POKRETNA META - Shema
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
POKRETNA META - Shema
Evo... "ukradeno"* iz lovackog vijesnika da ju ne crtam u paintu =)
tko imalo ima smisla bit ce mu sve jasno cim promotri sliku... kome ne bude jasno...
neka se ne bavi s time da se jos nebi ozljedio
ja naravno naglasim od kuda sam "dobio" ova uputstva 
tko imalo ima smisla bit ce mu sve jasno cim promotri sliku... kome ne bude jasno...
neka se ne bavi s time da se jos nebi ozljedio
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: POKRETNA META - Shema
Šema je dobra, ali modifikacija se napravi na način da se umjesto ovih "podupora" na svaki 1 metar od kraja sajle ili špage zaveže drugi komad špage te preko koloturnika koji je cca 1 metar iznad tog mjesta "dovede" do onog koji upravlja metom. To iz razloga da može na "daljinski" mjenjati smjer hoda vepra tj. vraćati ga u prvobitni položaj.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: POKRETNA META - Shema
ma dobro, to su sada samo varijacije na temu, ovo je bitno u globalu, sad mozes ti imati i Zuzica mladjeg recimo umjesto tih tvojih kolutura da podize sajlu sa stapom... kod nas su na lovackim igrama imali vepra koji ide samo u desno... bio je na kosini i onda ga netko daleko u shumi pusti da ide a kasnije za novog strijelca dovuku spagom u pocetni polozaj i onda ga opet puste...BOXI wrote:Šema je dobra, ali modifikacija se napravi na način da se umjesto ovih "podupora" na svaki 1 metar od kraja sajle ili špage zaveže drugi komad špage te preko koloturnika koji je cca 1 metar iznad tog mjesta "dovede" do onog koji upravlja metom. To iz razloga da može na "daljinski" mjenjati smjer hoda vepra tj. vraćati ga u prvobitni položaj.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: POKRETNA META - Shema
Zanimljivo, obicno se komplicirane stvari rjesavaju najjednostavnijim metodama...
Da barem ima takvo koje rjesenje za zeme
Da barem ima takvo koje rjesenje za zeme
Re: POKRETNA META - Shema
a ako bismo stari htjeli komplicirati, mogao bi se ubaciti jedan motor s mogucnoscu promjene smjera vrtnje i povezati ga sa koloturom - i ieto veselja. Ispred motora dodati potenciometar za promjenu odnosa struje i napona - dobiti promjenu brzine vrtnje i brzine kretanja mete.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: POKRETNA META - Shema
I onda se nadje budala koja "ubije" motor i uzalud vam trud sviraci.... 
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: POKRETNA META - Shema
Knife_maniac wrote:I onda se nadje budala koja "ubije" motor i uzalud vam trud sviraci....
aaaaa postoji rjesenja i za to... stavit motor od vesmasine s vrlo malom koloturom i ostalo prebaciti na veliku koloturu (zbog prijenosnog omjera).... nju nece spalit nema sanse... ili motor od mjesalice.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: POKRETNA META - Shema
Ne govorim o spaljivanje/pregorjevanju motora nego o propucavanju.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: POKRETNA META - Shema
Knife_maniac wrote:Ne govorim o spaljivanje/pregorjevanju motora nego o propucavanju.
eeee, o tom aspektu konstrukcije nisam niti razmisljao.... a nista, oklopit cemo ga.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: POKRETNA META - Shema
A sto mislis koliko bi nam "svinja" trajala!? Kad ne bi pala o metka zatukao bi ju rucno!Knife_maniac wrote:Ne govorim o spaljivanje/pregorjevanju motora nego o propucavanju.
Re: POKRETNA META - Shema
sjekirom ili nekom nozinom na kraju.... ma i kamen moze posluziti... 
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: POKRETNA META - Shema
nije mislio ubiti kao spaliti ili pregrijati vec upucati... =)patch wrote:aaaaa postoji rjesenja i za to... stavit motor od vesmasine s vrlo malom koloturom i ostalo prebaciti na veliku koloturu (zbog prijenosnog omjera).... nju nece spalit nema sanse... ili motor od mjesalice.Knife_maniac wrote:I onda se nadje budala koja "ubije" motor i uzalud vam trud sviraci....
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: POKRETNA META - Shema
decki moji.... komplicirate.... neka Zuzic junior trci s metom... ako ne nista bude stekao kondiciju.... ako ga netko felša malo ima onaj sto je na doskolavanju u svicarskoj da ga zamjeni... pa onda onaj Elvis... i tako.... naslo bi ih se.... da je korade prezivio on nebi ni morao nositi metu... on je cijeli kao prasac bio... 
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: POKRETNA META - Shema
Barem bi drustvo za zastitu zivotinja sutiloMike_Torello wrote:decki moji.... komplicirate.... neka Zuzic junior trci s metom...
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: POKRETNA META - Shema
...onda bi ju zatukao rucnoM jelte ?k.horvat wrote: A sto mislis koliko bi nam "svinja" trajala!? Kad ne bi pala o metka zatukao bi ju rucno!
kinder jajetom da ne bi bilo zabune heheheh
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: POKRETNA META - Shema
Knife_maniac wrote:...onda bi ju zatukao rucnoM jelte ?k.horvat wrote: A sto mislis koliko bi nam "svinja" trajala!? Kad ne bi pala o metka zatukao bi ju rucno!![]()
kinder jajetom da ne bi bilo zabune heheheh
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
-
debeloguzi dikatator
Re: POKRETNA META - Shema
ova ideja mi se svidja pokusati cu vidjeti sto se da naparviti + ako uspijem nabaviti agregat ili neki istosmjerni motor pa na akumulator jer tamo gdje to mogu postaviti nema strujepatch wrote:aaaaa postoji rjesenja i za to... stavit motor od vesmasine s vrlo malom koloturom i ostalo prebaciti na veliku koloturu (zbog prijenosnog omjera).... nju nece spalit nema sanse... ili motor od mjesalice.Knife_maniac wrote:I onda se nadje budala koja "ubije" motor i uzalud vam trud sviraci....
Re: POKRETNA META - Shema
Motor od brisaca auta ti je na 12V i vrlo je izdrzljiv...debeloguzi dikatator wrote: ova ideja mi se svidja pokusati cu vidjeti sto se da naparviti + ako uspijem nabaviti agregat ili neki istosmjerni motor pa na akumulator jer tamo gdje to mogu postaviti nema struje
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: POKRETNA META - Shema
A mozes i iskoristiti motor ako imas razanj za peci prase. Oni idu isto na akumulator.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: POKRETNA META - Shema
ni ovo nije los patent... samo ga treba mallo doraditi
http://www.youtube.com/watch?v=o52KRuLO ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=o52KRuLO ... re=related
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

