Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 16 svi 2024, 07:03.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1363 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Sljedeća
Invazija Ukrajine 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Marko2Marko je napisao/la:
Marin Bralic je napisao/la:
Putin je jasno rekao?!

da. od razpada sovjetske zveze rusi so jasno rekli ne NATO na granice. i amerikanci pravili se glupe. a nastrada ukraijina.
to je realna politika i realni svijet.
odrasti.

i niko ne pravi da je normalno napasti neko drugo zemljo, ali svi koji su pratili situacijo znali su da je to očekivati. a glavni razlog su amerikanci.
takva je realnost.

Nisi čuo da su glavni razlog nacisti i narkomani..........,kaže Hitler sa istoka?


26 vel 2022, 20:30
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 388
Post Re: Invazija Ukrajine
IB43 je napisao/la:
Ne tražite krivca gdje ga nema.
Nije zapad nametnuo Rusiji iredentizam i paranoju.

Ne mogu Rusi, a ni zapad, nikome diktirati kako će živjeti.

Zapad se opekao na Afganistanu, Rusija će na Ukrajini. Sa vrenenom će shvatiti. A i vi.
To vam je prava realnost.

Narod nikada nitko nije pobijedio, neće ni Rusi, ni zapad. Što više miješaju, više govana ispliva i svako moraju pojesti. Ali ono baš moraju. I tako dok ne nauče.


Jasno i glasno. U potpunosti se slažem. Ne razumijem kako netko sa naših područja, sa iskustvima iz 90-ih može tražiti opravdanje za eklatantan čin agresije jače nacije na slabiju.
I pri tome koriste istu retoriku kojom se služila Srbija kad je vršila manipulaciju srpskom manjinom po Jugoslaviji i palila vatre po Hrvatskoj , BiH, a i bogami sad pokušava i po Crnoj Gori.Ugrožena manjina, nacisti i utranacionalisti uskrsavaju na svakom koraku, Zapad nas želi dokrajčiti jer smo najbolji i najljepši od svih itd.. Kao da opet slušamo Miloševića, paranoja na n-tu. Ostavite sa strane tko je je koga navukao, velike geopolitičke konstrukcije i tko je čiji pijun u igri velikih igrača. Bottom line je da je u tijeku agresija koja se pripremala i pokrenula kršeći desetke pisanih i nepisanih diplomatskih i ratnih konvencija.

_________________
μολὼν λαβέ


26 vel 2022, 20:49
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Invazija Ukrajine
Ovdje prvenstveno treba istražiti tokove novca Joa Bidena i njegovog sina Huntera Bidena, kao i njihovu povezanost sa Zelinskim. Sve te stvari su međusobno isprepletene.


26 vel 2022, 20:55
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Invazija Ukrajine
Ekipica koja misli da USA ima politiku prema ovom dijelu svijete "ko nas bre zavadi" molim da pojasne par stvari:

1. Ako imaju nešto protiv nas Slavena i ekonomski nas uništavaju, što je sa Češkom, Slovačkom, baltičkim državama (nisu svi slaveni, znam)? Kako baš idu razjebati Ruse, Srbe, Bosance, Hrvate, a ove druge ne?

2. Amerikanci i EU nas tjeraju da trunemo od korupcije, nemamo ekonomske slobode, nemamo slobode od plaćanja kojekakvih "poreza" (čitaj: HDZ), nemamo slobode nošenja oružja? To napravili Amerikanci?

3. Ako je Ukrajnicma super s Rusijom, zašto ne idu sami tamo? Netko je prevario 40milijuna ljudi, rekao je da im je bolje "na zapadu", a zapravo im je bolje s Rusijom?

4. Nisam baš vidio puno Ukrajinaca, Bosanaca, Hrvata, Srba itd. koji traže bolji život u Rusiji? Zapad je laž, propagadna... jel moguće da su zaveli milijune ljudi, a samo je Putin u pravu?

5. Ako je truli zapad zaveo Ukrajinu na krivi put, kako je moguće da je po stopama prostitucije, kriminala, korupcije, droge, zagađenja i sl. Rusija uvijek u vrhu Europe. Pa Putin je tamo na vlasti 20+ godina, on valjda zna kako se toga riješiti?

Nemojte misliti da vas napadam, čisto bi volio upoznati taj način razmišljanja.

_________________
Put your money where your mouth is.


26 vel 2022, 21:04
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 388
Post Re: Invazija Ukrajine
Meni se čini da nema tu previše razmišljanja, poznavanja stvari ili stvaranja nekih suvislih zaključaka.Treba biti iskren, Putin kod mnogih ima nevjerojatnu karizmu (na tragu AH) koja privlači mnogo ljudi (posebno muškaraca). Odrješit, alfa muškarac (doduše manje visine :A13: ), dinamičan, inteligentan, spreman za lupiti šakom po stolu.
Na tu fasadu, doslovno do nedavno su padali i šefovi država.Izgleda da to prolazi i dalje kod nekih.
Apropo kako je na zapadu sve trulo, a u Rusiji bajno. Da li je itko tko tako misli, bio u Rusiji izuzev Moskve, u manjim mjestima, ne daleko, samo do Urala recimo?

_________________
μολὼν λαβέ


26 vel 2022, 22:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Lemi_O2 je napisao/la:
Meni se čini da nema tu previše razmišljanja, poznavanja stvari ili stvaranja nekih suvislih zaključaka.Treba biti iskren, Putin kod mnogih ima nevjerojatnu karizmu (na tragu AH) koja privlači mnogo ljudi (posebno muškaraca). Odrješit, alfa muškarac (doduše manje visine :A13: ), dinamičan, inteligentan, spreman za lupiti šakom po stolu.
Na tu fasadu, doslovno do nedavno su padali i šefovi država.Izgleda da to prolazi i dalje kod nekih.
Apropo kako je na zapadu sve trulo, a u Rusiji bajno. Da li je itko tko tako misli, bio u Rusiji izuzev Moskve, u manjim mjestima, ne daleko, samo do Urala recimo?

Jad i bijeda.
Uglavnom Moskva sjaji,a ostalo je pasiva.
A ti kojima paše takav takav alfa muškarac su uglavnom totalna suprotnost,pa i gore , :) ali kome paše nek si ga uzme.
Kako bilo,stiže oružje i streljivo u Ukrajinu,stiglo je i nešto Stingera i dosta protuoklopnoga orużja.
Dolaze i dobrovoljci iz cijeloga svijeta.


26 vel 2022, 22:48
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Invazija Ukrajine
Bio sam ja. Projekt na Arktiku, baza u Sibiru. Prevozila nas ruska vojska u početku (tako i znam da im fali novije tehnike).

Siromašna je to zemlja. Ali ponosni ljudi. Čudo su Rusi, napravili su puno i sve sami. Prvi čovjek u Svemiru, satelit... Šteta što dozvoljavaju idiotima da ih koče i manipuliraju.

Truli zli zapad je zaostatak hladnoratovske komunističke propagande. Kao i strašni ruski medo koji vreba priliku da izbije na obale atlantika i to u Portugalu. To bi bila zapadna propaganda.
Stvarnost je nešto skroz drugo. Bogati zapad i siromašna Rusija (koja zaslužuje bolje).


26 vel 2022, 22:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Naravno da sam ruski narod nije kriv,ali eto i njima se nametnulo kompleksaša koji ih vode.
I upravo će taj običan puk platiti najveću cijenu,nažalost.
Da,dobro si se ispravio,oni nemaju previše moderne tehnike,ali imaju jako puno one starije i skalamerije, koju daju kojekakvim vojnim skupinama koje dolaze sa strane.
Putin je trażio da Kazahstan pošalje vojsku na Ukrajinu,ali koliko čujem Kazahstan odbio.


26 vel 2022, 23:19
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 26 vel 2012, 20:15
Postovi: 388
Post Re: Invazija Ukrajine
IB43 je napisao/la:
Bio sam ja. Projekt na Arktiku, baza u Sibiru. Prevozila nas ruska vojska u početku (tako i znam da im fali novije tehnike).

Siromašna je to zemlja. Ali ponosni ljudi. Čudo su Rusi, napravili su puno i sve sami. Prvi čovjek u Svemiru, satelit... Šteta što dozvoljavaju idiotima da ih koče i manipuliraju.

Truli zli zapad je zaostatak hladnoratovske komunističke propagande. Kao i strašni ruski medo koji vreba priliku da izbije na obale atlantika i to u Portugalu. To bi bila zapadna propaganda.
Stvarnost je nešto skroz drugo. Bogati zapad i siromašna Rusija (koja zaslužuje bolje).

Točno to. Propaganda je jedno, život je drugo. Fascinantna zemlja. Ja sam dogurao do Orenburga i okolice Perma. Drugi svijet u odnosu na Moskvu. Lokalni šerifi i gubernatori su kao mini carevi, sve drže pod kontrolom i učipljeni su u svaki posao. Bahate se bogatsvom pred ljudima kao u carskoj Rusiji. Mladi i koji mogu, to ne puše više i pokušavaju šmugnuti na Zapad da žive normalno, a ne u nekom ludom vremeplovu.

_________________
μολὼν λαβέ


26 vel 2022, 23:47
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Invazija Ukrajine
Neshvatljivo mi je kako pojedinci brane putina i rusiju u ovom cinu agresije prema drugoj suverenoj drzavi….
Traze se opravdanja za nesto sto nijedan zdrav razum ne moze opravdati.
Donekle mi je shvatljivo da takvih razmisljanja ima, da ih citam na drugim forumima… Ali ovaj forum, barem sam bio uvjeren, je ipak vecinom ispunjen ljudima koji su prosli domovinski rat, koji bi na ovu situaciju s ukrainom trebali gledati kao nesto vec prozivljeno….
Ili, ipak, da se kojim slucajem pokrene “rasprava” o pocetku domovinskog rata, da li bi se i ovdje naslo onih koji bi nasli opravdanje i za kninske cetnike, za barikade na cestama, za mitinge sa sajkacama na glavi?
Bit’ce da su povampireni ustase sa dr. Tudjamnom na celu isprovocirali miroljubivi srpski narod, koji se, jebaj ga, morao braniti…

Shvatit cete ironiju, ali od onoga tko brani putina i rusiju u ovome sto trenutno rade, nebih se cudio ni da ovako gore opisano gleda na domovinski rat.
Ili sam ipak pretjerao?


Sent from my iPhone using Tapatalk


27 vel 2022, 00:03
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 669
Lokacija: Šibenik
Post Re: Invazija Ukrajine
Marin Bralic je napisao/la:
Neshvatljivo mi je kako pojedinci brane putina i rusiju u ovom cinu agresije prema drugoj suverenoj drzavi….
Traze se opravdanja za nesto sto nijedan zdrav razum ne moze opravdati.
Nitko ne brani Putina ni Rusiju. Ovo je očito čista jednostrana agresija na nezavisnu državu. Potpuno podržavam borbu Ukrajinaca za svoju slobodu i neovisnost. Ali ljudi pokušavaju dokučiti što je dovelo do ovoga. Putin je kvazikomunistički poludiktator koji žali za raspadom SSSR-a i želi ostvariti svoj plan kreiranja "Euroazije". O tome bi se dalo puno šire pisati, ali radi se o nekoj vrsti Nacional-Boljševističke tvorevine. (za detalje je najbolje pitati Pernara :P )
Privitak:
Opaska: Ideologija.
Dugin1.jpg
Dugin1.jpg [ 20.15 KIB | Pogledano 10127 put/a. ]
Privitak:
Opaska: Nacional-Boljševizam.
Dugin2.jpg
Dugin2.jpg [ 17.18 KIB | Pogledano 10127 put/a. ]
Privitak:
Opaska: Dugin.
Dugin3.jpg
Dugin3.jpg [ 15.16 KIB | Pogledano 10127 put/a. ]
Ali zašto baš Ukrajina? Nije samo stvar u važnom geopolitičkom položaju ili pitanju hoće li NATO postaviti projektile na Rusku granicu. Ukrajina je jedan od najrazvijenijih dijelova bivšeg SSSR-a. Tu im je bio veliki dio vojne industrije. Najveća flota. Tu su se proizvodili MiG-ovi. Gubitak Ukrajine, odnosno njihov 'prelazak' na zapad je izuzetno težak udarac za Rusiju. Zato je i Putin povukao ovakav očajnički potez, jer ovo je nešto što će ih u svakom slučaju skupo koštati.

IB43 je napisao/la:
Bio sam ja. Projekt na Arktiku, baza u Sibiru. Prevozila nas ruska vojska u početku (tako i znam da im fali novije tehnike).

Siromašna je to zemlja. Ali ponosni ljudi. Čudo su Rusi, napravili su puno i sve sami. Prvi čovjek u Svemiru, satelit... Šteta što dozvoljavaju idiotima da ih koče i manipuliraju.

Truli zli zapad je zaostatak hladnoratovske komunističke propagande. Kao i strašni ruski medo koji vreba priliku da izbije na obale atlantika i to u Portugalu. To bi bila zapadna propaganda.
Stvarnost je nešto skroz drugo. Bogati zapad i siromašna Rusija (koja zaslužuje bolje).
Super, bio si na Istoku. A jesi li bio na Zapadu u skorije vrijeme? Jesi li imao priliku vidjeti koji su rezultati masovnih migracija u Europu iz ne-Europskih zemalja? Koliko se promoviraju sve zamislive i nezamislive vrste seksualnih nastranosti, da ne nabrajam dalje?
Da, zapad je još uvijek bogat, a istok još uvijek siromašan, to je točno. Može se reći da je zapad još uvijek ima jaku vojnu i ekonomsku prednost. Ali to ne govori puno o tome koliko je samo društvo trulo i koliko brzo propada.
Evo kako se NATO danas promovira:
https://twitter.com/DonaldJTrumpJr/stat ... V0w2DltQ-g
:A23: :A23: :A23:
Da li to tebi izgleda prihvatljivo, kao organizacija o kojoj praktično ovisi naša dugoročna sigurnost i sloboda?

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


27 vel 2022, 02:59
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Invazija Ukrajine
Radim za zapad. I da, vidio sam imigrantske četvrti. U biti geta.
Seksualne nastranosti su u Aziji još izraženije i dio su tradicije. Nitko ne pravi veliku buku oko toga. Samurajima je bila čast spavati sa muškarcem, to je bilo ratnički. Na Tajlandu su transvestiti zvijezde noćnih klubova. Itd itd.
Svijet se sastoji od puno različitih kultura i treba naučiti uvažavati. Kad uvažiš tuđe stavove i drugi tvoje poštuju. Pa ti ne dovedu transvestita za stol jer znaju da te neće oduševiti. Ali znaju i da nećeš praviti problem ako ode za susjedni.

Greške vodstva nisu greške društva. Zapadno društvo razmišlja prilično zdravo (a to isključuje diskriminaciju, pa i onih u getu). Vođe su im kakve su ih birali, kao i mi naše. Pa su dobili što su birali, no go geta i 100ak rodova. Možeš se deklarirati i kao ekspres lonac, pa zatražiti azil na račun diskriminacije u vlastitoj državi. I nikome ništa. Šale se i oni na račun toga i znaju dobro da je pretjerano.

Nije zapad bolesno društvo. To je kao da proglasiš sve Ruse luđacima na račun Putina. Putin je lud, a Rusi su normalan narod.


27 vel 2022, 03:58
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1048
Post Re: Invazija Ukrajine
Po onome što sam kroz godine primijetio, Putina vole ljudi koji ne podržavaju ili ne razumiju neke stvari u modernim društvima. Putin je staromodan svjetski lider, vrlo krut prema migrantima, spolnoj orijentaciji i sl., pa valjda u tome vide sigurnost i očuvanje starog. Drugima imponira njegova čvrstina, uključujući i ubijanje političkih protivnika. I tu vide "čvrstu ruku koja i nama treba". Isti ti simpatiziraju i Orbana, iako je on razblažena varijanta Putina.


27 vel 2022, 08:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Svi oni koji nalaze opravdanja za ovo govno od novoga Hitlera,neka se informiraju o Holodomoru!
Dajte molim vas napišite nešto čime ćete naći opravdanje za to.


27 vel 2022, 10:02
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Invazija Ukrajine
Zar nije radjeno, nesto slicno, i na nasim podrucjima nakon ww2 od strane komunista?
Zar nije oduzimana zemlja, zivotinje, hrana seljacima, od strane partizana?
Nakon rata, nisu osnivani “kombinati”, kao udruge seljaka, a vecina seljaka koja je dobro “poslovala” nije htjela u to ulaziti? Pa su bili na tapeti vladajucih?
Oduzimalo se onima koji su radili, i htjeli nesto postici sa svojih 10 vrijednih prstiju, da bi se stitilo lijencine! Kombinati su pasali samo ljencinama.
Onaj prizor iz Duge mracne noci kada odvode blago, uzimaju psenicu, u ISTE detalje su mi pricali i djed i baka da se uistinu dogadjalo i za vrijeme rata, i nakon njega, stotine puta!
I ja cu pricati svojem sinu, NIKAD se ne zaboravilo!


Sent from my iPhone using Tapatalk


27 vel 2022, 11:20
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1048
Post Re: Invazija Ukrajine
Koliko pratim, dosta ljudi iz Srbija otvoreno navijaju za Putina u ovoj priči. Nije to toliko čudno, koliko je nevjerojatna ta mentalna gimnastika u opravdavanju ovog što se događa. Uspjeli su povezati Ukrajinu, NDH, Jasenovac, Hrvate u istu priču.


27 vel 2022, 11:23
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Dobro je što se skoro cijeli svijet ujedinjuje u osudi ruske agresije.
Što je najvažnije oružje stiže i svaki dan otpora ide u korist Ukrajine.
Kamoli sreće da je to učinjeno ranije.
Imam podatak da su branitelji ubili čečenskoga generala?


27 vel 2022, 11:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Dobro je što se skoro cijeli svijet ujedinjuje u osudi ruske agresije.
Što je najvažnije oružje stiže i svaki dan otpora ide u korist Ukrajine.
Kamoli sreće da je to učinjeno ranije.
Imam podatak da su branitelji ubili čečenskoga generala?


27 vel 2022, 11:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Još jedna dobra vijest.
Ukrajinska protuzračna obrana je aktivna i ruše ruske avione .
Djeluju i zračne snage, na veliko iznenađenje rusa.
Rusi ne kontroliraju potpuno zračni prostor!


27 vel 2022, 12:40
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 07 stu 2010, 22:15
Postovi: 38
Lokacija: Vuka
Post Re: Invazija Ukrajine
Mirok je napisao/la:
Dobro je što se skoro cijeli svijet ujedinjuje u osudi ruske agresije.
Što je najvažnije oružje stiže i svaki dan otpora ide u korist Ukrajine.
Kamoli sreće da je to učinjeno ranije.
Imam podatak da su branitelji ubili čečenskoga generala?
Da,Magomeda Tušajeva.


A zanimljiva kombinacija na slici...čečenski ekstremisti i s njima Srbi...[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220227/6634a242f17da2bcb58f2ee9a53b56dd.jpg[/img]


27 vel 2022, 12:49
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1363 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan