Današnji turnir u KA je završio.
Kao i prošle godine bilo je raspucavanje za prvo mjesto.
U prvoj grupi kolega Cindrić otpucao je 281 krug. U drugoj grupi se do zadnjeg metka u brzoj pucnjavi lega Sudar borio da nadmaši 281 krug ( bilo mu je potrebno 45 krugova ) al zadnji metak otpucao je u 8 i sa 44 kruga je postigao 281 krug. Do Sudara je pucao kolega Milovac i otpucao je 279 krugova. Zanimljivo je bilo pratiti Sudara i Milovca jer je Sudar nakon precize imao prednost od 9 krugova (144-135) da bi se to smanjilo na "samo" 2 kruga (137-144).!
Kao što sam napisao raspucavalo se za prvo mjesto.
Nakon probe od 5 metak bolje je otpucao Sudar! Nakon toga opet je odlučivao zadnji metak. Nakon 4 metka Sudar je bio u prednosti. Zadnji metak u 6 sa otpucanih "mršavih" 41 krug je za 1 krug bilo lošije od Cindricevih "mršavih" 42 kruga.
Nakon otpucananog zadnjeg metka Cindrić čestita na pobjedi Sudaru ne znajući da je za krug bolji.!
Prava tekla koju je bilo užitak pratiti.
U veteranskoj konkurenciji uvjerljivo je prvo mjesto osvojio Željko Anđelić sa 275 krugova.Drugo mjesto osvojio je Samueli-Kačić sa 270 krugova.
Za 3. mjesto raspucavalo su 3 strijelca! Nakon probe u prvom raspucavanju otpao je Zekić dok su sa istim br. Krugova u raspucavanju ostali kolege Radočaj i Šuša. U drugom raspucavanju otpucao su opet isti broj krugova (44).
Nakon 3. raspucavanja bio je bolji Radočaj te zasluženo osvojio 3. mjesto u kategoriji Veterana.
Buduči je kolega Radočaj pucao do mene te sam pratio kako je pucao mogu reci da je njegov rezultat mogao biti puno bolji.
Naime njegov hammerli P280 u prvoj brzoj paljbi nakon prvog muša imao je opravdan zastoj. Nakon toga je puno sa 4 metka i pucao u isti metu.?! U zadnjoj seriji nakon prvog otpucanog metka opet zastoj! Nakon čega je već odustao od pucanja! Na "nečiji" poticaj ubacio je metak i otpucao preostala 3 metka. Ukupno 123 kruga u brzoj bilo je ovaj put dovoljno da kroz raspucavanje osvoji 3 mjesto u kategoriji Veterani.
Bilo je tu još dosta zanimljivih događanja al nešto moram ostaviti i za sebe
Čestitam osvajačima medalja i pohara kao i kolegi Cindriću na osvojenom puštolju hrvatske proizvodnje.