streljivo nakon prodaje oruzja
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Ovi su tereceni/kaznjeni za sve za sto mogu biti kaznjeni jer su napravili generalno sranje pa se zato i radi pretres da se vidi sto ce jos iskociti... Znate i sami da prije kad bi netko napravio sranje s vatrenim oruzjem da su mu od kuce nosili i zracne puske pa cak i optike i nosace za iste iako niti jedno od navedenog nije bilo sporno za posjedovati... cudi me da nisu uz sve to oduzimali i kucne nozeve. Tako da ovo sad oduzimanje "spremnika sa gumenim nastavkom", bez obzira sto su unutar zakonskog okvira ne iznenađuje...lex-lutor wrote:Tipicno za nas...sve preko noci ????sjekira wrote:kao što rekoh... tekst je od 12.7.2020 optužnice su podignute...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a-15007750
A vrijeme prilagodbe, zamjene, dorade, itd.... Sto su ljudi madjionicari,,,, ili puskari cekaju samo njih jer nemaju drugog posla. Nesto je tu jako nespretno napisano ili prevedeno...
Netko je vec napisao prije...znaci obican covjek koji ima spremnik i moze ga bez problema kupiti u bilo kojoj trgovini na poducju EU nece imati sankcije a legalni vlasnik oruzja postaje covjek drugog reda preko noci, tj. kriv je za sve ?? Nisam pravnik ali nesto nije dobro slozeno...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Barut
- Časnički Namjesnik

- Posts: 753
- Joined: 17 Jan 2010, 16:20
- Location: Šibenik
- Has thanked: 1 time
- Contact:
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Upravo tako. Sjećate li se samo medijske hajke koja se digla protiv tih ljudi? Nema za šta ih se nije optuživalo, iako bilo tko koji zna zakon o oružju je znao da su 90% tih navoda gluposti. Čak i bivši ministar, umjesto da stane u obranu svojih ljudi, ili barem kaže "čekajte da završi istraga pa ćemo onda znati tko je kriv za što", odmah se bacio na koljena pred medijima i popljuvao ljude. Vjerujem da se ovaj proces vodi najviše zbog pritiska medija i da je Dorh iskopao što god su mogli naći protiv njih. Onog lika kod kojeg su našli prigu će sigurno kazniti, od ovih drugih, iz priopćenja nije sasvim jasno, ali mogu ih kazniti po zakonu samo ako su našli npr. dugo PA oružje s umetnutim spremnikom većim od 10 metaka. Ostali navodi o "spremniku s gumenim nastavkom", streljivu "vojnog podrijetla" iliti streljivu 7.9 i 7.62 uopće nemaju smisla.Mike_Torello wrote:Ovi su tereceni/kaznjeni za sve za sto mogu biti kaznjeni jer su napravili generalno sranje pa se zato i radi pretres da se vidi sto ce jos iskociti... Znate i sami da prije kad bi netko napravio sranje s vatrenim oruzjem da su mu od kuce nosili i zracne puske pa cak i optike i nosace za iste iako niti jedno od navedenog nije bilo sporno za posjedovati... cudi me da nisu uz sve to oduzimali i kucne nozeve. Tako da ovo sad oduzimanje "spremnika sa gumenim nastavkom", bez obzira sto su unutar zakonskog okvira ne iznenađuje...lex-lutor wrote:Tipicno za nas...sve preko noci ????sjekira wrote:kao što rekoh... tekst je od 12.7.2020 optužnice su podignute...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a-15007750
A vrijeme prilagodbe, zamjene, dorade, itd.... Sto su ljudi madjionicari,,,, ili puskari cekaju samo njih jer nemaju drugog posla. Nesto je tu jako nespretno napisano ili prevedeno...
Netko je vec napisao prije...znaci obican covjek koji ima spremnik i moze ga bez problema kupiti u bilo kojoj trgovini na poducju EU nece imati sankcije a legalni vlasnik oruzja postaje covjek drugog reda preko noci, tj. kriv je za sve ?? Nisam pravnik ali nesto nije dobro slozeno...
Sent from my iPad using Tapatalk Pro
The truth is hate to those who hate the truth.
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Optuženi su jer je je tako utvrđeno činjenično stanje. Nisu optuženi zbog okvira jer su vozili civile u vojnim helikopterima. Neka netko izlane da XY ima ovire za PA pušku iznad 10 kom, državno odvjetništvo bez problema izda policiji nalog za pretragu prostorija, osobnog vozila...Mike_Torello wrote:Ovi su tereceni/kaznjeni za sve za sto mogu biti kaznjeni jer su napravili generalno sranje pa se zato i radi pretres da se vidi sto ce jos iskociti... Znate i sami da prije kad bi netko napravio sranje s vatrenim oruzjem da su mu od kuce nosili i zracne puske pa cak i optike i nosace za iste iako niti jedno od navedenog nije bilo sporno za posjedovati... cudi me da nisu uz sve to oduzimali i kucne nozeve. Tako da ovo sad oduzimanje "spremnika sa gumenim nastavkom", bez obzira sto su unutar zakonskog okvira ne iznenađuje...
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Barut,lako ti je za mene,ja samo tumačim zakone onakve kakvi jesu.
I zakone nisam donosio ja,čisto za tvoju informaciju,ali kada navodiš stranke donio je HDZ koji je na tvoju sreću na vlasti.
A opet ako slušamo tebe,sve je dozvoljeno........pa zapravo .....što nam fali?
Ovo tvoje objašnjenje za Thomija i njegov spremnik je stvarno jedinstveno....fantastično!
I zakone nisam donosio ja,čisto za tvoju informaciju,ali kada navodiš stranke donio je HDZ koji je na tvoju sreću na vlasti.
A opet ako slušamo tebe,sve je dozvoljeno........pa zapravo .....što nam fali?
Ovo tvoje objašnjenje za Thomija i njegov spremnik je stvarno jedinstveno....fantastično!
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Pa o tome ti govorim, napravili su sranje to sranje je ukazalo da mozda imaju putra na glavi pa se islo pregledati objekte i vozila, nasli su putra... prigusivac, ilegalno oruzje i ilegalno streljivo... govorim ilegalno za jedno i drugo ako se posjeduje bez dozvole... ali ovo sto ima spremnike u dozvoljenom kapacitetu sa gumenim nastavkom i to sto je streljivo vojnog podrijetla je sasvim nebitno, isto bi bilo da je spremnik bez gumenog nastavka i da je streljivo lovackog/civilnog podrijetla, jer svi znamo da 7.62x39 mozemo kupiti i vojni i lovacki, a tako i 7.9/8x57mm i sasvim je nebitno koji je ako nemas dozvolu. Naravno to sto su nasli neko drugo streljivo sa projektilima koji spadaju u A kategoriju (svjetleci, pancirno zapaljivi itd.) bi bilo problem taman i da imaju dozvolu za taj kalibar... npr imas reganu lovacku papovku i onda imas pancirno zapaljive metke za nju...sjekira wrote:Optuženi su jer je je tako utvrđeno činjenično stanje. Nisu optuženi zbog okvira jer su vozili civile u vojnim helikopterima. Neka netko izlane da XY ima ovire za PA pušku iznad 10 kom, državno odvjetništvo bez problema izda policiji nalog za pretragu prostorija, osobnog vozila...Mike_Torello wrote:Ovi su tereceni/kaznjeni za sve za sto mogu biti kaznjeni jer su napravili generalno sranje pa se zato i radi pretres da se vidi sto ce jos iskociti... Znate i sami da prije kad bi netko napravio sranje s vatrenim oruzjem da su mu od kuce nosili i zracne puske pa cak i optike i nosace za iste iako niti jedno od navedenog nije bilo sporno za posjedovati... cudi me da nisu uz sve to oduzimali i kucne nozeve. Tako da ovo sad oduzimanje "spremnika sa gumenim nastavkom", bez obzira sto su unutar zakonskog okvira ne iznenađuje...
poanta je kad se ustanovi da imas putra na glavi onda ce te jebat za svaku sitnicu... taman i da imas bajunetu od M48 i to bi ti oduzeli i napisali u novinama da je oduzeto, a realno sasvim nebitno...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Mike ,vrlo je važna činjenica što je streljivo vojnoga porijekla.
Naknadnim kontrolama je ustanovljeno da nedostaje navedenoga streljiva u skladištima u bazi.
Koliko sam čitao oni su sami koristili navedeno streljivo,a sumnja se da su i prodavali.
Naknadnim kontrolama je ustanovljeno da nedostaje navedenoga streljiva u skladištima u bazi.
Koliko sam čitao oni su sami koristili navedeno streljivo,a sumnja se da su i prodavali.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Pa vecina streljva, ako ne i 99% koje koriste sportski strijelci je vojnog podrijekla... nije ga zabranjeno posjedovati. U Sloveniji ga normalno kupis u ducanu kao surplus streljivo.Mirok wrote:Mike ,vrlo je važna činjenica što je streljivo vojnoga porijekla.
podrijeklo tog streljiva je "ukradeno streljovo" i to je jedino bitno... bilo vojnog ili civilnog podrijekla...Naknadnim kontrolama je ustanovljeno da nedostaje navedenoga streljiva u skladištima u bazi.
zato kazem, bitna cinjenica je sto je ukradeno, a ne jel vojne ili civilne namjeneKoliko sam čitao oni su sami koristili navedeno streljivo,a sumnja se da su i prodavali.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Mike... opet, ako su imali okvire za AR platformu, a imali su, oni su s druge strane zakona dozvoljeni kapacitet spremnika za poluautomatsku pušku u Republici Hrvatskoj je 10.Mike_Torello wrote:Pa o tome ti govorim, napravili su sranje to sranje je ukazalo da mozda imaju putra na glavi pa se islo pregledati objekte i vozila, nasli su putra... prigusivac, ilegalno oruzje i ilegalno streljivo... govorim ilegalno za jedno i drugo ako se posjeduje bez dozvole... ali ovo sto ima spremnike u dozvoljenom kapacitetu sa gumenim nastavkom i to sto je streljivo vojnog podrijetla je sasvim nebitno, isto bi bilo da je spremnik bez gumenog nastavka i da je streljivo lovackog/civilnog podrijetla, jer svi znamo da 7.62x39 mozemo kupiti i vojni i lovacki, a tako i 7.9/8x57mm i sasvim je nebitno koji je ako nemas dozvolu. Naravno to sto su nasli neko drugo streljivo sa projektilima koji spadaju u A kategoriju (svjetleci, pancirno zapaljivi itd.) bi bilo problem taman i da imaju dozvolu za taj kalibar... npr imas reganu lovacku papovku i onda imas pancirno zapaljive metke za nju...sjekira wrote:Optuženi su jer je je tako utvrđeno činjenično stanje. Nisu optuženi zbog okvira jer su vozili civile u vojnim helikopterima. Neka netko izlane da XY ima ovire za PA pušku iznad 10 kom, državno odvjetništvo bez problema izda policiji nalog za pretragu prostorija, osobnog vozila...Mike_Torello wrote:Ovi su tereceni/kaznjeni za sve za sto mogu biti kaznjeni jer su napravili generalno sranje pa se zato i radi pretres da se vidi sto ce jos iskociti... Znate i sami da prije kad bi netko napravio sranje s vatrenim oruzjem da su mu od kuce nosili i zracne puske pa cak i optike i nosace za iste iako niti jedno od navedenog nije bilo sporno za posjedovati... cudi me da nisu uz sve to oduzimali i kucne nozeve. Tako da ovo sad oduzimanje "spremnika sa gumenim nastavkom", bez obzira sto su unutar zakonskog okvira ne iznenađuje...
poanta je kad se ustanovi da imas putra na glavi onda ce te jebat za svaku sitnicu... taman i da imas bajunetu od M48 i to bi ti oduzeli i napisali u novinama da je oduzeto, a realno sasvim nebitno...
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Streljivo 5,56 se ne može legalno nabaviti u Republici Hrvatskoj. Dakle, posjedovanje 5,56 je ilegalno.
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
To što ga nema u prodaji ne znači da je ilegalno nego da možda nema potražnje. Zašto bi bilo ilegalno ?sjekira wrote:Streljivo 5,56 se ne može legalno nabaviti u Republici Hrvatskoj. Dakle, posjedovanje 5,56 je ilegalno.
http://www.bojna.hr/?i=puska-colt-ar15- ... rtikl=2375
Ovo je nelegalno ?
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Isto ko 7.62x51.
Nije ilegalno strelhivo nego je vojni standard.
U ducanima kod nas nema pusaka u 5.56 ili 7.62x51. Mozemi diskutirati o kompatibilnost sa 223 i 308, ali to je vojni standard, i takvo oruzje u tom standardu nije u maloprodaji. Ne postoji ni jedan zakon koji brani prozvodjacu da napravi repetirku u 5.56 ili 7.62 i stavi je na trziste, ali to je pitanje isplativosti kad su vec prisutne civilne puske u 223 ili 308. A onda je takva i ponuda municije u ducanu.
Nije ilegalno strelhivo nego je vojni standard.
U ducanima kod nas nema pusaka u 5.56 ili 7.62x51. Mozemi diskutirati o kompatibilnost sa 223 i 308, ali to je vojni standard, i takvo oruzje u tom standardu nije u maloprodaji. Ne postoji ni jedan zakon koji brani prozvodjacu da napravi repetirku u 5.56 ili 7.62 i stavi je na trziste, ali to je pitanje isplativosti kad su vec prisutne civilne puske u 223 ili 308. A onda je takva i ponuda municije u ducanu.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- Barut
- Časnički Namjesnik

- Posts: 753
- Joined: 17 Jan 2010, 16:20
- Location: Šibenik
- Has thanked: 1 time
- Contact:
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Jeli to znači da je i posjedovanje 9x19 ilegalno?sjekira wrote:Streljivo 5,56 se ne može legalno nabaviti u Republici Hrvatskoj. Dakle, posjedovanje 5,56 je ilegalno.
Sent from my iPad using Tapatalk Pro
The truth is hate to those who hate the truth.
- Barut
- Časnički Namjesnik

- Posts: 753
- Joined: 17 Jan 2010, 16:20
- Location: Šibenik
- Has thanked: 1 time
- Contact:
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Ali zašto se onda nigdje ne navodi da su optuženi za krađu? Ili nezakonitu prodaju oružja/streljiva?Mirok wrote:Mike ,vrlo je važna činjenica što je streljivo vojnoga porijekla.
Naknadnim kontrolama je ustanovljeno da nedostaje navedenoga streljiva u skladištima u bazi.
Koliko sam čitao oni su sami koristili navedeno streljivo,a sumnja se da su i prodavali.
Sent from my iPad using Tapatalk Pro
The truth is hate to those who hate the truth.
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Pa zato štosu istražne radnje još bile u toku.Barut wrote:Ali zašto se onda nigdje ne navodi da su optuženi za krađu? Ili nezakonitu prodaju oružja/streljiva?Mirok wrote:Mike ,vrlo je važna činjenica što je streljivo vojnoga porijekla.
Naknadnim kontrolama je ustanovljeno da nedostaje navedenoga streljiva u skladištima u bazi.
Koliko sam čitao oni su sami koristili navedeno streljivo,a sumnja se da su i prodavali.
Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Bez brige doći će sve na red.
- Barut
- Časnički Namjesnik

- Posts: 753
- Joined: 17 Jan 2010, 16:20
- Location: Šibenik
- Has thanked: 1 time
- Contact:
streljivo nakon prodaje oruzja
Nemoj me krivo shvatiti. Ja nisam HDZ-ovac niti sam zadovoljan načinom na koji nas HDZ tretira. Samo sam (na šaljiv način) htio reći da ti tumačiš zakon strožije i od HDZ-a. Pa bi nam u tome smislu bilo lošije da si ti na vlasti.Mirok wrote:Barut,lako ti je za mene,ja samo tumačim zakone onakve kakvi jesu.
I zakone nisam donosio ja,čisto za tvoju informaciju,ali kada navodiš stranke donio je HDZ koji je na tvoju sreću na vlasti.
Nažalost, mnogo toga, ali mislim da si toga i sam svjestan. Po meni streljane su broj jedan.Mirok wrote: A opet ako slušamo tebe,sve je dozvoljeno........pa zapravo .....što nam fali?
Hvala!Mirok wrote: Ovo tvoje objašnjenje za Thomija i njegov spremnik je stvarno jedinstveno....fantastično!
Ipak vjerujem da se moramo boriti svoja prava i između ostalog za to da se zakon tumači u našu korist, a ne na našu štetu.
Sent from my iPad using Tapatalk Pro
The truth is hate to those who hate the truth.
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Svi smo mi na istoj strani.
I svi se trebamo zalagati za pravednije propise.
Upravo zato da nam se ne dešavaju ovakve stvari da svatko tumači zakone kako mu paše.
Budi uveren da se mene pita ,dileme ne bi bilo,a zakoni bi bili precizni , jasni i logični.
Do tada.........kako jest.
I svi se trebamo zalagati za pravednije propise.
Upravo zato da nam se ne dešavaju ovakve stvari da svatko tumači zakone kako mu paše.
Budi uveren da se mene pita ,dileme ne bi bilo,a zakoni bi bili precizni , jasni i logični.
Do tada.........kako jest.
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Što je streljivo pronađeno kod zrakoplovaca vojnoga porijekla,je u ovome slučaju važna činjenica.
Jer je poslužila kao nit vodilja od kuda bi moglo dolaziti.
Tek naknadnom inspekcijom je ustanovljeno da streljiva nedostaje u skladištu u bazi,naglasak je tek naknadno.
I tada je potvrđeno da je to,to.
Jer je poslužila kao nit vodilja od kuda bi moglo dolaziti.
Tek naknadnom inspekcijom je ustanovljeno da streljiva nedostaje u skladištu u bazi,naglasak je tek naknadno.
I tada je potvrđeno da je to,to.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
spremnik za AR je spremnik za AR, nije spremnik za pistolj... ne kuzis sto sa htio reci... kad se dogodi takvo sranje mogu te jebati i prozivati i za "opticki ciljnik vojnog podrijekla", ako si imao npr kod kuce optiku od M76... koji nit je ilegalan niti je dio oruzja... e toliko je i onaj spremnik za pistolj sa gumenim dodatkom bitan u ovoj cijeloj prici (osim ako nije ukraden, to je sasvim druga prica) jel kuzis sad?sjekira wrote:Mike... opet, ako su imali okvire za AR platformu, a imali su, oni su s druge strane zakona dozvoljeni kapacitet spremnika za poluautomatsku pušku u Republici Hrvatskoj je 10.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
da su kod njih nasli streljivo 9x19mm, kako bi se znalo jel vojnog ili civilnog podrijekla?Mirok wrote:Što je streljivo pronađeno kod zrakoplovaca vojnoga porijekla,je u ovome slučaju važna činjenica.
Jer je poslužila kao nit vodilja od kuda bi moglo dolaziti.
ma sve to stoji... ali ako ilegalno podjedujes streljivo, u prekrsaju si pa bilo ono civilnog ili vojnog podrijekla, samo to zelim reci... u ovom slucaju to sto je rijec o vojnom je kao sto kazes posluzilo kao nit vodilja da se ide provjeriti stanje u skladistu... a sto da su ima nasli 9x19, ili .308 onda ne bi isli provjeravati stanje na skladistu?Tek naknadnom inspekcijom je ustanovljeno da streljiva nedostaje u skladištu u bazi, naglasak je tek naknadno.
I tada je potvrđeno da je to,to.
neki sporstki strijelac se potuce u birtiji, dođu mu doma zapljeniti oruzje i streljivo, pronađu mu streljivo vojnog podrijekla za PAPovku, i onda ce ici brojati stanje po skladistima u RH? Nece, i u tom slucaju uopce nije bitno kakvo je streljivo...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: streljivo nakon prodaje oruzja
Koliko sam shvatio zrakoplovci su bili i strijelci i moguće su imali OL i za kalibre koje su im našli.
Ajde ljudi budimo ozbiljni!
Ti ljudi su vojni piloti,oni su vrh vrhova elite.
To što su počinili,napravili su u vojnoj zračnoj bazi,koje su vrh vrhova osiguranja,sigurnosti....
I unatoč svemu,oni su napravili gomilu sranja,da ne možeš povjerovati.
I naravno ,kada se kolo počne odmotavati nađe se svega.
Nisam siguran ali mislim da to još nije gotovo,a pitanje je da li će javnost ikada saznati baš sve?
Ovaj događaj,a i neki drugi nažalost ukazuju na stanje u OS,jer da je stega na nivou,nikome ne bi palo na pamet npr švercati civila u zračnu bazu,voziti ga vojnim helikopterom,preoblačiti ga u letački kombinezon i dr.
Ajde ljudi budimo ozbiljni!
Ti ljudi su vojni piloti,oni su vrh vrhova elite.
To što su počinili,napravili su u vojnoj zračnoj bazi,koje su vrh vrhova osiguranja,sigurnosti....
I unatoč svemu,oni su napravili gomilu sranja,da ne možeš povjerovati.
I naravno ,kada se kolo počne odmotavati nađe se svega.
Nisam siguran ali mislim da to još nije gotovo,a pitanje je da li će javnost ikada saznati baš sve?
Ovaj događaj,a i neki drugi nažalost ukazuju na stanje u OS,jer da je stega na nivou,nikome ne bi palo na pamet npr švercati civila u zračnu bazu,voziti ga vojnim helikopterom,preoblačiti ga u letački kombinezon i dr.
Who is online
Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest



