Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:30.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 143 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
pucnjava na Markovom trgu... 
Autor/ica Poruka
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post pucnjava na Markovom trgu...
...ilegalnim automatskim oruzjem, cim sam jutros cuo vijesti na radiju promrljah sebi u bradu "eto novog postroženja ZoO"


I evo...vec neki pametnjakovici vec zazivaju smanjenje broja registriranog legalnog oruzja kod građana... kakve to veze ima jedno s drugim. Kao da uvedes zakon da je max 1 automobil po obitelji, da bi smanjio broj prometnih nesreca neregistriranim vozilima?

Zavladav, i sad ovo, nekak' si mislim da bi uskoro moglo neko postroženje ZoO ili neke represivne mjere, oduzimanja za gluposti i slicno, zapravo to vec neko vrijeme traje... pamet u glavu.


Privitak/ci:
7804cf52474eb2f38410f18cf1984646.jpg
7804cf52474eb2f38410f18cf1984646.jpg [ 25.83 KIB | Pogledano 14598 put/a. ]

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
12 lis 2020, 20:47
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Zapravo puno zanimljivije ce biti pratiti skretanje problema i fokusa na nesto drugo .

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 lis 2020, 21:57
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
lex-lutor je napisao/la:
Zapravo puno zanimljivije ce biti pratiti skretanje problema i fokusa na nesto drugo .
prije bolno nego zanimljivo :/

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


12 lis 2020, 22:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Kaže Andrija Jarak na vijestima u pet-valjda će država obratiti pažnju na to tko ima dozvolu za držanje i nošenje oružja-.....!???
A puška počinitelja je automatska ,nelegalna.....svaki komentar je suvišan!
Uzrok ovakvih događaja je beznađe u društvu!
Podsjeća me i na F.Zavadlava.....njega i obitelj maltretirala je mafija,a država ih nije zaštitila.
Ni ovaj mladi dečko,pokazati će budućnost,sigurno nije vidio izlaz iz situacije u kojoj se ljudi nalaze.
I onda u trenutku ti mladi ljudi krenu nažalost ovakvim putem.
Posve je jasna poruka koju je pokojni mladić poslao pucajući na vladu i sabor i političari i javnost toga moraju biti svjesni!
Šteta za ranjenoga policajca,šteta za ove mlade dečke koji su i svoj život žrtvovali,ali budimo sigurni,da je država efikasna,ovakvih događaja ne bi bilo.
Treba ljudima dati posla,plaću,perspektivu,budućnost,a ne da gledaju nepotizam ,korupciju,beznađe......... i onda netko pukne i nažalost počini takvo nešto.
Policajcu želim brz oporavak i sve dobro jer on je samo žrtva,a obitelji mladića iskrenu sućut!
Ne ponovilo se!


12 lis 2020, 22:13
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Nisam primijetio niti jedan komentar o postroživanju ZOO od strane mainstream media ili vladajućih, ali moguće da mi je promaklo. Dapače, većina medija napominje da se radilo o ilegalnom, vojnom, automatskom oružju. Tako čak piše i lijevi Index. To mi daje bar nekakvu nadu, za razliku od recimo USA medija kojima je AR-15 jurišna puška koja može pucati automatski ili što ja znam. Naši su prelijeni, preglupi i preinertni da bi se igrali ZOO, tim više što su jednostavno usvojili onu osnovnu, golu verziju EU propozicije. Nisu se potrudili niti dati na volju građanima registraciju spremnika standardnog kapaciteta kao što je slučaj u Austriji i Njemačkoj npr. Ali da,... Svašta je moguće kod nas. Ono što je sigurno, uslijed velike neizvjesnosti i straha vezanih uz promjene ZOO u mnogim državama EU na gore, nakon terorističkih napada, ispalo je svima... bolje? Bar većini :)

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


12 lis 2020, 22:58
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Mirok je napisao/la:
Kaže Andrija Jarak na vijestima u pet-valjda će država obratiti pažnju na to tko ima dozvolu za držanje i nošenje oružja-.....!???
A puška počinitelja je automatska ,nelegalna.....svaki komentar je suvišan!
Uzrok ovakvih događaja je beznađe u društvu!
Podsjeća me i na F.Zavadlava.....njega i obitelj maltretirala je mafija,a država ih nije zaštitila.
Ni ovaj mladi dečko,pokazati će budućnost,sigurno nije vidio izlaz iz situacije u kojoj se ljudi nalaze.
I onda u trenutku ti mladi ljudi krenu nažalost ovakvim putem.
Posve je jasna poruka koju je pokojni mladić poslao pucajući na vladu i sabor i političari i javnost toga moraju biti svjesni!
Šteta za ranjenoga policajca,šteta za ove mlade dečke koji su i svoj život žrtvovali,ali budimo sigurni,da je država efikasna,ovakvih događaja ne bi bilo.
Treba ljudima dati posla,plaću,perspektivu,budućnost,a ne da gledaju nepotizam ,korupciju,beznađe......... i onda netko pukne i nažalost počini takvo nešto.
Policajcu želim brz oporavak i sve dobro jer on je samo žrtva,a obitelji mladića iskrenu sućut!
Ne ponovilo se!

Ovakve slučajeve riješava medicina uz pomoć tekstilne industrije
Budala je pucala na čovjeka koji je zarađivao svoju plaću. Nema isprike i nema opravdanja,nema poruke


12 lis 2020, 23:38
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2020, 04:11
Postovi: 170
Lokacija: Osijek
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Žao mi je uništenog života, vjerujem da su loša imovinska situacija sa ne zadovoljstvom i moguce nekim psihickim tegobama dovele do ovoga, te da je bilo puno drugih i sretnijih rješenja.
Nadam se brzom i potpunom oporavku policajca, i da se ne zaboravi njegova pozrtvovnost u obavljanju dužnosti kojom se oni izlažu svaki dan.
Što se tiče ZZO-a uvijek pilim isto... Zakon se odnosi samo na one koji ga poštuju u ovom slučaju.

_________________
Slučajni događaj stvar je nemara...


13 lis 2020, 00:56
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Kao sto se i OCEKIVALO medijska tema je krenula prema oruzju, ustvari je sve trebalo stati na recenici " Ljudi ubijaju, ne oruzje " !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


13 lis 2020, 08:45
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Ne pretjerujte.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/mar ... 21381.aspx

Citat:
Na pitanje radi li se o legalnom oružju Milina je odgovorio kako se radi o oružju koje se ne može legalno posjedovati

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


13 lis 2020, 08:59
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Koja sreća bi nekima bila da je u pitanju bilo legalno oružje... Samo nek je oružje i streljivo skupo i nek je nedostupno baš svakom idiotu...

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


13 lis 2020, 10:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
damirdj75 je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Kaže Andrija Jarak na vijestima u pet-valjda će država obratiti pažnju na to tko ima dozvolu za držanje i nošenje oružja-.....!???
A puška počinitelja je automatska ,nelegalna.....svaki komentar je suvišan!
Uzrok ovakvih događaja je beznađe u društvu!
Podsjeća me i na F.Zavadlava.....njega i obitelj maltretirala je mafija,a država ih nije zaštitila.
Ni ovaj mladi dečko,pokazati će budućnost,sigurno nije vidio izlaz iz situacije u kojoj se ljudi nalaze.
I onda u trenutku ti mladi ljudi krenu nažalost ovakvim putem.
Posve je jasna poruka koju je pokojni mladić poslao pucajući na vladu i sabor i političari i javnost toga moraju biti svjesni!
Šteta za ranjenoga policajca,šteta za ove mlade dečke koji su i svoj život žrtvovali,ali budimo sigurni,da je država efikasna,ovakvih događaja ne bi bilo.
Treba ljudima dati posla,plaću,perspektivu,budućnost,a ne da gledaju nepotizam ,korupciju,beznađe......... i onda netko pukne i nažalost počini takvo nešto.
Policajcu želim brz oporavak i sve dobro jer on je samo žrtva,a obitelji mladića iskrenu sućut!
Ne ponovilo se!

Ovakve slučajeve riješava medicina uz pomoć tekstilne industrije
Budala je pucala na čovjeka koji je zarađivao svoju plaću. Nema isprike i nema opravdanja,nema poruke

Poruka uvijek postoji ako je neko može isčitati,a dio poruke je i mladić napisao prije nego si je oduzeo život.
U ovakvim tragičnim situacijama postoji odgovornost cijeloga društva.


13 lis 2020, 10:29
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Ti isčitavaj poruke ,za mene je to jednostavno budala. Nažalost ne manjka takvih


13 lis 2020, 11:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
damirdj75 je napisao/la:
Ti isčitavaj poruke ,za mene je to jednostavno budala. Nažalost ne manjka takvih

Razumijem ja da je čovjek nečim frustriran , možda mu nanesena neka nepravda prilikom zapošljavanja ili neka slična stvar . No kome od nas u nekom periodu nije na ovaj ili onaj način nanesena nepravda , opet treba i samokontrole da se tako ne reagira.
A kako kažete da je ovo slučajno bio neki primjerak legalnog oružja jadna nam majka jer bi vrlo brzo bili medijski razapeti i odmah počela kampanja pooštravanja zakona o oružju. Nisam čuo Andriju Jarka kad je kažete rekao da bi trebalo nešto mjenjat u zakonu o oružju ili što već. Uglavnom uvjek ista stvar i ako im neko od nadležnih ne da intervju gdje se izričito kaže da je riječ o nelegalnom oružju reporteri lupetaju što im padne na pamet.


13 lis 2020, 12:05
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Društvo je zakazalo jer kod pojedinca nije prepoznalo problem i nije ga pokušalo riješiti prije nego li se nešto dogodilo. Narod je zakazao ne izašavši na izbor i dozvolivši da ista manjina opet 30. godinu za redom glasa jednako i dovodi odnosno zadržava iste političare i politiku na vlasti. Naša je kolektivna odgovornost zato što sto dozvolili političarima i politici da bude njihova odgovornost.

Motivi za kršenje zakona, gašenje mladog života, ugrožavanje drugog mladog života su sporedni a na njih će se gurati pažnja da se skrene s glavnog problema.

Mirnih vremena u Hrvatskoj nema. Prvo je bio rat, onda su bili mafijaški obračuni, sada su mafijaški obračuni, priljev sumnjivih osoba iz drugih država bez dokumenata pod navodnom tolerancijom i solidarnosti te korona.

Ajmo argumentirano pristupiti događaju: imamo instituciju Republike Hrvatske, Hrvatski sabor. Imamo policijske službenike koji su bez zaštitnih balističkih prsluka te naoružani samo kratkim oružjem za koji duže dva spremnika sa po 16 metaka. Zakon kaže da policijski službenik ne smije imati metak u cijevi. Imamo napadača naoružanog automatskom puškom, spremnik kapaciteta 30 metaka. Epilog je da jedan policijski službenik dobiva 4 metka, nasreću u nevitalne dijelove tijela, ne pogađa ga u ni jednu arteriju ili venu. Drugi policijski službenik uzvraća vatru na napadača s nepoznatim brojem hitaca i ne pogađa ga.

1. pitanje: zašto je Markov trg, Hrvatski sabor i druge institucije od nacionalne važnosti osiguran samo sa policijskim službenicima koji su neadekvatno zaštićeni i naoružani?
2. pitanje: zašto je moguće da se napadač s automatskom puškom jednostavno došeta do zgrade Hrvastkog sabora i napravi što napravi?
3. pitanje: gdje su sredstva tehničke zaštite koja su pravovremeno trebala dati naznaku odnosno upozorenje da u perimetru štićene lokacije dolazi osoba koja će istu napasti?
4. pitanje: gdje se nalazi tim za zaštitu obučen i opremljen za brzi odgovor na napad?

Na prvo pitanje nemam odgovor, na drugo pitanje nemam odgovor, na treće pitanje nemam odgovor, na četvrto pitanje je odgovor u Lučkom 13 km cestom od mjesta napada. Bliži je možda EPZ, no EPZ ne izlazi na takve intervencije.

Moje je osobno mišljenje da takve lokacije moraju biti osigurane na način da timovi za zaštitu moraju biti opremljeni za urbane operacije odnosno da moraju imati odgovarajuće balističke zaštitne prsluke i kacige, dugo i kratko vatreno oružje, sredstva za NBKO, radio vezu, ljudstvo, sredstva tehničke zaštite.


13 lis 2020, 12:29
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Mladima se neprestno salje poruka da si sonjo ako ne vozis novog Mercedasa,ako ti tata udbas,mafijas,ratni profiter nije kupio diplomu,ako nisi korumpirani politicar pun veza, nisi uspio u zivotu, i ne vrijedis nista.To porucuju vijesti,to porucuje glazba,Jala Brat i ekipa najslusaniji su na balkanu
.Zensko ako nije skupa kurva,onda je luzerka i nema dnevnog portala koji nije prepravljen promocijom takvih kurvi,neradnika,mafijasa i ostalog drustvenog dna,koje je postalo drustveni vrh,krema drustva.Razni stari udbasi,mafijasi,dileri,ratni profiteri i ostali sljam se bezobrano namnozio,popovi prodaju maglu ,a sami su najgori.Posten covjek rinta za placu od koje jedva prezivljava i gleda oko sebe kako je nepravda javno nekaznjena,ne samo nekaznjena,nego takvi su face,uspjesni gradjani, a skromnost nije vrlina nego budalastina,postenje sinonim za glupost.Ovi drugi su luzeri.
Mene zato iskreno cudi sto ovakvih stvari nema punoo puno vise.Situacija je jako jako dobra.I mladi i stari melankolicni su,uplaseni i mirni.Nekada je 24 godisnji student sa ekipom ,bez straha pucao na Austrougarskog prestolonaslednika koji je u rangu danasnjeg vremena kao da je neko pucao na Trumpa osobno.U to vrijeme pola nasih politicara bi brzo dobilo metak.
Dakle nista cudno se ne dogadja nego je cudno sto je situacija jos uvjek mirna,ako ovo drustvo nastavi sa ovakvom korupcijom,a mediji sa propagiranje lopova i kurvi.Mislim da je razlog sto jos uvjek vecina nije gladna.Ako do gladi dodje,e onda ce biti kuku lele ali pad pravih vrijednosti u medijima i drustvu je strahovit,pretjeruje se propagiranjem nemorala i materijalizma .Iskrena sucut obiteljima stradalih.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


13 lis 2020, 14:04
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
darko 11 u pravu si i molim se za sve stradale i njihove obitelji. ali najžalosnije je što je stradao covjek koji isto tako se bori za koru kruha za sebe i svoju obitelj. ali nista se nece promjeniti kod nas sve dok imamo mentalitet baba koje glasaju jer im je neko zgodan, politicki zatupljenih ljudi koji sljepo vjeruju u svoju stranku, i mladih koje boli k. za sve i odlaze van i jebe im se za hrvatsku. sta bi ja i zena trbali rec 10 godina ona dip. uciteljica ja zastitar borimo se i radimo i zelimo ostat ovdje i odgojiti svoje sinove da vole ovu zemlju i tu ostanu zivjet i to dugujemo svima onima koji su pali ili krvarili 90- tih. i evo nakon 10 godina za ženu mi i dalje nema stalnog posla i uvjek ima neko važniji i sad smo dosli do toga da sam ja dobio otkaz zbog korone a ona taman nakon 2 godine dobila posao na 5 mjeaeci dvoje male djece (bebe) i kredit za kucu i stime da je zena teski rkonićni bolesnik.
ali ima i ljudi koji su u 1000 puta gorim situacijama nego ja i moja obitelj pa ipak nisu otisli na markov trg na taj način. neznam sto je to 90. ujedinilo narod da bude tako složan. jer danas gledamo to da nas desetkuju vlastiti političari i polagano i mućno ubijaju a mi ko ovce šutimo.
bit će da nas nečime zaprašuju da budemo tako letargični :D


13 lis 2020, 15:36
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
manite se jalove priče.. apsolutne sigurnosti nema i ovako ekstremni događaji su se uvijek događali i događat će se.. Nikakav sustav nije zakazao i nikakav sustav nije odgovoran... osim ako netko misli da bi trebali živjeti u Orwellovoj 1984... stavit nas u kaveze i pod potpunu kontrolu.. momak je očito imao neki oblik psihičkog poremećaja i, nažalost, pristup ilegalnom oružju.

Ne vidim ni kakve veze to ima s nama, legalnim posjednicima VO, mi smo kazneno i prekršajno neupitni dio ovog društva.


13 lis 2020, 15:37
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
Darko11 je napisao/la:
Mladima se neprestno salje poruka da si sonjo ako ne vozis novog Mercedasa,ako ti tata udbas,mafijas,ratni profiter nije kupio diplomu,ako nisi korumpirani politicar pun veza, nisi uspio u zivotu, i ne vrijedis nista.To porucuju vijesti,to porucuje glazba,Jala Brat i ekipa najslusaniji su na balkanu
.Zensko ako nije skupa kurva,onda je luzerka i nema dnevnog portala koji nije prepravljen promocijom takvih kurvi,neradnika,mafijasa i ostalog drustvenog dna,koje je postalo drustveni vrh,krema drustva.Razni stari udbasi,mafijasi,dileri,ratni profiteri i ostali sljam se bezobrano namnozio,popovi prodaju maglu ,a sami su najgori.Posten covjek rinta za placu od koje jedva prezivljava i gleda oko sebe kako je nepravda javno nekaznjena,ne samo nekaznjena,nego takvi su face,uspjesni gradjani, a skromnost nije vrlina nego budalastina,postenje sinonim za glupost.Ovi drugi su luzeri.
Mene zato iskreno cudi sto ovakvih stvari nema punoo puno vise.Situacija je jako jako dobra.I mladi i stari melankolicni su,uplaseni i mirni.Nekada je 24 godisnji student sa ekipom ,bez straha pucao na Austrougarskog prestolonaslednika koji je u rangu danasnjeg vremena kao da je neko pucao na Trumpa osobno.U to vrijeme pola nasih politicara bi brzo dobilo metak.
Dakle nista cudno se ne dogadja nego je cudno sto je situacija jos uvjek mirna,ako ovo drustvo nastavi sa ovakvom korupcijom,a mediji sa propagiranje lopova i kurvi.Mislim da je razlog sto jos uvjek vecina nije gladna.Ako do gladi dodje,e onda ce biti kuku lele ali pad pravih vrijednosti u medijima i drustvu je strahovit,pretjeruje se propagiranjem nemorala i materijalizma .Iskrena sucut obiteljima stradalih.


Odličan post

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


13 lis 2020, 15:46
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
moje je misljenje i dalje da je lik imao psihičkih problema. ali vezano za darkov post moje mišljenje je da se narod treba ujediniti i izači na ulice ne na jedan dan vec dok sva ova bagra koju je darko naveo ne pobjegne glavom bez obzira iz hrvatske. ali ponavljam opet za to svi trebamo biti ko jedno. sto nismo i neznam hoćemo opet ikad biti


13 lis 2020, 16:03
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: pucnjava na Markovom trgu...
U demokraciji je vlast mijenja na izborima a ne na ulici :mrgreen: :mrgreen:


13 lis 2020, 17:13
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].   [ 143 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan