Search found 9 matches

by zeljko71
09 Jun 2012, 10:23
Forum: Reloading
Topic: ultrasonic cleaner
Replies: 10
Views: 1098

Re: ultrasonic cleaner

Još jedno podpitanje pa neću više gnjavit.
Ima li razlike izmedju vinskog i alkoholnog octa u kvalitetu čišćenja ?

Željko
by zeljko71
09 Jun 2012, 10:05
Forum: Reloading
Topic: ultrasonic cleaner
Replies: 10
Views: 1098

Re: ultrasonic cleaner

Hvala , samo mi pojasni što je "Jar" ?
by zeljko71
09 Jun 2012, 09:09
Forum: Reloading
Topic: ultrasonic cleaner
Replies: 10
Views: 1098

Re: ultrasonic cleaner

Tekućine spravljam sam i zadovoljan sam rezultatima.
Ako nije tajna, kako spravljate tekućinu ?

Željko
by zeljko71
13 May 2012, 20:31
Forum: Vatreno oružje
Topic: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
Replies: 6
Views: 499

Re: 0.308 nije 7.62 nego 7.82

Izvinjavam se na greski, - ispravno je : Rusi za kalibar uzimaju BORE diametar.

Kada se izmeri cev u 9mm PARA BORE je 8,8mm, a GROOVE 9mm.
Kada se izmeri cev u TT , BORE je 7.62mm a GROOVE je nesto preko 7,8mm.
Zrno u oba slucaja moze da bude u plusu do 0,05mm u odnosu na GROOVE.

Po ovome se jasno ...
by zeljko71
13 May 2012, 18:50
Forum: Vatreno oružje
Topic: 0.308 nije 7.62 nego 7.82
Replies: 6
Views: 499

Re: 0.308 nije 7.62 nego 7.82

Koliko ja znam kod pistolja,

9mm PARA promer zrna je od 9mm do 9.05 mm zavisno od proizvodjaca. PPU ima promer 9,05, a recimo SB ima 9,00mm. Ovde izmereni promer odgovara nazivnom kalibru.

Kod TT-a, koji se vodi kao 7,62mm zrno ima promer oko 7,86 mm ,ali to je zbog toga sto je to ruski kalibar ...
by zeljko71
09 May 2012, 12:50
Forum: Reloading
Topic: Reloading
Replies: 45
Views: 4605

Re: Reloading

Vidim da neki IPSC strelci u Srbiji koriste ZLATIBOR barut za punjenje 9mm Para, i 0.40 SW.
Jedni ga hvale i kažu da ne treba ništa bolje od toga, drugi opet kažu nije to baš idealno ...

Osim toga što je zlatibor nezgodan za volumensko punjenje mene zanima:

1. Ima li ko tačan podatak o brzini ...
by zeljko71
08 Sep 2009, 09:21
Forum: Reloading
Topic: Reloading
Replies: 45
Views: 4605

Re: Reloading

Dali su u slobodnoj prodaji ?
by zeljko71
06 Sep 2009, 22:32
Forum: Reloading
Topic: Reloading
Replies: 45
Views: 4605

Re: Reloading

A kapisle ?
by zeljko71
26 Apr 2009, 16:46
Forum: Vatreno oružje
Topic: 7,65 KROZ DEVETKU
Replies: 21
Views: 1567

Re: 7,65 KROZ DEVETKU

>>>> Nećeš vjerovati, ja sam pobrao sa poda 3 čahure i sačuvao.
Oni su ispaliti sigurnih 6-7 komada i sve je normalno funkcioniralo (zatvaranje, izbacivanje ....)
Tek nakon što ih nisu vidjeli u meti, zapitali su se što je.
Onda sam im prišao i vidio o čemu se radi.
Opet, kažem, nevjerojatno ...