Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:16.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram? 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 31 srp 2020, 11:05
Postovi: 116
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
siniša je napisao/la:
0spryth0 je napisao/la:
Čujem da su nekima oduzimali oružje, ali ne razumijem. Ukoliko dođe do ovoga, zašto se točno tereti ta osoba? Kakav zakon je prekršila i kakva je kazna?
Zar to nebi trebao biti manji prekršaj za koji se plati novčana kazna i idemo dalje?

Živim u vukoj*bini i jednostavno nemam drugog načina za pucati (osim kad je lov), streljana je jednostavno predaleko. Mala je šansa da će me itko uhvatit na djelu ali eto.
Vrijedno je rizika jer ovako nebi potrošio kutiju metaka u godini.


Evo kolega da ti odgovorim iz prve ruke. Nas nekoliko ljubitelja oružja (i struke) iz vojske koji smo željeli "znati više", tj vježbati i u svoje slobodno vrijeme, dugo vremena smo mučili istu muku kao i ti (i još mnogi drugi).
Da bismo izbjegli neugodnosti vezane za prijave itd, stupili smo u kontakt sa jednim lovačkim društvom, i u dogovoru sa lovnikom naišli smo na odobravanje naših aktivnosti, i to baš na mjestu koje je njima predviđeno za upucavanje oružja.
I evo već sigurno 5 godina pucamo i uživamo bez straha od dolaska policije ili bilo kakve kontrole- Samo se najavimo i čovjek nam kaže dali je slobodno ili ne.


Predlažem da probaš isto, u svojoj okolici. Još bi bolje bilo ako bi vas bilo nekoliko, pa da idete kao grupa, vjerujem da bi vas i potencijalno LD shvatilo ozbiljnije.
Nadam se da sam pomogao bar malo...živ bio!! lijep pozdrav :)


Znači vi niste članovi lovačkog društva, niti ste položili lovački ispit? Veoma zanimljiva ideja. Jel vam lovnik daje usmeno odobrenje ili pisano? Jel on to prijavljuje onda u mup ili ne?


09 pro 2021, 09:43
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 07 kol 2009, 17:41
Postovi: 308
Lokacija: Stari Grabovac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
Ja jesam lovac, ali nisam u tom lovačkom društvu. Ali kolega koji s nama puca, je član baš tog društva. E sad, šta lovnik točno radi i kome to prijavljuje, ja ne znam, nisam pitao, ali mogu i taj podatak provjeriti ako će pomoći nekome od vas.


09 pro 2021, 09:53
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 07 kol 2009, 17:41
Postovi: 308
Lokacija: Stari Grabovac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
Mogu pretpostaviti da je situacija kao što je napisao dundo. Uvjerili smo se kad su bili punktovi policije za vrijeme lockdowna (kad se nije moglo iz županije u županiju), gdje smo policajcu rekli kuda idemo. Čovjek je nešto provjerio sa svojim šefom i rekao da nema problema, da možemo. Eto, onda vjerojatno sve ide putem kojim treba ići.


09 pro 2021, 10:01
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 24 kol 2008, 17:30
Postovi: 372
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
siniša je napisao/la:
Ja jesam lovac, ali nisam u tom lovačkom društvu. Ali kolega koji s nama puca, je član baš tog društva. E sad, šta lovnik točno radi i kome to prijavljuje, ja ne znam, nisam pitao, ali mogu i taj podatak provjeriti ako će pomoći nekome od vas.

Lovci u gostima u lovu na štetočine mogu koristiti svoje oruzje u lovištu domaćina !!!!


Zadnja izmjena: fricky; 09 pro 2021, 17:51; ukupno mijenjano 2 put/a.



09 pro 2021, 17:38
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 24 kol 2008, 17:30
Postovi: 372
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
0spryth0 je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Jako puno riskiraš!
Možeš biti optužen za upotrebu lov oružja van streljane ili mjesta određena za vježbe gađanja,može ti netko pripisati i krivolov(u lovištu si sa puškom),može netko reći da dovodiš u opasnost ljudske živote(gljivari,planinari,šetači....) i dr.
Kazne za to su novčane,plus oduzimanje vjerojatno svega oružja,dalje ti se može desiti da ti se izvrši pretraga nekretnina u potrazi za nezakonito stečenom divljačinom(ako je optužba krivolov,isprazne ti škrinju i analiziraju meso)....
To je mali dio toga što ti se može dogoditi ,a ako stvarno nastane kakva šteta ili ugroza nekoga ,onda kazne i optužbe idu u nebo....
Ja se nadam da ti se to neće desiti... ;)



Aha. Ma kad nije lov nema šetača...ma kakvi planinari...nista od navedenog lol. Tu baš nitko ne ide. Da ima ljudi nebi to radio. Jedino kad je lijepo vrijeme čuje se. Nije da ima kuća blizu, ali pošto je pusto i tiho čuje se vjerujem na više od kilometar zračne linije. Čak se slabo i lovi tu.
Možda da se zaletim do Slovenije po prigušivač ako se može uzeti bez dozvole, iako tako riskiram još jednu kaznu znači.
I položio sam za lov iz razloga jer volim pucati tj. više volim taj aspekt pucanja nego sam lov. Tako da ovo je jako loše, imam i dosta zemlje, da se bar može na svojoj zemlji na neki način legalno.



Ovo mi liči na provokaciju , legalni posjednici oruzje su upoznati s zakonskim odredbama o oruzje I uporabi istog, jos trabunja o prigušivačima pucnja .
Pa molim administratora da postipi po službenoj dužnosti!


09 pro 2021, 17:46
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 07 kol 2009, 17:41
Postovi: 308
Lokacija: Stari Grabovac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
fricky je napisao/la:
siniša je napisao/la:
Ja jesam lovac, ali nisam u tom lovačkom društvu. Ali kolega koji s nama puca, je član baš tog društva. E sad, šta lovnik točno radi i kome to prijavljuje, ja ne znam, nisam pitao, ali mogu i taj podatak provjeriti ako će pomoći nekome od vas.

Lovci u gostima u lovu na štetočine mogu koristiti svoje oruzje u lovištu domaćina !!!!


Jasno, da


09 pro 2021, 18:11
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 07 kol 2009, 17:41
Postovi: 308
Lokacija: Stari Grabovac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
fricky je napisao/la:
Ovo mi liči na provokaciju , legalni posjednici oruzje su upoznati s zakonskim odredbama o oruzje I uporabi istog, jos trabunja o prigušivačima pucnja .
Pa molim administratora da postipi po službenoj dužnosti!


Primjetio si isto što i ja (prigušivač i slično), to je malo čudno...ali nisam htio odmah šiljiti, pričekajmo da čujemo momka šta kaže na to (ako kaže), možda je samo mlad i brzoplet na riječima.


09 pro 2021, 18:17
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
kolko god je žalosno to da nemamo više streljana mislim da se uvijek moze naći legalno riješenje samo treba biti kreativan, a ovo iči na divlje neznam sta bi rekao ipak volim svoje oružije tolko da bi i rijeđe pucao iz njega nego riskirao da ostanem bez njega i sa hrpom drugih problema.


09 pro 2021, 18:57
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 07 kol 2009, 17:41
Postovi: 308
Lokacija: Stari Grabovac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
Točno to...slažem se !!


09 pro 2021, 19:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
0spryth0 je napisao/la:
imam i dosta zemlje, da se bar može na svojoj zemlji na neki način legalno.

Ako ti zemljiste udovoljava polozajem i tehnickim uvjetima za formiranje mjesta za vjezbe gadjanja, potpises ugovor sa lovackim drustvom o formiranju mjesta za vjezbe gadjanja na tvom zemljistu (das im ga na koristenje za tu svrhu), i formalno oni to vode. To ti je nacin, po zakonu. Samo nadjite zajednicki interes i potpisite ugovor, na tqj nacin ti imas mjesto za treniranje, i oni formaliziraju mjesto za provjeru karabina.
Ako ti je zemljiste u lovistu, oni ga i tako i tako koriste, prema zakonu o lovstvu. Ne gubis nista.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 pro 2021, 19:28
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
čak sam uvjeren ako kontaktiraš lovačko društvo koje ima predviđeno mjesto za upucavanja i provjere i kazes da si spreman i pomagat kad su radne akcije u zamjenu za odlazak na strelište da bi ih bilo koji bi pristali


09 pro 2021, 20:09
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Pucanje u šumi u metu dok nije lov, što točno riskiram?
jolly je napisao/la:
0spryth0 je napisao/la:
imam i dosta zemlje, da se bar može na svojoj zemlji na neki način legalno.

Ako ti zemljiste udovoljava polozajem i tehnickim uvjetima za formiranje mjesta za vjezbe gadjanja, potpises ugovor sa lovackim drustvom o formiranju mjesta za vjezbe gadjanja na tvom zemljistu (das im ga na koristenje za tu svrhu), i formalno oni to vode. To ti je nacin, po zakonu. Samo nadjite zajednicki interes i potpisite ugovor, na tqj nacin ti imas mjesto za treniranje, i oni formaliziraju mjesto za provjeru karabina.
Ako ti je zemljiste u lovistu, oni ga i tako i tako koriste, prema zakonu o lovstvu. Ne gubis nista.


jbt sad si mi dao ideju posto ke zemlja kodmene poprilicno jeftina nije vazno da ke streljana sam da je mjesto di cu kad god hocu moc pucat :A28: hvala jolly


09 pro 2021, 20:13
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan