Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 30 tra 2024, 03:21.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 285 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Povjerenje i Sigurnost 
Autor/ica Poruka
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Prilično gadna situacija sa upadom u auto, ali računaj da si još i dobro prošao ako nisi i ti dobio kaznu (takva nam je država, voli raspodjelu odgovornosti).
Znam, debilno je, ali samo hoću reć kakvi su nam zakoni. Ostaviti otključan auto jest prekršaj, kao i ostaviti malo otvoren prozor (30 eura), ne znam dal još uvjek vrijedi, ali imali smo to.
Da je ovaj uzeo ključeve, pokrenuo ga i napravio nesreću, tebe bi teretili za kazneno djelo (kao i njega), ista logika kao i za oružje.
Za ovo je trebao dobiti bar prekršaj za narušavanje javnog reda i mira, jer upad u auto pa da ga kasnije policija mora molit da izađe je svakako uznemiravanje vlasnika, bez obzira što ništa nije uništeno. Provjeri detaljno da ti nije negdje šta ilegalno posijao u autu.


03 tra 2024, 09:43
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Upravo toga se i plasim. Zeni sam bas rekao neka dobro pregleda auto da nije u tih 5 min ostavio nesto kad se cekala policija da dodje…
Evo, zena je danas isla s tim autom (njezin je) do posla, plakala se, sve smrdi po toj osobi, ne osjeca se sigurno…
A meni ne zele dati podatke niti da znam o kome se radi, da li covjek ima vec neki dosje, nije isto da li je to netko relativno normalan kome se ro eto dogodilo ili netko tko je vec imao problema s policijom…


Sent from my iPhone using Tapatalk


03 tra 2024, 10:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Marine,ja bih sve što si činjenično naveo ,napisao i odnio na policiju.
Držati se toga da je auto bio zaključan!
Navesti da misliš da je tu prekršen zakon i propisi ,i da misliš da bi policija to trebala goniti po službenoj dužnosti .
Obavezno navedi da ti je žena ustrašena i da će možda trebati i psihološku pomoć.
Navedi da si i ti pod stresom i da se osjećaš nesigurno.
Da ti je narušen duševni i obiteljski mir.
Naravno da sa time možeš pokrenuti i privatnu tužbu i policija će ti morati dati podatke toga probisvjeta.
Dobar advokat bi to fino sročio.
Kako god,moje je mišljenje da je najgora opcija to jednostavno pustiti,kao da se nije desilo.


03 tra 2024, 10:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
I ovi koji se Jollyju penju po barci ,neka padne i slomi vrat,prijavu će dobiti i Jolly.
Pa će morati dokazati i objasniti zašto je dozvolio i omogućio da mu se penju po barci.
Eto ,to su naši zakoni i propisi.
Mogućnosti i alati da se zaštitiš su nedostatni i upitni!


03 tra 2024, 10:36
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Hvala Mirok na savjetima.
Bio sam na policiji danas, tj mama posto je ona zvala policiju, i zatrazila je prijepis dogadjaja…
Na tom papiru su napisali da smo pozvali policiju s dojavom provale u auto. Da je policija utvrdila da je NN muska osoba zbog jake alkoholiziranosti usla u osobni automobil i zaspala.
Ovo nije tocno, vise puta sam policiji ponovio da sam vidio lice osobe posto mu je ekran mobitela obasjao lice. On u autu nije spavao nego je nesto radio po tom svojem mobitelu.
Uglavnom, pisu da su ga priveli u prostorije pp, alkotestirali, proveli kriminalisticko istrazivanje kojom prilikom nisu utvrdjeni elementi kaznenog djela ili prekrsaja.
Auto uopce nisu detaljno pregledali da li je mozda nesto tamo ostavio/sakrio, nego je policajac meni rekao neka ja pregledam da li je auto ostecen…
I eto, pojeo vuk magare.
Nema kaznenog djela, nema prekrsaja.
A posto zivim u malom gradu, doznao da se radi o osobi koja ima problem s alkoholom i drogom.
Na uvidjaju sam vise puta ponovio policajcu da ga testiraju na kanabis, na sto je receno da je u prekrsaju jedino ako mu nadju kod njega deogu, a ne i ako je pod utjecajem droge. I da nemamu osnove na temelju cega da ga testiraju…
Pa ako zateknes osobu u tudjem autu u pola noci, to nije dovoljan razlog?
E jebga onda kamo sve ovo ide. Pa ako je pod utjecajem droge, onda znaci da je prije toga u nekom trenutku i bio u doticaju s drogom, logika cista. Ali ne i za nasu drzavu.
Ovakve stvari me bas razocaraju, susjedi njegovi znaju da ima problem i s alkoholom i drogom, svi znaju samo sluzbe eto ne znaju…
Ne znam vise sto da pametno napisem…


Sent from my iPhone using Tapatalk


03 tra 2024, 11:55
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Preporučio bih ti da još jednom temeljito provjeriš auto. Npr. dio između sjedala i naslona, takvi likovi znaju ugurati drogu na razna mjesta prije nego li dođe policija.


03 tra 2024, 12:00
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
I zakljucavati auto.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


03 tra 2024, 12:07
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Možeš napisati prigovor na zapisnik o događaju.
Ovo sve što si naveo ,plus da je u auto ušao nasilno,jer je auto bio ZAKLJUČAN !
To je provala u auto i kazneno djelo!
Nema prekršaja....?
Pijan hoda okolo(prvi),nema osobnu sa sobom(drugi),narušavanje JRiMa(treći),uznemiravanje građana(četvrti).....
Što je sa tobom i obitelji kojima je na duže oduzeo mir ?
Policija zbog vlastitoga komfora ne želi pokretati postupak.
Ali ne treba im to samo tako pustiti.


03 tra 2024, 12:11
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Mirok, ne opravdavam izgrednika, ali gledaj siru sliku.
Ovo je jedan neugodan i moralno porazavajuci dogadjaj.

1. da se pokrenu sve privatne tuzbe, sta se iz tog moze izvuci?
2. U praksi, prijave po sluzbenoj duznosti se ne rade za malu stetu, na primjer kradja vrijednosti 1000 kn. A ovdje tog nije ni bilo.

Iz tog slijedi, da bi u svakom slucaju bila "skuplja pita od tepsije" i kad se sve zavrsi okus gorcine svima involviranima.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


03 tra 2024, 12:21
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Inače,policija u prometu također može testirati na droge.
Postoje vozila sa opremom sa kojom se to radi.Slično alkotestiranju,samo što se uzima bris u ustima.
A ovdje ga zateknu u tuđem autu,pa ti objasne da ne mogu testirati...?!
A frajer nekontaktibilan,a da li je i nafiksan nisu mogli znati....
Velim,čista komocija policije.


03 tra 2024, 12:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
Mirok, ne opravdavam izgrednika, ali gledaj siru sliku.
Ovo je jedan neugodan i moralno porazavajuci dogadjaj.

1. da se pokrenu sve privatne tuzbe, sta se iz tog moze izvuci?
2. U praksi, prijave po sluzbenoj duznosti se ne rade za malu stetu, na primjer kradja vrijednosti 1000 kn. A ovdje tog nije ni bilo.

Iz tog slijedi, da bi u svakom slucaju bila "skuplja pita od tepsije" i kad se sve zavrsi okus gorcine svima involviranima.

Nije dobro to pustiti.
Kada taj probisvjet dođe u svoje društvo,ispriča što je napravio i pohvali se da mu se baš ništa nije desilo....???
Kakva je to poruka takvoj ekipi ?
Minimum bi bio da policija odradi sve po službenoj dužnosti.


03 tra 2024, 12:31
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Mirok je napisao/la:
[qu
Kakva je to poruka takvoj ekipi ?

hahaha, pa "ekipa" je vec savladala taj dio gradiva. Znaju da je to sve luk i voda.

Uostalom gledaj jos malo siru sliku.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 41308.aspx

To ti je poruka za ekipu. Najutjecajnija zemlja u Evropi ide u legalizaciju opijata.
A ti ocekujes stroge sankcije?
Zar nam EU i Njemacka nisu uzor?

Obzirom, da je ovo sportsko streljacki i lovacki forum, evo jos malo sire slike:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pre ... 53048.aspx

Sta se iz ovog da zakljuciti.
njemacka legalizira marihuanu i zeli zabraniti uvoz trofeja iz Afrike.
Pouka:
"Duvajte travu, ne bavite se lovom ni slucajno."
"Trava je OK, lov je nemoralna aktivnost."
To je poruka, i smjer u kojem idemo kao drustvo.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


Zadnja izmjena: jolly; 03 tra 2024, 12:55; ukupno mijenjano 1 put/a.



03 tra 2024, 12:52
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
To za promet sam i ja rekao policajcu kada je dosao, ali je odgovor bio da ovaj nije vozio auto, on je sjedio na zadnjem sjedistu…
I bas to, takav ce se vec danas hvaliti svojoj ekipi kak je usao u tudji auto a da nije dobio nista osim tople sobe u policiji…
Auto sam rekao zeni neka dobro pregleda posto je ona s njim na posao otisla ujutro, a ja radim popodnevnu smjenu. I neka pazi da se ne nabode na nesto, tko zna kaj je mogao ostaviti unutra…
8 godisnji sin mi se vozi na tom zadnjem sjedalu…


Sent from my iPhone using Tapatalk


03 tra 2024, 12:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Marin Bralic je napisao/la:
To za promet sam i ja rekao policajcu kada je dosao, ali je odgovor bio da ovaj nije vozio auto, on je sjedio na zadnjem sjedistu…
I bas to, takav ce se vec danas hvaliti svojoj ekipi kak je usao u tudji auto a da nije dobio nista osim tople sobe u policiji…
Auto sam rekao zeni neka dobro pregleda posto je ona s njim na posao otisla ujutro, a ja radim popodnevnu smjenu. I neka pazi da se ne nabode na nesto, tko zna kaj je mogao ostaviti unutra…
8 godisnji sin mi se vozi na tom zadnjem sjedalu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

U potpunosti te razumijem.


03 tra 2024, 12:58
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
[qu
Kakva je to poruka takvoj ekipi ?

hahaha, pa "ekipa" je vec savladala taj dio gradiva. Znaju da je to sve luk i voda.

Uostalom gledaj jos malo siru sliku.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 41308.aspx

To ti je poruka za ekipu. Najutjecajnija zemlja u Evropi ide u legalizaciju opijata.
A ti ocekujes stroge sankcije?
Zar nam EU i Njemacka nisu uzor?

Obzirom, da je ovo sportsko streljacki i lovacki forum, evo jos malo sire slike:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pre ... 53048.aspx

Sta se iz ovog da zakljuciti.
njemacka legalizira marihuanu i zeli zabraniti uvoz trofeja iz Afrike.
Pouka:
"Duvajte travu, ne bavite se lovom ni slucajno."
"Trava je OK, lov je nemoralna aktivnost."
To je poruka, i smjer u kojem idemo kao drustvo.

I onaj što je pucao i sjekirom čovjeku razbio glavu,i za njega "se znalo" .
I još recidivist ,i.......ništa...!?
Po onome sistemu.....znamo za njega ,ali valjda neće više......pusti ga.......
I dogodi se ovakva tragedija.
Svi su sve znali,ne odgovara nitko....


03 tra 2024, 13:05
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Pravda i zakon, nisu isto.
To je ono sto treba imati na umu.
Zakon je pokusaj drzave da se drustvo ucini pravednim ili cim pravednijim, ali ni jedan zakon ne moze uciniti drustvo (ili pravdu) 100% pravednim,
To je realnost.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


03 tra 2024, 14:44
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Procitati ovo. Pravni blog. nema bolje definicije. Ne postoji 100% pravedno drustvo u Svijetu.

https://www.pravniblog.com/savjeti/razl ... -i-pravde/

Sa te poveznice:

Primjer zašto pravo i pravda nisu isto
Primjer zašto pravo i pravda nisu isto nalazimo u situaciji kada zakon propisuje kaznu za neko djelo, ali ta kazna može biti nerazmjerna težini samog djela i ne odražava pravdu u potpunosti. Naprimjer, neko ko ukrade komad hljeba zbog gladi, može biti kažnjen na isti način kao i neko ko ukrade određenu svotu novca da bi kockao.

Drugi primjer je kada je nešto zakonski dopušteno, ali to nije moralno ili etički ispravno. Naprimjer, političari u određenim situacijama imaju pravo na “bijeli hljeb”, odnosno novčano primanje nakon završetka mandata, ali je generalni stav javnosti da to nije pravedno. Radnici u privredi to nemaju.

Stoga, iako je pravo važan aspekt društvenog života, ono ne mora uvijek odražavati pravdu i moralnu ispravnost, što može dovesti do sukoba između zakona i moralnih načela.

Postoji li pravedno društvo
Pravedno društvo je društvo u kojem se ljudi tretiraju jednako i pošteno, bez obzira na njihove razlike. To uključuje poštivanje ljudskih prava i jednakosti pred zakonom za sve građane.

Međutim, u stvarnosti, gotovo sva društva imaju neke oblike nejednakosti i nepravde. Neki ljudi mogu imati više mogućnosti ili privilegija od drugih zbog različitih razloga, poput rase, spola, vjere ili druge osobine. Stoga, često postoji potreba za aktivnim radom na uklanjanju tih nejednakosti i osiguravanju pravednosti u društvu.

To se može postići na različite načine, uključujući donošenje zakona i politika koje promiču jednakost i poštivanje ljudskih prava, te djelovanje protiv diskriminacije i nejednakosti. Također je važno osigurati da se pravo primjenjuje pravedno i da postoji odgovarajući mehanizam za rješavanje spora i osiguravanje pravde.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


03 tra 2024, 15:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
[qu
Kakva je to poruka takvoj ekipi ?

hahaha, pa "ekipa" je vec savladala taj dio gradiva. Znaju da je to sve luk i voda.

Uostalom gledaj jos malo siru sliku.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nje ... 41308.aspx

To ti je poruka za ekipu. Najutjecajnija zemlja u Evropi ide u legalizaciju opijata.
A ti ocekujes stroge sankcije?
Zar nam EU i Njemacka nisu uzor?

Obzirom, da je ovo sportsko streljacki i lovacki forum, evo jos malo sire slike:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pre ... 53048.aspx

Sta se iz ovog da zakljuciti.
njemacka legalizira marihuanu i zeli zabraniti uvoz trofeja iz Afrike.
Pouka:
"Duvajte travu, ne bavite se lovom ni slucajno."
"Trava je OK, lov je nemoralna aktivnost."
To je poruka, i smjer u kojem idemo kao drustvo.



Ovo prvo mi je odlicno, sad ce se nasi strucni lovci moci balansirati rakiju sa travom dok su u lovu i na streljani.

Vec se osjecam sigurnije kad pomislim da ce to legalizirati kod nas.


03 tra 2024, 17:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ti se salis, ali je se uvijek pitam da li jedan proces legalizacije (liberalizacije) koci drugi.

Mogu li se iz aspekta sigurnosti mjesati opijati i oruzje?
nikako.

i onda imas slucaj Holandije gdje je trava legalna, a zakoni koji pokrivaju lov i sportsko streljastvo vjerojatno najrestriktivniji u Evropi.

njemacki zakon o oruzju, takodjer je jedan od najstrozih u Evropi, pogotovo za sportske strijelce.
I sad imamo ovu zakonsku inicijativu u njemackoj. Liberalizacija marihuane.

Da se covjek zapita o svemu, jos jednom.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


03 tra 2024, 17:43
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
Ti se salis, ali je se uvijek pitam da li jedan proces legalizacije (liberalizacije) koci drugi.

Mogu li se iz aspekta sigurnosti mjesati opijati i oruzje?
nikako.

i onda imas slucaj Holandije gdje je trava legalna, a zakoni koji pokrivaju lov i sportsko streljastvo vjerojatno najrestriktivniji u Evropi.

njemacki zakon o oruzju, takodjer je jedan od najstrozih u Evropi, pogotovo za sportske strijelce.
I sad imamo ovu zakonsku inicijativu u njemackoj. Liberalizacija marihuane.

Da se covjek zapita o svemu, jos jednom.


Ja imam drugciji pristup.

Legaliziraj sve droge, tako ces vidit ko ti je korov u drustvu, kad je bude konzumiro javno, bez skrivanja od zakona.

Ali isto tako, daj mogucnost svim poslodavcima da te testiraju na droge i otpuste na temelju toga, makar je legalno.

I ako skrivis nesrecu, a bio si pod utejcajem bilo cega, bez sudjena na 40 godina zatvora.


03 tra 2024, 18:13
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 285 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan