Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 21:30.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
kako spremate municiju 
Autor/ica Poruka
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post kako spremate municiju
pošto imam podosta municije za svako oružije koje imam i polagano postaje problem skladištit u sefu sve a da ima nekog reda pitam vas kako vi pa možda ukradem nekom metodu. dobrodošle i slike stavim i ja slike metode koju pokušavam a to je za svaki kalibar posebna plastična prozirna kutija. sam da uspijem od klinaca.


13 lis 2020, 17:07
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
sa ljevo na desno
1. 9mm
2. 7.65mm
3. 12 ga 3.5mm 36gr. 12/70
4. 12 ga 8.6mm 9 kugli 3 u nizu 12/70 i 12/67.5
5. 7.9mm fmj


Privitak/ci:
20201013_171235_compress37.jpg
20201013_171235_compress37.jpg [ 210.25 KIB | Pogledano 13611 put/a. ]
13 lis 2020, 17:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5373
Lokacija: Zagreb
Post Re: kako spremate municiju
Možeš i tako.
Meni je sve u originalnim kutijama,tako da je lako sortirati po kalibrima.


13 lis 2020, 19:31
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: kako spremate municiju
Mirok je napisao/la:
Možeš i tako.
Meni je sve u originalnim kutijama,tako da je lako sortirati po kalibrima.

Sve je to ljepo no sef je prekrcan tako da se nosim mišlju da ako ipadne kakva povoljna prilika uzmem još jedan.


13 lis 2020, 19:49
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: kako spremate municiju
Spremnike napunim za što je moguće, tipa pištoljski su uvijek napunjeni, baš sam neki dan u Čazmi ispraznio ove koji su već 7 mjeseci bili napunjeni konstantno. Streljivo za papovku mi je na lamicama u prsluku. Koliko ostane, u original kutijama od streljiva.

Nije loše uzet nekakvu polimernu kakvu već imate, i nutra možda i ubacit onu vrećicu higroskopnih mini kuglica zbog vlage. Mislim da je to najbolji način kako već i radite. Karton zna privlačit vlagu na sebe. Brownells ima ODLIČAN video o ovoj tematici:

https://youtu.be/FFE-pECYosc

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


13 lis 2020, 20:05
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: kako spremate municiju
dundoivica je napisao/la:
pošto imam podosta municije za svako oružije koje imam i polagano postaje problem skladištit u sefu sve a da ima nekog reda pitam vas kako vi pa možda ukradem nekom metodu. dobrodošle i slike stavim i ja slike metode koju pokušavam a to je za svaki kalibar posebna plastična prozirna kutija. sam da uspijem od klinaca.

22 lr ,jer on štedi prostor u sefu :D :A13:


13 lis 2020, 20:13
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: kako spremate municiju
Držim samo jedan kalibar, pa ga ne sortiram. Spremnici su uvijek puni do blokade i spremni za upotrebu.


13 lis 2020, 21:11
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Spremnike napunim za što je moguće, tipa pištoljski su uvijek napunjeni, baš sam neki dan u Čazmi ispraznio ove koji su već 7 mjeseci bili napunjeni konstantno. Streljivo za papovku mi je na lamicama u prsluku. Koliko ostane, u original kutijama od streljiva.

Nije loše uzet nekakvu polimernu kakvu već imate, i nutra možda i ubacit onu vrećicu higroskopnih mini kuglica zbog vlage. Mislim da je to najbolji način kako već i radite. Karton zna privlačit vlagu na sebe. Brownells ima ODLIČAN video o ovoj tematici:

https://youtu.be/FFE-pECYosc



zbog toga sam se i odlučio za ovu metodu jeftinija je od konzervi za municiju a isti učinak


14 lis 2020, 08:03
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
damirdj75 je napisao/la:
dundoivica je napisao/la:
pošto imam podosta municije za svako oružije koje imam i polagano postaje problem skladištit u sefu sve a da ima nekog reda pitam vas kako vi pa možda ukradem nekom metodu. dobrodošle i slike stavim i ja slike metode koju pokušavam a to je za svaki kalibar posebna plastična prozirna kutija. sam da uspijem od klinaca.

22 lr ,jer on štedi prostor u sefu :D :A13:



ti to međutematki zajedravaš :D :A25:


14 lis 2020, 08:04
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
AR15 fan je napisao/la:
Držim samo jedan kalibar, pa ga ne sortiram. Spremnici su uvijek puni do blokade i spremni za upotrebu.


aaaaaaaa? jel nije to zakonom zabranjeno mislim puni spremnici?
jel nije odvojeno posebno od oružja i bez nenapunjenih spremnika.


14 lis 2020, 08:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: kako spremate municiju
dundoivica je napisao/la:
AR15 fan je napisao/la:
Držim samo jedan kalibar, pa ga ne sortiram. Spremnici su uvijek puni do blokade i spremni za upotrebu.


aaaaaaaa? jel nije to zakonom zabranjeno mislim puni spremnici?
jel nije odvojeno posebno od oružja i bez nenapunjenih spremnika.


Streljivo mora biti odvojeno od oružja. Koliko ja znam, spremnik nije dio oružja, tako da po meni je sasvim legalno. Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


14 lis 2020, 09:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6734
Post Re: kako spremate municiju
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.


Koja je svrha tome? Zasto?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 lis 2020, 10:05
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
aaj ok mzda sam ja krivo skuzio stvari al barem lokalno s kolko sam ljudi pricao niko nema pune spremnike. difuse mahom lovci koji imaju oružija sa neodvijivim spremnicima tipa karabini pa ajd.


14 lis 2020, 10:05
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
jolly je napisao/la:
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.


Koja je svrha tome? Zasto?

to mi jeduno ima logike koe je zivot opravdano ugrožen prijetnjama pa covjek i kod kuce ima zlu netrebalo spremno al to bas jebačka ugroza ili ko i.a za držanje i nošenje radi sigurnosti ko ja i nosi oružje to jeat pištolj svaki puta kada izlazi iz kuće pa ima jedan dva spremnika puna da nemora svaki puta puniti. sto mene jebe svaki puta punim dva spremnika od 15 kom.


14 lis 2020, 10:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: kako spremate municiju
jolly je napisao/la:
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.


Koja je svrha tome? Zasto?


Zašto uopće imamo oružje?

Meni oružje igra dvojnu ulogu. Služi mi za treninge i natjecanja. Druga, možda i važnija uloga, je zaštita sebe i najbližih. Ne mislim s time da će mi sutra ruski padobranci opkolit kuću ili da će "Švabe" izvršit invaziju na Hrvatsku, nego se jednostavno osjećam sigurnije i tu ne vidim ništa loše. Svjestan sam da se najveći dio populacije, uključujući i ljude na ovom forumu, osjeća sigurno i bez napunjenih spremnika, većina u državi i bez oružja. Ova neizvjestnost i događanja u zadnje vrijeme u svijetu će svakome sa pola mozga dat do znanja da je potrebno zaštiti sebe i svoje. Pogledajte samo situaciju u Americi, to je samo jedan primjer. Ljudi nisu svjesni o kako tankoj niti im se drže životi i kako brzo sve može poći po zlu, a i što je čovjek spreman učiniti drugom čovjeku kad zagusti.

Sa oružjem se odnosim savjesno i sigurno. Ne vidim problem u tome, da mi spremnici zjape prazni, da je streljivo u kartonskim kutijacama, a isto streljivo može biti u spremniku, koji je odvojen od oružja. Prsluk sa streljivom na lamicama za PAP mi se nalazi u dijelu sefa za streljivo. Opet je odvojeno od oružja, ali je praktičnije za "nedajbože" korištenje.

Zašto imamo napunjene aparate za gašenje požara? Zašto imamo pojaseve za vezanje u autu? Zašto imamo prvu pomoć? Zato, jer će nam možda, nedaj Bože, trebati.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


14 lis 2020, 10:39
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
johnnyboyy1711 je napisao/la:
jolly je napisao/la:
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.


Koja je svrha tome? Zasto?


Zašto uopće imamo oružje?

Meni oružje igra dvojnu ulogu. Služi mi za treninge i natjecanja. Druga, možda i važnija uloga, je zaštita sebe i najbližih. Ne mislim s time da će mi sutra ruski padobranci opkolit kuću ili da će "Švabe" izvršit invaziju na Hrvatsku, nego se jednostavno osjećam sigurnije i tu ne vidim ništa loše. Svjestan sam da se najveći dio populacije, uključujući i ljude na ovom forumu, osjeća sigurno i bez napunjenih spremnika, većina u državi i bez oružja. Ova neizvjestnost i događanja u zadnje vrijeme u svijetu će svakome sa pola mozga dat do znanja da je potrebno zaštiti sebe i svoje. Pogledajte samo situaciju u Americi, to je samo jedan primjer. Ljudi nisu svjesni o kako tankoj niti im se drže životi i kako brzo sve može poći po zlu, a i što je čovjek spreman učiniti drugom čovjeku kad zagusti.

Sa oružjem se odnosim savjesno i sigurno. Ne vidim problem u tome, da mi spremnici zjape prazni, da je streljivo u kartonskim kutijacama, a isto streljivo može biti u spremniku, koji je odvojen od oružja. Prsluk sa streljivom na lamicama za PAP mi se nalazi u dijelu sefa za streljivo. Opet je odvojeno od oružja, ali je praktičnije za "nedajbože" korištenje.

Zašto imamo napunjene aparate za gašenje požara? Zašto imamo pojaseve za vezanje u autu? Zašto imamo prvu pomoć? Zato, jer će nam možda, nedaj Bože, trebati.


hmm... :A25: uistinu ima istine u ovome što zboriš i kad razmislim pogotovo o ovome što si nabrojao druge stvari koje držimo pune u kući imas pravo.


14 lis 2020, 11:12
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: kako spremate municiju
nisam protiv toga al dosad osim nekih koje sam nabrojao i sličnih situacija nisam mislio da je to potrebno ali da ako kažes i druge stvari imamo spremne u kuči za nedo bog a kad pogledaš ev imam aparat za gašenje u kuči a kolika je šansa da bude požar. ne baš veća nego šansa da mi neko provali dok sam doma ili tako nesta. i ima logike zlo uvjek iznenadi zašto ne onda biti spreman


14 lis 2020, 11:18
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: kako spremate municiju
jolly je napisao/la:
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Gotovo svi u mojem klubu, u kojem ih dosta ima AR-15, imaju napunjene spremnike konstantno.


Koja je svrha tome? Zasto?


koja je svrha protupozarnog aparata u hodniku (zgrade) ako u stanu imas pipu i kantu za vodu? ako izbije pozar, pogotovo ako nije elektricne naravi, natocis lijepo kantu i pljusnes...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


14 lis 2020, 18:42
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: kako spremate municiju
imam 4 spremnika za XDM, 3 su puna i jedan koji je u njemu je prazan... sto znaci streljivo odvojeno od oruzja? jel' negdje u zakonu tocno propisano odvajanje... jer cim sam izvadio puni spremnik iz pistolja i odlozio jedno pored drugog, streljivo je odvojeno od oruzja... tko ima samo jedan komad oruzja, i recimo 2 spremnika, drzi ih u malom sefu sa jedinim prostorom... ako ima jedan spremnik pun ali isti nije umetnut u oruzje, jel se to smatra streljivom odvojenim od oruzja? ako ne, gdje je propisano?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


14 lis 2020, 18:47
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 09 ožu 2018, 00:24
Postovi: 272
Post Re: kako spremate municiju
Držanje oružja i streljiva definira članak 33 zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana u kojem se više ne uvjetuje odvajanje oružja i streljiva. Također oružje i streljivo se može držati na adresi prebivališta i boravišta pod uvjetom da se na obje lokacije ima sef.


29 lis 2020, 18:57
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 20 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan