Page 7 of 7

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 27 Feb 2020, 13:19
by Mirok
Hvala Hawk,moram ipak reći da mi se ćini kao da sam nekindan čitao suprotno i ne znam kada je stvarno to unešeno u Zakon?
Eto ponekad i dobrih vijesti, pozdrav svima!!!

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 27 Feb 2020, 13:20
by Hawk
samoborac wrote:Bez želje da nekom prigovaram jer i sam često odem OT, ali tema je samoobrana a vi se dvije strane raspisali o posuđivanju oružja. Oružje za samoobranu se ionako ne smije posuđivati. ;)
ma tako je, ali jbg, posli par piva lako se ode o OT, a nekad to i urodi korisnom informacijom, jedino što je na krivon mistu. :roll:

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 27 Feb 2020, 13:24
by Mirok
Mislim da je važno da poneku nedoumicu riješimo i još ako je povoljno :lol:
Vidite da je to pitanje postavio i naš moderator i......sve pet!
Vratiti ćemo se mi na temu,hm samoobrana,ajoj :(

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 27 Feb 2020, 13:36
by Hawk
Mirok wrote:...Vidite da je to pitanje postavio i naš moderator...
ma Mike i je za sve kriv... :lol: kud on povuče, svi navale tamo... :lol:

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 00:42
by Barut
samoborac wrote:Da vam skratim muke :D

"1. Čuvanje oružja i streljiva
Članak 33.

Oružje i streljivo moraju se čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu prebivališta ili boravišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva zaključani u ormaru od čvrstog materijala, sefu ili sličnom spremištu koje neovlaštene osobe ne mogu otvoriti alatom uobičajene uporabe."

I to je to. Ja držim svo oružje prazno. Okviri za sportsko oružje su prazni a za samoobranu puni.
Mislim da smo to već prije raščistili.

Samo me još zanima po kojem članku zakona gone čovjeka kojem su pronašli napunjen revolver zaključan u sefu.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 01:43
by Mike_Torello
jolly wrote:Stvarno!
Ovo mi je promaklo! :A39:

Članak 37.
(1) Oružje se smije posuđivati samo osobama koje imaju oružni list za takvu vrstu oružja
ili odobrenje za nabavu takve vrste oružja ili strancu kojem je izdana lovačka iskaznica za
stranca, bez obzira na marku, model i kalibar oružja.
2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka smiju posuđeno oružje nositi, prenositi i za njega
nabavljati streljivo uz svoj oružni list i presliku oružnog lista izdanog za posuđeno oružje
osobi koja je oružje posudila.
Jebajga... a stari i ja prekjucer otisli kod biljeznika i zdrobili 130kn za ovjeravanje posudbe :S
Nema veze, sad je 1/1 :D nema tko da zajebava

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 06:30
by jolly
Mike_Torello wrote: Jebajga... a stari i ja prekjucer otisli kod biljeznika i zdrobili 130kn za ovjeravanje posudbe :S
Nema veze, sad je 1/1 :D nema tko da zajebava
Mislim da se nisi zeznuo. Sad si 110% na miru! Good job! :A25:

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 08:07
by Hawk
Mike_Torello wrote:...Jebajga... a stari i ja prekjucer otisli kod biljeznika i zdrobili 130kn za ovjeravanje posudbe :S
Nema veze, sad je 1/1 :D nema tko da zajebava
ako te zaustavi i kontrolira, pa vidi to, uzeće to za presedan, pa je najeba svak slijedeći bez toga... :D

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 13:24
by Mike_Torello
Hawk wrote:
Mike_Torello wrote:...Jebajga... a stari i ja prekjucer otisli kod biljeznika i zdrobili 130kn za ovjeravanje posudbe :S
Nema veze, sad je 1/1 :D nema tko da zajebava
ako te zaustavi i kontrolira, pa vidi to, uzeće to za presedan, pa je najeba svak slijedeći bez toga... :D
instruirat cu starog da to koristi samo kao "get_out_of_jail_free" asa u rukavu :D

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 15:44
by Mirok
Barut wrote:
samoborac wrote:Da vam skratim muke :D
"1. Čuvanje oružja i streljiva
Članak 33.
Oružje i streljivo moraju se čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu prebivališta ili boravišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva zaključani u ormaru od čvrstog materijala, sefu ili sličnom spremištu koje neovlaštene osobe ne mogu otvoriti alatom uobičajene uporabe."

I to je to. Ja držim svo oružje prazno. Okviri za sportsko oružje su prazni a za samoobranu puni.
Mislim da smo to već prije raščistili.

Samo me još zanima po kojem članku zakona gone čovjeka kojem su pronašli napunjen revolver zaključan u sefu.
Pošto je to bilo za vrijeme važenja staroga Zakona,gdje je bilo ekplicite navedeno da oružje mora biti prazno,odvojeno od streljiva itd.

Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 22:09
by Barut
Mirok wrote:
Barut wrote:
samoborac wrote:Da vam skratim muke :D
"1. Čuvanje oružja i streljiva
Članak 33.
Oružje i streljivo moraju se čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu prebivališta ili boravišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva zaključani u ormaru od čvrstog materijala, sefu ili sličnom spremištu koje neovlaštene osobe ne mogu otvoriti alatom uobičajene uporabe."

I to je to. Ja držim svo oružje prazno. Okviri za sportsko oružje su prazni a za samoobranu puni.
Mislim da smo to već prije raščistili.

Samo me još zanima po kojem članku zakona gone čovjeka kojem su pronašli napunjen revolver zaključan u sefu.
Pošto je to bilo za vrijeme važenja staroga Zakona,gdje je bilo ekplicite navedeno da oružje mora biti prazno,odvojeno od streljiva itd.
Pa da! To već ima smisla. Mogao si odmah reći umjesto da se natežemo danima oko tog pitanja... :)

Inače znam da policija hoće ljude goniti i bez osnove. Meni se to jednom dogodilo, pa je išlo privremeno oduzimanje, pa ispitivanje, pa su me tri mjeseca zavlačili, i na kraju su mi sve vratili jer nisu mogli naći valjani razlog da me optuže. Njih to ništa ne košta, pa eto samo da "rade nešto", a to sve na kraju mi financiramo...☹️


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 28 Feb 2020, 22:22
by Mirok
Svejedno i po današnjim odredbama koje su drugačije,bilo bi osnove za kažnjavanje.
A ti ga znaj ?
Daj napiši svoje iskustvo?

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 29 Feb 2020, 01:01
by Barut
Iako više nije zabranjeno, ja svoje još držim nenapunjeno, ali spremnici puni, nema razloga da ne budu. Neki tvrde da će se opruga skratiti ali ja ne vjerujem u to.

Što se tiče iskustva s policijom, mogu i to napisati ako želiš čuti, ali kako nema veze sa samoobranom, to bih onda u drugoj temi da ne idem ovdje u off-topic.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 29 Feb 2020, 07:11
by berbenn
Napisi kolega, samo ti napisi!

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 29 Feb 2020, 07:25
by jolly
Barut, imas ovdje jednu temu, slicne problematike, pa nastavi tamo o svojim iskustvima.
Link:
viewtopic.php?f=9&t=5351&hilit=zapisnik

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 29 Feb 2020, 07:32
by Hawk

Re: Pravo na samoobranu

Posted: 29 Feb 2020, 12:53
by Mirok
Hawk wrote:Jutro,
Ide li i ovu u ovu temu?

https://www.dnevno.hr/vijesti/izvanredn ... m-1437451/
Kada malo razmisliš.......ima! :A25: