Page 2 of 3

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 01 Mar 2009, 12:36
by nobile157
COWBOY ACTION SHOOTING Rijeka 042.jpg
IMG_0030.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 01 Mar 2009, 17:27
by Oerlikon
A dali se te puške vode kao oružje na crni barut ili...?!

I nije mi jasno zasto su cijevi dvocijevke tako kratke,koliko znam
za crni barut je potrebna duza cijev inace snaga odst pati?!

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 01 Mar 2009, 20:58
by nobile157
Ne, te puške su normalno registrirane, bez obzira što se u streljivu koristi crni barut. Puške s obvezom prijavljivanja su puške koje nemaju cjeloviti metak.
A cijevi na sačmaricama su dovoljno duge, cca 70 cm ove na slici a pucao sam i iz onih od 50 cm. Sasvim dovoljno, a u pravilu se puca trap streljivom, dok oni najzadrtiji crnobarutaši pune sami sa crnim barutom.

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 02 Mar 2009, 17:35
by nobile157
COWBOY ACTION SHOOTING Rijeka I 031.jpg
IWA 2006 NURNBERG 011.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 02 Mar 2009, 18:49
by blackpowder
Oerlikon wrote:A dali se te puške vode kao oružje na crni barut ili...?!

I nije mi jasno zasto su cijevi dvocijevke tako kratke,koliko znam
za crni barut je potrebna duza cijev inace snaga odst pati?!
Dozvoljene su sačmare skraćenih cijevi do min.20" što odgovara COACH GUN iz doba Divljeg zapada (DZ).

Evo ovo je izvod iz pravilnika talijanskog OWSS (Old West Shooting Society) (čiji sam član osnivač sa članskim brojem 27 :D )


DOZVOLJENO ORUŽJE U WESTERN SHOOTINGU (po SASS pravilima)


REVOLVERI - svi revolveri SA na cijeloviti metak, originali i replike (COLT, S&W, Remington, Ruger vaquero itd) koji odgovaraju modelima iz doba Divljeg zapada.
KALIBRI - .38 (L.C.- S&W, S&W Spl.) 38/40, .41L.C., .44 ( Colt, S&W Am., S&W Russ. S&W Spl.), .44/40 WCF., .45 (S&W, Long Colt), originalna tvornička punjenja ili punjene dimnim ili bezdimnim barutom sa ISKLJUČIVO olovnom kuglom ili mekim legurama bez olova.

CB REVOLVERI - imaju svoje posebne kategorije ali bitno je modeli iz doba DZ i kalibri ne manji od .31

DUGO ORUŽJE - oružje centralnog paljenja na polugu ili pump action povijesno korektni modeli kalibra 25-20 ili većeg i oni u revolverskim kalibrima .38 (L.C., S&W, S&W Spl.) 38/40, .41 L.C., .44 (Colt, S&W Am., S&W Russ. S&W Spl.), 44/40 WCF, .45 (S&W, Long Colt) te puške jednometke, 45/70, 45/90, 45/110, 45/120, cal. 50/70 e 50/90, originalna tvornička punjenja ili punjene dimnim ili bezdimnim barutom sa ISKLJUČIVO olovnom kuglom ili mekim legurama bez olova.

PUŠKE NA CB imaju svoje posebne kategorije kalibra ne manjeg od .36.

PUŠKE GLATKIH CIJEVI - položara sa vanjskim ili skrivenim kokotima bez ejektora, sa jednim ili dva okidača cijevi ne kraće od 20". Puške glatkih cijevi na polugu ili pumpu originali ili replike modeli Winchester 1897 (pumperica) i 1887 i 1901 (na polugu).

DOZVOLJENI KALIBRI - 12, il 16 e il 20, STRELJIVO PUNJENO SAČMOM.

MAGNUM KALIBRI - dozvoljena je upotreba oružja u magnum kalibrrima .357 Rem. Mag., .41 Rem. Mag. ili .44 Rem. Mag.) samo ukoliko koriste streljivo punjeno u dozvoljenim kalibrimama .38 (L.C.- S&W, S&W Spl.) 38/40, .41L.C., .44 ( Colt, S&W Am., S&W Russ. S&W Spl.), .44/40 WCF., .45 (S&W, Long Colt)

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 02 Mar 2009, 19:15
by blackpowder
OWSS i SASS pridaju posebnu pažnju odjeći natjecatelja jer time se doprinosi atraktivnosti samog natjecanja, kostimirani natjecatelji stvaraju gotovo realnu atmosferu iz doba DZ a natjecateljima daju šarm i duh Divljeg zapada. Cijelo vrijeme natjecatelji i velik dio publike su u kostimima u duhu vremena.

Kod odabira kostima svaki natjecatelj kreira određeni lik kakvim se želi predstaviti tako da sam sretao likove od željezničkih radnika i kopača zlata do kockara, revoloveraša i sudaca. Uz pomoć malo surfanja i guglanja po netu nađe se lik u kojem ćete prepoznati sebe.
Moj kostim koji je i na avataru sastoji se od jednodijelnog crvenog pamučnog kombinezona kao donjeg rublja sa rukom štrikanim vunenim čarapama. Košulja je original kao i dugi kaput sa kraja 19 st. iz fundusa HMHMHM. Prsluk i hlače su krojene prema originalnim crtežima iz tog doba hlače su bez pojasnica za remen i drže ih tregeri na gumbe. Futrola je JOŽA KOŽA. Revolveri su Remington NEW ARMY na boku, i 1861 ARMY u futroli pod pazuhom.
Da ne spominjem u džepovima su vrećica za duhan i papirići, kresivo i šibice, šuferica, sklopivi perorez sa mesinganim drškama i vrećica sa zlatnom prašinom (lažnom naravno).
grizly.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 02 Mar 2009, 20:48
by nobile157
Günter und seine 1873.jpg
IWA 2006 NURNBERG 030.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 03 Mar 2009, 20:06
by nobile157
IWA 2006 NURNBERG 031.jpg
IWA 2006 NURNBERG 046.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 03 Mar 2009, 21:03
by nobile157
Evo i meta: plastične cijevi za sačmarice (puca se trap sačmom) i čelične ploče za revolvere i puške lever action
Schrotttreffer.jpg
Stahlziele.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 04 Mar 2009, 17:28
by nobile157
IWA 2006 NURNBERG 092.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 05 Mar 2009, 18:44
by nobile157
I za kraj, THE WILD BUNCH
Wild Bunch.jpg
Evo, mislim da sam postao dosta zanimljivosti i ganova za ovaj interesantni i atraktivni sport, a ako nekoga nešto zanima, neka pita.

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 11 Mar 2009, 22:45
by nobile157
Par prekrasnih revolvera Ruger Vaquero, kakve je imao kauboj na jednoj od prijašnjih fotki. Prezentirao je Rugerove single action revolvere na Rugerovom štandu na IWA u Nurnbergu.
RUGER New Waquero Engraved Pair.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 12 Mar 2009, 18:40
by nobile157
Holster i revolveri koje je Leonardo Di Caprio koristio u filmu Brzi i mrtvi.
Šteta je da su ovakvi holsteri poprilično skupi, ovakav je barem 300 - 400 $, ali, ručni rad i koža imaju svoju cijenu.
TheQuickandtheDeadCimmaronSAALMO.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:04
by Josey_Wales
Eh vi Jenkiji... :D

Evo malo od CSA vojske... Revolver Griswold & Gunnison u kalibru .36 blackpowder(takva 2 ima moj avatar Josey Wales) proizvedeno ih je samo 3700 komada u tvornici "Griswold & Gunnison " Griswoldville, Ga(Georgia) za potrebe konfederacijske "juznjacke" vojske u americkom gradjanskom ratu. Tvornica je poslovala veoma kratko 1860. do 1864. kada su je do temelja unistili unionisti. Revolveri su danas veoma trazeni i cijenjeni od strane kolekcionara te dostizu astronomske cifre koje se povecavaju sto je pistolj u boljem stanju i nizeg serijskog broja. Originali se navodno ne izvoze iz USA jer pripadaju povijesnoj bastini.
d_494_01.jpg
d_494_01.jpg (8.99 KiB) Viewed 444 times
griswold&gunnison.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:19
by nobile157
COWBOY ACTION SHOOTING Rijeka I 020.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:26
by Josey_Wales
Nadam se da cemo se dotaknuti i Colt-a Patterson-a to je pak legenda nad legendama, bez okidaca. Cijene im se krecu i do $200.000+
Patterson.jpg
Patterson.jpg (6.76 KiB) Viewed 444 times

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:32
by nobile157
Slažem se, ali je više tema za percusion revolvere. Ovdje pokušavam prikazati neke western stvarčice koje se uobičajeno koriste, dok su ovi ipak u posebnoj kategoriji, pogotovo ako su originali. Mislim i na posebnu kategoriju u kojoj se puca samo originalima, ali to za sada imaju samo ameri, ipak je lakše doći do gana na cjelovit metak i jednostavnije ga je koristiti.
Replike koje se mogu nabaviti i kod nas i to samo uz prijavu, bez nabavne dozvole, se meni osobno ipak ne sviđaju previše, prekomplicirano je to sve puniti, nabijati, mastiti itd. No, ima i ljudi koji to vole, pa samo naprijed :A25:

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:35
by nobile157
COWBOY ACTION SHOOTING Rijeka 056.jpg

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:36
by Josey_Wales
Jedinstven je osjecaj opaliti iz tako necega, onaj bijeli dim kad izleti i zamagli sve ispred. :) Heh to ti je samo za prave entuzijaste. :)

Re: Revolveri i ostalo za Western Shooting

Posted: 16 Mar 2009, 21:41
by nobile157
Na ovo si mislio?
Feuerlinie.jpg