Page 2 of 3
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 15:38
by valdop
da baš sam ovaj četvrtak i ja s njima bio na zadatku, probali smo mješano meso i neko pivu a neko sok. . . . da rekao je taj prodavač da je na svakom sajmu oko ZG i nedeljom na jakuševcu. . .
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 15:46
by Tomy
Nadam se da je zadatak uspješno riješen.

Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 18:04
by Jopan
Ja radim u državnoj službi ( ne u policiji) i dužim masu stvari , od auta pa nadalje. Ali ni jednu nemogu koristiti van
radnog vremena (izuzev mob. telefona).
Samo povlačim paralelu.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 20:53
by Original_G
To je OK, ali ipak je policajac posebno zanimanje po meni, isto kak i doktor ili sudac (i med. sestra i sl. da se niko ne uvrijedi), ko to izabere radi 24 sata, i mora držat određenu kak vele vertikalu. Niko od njih posle posla ne prestaje biti policajac ili doktor.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 21:21
by Mike_Torello
potpis
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 02 Apr 2010, 22:40
by Jopan
Original_G wrote:To je OK, ali ipak je policajac posebno zanimanje po meni, isto kak i doktor ili sudac (i med. sestra i sl. da se niko ne uvrijedi), ko to izabere radi 24 sata, i mora držat određenu kak vele vertikalu. Niko od njih posle posla ne prestaje biti policajac ili doktor.
Možda je zakonodavac smatrao da su policajci ipak samo ljudi pa da mogu poslije radnog vremena otići malo u birtiju pa malo popiti i tako...
Policajci baš zato što imaju specifično zanimanje imaju i benificirani radni staž, tako da ja smatram da niko nemože 24 sata
dati 100% sebe. Kada nije u službi ravnopravan je građanin. Za prošlog sistema je bilo i negativnosti radi toga što je milicajac bio 24 sata milicajac. Dakle bio je Bog i batina.
Bi li ti dozvolio da te operiše kirurg koji je taj dan već radio 12 sasti i nakon toga otišao na neku zabavu malo se opustio i
onda ga zovu na intertvenciju?
Ja sam da smo svi jednaki, Zašto bi neko recimo trenirao IPSC za službenim pištoljem, neka si kupi pa raspali. To je meni OK.
Kao da ja uzmem službenog đipa i idem na takmičenje pod izgovorom da ću biti bolji vozač.
Samo vučem opet paralelu, gadi mi se kada vidim da neki vozaju službena auta , sipaju gorivo na potpis itd, za privatne potrebe.
Ima ona stara kupi si pa se vozaj. Ili kupi si pa pucaj (za gušt).

Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 03 Apr 2010, 15:37
by Breadfan
Glede prvog posta u ovoj temi: slažem se da je apsurdno da se policajcima komplicira život u vezi nabave streljiva i korištenja oružja na streljani. Nadam se da će se tu neke stvari promjeniti jer je blesavo da aktivni sportski strijelci (bili klasičnjaci ili praktični) imaju više ispucanih metaka godišnje od nekih policajaca.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 03 Apr 2010, 16:42
by zdebat
slažem se
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 03 Apr 2010, 19:27
by istra champion
Breadfan wrote:Nadam se da će se tu neke stvari promjeniti jer je blesavo da aktivni sportski strijelci (bili klasičnjaci ili praktični) imaju više ispucanih metaka godišnje od nekih policajaca.
Breadf. da nisi možda ti neka vrsta policajca
Kako stvari danas stoje, jedan aktivni sportski strijelac klasičnog streljaštva (u to ne računam neke kao fol strijelce koje dođu jedan ili dva puta godišnje na neka ''banana'' natjecanja), da bi bio u dobroj formi, godišnje ispuca streljiva koliko bi ispucao jedan policajac u nešto više od 104 godine službe. Da bi bilo po tvome, onda bi policajci bili samo na streljani, a tko bi onda hvatao kriminalce

, a di je tu još vježbanje borilačkih vještina, raznorazna usavršavanja,...
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 04 Apr 2010, 03:21
by Breadfan
istra champion wrote:
da bi bio u dobroj formi, godišnje ispuca streljiva koliko bi ispucao jedan policajac u nešto više od 104 godine službe.
Eh, kud sad baš 104 godine..To si baš ono radio neku računicu ili?

Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 04 Apr 2010, 08:10
by istra champion
evo ti računice: 5000:X=104, a ti je dovrši ako znaš

Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 04 Apr 2010, 18:41
by tomezd
Što se tiče tvoje usporedbe....
Jopan wrote:bi li ti dozvolio da te operiše kirurg koji je taj dan već radio 12 sati i nakon toga otišao na neku zabavu malo se opustio i
onda ga zovu na intertvenciju?
da sam kojim slučajem doživio npr. prometnu nesreću u kojoj sam teško ozlijeđen i život mi ovisi o hitnoj medicinskoj intervenciji a slučajno naleti kirurg koje je radio 12 sati i upravo je na odlsku kući, pa naravno da BIH ŽELIO DA MI PRUŽI MEDICINSKU POMOĆ!!! isto je i s policajcima van službe, oni su dužni profesionalno reagirati. Uostalom pročitaj Zakon o policiji. Stavi se u situaciju da si žrtva oružanog prepada i da to vidi piolicajac van službe, okrene glavu i kaže ej sorry završila mi služba.......daj molim te....
Što se tiče odlaženja u lokale ili konzumacije alkohola dok se nosi službeno oružje, to je druga priča i to ne odobravam.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 09:13
by nobile157
Zivko Les wrote:(cini mi se da se ide 2x na gadanje, 5+5 da se puca ali zbilja nemogu tvrditi), ?
Gledaj, ako nešto ne znaš, onda nemoj nagađati i iznositi netočne informacije.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 09:16
by nobile157
Ne, nisu u prekršaju. Policajci su državni službenici s posebnim ovlastima i ovlašteni su posebnim zakonom nositi oružje i streljivo.
To što si svaki idiot dozvoljava tumačiti zakone i glumatati, to je druga priča.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 09:18
by nobile157
canon11 wrote:E sad mene zanima, da li temeljni policaja nakon zavrsetka radnog vremena nosi oruzje kuci ili ga ostavlja u postaji??? Uostalo sta policajac ima nakon radnog vremena hodati sa sluzbenim oruzjem okolo pa cak i na streljani! Znam nekolkio policajaca koji su redovni strijelci i svaki ima svoje privatno oruzje i oruzani list te sa istim puca, sluzbeno ne koriste!! Mozda nisam u pravu??
Naravno da nisi u pravu.
Uz to pričaš gluposti. Što ti znaš o dužnostima policajaca i njihovim obavezama?
Očito ništa, jer inače ne bi pričao svašta.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 09:23
by nobile157
Jopan wrote:Možda je zakonodavac smatrao da su policajci ipak samo ljudi pa da mogu poslije radnog vremena otići malo u birtiju pa malo popiti i tako...
:
To ne piše ni u jednom zakonu. Policajci su državni službenici s POSEBNIM ovlastima i ne prerstaju biti policajci kada nakon smjene odu doma.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 11:51
by Zivko Les
Nobile157 wrote:Gledaj, ako nešto ne znaš, onda nemoj nagađati i iznositi netočne informacije.
koliko se onda puta ide na streljanu i koliko se otpuca? ja sam lijepo rekao da nemogu tvrditi, a svojim postom sam pokusao nekoga motivirati da kaze nesto vise o tome ako zna. ne razumijem, zasto tako skacete za vrat ljudima nepotrebno? da je po vasem, ovdje nitko ne bi pisao nista na forumu ukoliko nije procitao knjigu o tome prije (karikiram), i ne bi bilo rasprava nego iznosenja dokazanih i provjerenih cinjenica.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 09 Apr 2010, 13:37
by nobile157
Smisao ovog foruma nije da se iznose nagađanja i neprovjereni podaci, a ne vidim nikakvog smisla nekome odgovarati na upit ako ne znam odgovor. Radije ću preskočiti temu nego trtljati koješta, no ovdje je postalo pravilo da svatko nešto komentira iako o tome nema pojma, a takvu praksu treba konačno prekinuti.
Pisati nešto samo da bi se pisalo, doista nema ni svrhe ni smisla. Za to postoje blogovi, pa tko voli pisati, samo naprijed.
Koliko i kada policajci pucaju je stvar policajaca i njihovih šefova. Činjenica je da pucaju premalo.
Što se "skakanja za vrat" tiče, reagiram i uvijek ću reagirati kada netko ovdje iznese netočnan podatak ili mlati praznu slamu, eto, samo tako, reda radi, jer mi je kao moderatoru to posao.
U više navrata je skretana pozornost članovima da paze što i kako pišu, jer ovo nije forum špek i luk, nego forum o oružju. Svaka pogrešna ili kriva ili nepotpuna informacija iznijeta ovdje može imati neželjenih posljedica, pa je nužno iznositi isključivo točne i provjerene podatke.
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 18 Apr 2010, 08:24
by valdop
kako neki vele, činjenica da pucaju premalo pa da se popravi prosjek pucanja
http://www.24sata.hr/news/nacelnica-pos ... ja/168902/
Re: Dozvola, streljana, policija?
Posted: 18 Apr 2010, 17:25
by nobile157
Šefovska posla...
Tipična greška onih koji NE ZNAJU rukovati oružjem, a oružje su dobili na poslu. I nikada ga nisu koristili, a kamloli išli na streljanu, čak i ono minimalno što se mora
