Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 20 tra 2024, 08:58.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Mišljenja o lovu sa crnim barutom. 
Autor/ica Poruka
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Mišljenja o lovu sa crnim barutom.
jolly je napisao/la:
... Promasis zeca, vrlo vazno.... napunis, prepunis, ides dalje.
Pa opcenito, u lovu, kolko puta odem u lov, pa ne ulovim nista, i bez pucanja.

Je, a kad se vratiš doma, dočekaju te dica i prvo što te pitaju: tata što si ulovija ? :roll: :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 vel 2022, 09:07
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Mišljenja o lovu sa crnim barutom.
Hawk je napisao/la:
jolly je napisao/la:
... Promasis zeca, vrlo vazno.... napunis, prepunis, ides dalje.
Pa opcenito, u lovu, kolko puta odem u lov, pa ne ulovim nista, i bez pucanja.

Je, a kad se vratiš doma, dočekaju te dica i prvo što te pitaju: tata što si ulovija ? :roll: :lol:

Odgovor:
Eno ti u frizideru od proslog puta. A drugi bi put bi mi mogao pomoci to oguliti, ili ocerupati. :mrgreen:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 vel 2022, 09:23
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 668
Lokacija: Šibenik
Post Re: Mišljenja o lovu sa crnim barutom.
Hawk je napisao/la:
Barut je napisao/la:
... Ovisi o kakvoj pušci govorimo. Ako je model ranog muzzleloadera, onda je točno jer punjenje traje 30 sekundi ili duže. Što samo po sebi nije loše, samo je veći izazov, kao i lov lukom i strijelom.
Ali ako je model koji predstavlja "modernije" varijante CB pušaka iz prijelaznog razdoblja kao onu koju je spomenuo Jolly, te puške se pune sa pripremljenim papirnim metcima.

ma sve ja to kužim, nije ovo prvi put da na ovom forumu raspravljamo o ovome, ali moje pitanje je išlo u smjeru Single Barrel Muzzle Loader.
Već se malo vrtimo u krug tu. Istina je da je većina Muzzle Loadera puške koje se pune samo jednom kuglom nabijajući je u cijev. Ja sam samo prokometirao na tvoj odgovor da se nikako ne može CB usporediti s jednometkom, s odgovorom da postoji više vrsta CB pušaka od kojih su neke usporedive jer se pune na drugačiji način.

Hawk je napisao/la:
Barut je napisao/la:
... onda je najbolje rješenje CB revolving carbine. Tu imaš šest pucnjeva na raspolaganju, tako da je po tome bolji i od dvocijevke, samo napinješ i pucaš. :)

Je, i to stoji, ali di je tu onda "tradicija" ? di tu povlačimo crtu ? Dolazimo do toga da nema razlike, osim što ova na CB puno više dimi :lol:
Gdje je tradicija? Pa revolver je vrlo tradicionalno oružje, izumljen je davno prije bilo kojeg oružja na cjeloviti metak.
Ne znam čemu opsesija o "povlačenju crte"? :) U svakom slučaju se radi o vatrenom oružju, ne vidim tu nikakav razlog za diskriminaciju. Da je netko otvorio temu i pitao što mislimo o mogućnosti lova sa mitraljezima ili sa zoljama i sličnim napravama, onda bih još razumio skepticizam. Takve naprave bi vjerojatno bile efektivnije pri odstrelu divljači, ali za naše uvijete nepotrebno (a i potencijalno opasno). Da se kod nas divlje svinje namnože kao u Americi, možda bi razmislili i o takvoj opciji. :A13:
Tradicionalno oružje na crni barut je s druge strane malo veći izazov, ali ne toliko veliki koliko se misli. S modernim replikama i opremom nije teško, ali opet lovac mora imati specifična znanja za pravilno i sigurno baratanje ovim tipom oružja. Samo oružje ima adekvatnu energiju i preciznost za etički odstrel divljači na odgovarajućim udaljenostima. Prema tome, tu ne vidim nikakav problem. A to, "zašto bi netko to htio?", to je pitanje ukusa i preferencija. Ima nas koji volimo tradicionalno oružje, isto kako postoje ljudi koji vole oldtimere, kupuju ih, održavaju i voze. Ako oni to mogu, sudjeluju u prometu sa svima ostalima, zašto ne bi mogli mi loviti tradicionalnim oružjem, ako ne postoji nikakva tehnička ili etička prepreka?

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


21 vel 2022, 16:55
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan