2. Zagreb Field Target Open
Moderator: Original_G
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Uh, sad mi cak moji rezultati i ne izgledaju katastrofalno kao jucer =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Uz dosta zakašnjenja eto da i ja napišem par riječi.
Prvo bih se htio zahvaliti svim natjecateljima i gledaocima koji su došli na Oboj jer uistinu bez svih vas bi sav trud bio uzaludan.
Također bih htio zahvaliti svima koji su pomogli pri organizaciji i pripremi, pa do prikupljanja opreme.
Da skratim na kraju bih još htio zahvaliti svima koji su putovali da bi došli na ovaj događaj i svima što su ostali koliko god dugo da su ostali (jer eto, odužilo se).
A sad redom.
Ova tablica s rezultatima koju sam stavio je imala neke propuste. Svi rezultati su točni, ali zbrojevi po metama nisu, nisu veličine kill zona i slično. Pa lijepo te rezultate obrišite i skinite bilten koji sam sklepao s nekakvom osnovnom razradom.
Link je ovdje.
Imam i nešto slika ali nisu baš jako uspjele. Web album je ovdje i polako ću u njega ubacivati sve slike s natjecanja na koje naiđem. Pa ako imate vlastitih slika s natjecanja lijepo molim da mi ih pošaljete. e-mail je zoran točka saronja et gmail točka com.
Web album je na ovoj adresi.
Sa stanovišta natjecatelja dojmovi su mi slijedeći.
Ko psu mi je krivo što nisam osvojio nijednu vjevericu.
Ali tako mi i treba kad pušku prije natjecanja nisam pogledao dva tjedna i onda je još dam u ruke ljudima koji nisu nikada pucali s optikom (da ne bi krivo razumjeli, nisu oni ništa krivi) pa ne provjerim prije početka natjecanja da li je puška "u nuli" ili nije. Vrlo vrzo mi je postalo jasno da nešto ne valja, ali prema pravilima ne može se na upucavanje kad počne natjecanje, tako da sam se pomirio da neće biti ništa od toga.
(Gdje ste vidjeli strijelca koji nema ispriku za svoje promašaje?)
Srećom Hämmerli i Falcon me nisu iznevjerile tako da sam uz malo brljanja i šeprtljanja ipak uspio osvojiti nešto u PCP kategoriji (ali nije vjeverica
).
Mislim da raspored meta nije bio pretežak i da se za svakog našlo ponešto a bilo je i malih iznenađenja (meta na 9 metara nije bila lagana kao što je većina očekivala).
Ozbiljniju analizu još nisam proveo, ali kad i ako stignem ovih dana... možda i napišem nešto o tome.
Sa stanovišta organizatora sam primjetio par propusta (bez obzira što svi viču kako je bilo dobro).
Prvi i najvažniji problem je taj da se na natjecanjima moraju usvojiti sigurnosna pravila ponašanja koja vrijede na ovim sportskim streljanama. Dakle na samom početku svatko tko dođe na natjecanje prvo će dobiti kratke upute o sigurnosti na streljani kojih se mora pridržavati za vrijeme natjecanja (a i kad nema natjecanja).
Drugi problem je bila satnica. Znao sam da će dugo trajati, ali za slijedeći put trebamo malo skratiti vrijeme natjecanja. Imam već i par ideja kako to napraviti. Dvije mete po stazi recimo bi trebale uštediti malo vremena. Druga stvar koja će mi teško pasti je da se ne omogući prijava u dvije kategorije nego samo u jednu. Onda bi svi natjecatelji mogli pucati istovremeno. S pozitivne strane to bi značilo i smanjenje kotizacija jer bi "najam domara i suca" bili jeftiniji, no mislim da bi svi koji se žele natjecati u obje kategorije bili spremni platiti duplu kotizaciju samo da mogu otpucati obje discipline.
Treći problem je bilo postavljanje meta. Mislim da barem tri mete nisu bile ispravno postavljene i kod jedne je to onemogučilo padanje mete pri pogotku što je otkriveno tek na kraju natjecanja.
Također trebao sam angažirati više ljudi za pomoć pri natjecanju i provođenje natjecanja obzirom da sam se htio natjecati, no za slijedeći put ću misliti i na to.
Sve su to bili mali propusti bez kojih bi natjecanje dobilo jedan viši nivo.
Sve koji ste bili natjecanju, molio bih da mi napišete što ste vi uočili da bi se moglo popraviti i poboljšati.
Također me zanima iskreno mišljenje, tko od vas bi došao na natjecanje ili ne bi došao nakon onakve vremenske prognoze, da je natjecanje bilo na otvorenom, a ne u zatvorenom.
Najviše od svega mi je žao što nisam imao više vremena popričati sa svima koji su došli, malo pogledati njihove puške i dati im da isprobaju moju novu puškicu i optiku.
Nadam se da ćemo to ispraviti slijedeći put.
Na kraju bih još jednom htio zahvaliti sponzorima na pomoći pri organizaciji natjecanja.
Plakete, zahvalnice i plakati su donacija studija za dizajn, izradu i restauriranje predmeta od drva Škrinja
Dvije mete za natjecanje donirao je MONSTER RBS - trgovina zračnim oružjem i priborom.
Također zahvaljujem svim prijateljima koji su posudili mete kako bi se natjecanje moglo održati.
Pa dok malo ne bacim pogled na rezultate i ne dotaknem se te teme... lijep pozdrav!
Prvo bih se htio zahvaliti svim natjecateljima i gledaocima koji su došli na Oboj jer uistinu bez svih vas bi sav trud bio uzaludan.
Također bih htio zahvaliti svima koji su pomogli pri organizaciji i pripremi, pa do prikupljanja opreme.
Da skratim na kraju bih još htio zahvaliti svima koji su putovali da bi došli na ovaj događaj i svima što su ostali koliko god dugo da su ostali (jer eto, odužilo se).
A sad redom.
Ova tablica s rezultatima koju sam stavio je imala neke propuste. Svi rezultati su točni, ali zbrojevi po metama nisu, nisu veličine kill zona i slično. Pa lijepo te rezultate obrišite i skinite bilten koji sam sklepao s nekakvom osnovnom razradom.
Link je ovdje.
Imam i nešto slika ali nisu baš jako uspjele. Web album je ovdje i polako ću u njega ubacivati sve slike s natjecanja na koje naiđem. Pa ako imate vlastitih slika s natjecanja lijepo molim da mi ih pošaljete. e-mail je zoran točka saronja et gmail točka com.
Web album je na ovoj adresi.
Sa stanovišta natjecatelja dojmovi su mi slijedeći.
Ko psu mi je krivo što nisam osvojio nijednu vjevericu.
Srećom Hämmerli i Falcon me nisu iznevjerile tako da sam uz malo brljanja i šeprtljanja ipak uspio osvojiti nešto u PCP kategoriji (ali nije vjeverica
Mislim da raspored meta nije bio pretežak i da se za svakog našlo ponešto a bilo je i malih iznenađenja (meta na 9 metara nije bila lagana kao što je većina očekivala).
Ozbiljniju analizu još nisam proveo, ali kad i ako stignem ovih dana... možda i napišem nešto o tome.
Sa stanovišta organizatora sam primjetio par propusta (bez obzira što svi viču kako je bilo dobro).
Prvi i najvažniji problem je taj da se na natjecanjima moraju usvojiti sigurnosna pravila ponašanja koja vrijede na ovim sportskim streljanama. Dakle na samom početku svatko tko dođe na natjecanje prvo će dobiti kratke upute o sigurnosti na streljani kojih se mora pridržavati za vrijeme natjecanja (a i kad nema natjecanja).
Drugi problem je bila satnica. Znao sam da će dugo trajati, ali za slijedeći put trebamo malo skratiti vrijeme natjecanja. Imam već i par ideja kako to napraviti. Dvije mete po stazi recimo bi trebale uštediti malo vremena. Druga stvar koja će mi teško pasti je da se ne omogući prijava u dvije kategorije nego samo u jednu. Onda bi svi natjecatelji mogli pucati istovremeno. S pozitivne strane to bi značilo i smanjenje kotizacija jer bi "najam domara i suca" bili jeftiniji, no mislim da bi svi koji se žele natjecati u obje kategorije bili spremni platiti duplu kotizaciju samo da mogu otpucati obje discipline.
Treći problem je bilo postavljanje meta. Mislim da barem tri mete nisu bile ispravno postavljene i kod jedne je to onemogučilo padanje mete pri pogotku što je otkriveno tek na kraju natjecanja.
Također trebao sam angažirati više ljudi za pomoć pri natjecanju i provođenje natjecanja obzirom da sam se htio natjecati, no za slijedeći put ću misliti i na to.
Sve su to bili mali propusti bez kojih bi natjecanje dobilo jedan viši nivo.
Sve koji ste bili natjecanju, molio bih da mi napišete što ste vi uočili da bi se moglo popraviti i poboljšati.
Također me zanima iskreno mišljenje, tko od vas bi došao na natjecanje ili ne bi došao nakon onakve vremenske prognoze, da je natjecanje bilo na otvorenom, a ne u zatvorenom.
Najviše od svega mi je žao što nisam imao više vremena popričati sa svima koji su došli, malo pogledati njihove puške i dati im da isprobaju moju novu puškicu i optiku.
Nadam se da ćemo to ispraviti slijedeći put.
Na kraju bih još jednom htio zahvaliti sponzorima na pomoći pri organizaciji natjecanja.
Plakete, zahvalnice i plakati su donacija studija za dizajn, izradu i restauriranje predmeta od drva Škrinja
Dvije mete za natjecanje donirao je MONSTER RBS - trgovina zračnim oružjem i priborom.
Također zahvaljujem svim prijateljima koji su posudili mete kako bi se natjecanje moglo održati.
Pa dok malo ne bacim pogled na rezultate i ne dotaknem se te teme... lijep pozdrav!
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Eto novi link na bilten
https://docs.google.com/open?id=0B836KY ... OW5aVTFIdw
Mike, ako nije problem, ajde obriši onaj attachment u prvom postu s rezultatima i ažuriraj link u prethodnom.
Hvala!
https://docs.google.com/open?id=0B836KY ... OW5aVTFIdw
Mike, ako nije problem, ajde obriši onaj attachment u prvom postu s rezultatima i ažuriraj link u prethodnom.
Hvala!
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: 2. Zagreb Field Target Open
rijeseno je
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Čestitke sudionicima, slavodobitnicima a pogotovo organizatoru,
Da nisam imao državno prvenstvo u Bakru nema sumnje da bih se pojavio, makar gledati i pojesti čevape obojske...
Treba priču malo proširiti sad kad je ovo natjecanje završeno i najesen opet....
Wagner
Da nisam imao državno prvenstvo u Bakru nema sumnje da bih se pojavio, makar gledati i pojesti čevape obojske...
Treba priču malo proširiti sad kad je ovo natjecanje završeno i najesen opet....
Wagner
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Hvala na čestitkama.
Nadam se da ćemo do jeseni ispeglati neke stvari koje su ovaj put mogle biti malo bolje odrađene i da će odziv biti i veći.
Dobra vijest je da se javio jedan gospodin iz Rijeke koji je zainteresiran da se FT malo razvije i tamo, tako da će se možda nešto organizirati i u tom dijelu Lijepe Naše.
Pokušati ćemo naći neki termin u jesen koji se ne preklapa s ostalim natjecanjima pa da svi zainteresirani imaju priliku doći
Nadam se da ćemo do jeseni ispeglati neke stvari koje su ovaj put mogle biti malo bolje odrađene i da će odziv biti i veći.
Dobra vijest je da se javio jedan gospodin iz Rijeke koji je zainteresiran da se FT malo razvije i tamo, tako da će se možda nešto organizirati i u tom dijelu Lijepe Naše.
Pokušati ćemo naći neki termin u jesen koji se ne preklapa s ostalim natjecanjima pa da svi zainteresirani imaju priliku doći
Re: 2. Zagreb Field Target Open
Jučer sam malo pregledavao papire s natjecanja pa sam otkrio i da sam napravio malu grešku u biltenu. Nije ništa kritično, ali ja volim da sve bude točno.
Udaljenosti za 2 i 15 metu su bile izmijenjene prilikom postavljanja meta tako da sam to sad ažurirao u tablicama. Nije puno, ali ipak...
I čuo sam da ima problema s downloadom biltena. Kad kliknete na link dokument bi se trebao otvoriti u novom prozoru. Nakon toga s lijeve strane ispod naslova dokumenta se nalazi izbornik "File" i u njemu odaberete opciju "Download". Ako netko ima problema s tim, molio bih da se javi i napiše kakvih pa da to nekako riješimo.
Udaljenosti za 2 i 15 metu su bile izmijenjene prilikom postavljanja meta tako da sam to sad ažurirao u tablicama. Nije puno, ali ipak...
I čuo sam da ima problema s downloadom biltena. Kad kliknete na link dokument bi se trebao otvoriti u novom prozoru. Nakon toga s lijeve strane ispod naslova dokumenta se nalazi izbornik "File" i u njemu odaberete opciju "Download". Ako netko ima problema s tim, molio bih da se javi i napiše kakvih pa da to nekako riješimo.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


