Search found 21 matches
- 23 May 2012, 04:59
- Forum: Hladno oružje
- Topic: Moji noževi
- Replies: 27
- Views: 3226
Re: Moji noževi
Zahvaljujem se na podobnim informacijama gospodine "spetsnaz-156" !
To je to ! , otac mi je imao takav noz do pocetkom godine devedesetih i
nazalost negdje se izgubijo, a volijo bih ga imati narocito sada od kada
se bavim rucnom izradom nozeva.
I moje je misljenje da je napravljen u Famipi fabrici ...
To je to ! , otac mi je imao takav noz do pocetkom godine devedesetih i
nazalost negdje se izgubijo, a volijo bih ga imati narocito sada od kada
se bavim rucnom izradom nozeva.
I moje je misljenje da je napravljen u Famipi fabrici ...
- 22 May 2012, 15:33
- Forum: Hladno oružje
- Topic: Moji noževi
- Replies: 27
- Views: 3226
Re: Moji noževi
Postovanje gospodine @ spetsnas-156 !
Da li bi mogao dobiti podobniju informaciju o Vasem nozu " Noz D P8213737.JPG [ 140.29 KIB | Pogledano 222 put/a. ] ",
mislio sam u smislu koji je bio proizvodjac i ako slucajno znate karekteristike noza ? Unaprijed zahvaljujem !
Pozdrav ; Rdao Radic :ugeek:
Da li bi mogao dobiti podobniju informaciju o Vasem nozu " Noz D P8213737.JPG [ 140.29 KIB | Pogledano 222 put/a. ] ",
mislio sam u smislu koji je bio proizvodjac i ako slucajno znate karekteristike noza ? Unaprijed zahvaljujem !
Pozdrav ; Rdao Radic :ugeek:
- 01 May 2011, 12:17
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
Ako se ima kupac!bunarina wrote:Jel se tako nešto može kupiti..
ako da imate kupca
- 21 Apr 2011, 17:57
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
Jopan@ ; Rado legendo nema te, dok se ti pojaviš ja svoj -sklepao.
Dao si mi inspiraciju, hvala.
Gospodine "Jopan" izvinjavam se na mojoj NEsaradnji,
nisam otvarao ovu stranicu odavno a i zabopravijo :o :oops: sam ti
da odgovorim na prdhodni post kad sam zadnji put vidijo,
a razlog sto me nema ...
Dao si mi inspiraciju, hvala.
Gospodine "Jopan" izvinjavam se na mojoj NEsaradnji,
nisam otvarao ovu stranicu odavno a i zabopravijo :o :oops: sam ti
da odgovorim na prdhodni post kad sam zadnji put vidijo,
a razlog sto me nema ...
- 20 Nov 2010, 04:33
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
lijep= ?Robi_02 wrote:Bogami, lijep ko slika!
Hvala.
- 19 Nov 2010, 00:13
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
I moj noz je kaljen u Svajcarskoj.Jopan wrote:Da i mene, samo su Miletini gravirani a isto ih kali u Švici.Mike_Torello wrote:Ovaj mi se sviđa... malo podsjeća na miletine noževe... sličan stil...
I ovaj je prelijep.
- 19 Nov 2010, 00:09
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
Da rucno, sa stampacima koje sam ja uradijo.nevermind wrote:Svi radovi su vam fantastični! Da li ove ukrase na futrolama radite ručno?
- 19 Nov 2010, 00:05
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
Ovaj mi se sviđa... malo podsjeća na miletine noževe... sličan stil...
Hvala, :P , da dosta su slicni ;) , mislim da je zajednico sto je ideja potekla od ovog noza; :roll:
1c33a58e[1].jpg
onda uporedite ova dva noza i prosudite koji je slicniji ovome iznad;
Moj noz;
a[1].jpg
zatim ...
Hvala, :P , da dosta su slicni ;) , mislim da je zajednico sto je ideja potekla od ovog noza; :roll:
1c33a58e[1].jpg
onda uporedite ova dva noza i prosudite koji je slicniji ovome iznad;
Moj noz;
a[1].jpg
zatim ...
- 18 Nov 2010, 23:39
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
Re: SKINNER by Rado
Hvala na komplimentu, odavno vec imam noz,puls wrote:Fantastično,pogotovo za prvi nož.
ali je sad tek dosao vrijeme da prezentirm.
- 18 Nov 2010, 21:44
- Forum: Hladno oružje
- Topic: SKINNER by Rado
- Replies: 22
- Views: 1922
SKINNER by Rado
EVO MOG PRVOG URADJENOG NOZA, JOS PRIJE VISE OD DVIJE
GODINE, TACNIJE JULI 2008.
UKUPNA DUZINA NOZA: 205 mm,
DUZINA SJECIVA: 100 mm,
DEBLJINA SJECIVA: 3 mm.
CELIK: RWL34.
DRSKA OD MICARTA FIKSIRANA SA MESINGANIM OSOVINICAMA
I NARAVNO SVE TO ZALEPLJENA SA BIKOMPONENTNIM LIJEPKOM.
ZASTITNIK NOZA ZA ...
GODINE, TACNIJE JULI 2008.
UKUPNA DUZINA NOZA: 205 mm,
DUZINA SJECIVA: 100 mm,
DEBLJINA SJECIVA: 3 mm.
CELIK: RWL34.
DRSKA OD MICARTA FIKSIRANA SA MESINGANIM OSOVINICAMA
I NARAVNO SVE TO ZALEPLJENA SA BIKOMPONENTNIM LIJEPKOM.
ZASTITNIK NOZA ZA ...
- 17 Nov 2010, 17:28
- Forum: Hladno oružje
- Topic: LOVACKI NOZ XX1
- Replies: 7
- Views: 756
Re: LOVACKI NOZ XX1
Tako je, ali ne mogu da postavim jer jos nisam uradijo futrole,IgyBoy wrote:One najljepse jos sakriva
kad uradim postavicu, mislim da ima ih ljepsih, na kraju ce te
Vi prosuditi.
Pozdrav Rado.
- 16 Nov 2010, 22:52
- Forum: Hladno oružje
- Topic: LOVACKI NOZ XX1
- Replies: 7
- Views: 756
Re: LOVACKI NOZ XX1
Nož se nekome može više ili manje sviđati ili ne sviđati.Meni djeluje solidno.
Zanimalo bi me kakav tang praviš kod svojih noževa i kakav je ovo čelik-meni nepoznat.
I upadaju u oči ovi mini suvenirčići. :A25:
Sam ih izrađuješ...ili?
Ovo je klasicni lovacki noz, tako je htijo moj prijatelj.
Tang ...
Zanimalo bi me kakav tang praviš kod svojih noževa i kakav je ovo čelik-meni nepoznat.
I upadaju u oči ovi mini suvenirčići. :A25:
Sam ih izrađuješ...ili?
Ovo je klasicni lovacki noz, tako je htijo moj prijatelj.
Tang ...
- 16 Nov 2010, 18:05
- Forum: Hladno oružje
- Topic: LOVACKI NOZ XX1
- Replies: 7
- Views: 756
LOVACKI NOZ XX1
Jos jedan lovacki noz, za jedng mog prijatelja, lovca
UKUPNA DUZINA NOZA 255 mm, SJECIVO 130 mm DEBLJINE 3.5 mm.
SJECIVO OD CELIKA Ma5M, ZASTITNIK PRSTA I JABUCICA OD MESINGA.
DRSKA OD JELENSKOG ROGA, KOZE, KARTA VULKANIZATA/plave/.
FUTROLA RUCNO RADJENA OD KOZE.
P6010204..jpg
P6010212..jpg ...
UKUPNA DUZINA NOZA 255 mm, SJECIVO 130 mm DEBLJINE 3.5 mm.
SJECIVO OD CELIKA Ma5M, ZASTITNIK PRSTA I JABUCICA OD MESINGA.
DRSKA OD JELENSKOG ROGA, KOZE, KARTA VULKANIZATA/plave/.
FUTROLA RUCNO RADJENA OD KOZE.
P6010204..jpg
P6010212..jpg ...
- 16 Nov 2010, 06:03
- Forum: Hladno oružje
- Topic: UNIKATNI NOZ by Rado
- Replies: 15
- Views: 1192
Re: UNIKATNI NOZ by Rado
Hvala na komplimentu, kalijo sam u Svajcarskoj.stari-nakovanj wrote:impresivno!!
di si ga kalio?
Pozdrav: Rado Radic.
- 16 Nov 2010, 05:59
- Forum: Hladno oružje
- Topic: UNIKATNI NOZ by Rado
- Replies: 15
- Views: 1192
Re: UNIKATNI NOZ by Rado
Čestitke,sviđa mi se.
Dimenzije su mi nekako optimalne,full tang :A25: ,futrola je jako lijepa.
I da,daj malo podataka o čeliku.Kakav je i kako si ga ternički obradio.Idealno bi bilo cijeli postupak izrade staviti u Samogradnju,ako ti nije bad.
Celik je RWL34 poznati, medju boljima, ako hoces da ...
Dimenzije su mi nekako optimalne,full tang :A25: ,futrola je jako lijepa.
I da,daj malo podataka o čeliku.Kakav je i kako si ga ternički obradio.Idealno bi bilo cijeli postupak izrade staviti u Samogradnju,ako ti nije bad.
Celik je RWL34 poznati, medju boljima, ako hoces da ...
- 15 Nov 2010, 06:29
- Forum: Hladno oružje
- Topic: LOVACKI NOZ XX by RADO
- Replies: 3
- Views: 381
Re: LOVACKI NOZ XX by RADO
- 15 Nov 2010, 06:25
- Forum: Hladno oružje
- Topic: UNIKATNI NOZ by Rado
- Replies: 15
- Views: 1192
Re: UNIKATNI NOZ by Rado
Ok, :!: zahvaljujem se na diskusiji, gospodine Mike _Torello. :)
Nisam dobro razumijo "naprava" za utrljavanje voska na rubove koze.
Odskora imam neku tecnost koju nanosim a zatim ispoliram, ali opet
nisam zadovoljan, cini mi se da je nedovoljno upije tu tecnost iako je
na bazi voska.
Pozdrav ...
Nisam dobro razumijo "naprava" za utrljavanje voska na rubove koze.
Odskora imam neku tecnost koju nanosim a zatim ispoliram, ali opet
nisam zadovoljan, cini mi se da je nedovoljno upije tu tecnost iako je
na bazi voska.
Pozdrav ...
- 14 Nov 2010, 17:04
- Forum: Hladno oružje
- Topic: LOVACKI NOZ XX by RADO
- Replies: 3
- Views: 381
LOVACKI NOZ XX by RADO
LOVACKI NOZ XX.
NOZ JE POKLON ZA JEDNOG STRASNOG LOVCA. :o
UKUPNA DUZINA: 210 mm,
DUZINA SJECIVA NOZA: 90 mm,
SIRINA SJECIVA MAX; 25 mm,
DEBLJINA SJECIVA: 3 mm.
CELIK: RWL34.
DRSKA OD SRNECEG ROGA.
BRANIK PRSTA, PRSTENOVI I JABUCICA JE OD MENSINGA.
FUTROLA RICIKLADJO OD NEKE KOZNE TORBE.
POZDRAV ...
NOZ JE POKLON ZA JEDNOG STRASNOG LOVCA. :o
UKUPNA DUZINA: 210 mm,
DUZINA SJECIVA NOZA: 90 mm,
SIRINA SJECIVA MAX; 25 mm,
DEBLJINA SJECIVA: 3 mm.
CELIK: RWL34.
DRSKA OD SRNECEG ROGA.
BRANIK PRSTA, PRSTENOVI I JABUCICA JE OD MENSINGA.
FUTROLA RICIKLADJO OD NEKE KOZNE TORBE.
POZDRAV ...
- 14 Nov 2010, 14:10
- Forum: Hladno oružje
- Topic: UNIKATNI NOZ by Rado
- Replies: 15
- Views: 1192
Re: UNIKATNI NOZ by Rado
Hvala na cestitkama,
drago mi je da si poceo, znaci bice komentara. :lol:
Jedna sugestija , trebao si malo vise podataka o nozu kao sto je duzina sjeciva,
duzina rukohvata, od kog je materijala drska, civije /zakovice/, koja slika vise
i da neka slika bude bliza, jer u ovom slucaju ne vidi se do ...
drago mi je da si poceo, znaci bice komentara. :lol:
Jedna sugestija , trebao si malo vise podataka o nozu kao sto je duzina sjeciva,
duzina rukohvata, od kog je materijala drska, civije /zakovice/, koja slika vise
i da neka slika bude bliza, jer u ovom slucaju ne vidi se do ...
- 14 Nov 2010, 01:08
- Forum: Hladno oružje
- Topic: UNIKATNI NOZ by Rado
- Replies: 15
- Views: 1192
Re: UNIKATNI NOZ by Rado
Hvala na komplimentu, a drgo mi je za kritike, pozitivne i negativne, tako da diskusija o nozevima ima svrhe. 8-)
Ovo je moj drugi noz po redu koji sam uradijo,ima nekih nedostaka zanemarljivih,
ima ih jos nozeva, pa stoga mi imponuju kritike za ubuduce. :roll:
Zaboravijo sam napisati da je ...
Ovo je moj drugi noz po redu koji sam uradijo,ima nekih nedostaka zanemarljivih,
ima ih jos nozeva, pa stoga mi imponuju kritike za ubuduce. :roll:
Zaboravijo sam napisati da je ...
