Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:37.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Odstrel štetoćina . Koje su opcije? 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 274
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Nemojte me krivo shvatiti, nisam ja za nikakvo sankcioniranje, nikakve cenzure.
Ali za autocenzuru, jesam.
Svi koji se “nalazimo” tu na forumu imamo vise-manje isto misljenje, iste stvari volimo,…
Ali pokusavam objasniti da ostala vecina nije poput nas, da dozivljava stvari na drugaciji nacin, i nece imati razumijevanja za neke stvari ovako napisane.
Ok, mozemo reci boli nas kuki za takve, ali onda i morate biti svjesni da za tu sliku o nama nisu krivi iskljucivo ostali oko nas, vec i mi sami.
Nije to licemjerje, to je pamet. I to je, nazalost, normalno u danasnje vrijeme. Nazalost, velim.


Sent from my iPhone using Tapatalk


05 sij 2022, 18:05
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Darko11 je napisao/la:
... Bili su bakreni Hawk :D :D :D .A samo sam iskren sto cu.
ja skoro odvalio od smijeha na ovo pitanje sto ce sa lisicama oko svog kokosinjca i smije li zracnicom :D I onda se pogubim i pocmem svasta pisati.

Ma samo ti piši, nije to svašta nego realno. A što misliš da se te stvari ne rade i kod nas? Jedino što moraš paziti da te dušebrižnici ne vide, jer ako te vide onda moraš i njih upucat :lol: :lol:
Ka da je jedna divlja svinja i srna poginula od metka sa prozora od vikse :lol: :lol: Samo se to nesmi reći :lol:
Kaže čovik prijatelju lovcu, stari nneznam što ću, divlje svinje mi prekojavaju vrt, ja ih glegam kroz prozor i nemogu ništa, izluđuju me.
A di su ti susjedi na staru godinu? Kaže, nema nikog išli su na skijanje u Dolomite. Ok, nema zime, eto mene na doček kod tebe :lol:
Svi mislili da su ono bile petarde, a ono petometka radila prekovremeno. :lol: :lol: Još da kažem di, "Jolly" bi popizdija, pa nesmin reć :lol:
A sve je to hipotetski, normalno, pa ko normalan bi se to usudio :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


05 sij 2022, 18:39
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Marin Bralic je napisao/la:
Nemojte me krivo shvatiti, nisam ja za nikakvo sankcioniranje, nikakve cenzure. Ali za autocenzuru, jesam.
Svi koji se “nalazimo” tu na forumu imamo vise-manje isto misljenje, iste stvari volimo,…
Ali pokusavam objasniti da ostala vecina nije poput nas, da dozivljava stvari na drugaciji nacin, i nece imati razumijevanja za neke stvari ovako napisane.
Ok, mozemo reci boli nas kuki za takve, ali onda i morate biti svjesni da za tu sliku o nama nisu krivi iskljucivo ostali oko nas, vec i mi sami.
Nije to licemjerje, to je pamet. I to je, nazalost, normalno u danasnje vrijeme. Nazalost, velim.

Ma vidi "Marin Bralic", sve ja to razumin, ali isto tako ja to recimo vidim malo drugačije.
Što god se mi više pokrivamo ušima i podmotavamo rep kad neko zalaje, to je ovima što laju samo znak da dobro laju i lajaće sve više i više.
Slažemo se svi da sve ovo ide u krivom smjeru, ne samo kod nas neko i svugdi, ali ako već bitku moramo izgubiti, izgubimo je sa stilom :lol:
Ako ja kao lovac, strijelac, općenito vlasnik oružja moram udovoljiti svakakvoj perverziji za biti to što volin, onda to više nije to, bolje je odustali.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


05 sij 2022, 18:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Zato i kažem da ne treba ništa brisati.
Neka se za probleme čuje i neka se nadleżni pokrenu da ljudi ne budu prisiljeni služiti se svakakvim metodama.
Ovako su ljudi prisiljeni na samopomoć i to može otići i kamo ne treba.
I zato neka se piše i kako Hawk kaže,ne treba pognuti glavu kad kojekakvi pišu koješta o lovu ,lovcima i lovstvu.
Kao i ona slika koju je Lex objavio,za mene je to nakaradno ,negledljivo.....,a prije nešto desetljeća bi takve zatvarali u ludnice.
A danas probaj ti reći da to ni na šta ne lići,odmah te proglase gotovo genocidnim,homofobom.....
Ja ću ipak još jednom......nakaradno,negledljivo........


05 sij 2022, 19:52
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Mirok je napisao/la:
....Kao i ona slika koju je Lex objavio,za mene je to nakaradno ,negledljivo.....,a prije nešto desetljeća bi takve zatvarali u ludnice.
A danas probaj ti reći da to ni na šta ne lići,odmah te proglase gotovo genocidnim,homofobom.....
Ja ću ipak još jednom......nakaradno,negledljivo........


DA bude gore dosli smo do toga da ne smijes kolegici na poslu reci da je zgodna ili simpaticna a ne daj moze da jos stavis jos i ruku na rame ! Postajes nasilnik, sexualni manijak, bolesnik itd...

Tvrdim da se netko DEBELO TRUDI da nas udalji jedne od drugih , da unisti sve socijalne kontakte, samnji medjusobnu komunikaciju na minimum i zapravo stvori izolirane asocijalne JEDINKE. U prilog mojoj teoriji zavjere ide i ova plandemija Razdvojni se ne mozemo organizirati i boriti protiv bolesnog sustava ...a to je CILJ !

ETo linka da se malo zamislite:

https://www.youtube.com/watch?v=vJYaXy5mmA8

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 sij 2022, 20:23
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
lex-lutor je napisao/la:
ETo linka da se malo zamislite:
https://www.youtube.com/watch?v=vJYaXy5mmA8

Ma ima ovo i sa hrvatskin titlovima, vidija san to nikidan. Sad ćemo se smijat i ovome, ka što smo se smijali da će cijepljenje bit doživotno svaka tri miseca,
smijali smo se i na ono da će nas čipirat, a sve pomalo dolazi točno onako kako su teoretičari zavjere govorili, dok smo se mi smijali.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


05 sij 2022, 21:36
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Mi smo raspravljali,a neki drugi su se smijali.
Ali dolazi sve to,dolazi...


05 sij 2022, 22:33
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
Apropo stetocina, i javne cistoce i higijene.
Setam po gradu, po korzu.
Vidim: mrtav golub na sred korza na podu, a galeb stoji uz njega kljuca ga i jede, strvinari.
Goluba su kasnije valjda pokupili komunalni redari, ali prizor i dojam kakva je to ptica.... galeb... strvinar...

Interesantno je da se za loviste napravi studija, i LGO, odredi se koliki je bonitet lovista i koliko maticni fond divljaci.
na znanstvenoj bazi.

Za situaciju sa golubovima, galebovima i slicnim pticama u urbanim zonama, i koliki fond ih se moze prihavtiti u urbanoj sredini, ni kako to regulirati, mislim da takvu studiju nisam nikad vidio i cuo.
Naravno da se problem akumulira. Time se niko ne bavi.


Postoji Program Zastite Divljaci na nelovnim povrsinama koji mora donesti svaki grad u RH. Rijeka kao niti jedan grad u vecini RH jos nije napravio taj plan, iako su vec trebali. Jedini koji su to ispostovali do sada su Vukovarsko srijemska zupanija i vecina Osjecko baranjske. Inace je taj plan jako slican Lgo.

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ


05 sij 2022, 23:15
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
U prilogu PZD grada Vukovara


Privitak/ci:
16042020_PZD_Grada_Vukovara.pdf [221.61 KIB]
Preuzeto 268 put/a.

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ
05 sij 2022, 23:17
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
U zakljucku, vepra u dvorani, lisicu u kokosinjcu, ne sutirati, ako ne zelis da ti poslije uzmu oruzje. :D :D :D
Uhh, smiješ se, a meni se diže kosa na glavi od ovakvih stvari. Da mi je netko rekao prije 30 godina da će ovako danas stvari izgledati, rekao bih mu da je lud ko kupus...

Vepar, ne da je divlja, nego i opasna životinja. I da doživim to da čujem da je jednog profesora tjelesnog kaznila policija zato što je pokušao istjerati divlju životinju iz školske dvorane... i još k tome jedino javno negodovanje na taj slučaj je to da čovjek nije dovoljno kažnjen!? :A14: :A14:
Ako ovo nije ulaz u Zonu sumraka, ja ne znam što jeste.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


15 sij 2022, 02:03
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Zivimo u drustvu, poremecenog sustava vrijednosti. kao u ovom primjeru.
U urbanim centrima sve je veci broj gradjana sklon davanju ljudskih osobina zivotinjama, uz porast veganske i vegeterijanske kulture.

Meni koji zivim u dodiru s prirodom, je ovo od smijesog do odvratnog.
Da je vepar bio kilometar dalje zracne linije, u lovnoj povrsini lovista, slucaj ne bi bio vrijedan spomena.
I jos nesto:

Ispravni postupak u ovom slucaju bi bio:
1) Skloniti djecu van dvorane, na sigurno.
2) Vepra ukloniti na siguran i pravilan nacin.
;)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 sij 2022, 08:54
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
zhrvoje je napisao/la:
U prilogu PZD grada Vukovara

A jaki je taj program :lol: Sve je najbolje objašnjeno na str.4 :lol:
Tu se govori o ugroženim i strogo zaštićenim divljim vrstama, a lisica u kokošinjcu i vepar u dvorani u to ne ulaze.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


15 sij 2022, 09:00
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
Ispravni postupak u ovom slucaju bi bio:
1) Skloniti djecu van dvorane, na sigurno.
2) Vepra ukloniti na siguran i pravilan nacin. ;)

To je malo lakše reći nego napraviti. Kako skloniti djecu van dvorane, na sigurno, ako veprić trčkara recimo oko vrata dvorane? :roll:
Mi lovci tu već neko vrime raspravljamo o tome, pa se još nismo dogovorili što bi bilo najbolje, a profesor tjelesnog je u sekundama morao odlučiti što napraviti.
On je triba osnovati komisiju za za krizne situacije u dvorani i nakon par sastanaka bi sigurno odlučili što napraviti. :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


15 sij 2022, 09:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Hawk,
Ako te smijem nadopuniti, u kriznom stozeru za ovu situaciju, bi trebalo jos pozvati renomirane strucnjake iz vaumijau rubrike, da se ukljuce i sugeriraju adekvatno rjesenje, a svakako i psihologa za zivotinje, sa specijalizacijom za lat. sus scrofa.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 sij 2022, 10:46
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
..U urbanim centrima sve je veci broj gradjana sklon davanju ljudskih osobina zivotinjama, uz porast veganske i vegeterijanske kulture.


To si fino napisal, ja bih rekao da imamo sve veci broj kretena i idiota zajedno sa idiotkinjama mentalno sjebanih koji ne shvacaju zivot izvan betona i asfalta a svma sole pamet kako bi trebali zivjeti i tretirati zivotinjski svijet. Dokazano je da Vegetarijanci nakon nekog vremena budu mentalno poremeceni jer organizam za ispravan rad treba bjelancevina i proteina zivotinjskog porjekla, a mozak u covjeka se poceo razvijati tek nakon sto je poceo termicki obradjivati hranu... :-)

_________________
Nemoguće je Nemoguće


15 sij 2022, 12:58
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
Hawk,
Ako te smijem nadopuniti, u kriznom stozeru za ovu situaciju, bi trebalo jos pozvati renomirane strucnjake iz vaumijau rubrike, da se ukljuce i sugeriraju adekvatno rjesenje, a svakako i psihologa za zivotinje, sa specijalizacijom za lat. sus scrofa.

Možda osnovati povjerenstvo za problem veprića...... :mrgreen:


15 sij 2022, 13:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
lex-lutor je napisao/la:
jolly je napisao/la:
..U urbanim centrima sve je veci broj gradjana sklon davanju ljudskih osobina zivotinjama, uz porast veganske i vegeterijanske kulture.

To si fino napisal, ja bih rekao da imamo sve veci broj kretena i idiota zajedno sa idiotkinjama mentalno sjebanih


Lex, mladicu
vidim da sam potpuno podbacio u mojoj namjeri da te educiram u odnosima s javnoscu, i prihvacenoj upotrebi politicki korektnog rijecnika.
Takav potenicijal, a takav vokabular! Strasno. :D

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 sij 2022, 14:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Istina ponekad boli,ali nekada jednostavno moraš napisati u originalu :A13:


15 sij 2022, 14:13
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
jolly je napisao/la:
....vidim da sam potpuno podbacio u mojoj namjeri da te educiram u odnosima s javnoscu, i prihvacenoj upotrebi politicki korektnog rijecnika.
Takav potenicijal, a takav vokabular! Strasno. :D


Dugo sam se druzio sa jednim neshvacenim profesorom i znas sto sam naucio od njega? Dobar dopis ili report se pise na jednoj stanici A4, SVE ostale stranice samo opisiju ono sto je vec napisano na prvoj stranici !! :A25: :A25: :A25: :A25:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


15 sij 2022, 18:02
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
Zivimo u drustvu, poremecenog sustava vrijednosti. kao u ovom primjeru.
No kidding...
jolly je napisao/la:
U urbanim centrima sve je veci broj gradjana sklon davanju ljudskih osobina zivotinjama, uz porast veganske i vegeterijanske kulture.
Još nekako i mogu razumjeti da ljudi koji nisu u životu izašli iz urbane džungle daju ljudske osobine životinjama, s obzirom da su odrasli uz crtiće i emisije gdje su likovi životinje koje se ponašaju kao ljudi i imaju ljudske osobine. Ali oni danas idu i korak dalje i stavljaju prava životinja ISPRED ljudskih prava i ljudske sigurnosti. To nisu "uobičajeni" poremećeni nego OZBILJNO poremećeni ljudi.

jolly je napisao/la:
Meni koji zivim u dodiru s prirodom, je ovo od smijesog do odvratnog.
Ja bih dodao vrlo zabrinjavajuće. Osobe smiješnog/odvratnog ponašanja i osobina još mogu ignorirati, pa mi toliko ne smetaju. Ali ovi nameću svoje vrijednosti na cijelo društvo! :evil:

jolly je napisao/la:
Da je vepar bio kilometar dalje zracne linije, u lovnoj povrsini lovista, slucaj ne bi bio vrijedan spomena.
I jos nesto:

Ispravni postupak u ovom slucaju bi bio:
1) Skloniti djecu van dvorane, na sigurno.
2) Vepra ukloniti na siguran i pravilan nacin.
;)
Naravno, tako bi trebalo biti u svakom slučaju.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


16 sij 2022, 03:13
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan