovako jalovo raspravlja .-ne tarite ždrijebeta.


26 sij 2021, 23:24
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 126  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan