Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 01 svi 2024, 23:23.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Nova-stara trgovina Zagreb 
Autor/ica Poruka
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
frulica je napisao/la:
Jučer sam navratio da kupim tri kutije 9 mm, i djelatnik navodi da on nema pravo prodaje streljiva i postprodajne evidencije istog. Produžio dalje u Bojnu i kupio streljivo.



Nažalost, to je bila iznimna situacija zbog bolesti osposobljenog djelatnika. Ispričavam se na tome, odgovorno tvrdim da se neće ponoviti i da smo baš jučer donijeli odluku o novom radnom vremenu, da ne idem u detalje. Bojna je svakako trgovina u kojoj i sam kupujem i s kojom imam dobra iskustva, pa se nadam da vam odlazak nije bio problem.


08 stu 2020, 12:55
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
U redu je, bitno da se uočeni nedostaci na vrijeme korigiraju.


08 stu 2020, 13:05
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Ariel je napisao/la:
AR15 fan je napisao/la:
7.62x39 FMJ 6 kuna komad!? .

Pozdrav svima. S&B trenutno radi dvije varijante 7,62x39 FMJ, s različitim pakiranjima i cijenom. Ovaj je nešto skuplji i u nabavi, ako se pogleda šifra artikla, u performanse ipak ne bih ulazio (brojke su doslovce identične). Eto, iz prve ruke, obzirom da radim tamo, isprike na upadu.
prvo sam po komentaru pomislio da radis u S&B :D onda mi je sinulo da mozda radis u Hristo trgovini, kad ono ne samo da radis... :P

Citat:
https://www.sellier-bellot.cz/en/products/rifle-ammunition/rifle-ammunition-with-exergy-blue-bullets/compare/
jel ovo trebao biti link na usporedbu performansi .300BLK i 7,62x39? ako je, nesto se pojebalo u procesu i prikazuje samo .300BLK

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2020, 21:58
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Link je bio na dvije izvedbe 7,62x39 FMJ koje su identične po parametrima, ali različitog pakiranja i cijene.


09 stu 2020, 00:18
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Ariel je napisao/la:
Link je bio na dvije izvedbe 7,62x39 FMJ koje su identične po parametrima, ali različitog pakiranja i cijene.

meni link otvara ovo...


Privitak/ci:
Capture4.JPG
Capture4.JPG [ 55.59 KIB | Pogledano 12063 put/a. ]

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
09 stu 2020, 00:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Zanimljivo da Bellot nudi 300 AAC blackout, a nemaju na primjer 375 h&h.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 stu 2020, 05:15
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
.300 blackout je hype u Americi i ove godine su agresivno krenuli u promociju i distribuciju u Americi... a i u Europi postoji interes, a nema baš izbora u streljivu, a cijena je visoka čak i za one u bogatijim zapadnim zemljama... kad je recimo povoljnija opcija 1 euro po metku, 100 eura po treningu, 4 treninga mjesečno... ni oni baš nisu prezagrijani za tu računicu, čisto više zbog po meni mentaliteta da se ne troši šakom i kapom kako mi ovdje južnije radimo...


17 stu 2020, 12:02
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Pozdrav!

Imate li u planu proširivati ponudu Daniel Defense?
Slobodno i na PM.


20 stu 2020, 15:32
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Pozdrav. Iskreno, očekivali smo veći interes obzirom da su ipak tu, ne čeka se na njih mjesecima i sl. Tako da ne vjerujem da ćemo ih skoro uvoziti ponovo. Kruna svega bio je kupac koji je pogledao, pa otišao po Diamondback jer ga dobiva po boljoj cijeni :). Pa sam malo pop... i jednu uzeo sebi, jer mi je muka gledati da takva stvar stoji na polici. Poučen iskustvom, počet će pitati za njih kad se rasprodaju.


20 stu 2020, 23:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Možda malo više marketinga?
Ljudi uglavnom ne znaju za to.


21 stu 2020, 10:05
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Pa sad, prati nas 20.000 ljudi na FB, još par tisuća na IG, mjesečno imamo tisuće posjetitelja na stranici, objavljeno je i na Njuškalu. Samo još nemamo reklamu prije Dnevnika :).

Uglavnom, znam više vlasnika MR223, Troy, M4, Diamondbacka, MCX/Virtus - uglavnom ili već imaju ili hoće baš nešto drugo ili (pazi sad) čekaju pušku u Sloveniji koju su uplatili prije pola godina a navodno dolazi u veljači (!). Prodat će se Mk18, ali sam tempo prodaje je toliko spor da se ćemo vjerojatno kapital usmjeriti u nešto drugo. Ali drago mi je da imam svoju :).


21 stu 2020, 10:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Mislim da se i po tome vidi da ljudi možda ne znaju(zbog Slovenije)
Ja recimo nisam pojma imao.


21 stu 2020, 10:25
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Odlično je to što ste krenuli sa municijom. Da se kod nas mogu prodavati vojni viškovi pa da ima onih 7,62x39 kao u Sloveniji bilo bi još bolje :D
Pitanje,čime si farbao onog kalaša ?


21 stu 2020, 13:54
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Krylon sprej, "use what they use" :). To je dosta poznata serija sprejeva tako da je postala i sinonim za farbanje oružja, vrlo česta i u airsoftu.

Što se streljiva tiče, neke alternative su u razmatranju, ali surplus nije (čini mi se da je po pitanju vatrenog oružja naša zemlja još debelo u prošlom stoljeću).


21 stu 2020, 14:26
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Debelo u prošlom stoljeću i dvadeset godina u novom ne može biti bliže od istine. Opet ću spomenuti Barnaul, po dostupnim informacijama, dobro i kvalitetno streljivo, cjenovno konkurentnije od S&B. Nisam baš upoznat s procedurama nabave, potrebnim količinama za tu konkurentnu cijenu no mislim da ako je cijena S&B 7.62x39 par lipa povoljnija u Sloveniji, gdje se troši zasigurno više tog streljiva nego kod nas, onda ni cijena da i trgovac zaradi kod nas za Barnaul ne bi trebala prelaziti 3,80 kuna po metku realno? Za redovite kupce/velike potrošače da je 3,50 kn komad...

Aeriel bi li nam iz prve ruke mogao pojasniti kako se formira cijena, možda dati neki uvid sa strane trgovca zašto je konkretno S&B 7.62x39 FMJ u rasponu od 4,70 kn do 6 kn komad, neovisno sada je li ta jeftinija ili skuplja varijanta u pitanju?

Možda bolje pitanje, koliko na tvoj trošak treba još zaračunati marže + PDV da bi prodani metak bio profitabilan a ne pozitivna nula ili minus.


21 stu 2020, 15:12
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Iskreno, mislim da si ti preopterećen cijenama. Koji ti je vrag?


21 stu 2020, 15:23
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Ariel je napisao/la:
Krylon sprej, "use what they use" :). To je dosta poznata serija sprejeva tako da je postala i sinonim za farbanje oružja, vrlo česta i u airsoftu.

Što se streljiva tiče, neke alternative su u razmatranju, ali surplus nije (čini mi se da je po pitanju vatrenog oružja naša zemlja još debelo u prošlom stoljeću).

Vidim da to imate u trgovini. Imam neku malu staru beretticu pa ću se malo poigrati sa njom :D


21 stu 2020, 15:32
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Krylon sprej ne traži nikakvu pripremu i dobro prianja na većinu čvrstih materijala. Važno je reći i da se dosta lako i troši, s tim da je ljuštenje donekle poželjno: naime, ako se krene od toga da je osnovna boja tamna, a ljuštenje se najviše događa na izbočenim dijelovima, oni će biti tamniji a ne svjetliji (kao kod uobičajenog trošenja). To daje određeni efekt zavaravanja oka/mozga. Iako realno, ne bih se time zamarao, ljudi često vole izgleda istrošenog krylona. Samo da ne bude zabune, krylon se relativno lako ljušti i kao takav nema nikakve sličnosti s postojanim bojama.


21 stu 2020, 15:37
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Nisam uposnat sa Krylonom,ali nešto me zbunjuje?
Kažeš da gdje se troši površina postaje tamnija?
Znači ja imam MK revolver (bruniran)koji je djelomično prosvijetlio na mjestima koja su izložena umetanju u futrolu i tako...
Ako ga tretiram sa Krylonom,znači li to da bi on pokrio svijetlija mjesta,a trošenjem na istim mjestima ipak bio taman?
Možda nisam dobro shvatio jer tamnjenje bi mi odgovaralo .....?
To samo tamnjenje ,kako izgleda,vuče li na brunir(crni),na smeđe ili kako?


21 stu 2020, 15:53
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Nova-stara trgovina Zagreb
Ariel je napisao/la:
Iskreno, mislim da si ti preopterećen cijenama. Koji ti je vrag?


Jesam, nema konkurentne ponude u Hrvatskoj za streljivo, primoran sam nabavljati surplus koji je dobar za plinkanje, no ne i za precizu neku pošto je teško naći neku solidnu količinu da je isti metak i ista godina. Potrošio bi novce na streljivo kod nas u dućanu da se ne zezam sa dozvolama i vožnjom u Sloveniju, no zbog meni kao kupcu nekonkurentne cijene je ipak jeftinije ići u Sloveniju. Ponudi povoljnije nego Bojna da se isplati uzeti, vrlo rado ću ti ostaviti godišnje love za streljivo nego s ljudima imati posla ovako za surplus koji češće bude nikakav i sav korodiran od vlage.


21 stu 2020, 15:56
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 73 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan