Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:35.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban... 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Da se i našemu frendu Hawku nešto ne desi :A13:


12 sij 2022, 14:42
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 15 ožu 2016, 13:54
Postovi: 111
Lokacija: Rijeka
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Ma sve ja to znan i sve žrtve poštujem, ali to nije nikakvo opravdanje za to, jer imamo mi iz istog perioda i kasnije puno više nevinijih žrtava za žaliti.
Vjerojatno bisu mogli sakupiti dovoljno stakala za Prosinačke žrtve 1918, žrtve sa križnog puta i žrtve "oslobađanja" Zagreba 1945, te žrtve Vukovara i Škabrnje.
A posebno me ta Riječka petokraka bode u oči kad vidim ko je njen autor i u koje vrime je postavljena u "Evropskoj Predstolnici Kulture" nakon što je ta ista Evrova rezolucijom banirala i tu Petokraku.

Glavno da se ne spominje koliko je nevinih ljudi ubijeno pod Uk, belgijskom, američkom, francuskom, nizozemskom, portugalskom zastavom ( možda sam neku zaboravio ) . A nabrojane zemlje nisu koristile nikakav ideološki znak ! A možda si zaboravio ili nisi spomenuo žrtve ustaša ?

_________________
Ploviti je potrebno, živjeti nije !


12 sij 2022, 16:28
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Groff je napisao/la:
... Glavno da se ne spominje koliko je nevinih ljudi ubijeno pod Uk, belgijskom, američkom, francuskom, nizozemskom, portugalskom zastavom ( možda sam neku zaboravio ) . A nabrojane zemlje nisu koristile nikakav ideološki znak ! A možda si zaboravio ili nisi spomenuo žrtve ustaša ?

Za te druge, to je druga priča, a Ustaše se isto nisu dirale ni u mene ni u moje, a ovi s petokrakom jesu.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


13 sij 2022, 12:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Predaleko se otišlo u ovoj temi.
Vratimo se pitanju na početku.


13 sij 2022, 12:46
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 15 ožu 2016, 13:54
Postovi: 111
Lokacija: Rijeka
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Hawk je napisao/la:
Groff je napisao/la:
... Glavno da se ne spominje koliko je nevinih ljudi ubijeno pod Uk, belgijskom, američkom, francuskom, nizozemskom, portugalskom zastavom ( možda sam neku zaboravio ) . A nabrojane zemlje nisu koristile nikakav ideološki znak ! A možda si zaboravio ili nisi spomenuo žrtve ustaša ?

Za te druge, to je druga priča, a Ustaše se isto nisu dirale ni u mene ni u moje, a ovi s petokrakom jesu.

A vidiš kod moje familje su se ustaše i švabe dirnule u nju a partizani nisu ! I ne vidim razlog da produžujemo raspravu a svak neka voli “svoje”, he, he. : :A25: : Sr..a su svi radili.

_________________
Ploviti je potrebno, živjeti nije !


13 sij 2022, 13:40
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Groff je napisao/la:
... A vidiš kod moje familje su se ustaše i švabe dirnule u nju a partizani nisu ! I ne vidim razlog da produžujemo raspravu a svak neka voli “svoje”, he, he. : :A25: : Sr..a su svi radili.

Uvažavam i poštivam i tvoju prespektivu. Tu kod mene je bilo obrnuto. Bili su i Talijani i Njemci i Ustaše, svi po redu. Nikaom dlaka s glave nije falila dok partizani nisu došli, tek onda je bilo sranja. Razumi i ti mene.
Tebi bi sigurno smetalo da neko tako ističe svastiku, ili Taliajnske i Ustaške simbole. Zašto onda jedino petokraka može? Pogotovo zato što je Rezolucijom EU i ona isto tako uvrštena u zabranjene simbole.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


13 sij 2022, 20:12
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
jolly je napisao/la:
Naravno mozda grijesim, mozda cak nemam smisla za humor, nemam ni fejsbuk profil.
Ako je to banirano, nemam nista protiv. :A25: Dapace, odlicno.
Ne imati smisao za humor je jedna stvar, a ne imati smisao za slobodu govora sasvim druga. Bitno ja shvatiti da smo svi nepoćudni za nekoga. Svijet danas prolazi proces balkanizacije i ljudi koji su donedavno bili apolitični danas streme ka ekstremizmu. Tako da ako misliš da će samo "nepoćudni" dobiti ban i da si ti siguran, varaš se.

jolly je napisao/la:
Ne postoji niti jedno drustvo, ili oblik zajednice, politicke stranke, ili drustvene mreze koji ne izbacuje nepocudne.
Nije točno, danas već postoje društvene mreže koje zaista podržavaju slobodu govora, a tu su najjače:
http://www.gab.com
http://www.odysee.com
Prebacio sam se na njih i skoro da uopće više ne koristim zuckerbook i ostale "mainstream" društvene mreže koje gaze slobodu govora, i jedva čekam da alternative još malo ojačaju i da konačno obrišem račune na svim drugim mrežama. Jednostavno rečeno, gušenje slobode govora je upravo ono što vodi u ekstremizam i netoleranciju. A sloboda govora baš znači toleriranje nepopularnih mišljenja, nepoćudnih osoba, i šala kakvu je uplodao Hawk. Izražavanje društveno popularnih izjava i postova nije nikakvo mjerilo slobode govora.

Preporučujem svima da obrišu račune na starim društvenim mrežama i da se prijave na one koje zaista podržavaju slobodu govora, jer će prije ili kasnije biti cenzurirani ili dobiti ban.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


14 sij 2022, 02:01
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
jolly je napisao/la:
Naravno mozda grijesim, mozda cak nemam smisla za humor, nemam ni fejsbuk profil.

A malo mi je smišno da neko ko "nema smisla za humor" a nema ni FB profil tako brzo osudi uvredljivost jedne pošalice na FB

Barut je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Ne postoji niti jedno drustvo, ili oblik zajednice, politicke stranke, ili drustvene mreze koji ne izbacuje nepocudne.

Nije točno, danas već postoje društvene mreže koje zaista podržavaju slobodu govora, a tu su najjače:
http://www.gab.com
http://www.odysee.com

Apsolutno se slažem s ovime, još bi nadodao jednu mrežu di nisan primjetija cenzuru ka na FB.

http://www.vk.com

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


14 sij 2022, 09:04
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Groff je napisao/la:
... Glavno da se ne spominje koliko je nevinih ljudi ubijeno pod Uk, belgijskom, američkom, francuskom, nizozemskom, portugalskom zastavom ( možda sam neku zaboravio ) . A nabrojane zemlje nisu koristile nikakav ideološki znak ! A možda si zaboravio ili nisi spomenuo žrtve ustaša ?

Mislin da smo već dosta skrenuli sa teme, ali moran malo bolje pojasniti ono što san tija reći. Pogledaj malo kako meni na ovoj slici izgleda ta petokraka.
Na listi nema ni Pavelića ni Musolinija, ali Tita ima, dobro tek deveti po redu, ali na raspoloživi broj građana, to je jako puno.
A sada pod petrokraku još dodaj one druge koji su pod njom ubijali, Staljin, Mao, Ciang, Lanjin, Pol Pot, pa onda vidiš koja je pošast ta petokraka bila.


Privitak/ci:
Tito-9.jpg
Tito-9.jpg [ 101.85 KIB | Pogledano 28800 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
14 sij 2022, 09:15
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Jao dečki !
Sve strane koje ste naveli nitko nikada nije uspio pomiriti(ustaše,partizane....),niti neće.
Ajmo na temu :lol:


14 sij 2022, 15:31
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Mirok je napisao/la:
Ajmo na temu :lol:

Ma da, imaš pravo :A32:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


14 sij 2022, 17:19
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Hawk je napisao/la:
Barut je napisao/la:
Nije točno, danas već postoje društvene mreže koje zaista podržavaju slobodu govora, a tu su najjače:
http://www.gab.com
http://www.odysee.com

Apsolutno se slažem s ovime, još bi nadodao jednu mrežu di nisan primjetija cenzuru ka na FB.

http://www.vk.com
Slažem se, registrirao sam se i na VK, to je kao ruska zamjena za zuckerbook. Znam da za sada ne cenzuriraju i da su se mnogi prebacili na njihovu mrežu. Jedino ne znam tko je u pozadini toga i kakve su njihove vrijednosti, pa mi je teško zaključiti kako će se ta mreža ponašati u budućnosti. Za ove koje sam ja naveo, znam sigurno da su napravljene ciljano da štite slobodu govora i odolijevaju svim pritiscima.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


15 sij 2022, 01:17
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Mirok je napisao/la:
Jao dečki !
Sve strane koje ste naveli nitko nikada nije uspio pomiriti(ustaše,partizane....),niti neće.
Ajmo na temu :lol:
To si dobro rekao, mislim da tu nema pomirbe. Nije toliko stvar samih ustaša i partizana, nego fundamentalnih vrijednosti iz kojih su te skupine nastale. Postoje bar dvije glavne struje viđenja svijeta i one se ne mogu pomiriti, možda kratkoročno, pod čizmom diktatora ili pritiskom rata, ali dugoročno nikada. Pogledaj samo što se danas događa u Americi, njihovi "ustaše" i "partizani" su danas gori od ovih naših...

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


15 sij 2022, 01:23
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Zato i kažem,mi ne smijemo dozvoliti da nas to međusobno dijeli.
Moramo se okrenuti budućnosti i boljitku,a ovakve teme prepustiti povijesničarima, neka se zna istina kakva god bila.
Mi samo moramo naučiti iz tih grešaka iz povijesti i nastojati da se tako nešto nikada ne ponovi.
I ponavljam,ne dozvolimo da nas išta dijeli,ni povijest,ni sadašnjost,ni korona........NIŠTA !


15 sij 2022, 13:32
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2021, 19:39
Postovi: 282
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Hawk je napisao/la:
Groff je napisao/la:
... Glavno da se ne spominje koliko je nevinih ljudi ubijeno pod Uk, belgijskom, američkom, francuskom, nizozemskom, portugalskom zastavom ( možda sam neku zaboravio ) . A nabrojane zemlje nisu koristile nikakav ideološki znak ! A možda si zaboravio ili nisi spomenuo žrtve ustaša ?

Mislin da smo već dosta skrenuli sa teme, ali moran malo bolje pojasniti ono što san tija reći. Pogledaj malo kako meni na ovoj slici izgleda ta petokraka.
Na listi nema ni Pavelića ni Musolinija, ali Tita ima, dobro tek deveti po redu, ali na raspoloživi broj građana, to je jako puno.
A sada pod petrokraku još dodaj one druge koji su pod njom ubijali, Staljin, Mao, Ciang, Lanjin, Pol Pot, pa onda vidiš koja je pošast ta petokraka bila.


Mao ima oko 80mil, kulturna revolucija i glad zbog gluposti.

_________________
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,


15 sij 2022, 13:55
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Mirok je napisao/la:
Zato i kažem,mi ne smijemo dozvoliti da nas to međusobno dijeli.
Moramo se okrenuti budućnosti i boljitku,a ovakve teme prepustiti povijesničarima, neka se zna istina kakva god bila.
Mi samo moramo naučiti iz tih grešaka iz povijesti i nastojati da se tako nešto nikada ne ponovi.
I ponavljam,ne dozvolimo da nas išta dijeli,ni povijest,ni sadašnjost,ni korona........NIŠTA !
Apsolutno!
Evo, javljaju da nam je broj pao ispod 4 milijuna. I sigurno će još ići prema dolje. Apsolutno si više ne možemo dozvoliti podjele, raskole i svađe. Ako želimo opstati, moramo postati jedinstveni. Ne želim ni da se nastavljaju tenzije s "komšijama". Želim da ljudi prestanu dosipavati sol na rane i da u budućnosti imamo normalne, ako ne i prijateljske odnose. Želim da se okrenemo budućnosti, a to znači da se južna/istočna Europa mora držati i zajedno oduprijeti ovom novom ludilu i gluposti koja se širi svijetom i koja dolazi prvenstveno sa zapada.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


16 sij 2022, 03:31
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Barut je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Zato i kažem,mi ne smijemo dozvoliti da nas to međusobno dijeli.
Moramo se okrenuti budućnosti i boljitku,a ovakve teme prepustiti povijesničarima, neka se zna istina kakva god bila.
Mi samo moramo naučiti iz tih grešaka iz povijesti i nastojati da se tako nešto nikada ne ponovi.
I ponavljam,ne dozvolimo da nas išta dijeli,ni povijest,ni sadašnjost,ni korona........NIŠTA !
Apsolutno!
Evo, javljaju da nam je broj pao ispod 4 milijuna. I sigurno će još ići prema dolje. Apsolutno si više ne možemo dozvoliti podjele, raskole i svađe. Ako želimo opstati, moramo postati jedinstveni. Ne želim ni da se nastavljaju tenzije s "komšijama". Želim da ljudi prestanu dosipavati sol na rane i da u budućnosti imamo normalne, ako ne i prijateljske odnose. Želim da se okrenemo budućnosti, a to znači da se južna/istočna Europa mora držati i zajedno oduprijeti ovom novom ludilu i gluposti koja se širi svijetom i koja dolazi prvenstveno sa zapada.

Ko nas bre zavadi. :roll:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


16 sij 2022, 08:00
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Ko nas to cenzurira za Facebook ?

https://www.sloboda.hr/nenad-bakic-2021 ... c2SV-PDKaE

‘Dakle, autor nema nikakvu relevantnu školu ali prosuđuje što je istina, a što ne u matematici i epidemiologiji!
Nažalost, nema ni najjednostavnija znanja u elementarnoj matematici. Isti je ‘stručnjak’, propali student kroatistike, u podužem pamfletu zaključio i da prof. Gordan Lauc,
s jednim od najjačih referenci u epidemiologiji u Hrvata, govori neistine. Jer stručnjak zna! Takav tip, dragi moji građani Hrvatske, vas cenzurira na Facebooku!
Ponovimo: 2021. je bila godina u kojoj je propali student kroatistike u slobodnoj Hrvatskoj, članici EU, više puta cenzurirao jednog od najjačih ljudi u epidemiologiji u Hrvatskoj!


Privitak/ci:
petar-vidov-faktograf.jpg
petar-vidov-faktograf.jpg [ 327.36 KIB | Pogledano 28744 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
16 sij 2022, 08:23
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 27 kol 2020, 22:15
Postovi: 398
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
Ustaše i partizani ,cijepljeni i necjepljeni ,divide et impera, dobri sluge loši gospodari ,
ovaj mali narod od 3,800 000 stanovnika kad podijeliš na 2 pa na 4 nije puno ostalo.
Mali smo kao jedan kvart u New Yorku . Idemo ljudi dalje, svi imamo nekog tko je prije 70 godina bio na jednoj ili drugoj strani
i kome je jedna ili druga opcija nanjela zlo. Godina je 2022. današnji klinci nemaju pojma šta je bilo 1991. i u prošlom ratu a još manje u onom prije 70 godina
to je realnost.
Jednostavno moramo krenuti dalje i prestati o tome ,jer ako nas iskustvo iz posljednjih 30 godina nije naučilo ništa onda nam nema spasa ako se uvijek dijelimo
oko tih pitanja onda je jednostavno bolje da ih ne spominjemo.
Ovih 400 000 ljudi koji su otišli jednostavno nisu više mogli slušati takve priče.
Idemo dalje, kako možemo napraviti državu koja je dobra ,promijeniti zakone koji nevaljaju ,napraviti novu streljanu.
Jedino zajedno možemo naprijed jer će nam se u suprotnom desiti da će nas vrlo brzo asimilirati veći narodi i da ćemo nestati.


19 sij 2022, 23:41
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Facebook, Factchecking, Community Standards, Ban...
matezg1 je napisao/la:
...Jednostavno moramo krenuti dalje i prestati o tome ...

Ma tako je. Zaboravimo prošlost i okrenimo se budućnosti :roll: Ko nas bre zavadi :roll:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


20 sij 2022, 08:31
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan