Search found 9 matches
- 09 Jun 2012, 10:23
- Forum: Reloading
- Topic: ultrasonic cleaner
- Replies: 10
- Views: 1098
Re: ultrasonic cleaner
Još jedno podpitanje pa neću više gnjavit.
Ima li razlike izmedju vinskog i alkoholnog octa u kvalitetu čišćenja ?
Željko
Ima li razlike izmedju vinskog i alkoholnog octa u kvalitetu čišćenja ?
Željko
- 09 Jun 2012, 10:05
- Forum: Reloading
- Topic: ultrasonic cleaner
- Replies: 10
- Views: 1098
Re: ultrasonic cleaner
Hvala , samo mi pojasni što je "Jar" ?
- 09 Jun 2012, 09:09
- Forum: Reloading
- Topic: ultrasonic cleaner
- Replies: 10
- Views: 1098
Re: ultrasonic cleaner
Ako nije tajna, kako spravljate tekućinu ?Tekućine spravljam sam i zadovoljan sam rezultatima.
Željko
- 13 May 2012, 20:31
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
- Replies: 6
- Views: 499
Re: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
Izvinjavam se na greski, - ispravno je : Rusi za kalibar uzimaju BORE diametar.
Kada se izmeri cev u 9mm PARA BORE je 8,8mm, a GROOVE 9mm.
Kada se izmeri cev u TT , BORE je 7.62mm a GROOVE je nesto preko 7,8mm.
Zrno u oba slucaja moze da bude u plusu do 0,05mm u odnosu na GROOVE.
Po ovome se jasno ...
Kada se izmeri cev u 9mm PARA BORE je 8,8mm, a GROOVE 9mm.
Kada se izmeri cev u TT , BORE je 7.62mm a GROOVE je nesto preko 7,8mm.
Zrno u oba slucaja moze da bude u plusu do 0,05mm u odnosu na GROOVE.
Po ovome se jasno ...
- 13 May 2012, 18:50
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
- Replies: 6
- Views: 499
Re: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
Koliko ja znam kod pistolja,
9mm PARA promer zrna je od 9mm do 9.05 mm zavisno od proizvodjaca. PPU ima promer 9,05, a recimo SB ima 9,00mm. Ovde izmereni promer odgovara nazivnom kalibru.
Kod TT-a, koji se vodi kao 7,62mm zrno ima promer oko 7,86 mm ,ali to je zbog toga sto je to ruski kalibar ...
9mm PARA promer zrna je od 9mm do 9.05 mm zavisno od proizvodjaca. PPU ima promer 9,05, a recimo SB ima 9,00mm. Ovde izmereni promer odgovara nazivnom kalibru.
Kod TT-a, koji se vodi kao 7,62mm zrno ima promer oko 7,86 mm ,ali to je zbog toga sto je to ruski kalibar ...
Re: Reloading
Vidim da neki IPSC strelci u Srbiji koriste ZLATIBOR barut za punjenje 9mm Para, i 0.40 SW.
Jedni ga hvale i kažu da ne treba ništa bolje od toga, drugi opet kažu nije to baš idealno ...
Osim toga što je zlatibor nezgodan za volumensko punjenje mene zanima:
1. Ima li ko tačan podatak o brzini ...
Jedni ga hvale i kažu da ne treba ništa bolje od toga, drugi opet kažu nije to baš idealno ...
Osim toga što je zlatibor nezgodan za volumensko punjenje mene zanima:
1. Ima li ko tačan podatak o brzini ...
Re: Reloading
Dali su u slobodnoj prodaji ?
Re: Reloading
A kapisle ?
- 26 Apr 2009, 16:46
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: 7,65 KROZ DEVETKU
- Replies: 21
- Views: 1567
Re: 7,65 KROZ DEVETKU
>>>> Nećeš vjerovati, ja sam pobrao sa poda 3 čahure i sačuvao.
Oni su ispaliti sigurnih 6-7 komada i sve je normalno funkcioniralo (zatvaranje, izbacivanje ....)
Tek nakon što ih nisu vidjeli u meti, zapitali su se što je.
Onda sam im prišao i vidio o čemu se radi.
Opet, kažem, nevjerojatno ...
Oni su ispaliti sigurnih 6-7 komada i sve je normalno funkcioniralo (zatvaranje, izbacivanje ....)
Tek nakon što ih nisu vidjeli u meti, zapitali su se što je.
Onda sam im prišao i vidio o čemu se radi.
Opet, kažem, nevjerojatno ...
