Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 05:37.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 126  Sljedeća
COVID19 - opasnost 21. stoljeća 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Sve je to dokaz samo jednoga:

"sto je dozvoljeno Bogovima, nije dozvoljeno Volovima"

No kako nam je prosjecan IQ nacije ocito jednak broju cipela nemamo se cemu cuditi, svatko tko razmislja razlicito od copora bit ce izlozen ruglu ili progonu. Proizvodjaci cjepiva su napravili posao stoljeca kao i sva prateca industrija medicinske opreme.

Sa druge strane moram priznati da mi je ovo barem otvorilo oci, definitivno ulazim u business sa medicinskom opremom jer je tu lova sigurna bez obzira na stanje trzista !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


24 sij 2021, 11:22
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
lex-lutor je napisao/la:
Sve je to dokaz samo jednoga:

"sto je dozvoljeno Bogovima, nije dozvoljeno Volovima"

No kako nam je prosjecan IQ nacije ocito jednak broju cipela nemamo se cemu cuditi, svatko tko razmislja razlicito od copora bit ce izlozen ruglu ili progonu. Proizvodjaci cjepiva su napravili posao stoljeca kao i sva prateca industrija medicinske opreme.

Sa druge strane moram priznati da mi je ovo barem otvorilo oci, definitivno ulazim u business sa medicinskom opremom jer je tu lova sigurna bez obzira na stanje trzista !

Točan ti je citat.
Kada gledaš kojekakva objašnjenja pa i neka sa foruma,interesantno je da upravo zagovornici korone nalaze opravdanja i objašnjena za kršenje mjera koje sami zagovaraju.
Ravnatelj Dubrave nema pojma ,pa ljudi su pod stresom pa nikome ništa,pa opustili se ljudi pa što sada......
I upravo zagovornicima korone uopće ne smeta što su na taj način ti ljudi možda širili tu smrtonosnu koronu,čak i unutar institucije koja je br 1 u borbi protiv korone.....!?
Ali istovremeno će optužiti sve građane i sve nas za širenje bolesti i nedisciplinu,samo ako npr nemaš masku...!?
I naravno ,da smo mi krivi što uopće ima korone,jer eto ljudi su nedisciplinirani.
I tu se slažem sa tobom u vezi procjene IQ a.
Jedino te moram upozoriti u vezi biznisa sa medicinskom opremom,da tu nećeš lako proći.
Kao i sve kod nas,tu igru su već prije podijelili veliki igrači i budi uvjeren da je to dogovoreno prije korone.
I da neće dozvoliti bilo kome da tu uzme dio kolača,to ti garantiram jer poznajem situaciju u zdravstvu.
Ako se ipak odlučiš na to ......SRETNO Lex!


24 sij 2021, 12:47
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Da rezimiramo.

Sa prve strane.
Korona ne postoji, odnosno to je obična gripa. Ali medicinsko osoblje treba kazniti jer su širili smrtonosnu bolest. I to na način da se nisu pridržavali mjera, za koje smatramo da nemaju efekta i sami ih se ne pridržavamo.
To ste napisali.

Sa druge strane.
Korona postoji, veliki je problem i smrtonosna bolest. Ali je nerealno očekivati da ljudi mjesecima trpe bez da se bar jednom ispušu.
Dobije se suprotni efekt. I baš zato se neki od nas zalažu za ublaživanje mjera tamo gdje je moguće.

Sa treće strane.
Korona postoji i smrtonosna je bolest. Sve koji se ne pridržavaju strogih mjera treba kazniti. Bez obzira u kojem vremenu i okolnostima se mjere provodile.

Gdje je problem sa IQ?


24 sij 2021, 13:38
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Nitko nije rekao da korona ne postoji - izmišljate i vadite iz konteksta kao i obično.

Rečeno je da je to prenapuhana priča i vjerojatno najveća sprdancija i prank 21. stoljeća. Čijih se pravila ne drže ljudi koji ih sami promiču. Panika i pumpanje u mozak na najjače, novi sojevi, brojevi umrlih. Popišam se po tome.

Ako tih par rečenica ne možete povezati već kroz par stranica, ne znam kako bih vam pomogao.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 13:52
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Nitko nije rekao da korona ne postoji - izmišljate i vadite iz konteksta kao i obično.

Rečeno je da je to prenapuhana priča i vjerojatno najveća sprdancija i prank 21. stoljeća. Čijih se pravila ne drže ljudi koji ih sami promiču. Panika i pumpanje u mozak na najjače, novi sojevi, brojevi umrlih. Popišam se po tome.

Ako tih par rečenica ne možete povezati već kroz par stranica, ne znam kako bih vam pomogao.


Pročitaj što si napisao. Zaista ne vidim što sam krivo napisao.

Ti si meni sada poručio da je COVID prank stoljeća, ali ipak postoji.

Srećom sam učio logiku paradoksa: A je A i nije A, pa vas uspijevam pohvatati. U suprotnome bih imao problem.


24 sij 2021, 14:01
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Da, to se zove pravljenje slona iz muhe.

To je jako jednostavan koncept koji ne treba objašnjavati.

Nešto može istovremeno postojati i biti prenapuhano.

Prank je možda bio malo nespretan izraz, ali sprdancija je još preblago.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:02
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Da, to se zove pravljenje slona iz muhe.

To je jako jednostavan koncept koji ne treba objašnjavati.

Nešto može istovremeno postojati i biti prenapuhano.


Ne, to se zove paradoks. Nešto postoji ili ne postoji, korona je problem i smrtonosna bolest ili nije. A je A i nije A je moguće samo na kvantnoj razini, virust to nije.

Za utjehu. Stožer nije logičniji od vas. Pa ide:
Nametnuli smo vam stroge mjere neograničeno vrijeme. Koje nismo u stanju ni sami provesti. Ali svejedno ćemo vas kazniti ako ih kršite.


24 sij 2021, 14:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Kako to može bit paradoks???????

Cijelo vrijeme objašnjavam da nešto može postojati i biti prenapuhano

Dakle ako se sada dogodi prometna nesreća i vi zbog toga zatvorite sve ceste u Hrvatskoj na mjesec dana onda se to zove pravljenje slona iz muhe.

Jel zbilja moram davat primjere?

Nitko negira da među nama kruže razno razne verzije korone od kad čovjek postoji i da ljudi umiru od nje kao i od masu drugih opasnijih stvari.

Ali ovo što se radi je potpuno neopravdano i prenapuhano.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:13
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Kako to može bit paradoks???????

Cijelo vrijeme objašnjavam da nešto može postojati i biti prenapuhano

Dakle ako se sada dogodi prometna nesreća i vi zbog toga zatvorite sve ceste u Hrvatskoj na mjesec dana onda se to zove pravljenje slona iz muhe.

Jel zbilja moram davat primjere?

Nitko negira da među nama kruže razno razne verzije korone od kad čovjek postoji i da ljudi umiru od nje kao i od masu drugih opasnijih stvari.

Ali ovo što se radi je potpuno neopravdano i prenapuhano.


Jhonnyboy.

Jeli Korona smrtonosna bolest?
Ako nije, onda ne postoji ovakvom kakva se predstavlja. Nema je.

Ako smatraš da ne postoji. Pa zašto tada kažnjavati medicinsko osoblje. Nije li problem u mjerama stožera?

Logika vam je strava. IQ odlutao van solarnog sistema koliko je visok.


24 sij 2021, 14:22
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Najtoplije se nadam da se zezate.

1) Gdje sam rekao da treba kažnjavati medicinsko osoblje?

2) Gdje sam rekao da nije problem u mjerama stožera?

3) Vi se vjerojatno zezate da nešto ne moraš nužno negirati (kao što ja ne negiram koronu) i istovremeno misliti da je prenapuhano?

I onda docirate drugima i spominjete njihov IQ?

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:27
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Odnosno sa moga gledišta.

Party medicinskog osoblja je samo posljedica nerealnih mjera. I ovakvih partya je posvuda. Dobije se suprotni efekt od željenog.

Ne treba kazniti medicinsko osoblje, nego preispitati mjere.
Da su imali negdje otići, ne bi party bio u bolnici. A da ljudi neće organizirati zabave godinu dana i duže je totalno nerealno.


24 sij 2021, 14:28
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Najtoplije se nadam da se zezate.

1) Gdje sam rekao da treba kažnjavati medicinsko osoblje?

2) Gdje sam rekao da nije problem u mjerama stožera?

3) Vi se vjerojatno zezate da nešto ne moraš nužno negirati (kao što ja ne negiram koronu) i istovremeno misliti da je prenapuhano?

I onda docirate drugima i spominjete njihov IQ?


Jhonny, pa stao si na stranu takvog razmišljanja.

Jhonny. Još jednom. Korona je smrtonosna bolest ili nije. Odluči se.
Ili je opasni COVID ili je gripa/prehlada... nema treće opcije.


24 sij 2021, 14:31
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Najtoplije se nadam da se zezate.

1) Gdje sam rekao da treba kažnjavati medicinsko osoblje?

2) Gdje sam rekao da nije problem u mjerama stožera?

3) Vi se vjerojatno zezate da nešto ne moraš nužno negirati (kao što ja ne negiram koronu) i istovremeno misliti da je prenapuhano?

I onda docirate drugima i spominjete njihov IQ?


Jhonny, pa stao si na stranu takvog razmišljanja.

Jhonny. Još jednom. Korona je smrtonosna bolest ili nije. Odluči se.
Ili je opasni COVID ili je gripa/prehlada... nema treće opcije.


Ne znam zbilja što je s vama, nemojte krivo shvatiti.

Stao sam na stranu razmišljanja da treba kazniti medicinsko osoblje i da mislim da nije problem možda u mjerama stožera - pokažite gdje to tvrdim.

140 ljudi godišnje pogine zbog napada morskih pasa. Treba li zabraniti kupanje u svim morima svijeta zbog toga? Negiram li time postojanje morskih pasa? Ovo je primjer da nešto ne moraš nužno negirati makar misliš da je prenapuhano, ne usporedba sa smrtnošću corone.

Dajte uključite mozak malo!

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:38
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Morski psi napadaju ili ne? Nema trećeg.

Napad morskih pasa je prank stoljeća ali se događa.

Jhonny, kada zauzmeš stranu. Logično si se složio sa svime, osim ako izričito daš do znanja da se sa nečim ne slažeš. Nitko ti ne može čitati misli.


24 sij 2021, 14:46
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ne nije napad morskih pasa prank stoljeća, nego bi svatko iz ovog što sam naveo zaključio da bi zabrana plivanja u morima (koju sam naveo) zbog toga bila prenapuhana.

Jel vi trolate cijelo vrijeme?

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:49
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Ne nije napad morskih pasa prank stoljeća, nego bi svatko iz ovog što sam naveo zaključio da bi zabrana plivanja u morima (koju sam naveo) zbog toga bila prenapuhana.

Jel vi trolate cijelo vrijeme?


Onda razgoravaš o mjerama, a ne o napadima.

Možeš li razumijeti u kojemu trenutku ti logika ode u krivome smjeru.

Ne slažeš se sa mjerama, ali govoriš o morskim psima. Vidiš li izostanak logike.


24 sij 2021, 14:52
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Johnny....misliš li da ovo ima svrhe?
Ja sam prestao reagirati na postove onih koje smatram nevjerodostojnima.
Napisao bih samo da ta strašna smrtonosna korona je takva po mišljenju tih zagovornika i kada ja to napišem ,to je sarkazam,a što to netko ne kuži,njegov je problem.
Isto tako i kada napišem da upravo medicinsko osoblje krši mjere koje su im propisane upozoravam na apsurd,kao i da se mjere krše u specijaliziranoj ustanovi za koronu(?).
Jer ti medicinari bi tu koronu prenijeli i PACIJENTIMA koje liječe,u USTANOVI koja je br1 u zemlji upravo za koronu!?
Stvarno netko misli da su ti medicinari kamikaze,da je korona takva kakvom ju opisuju,ti ljudi bi u prvome planu sebe zaštitili....zar ne?


24 sij 2021, 14:54
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mogu reći da sam dao sve od sebe da objasnim da ne negiram postojanje korone ali da je sve drugo osim njezinog postojanja i činjenice da je smrtnonosna (vrlo relativan izraz s obzirom kako se vodila smrtnost oko nje) - sve drugo stavljeno na n-tu potenciju što se tiče njezine važnosti.

Ako to netko ne može shvatiti, zbilja mu ne mogu pomoći.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


24 sij 2021, 14:58
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Mirok je napisao/la:
Johnny....misliš li da ovo ima svrhe?
Ja sam prestao reagirati na postove onih koje smatram nevjerodostojnima.
Napisao bih samo da ta strašna smrtonosna korona je takva po mišljenju tih zagovornika i kada ja to napišem ,to je sarkazam,a što to netko ne kuži,njegov je problem.
Isto tako i kada napišem da upravo medicinsko osoblje krši mjere koje su im propisane upozoravam na apsurd,kao i da se mjere krše u specijaliziranoj ustanovi za koronu(?).
Jer ti medicinari bi tu koronu prenijeli i PACIJENTIMA koje liječe,u USTANOVI koja je br1 u zemlji upravo za koronu!?
Stvarno netko misli da su ti medicinari kamikaze,da je korona takva kakvom ju opisuju,ti ljudi bi u prvome planu sebe zaštitili....zar ne?


Zaključak 1
Medicinsko osoblje se ispuhalo.

Zaključak 2
Medicinsko osoblje zna da je sve urota ali nikome ne želi niti smije reći.


24 sij 2021, 15:00
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Joj joj što nam rade :lol:


24 sij 2021, 15:03
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 126  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan