Page 2 of 2
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 18:27
by timmy75
Molim admina / moda da napravi zasebnu temu...
Meni je ovo slučajno palo napamet pa sam tu pokrenuo...
Ako ćemo tako šta raditi mislim da bi bilo najpametnije po nekakvom unificiranom sistemu...
0. Podijeliti po županijama, jer ako svatko piše bit će kaos.
1. Napraviti mapu na google kao slovenci
2. Unificirani sistem upisa, raspored po namjeni, dužini streljačke linije itd...
3. Što se mene tiče bilo bi lijepo upisati i vojna, policijska, ilegalna, propala i sva ostala strelišta
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 19:02
by IB43
Evo i Jamadol.
BTW.
https://trend.com.hr/amp/2014/08/27/na- ... e-od-buke/
Članak je iz 2014. Jeli se što promijenilo ne nalazim.
U biti, koliko vidim, iznad 100m sve stane na prste jedne ruke.

Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 19:12
by jolly
to je gradska streljana, ima jos vojna malo van grada. Na gradskoj mislim da je sad samo MK (kako sam napisao gore). Iako smo u zadnjih godina imali poneko natjecanje iz pistolja na gradskoj.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 19:31
by jolly
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 22:24
by Mario_Zg
Postoji i streljana u Lisicicu kraj Benkovca vojna sa linjom do 500 m a duga preko svega skoro 800m.
Ja stvarno ne vidim razlog zasto se to ne moze koristiti u komercijalne svrhe a sve je to "nase"...
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 09 Feb 2022, 23:08
by IB43
Barem dozvoliti upotrebu streljačkim klubovima i lovačkim društvima.
Takvi objekti brže propadaju, i zarastu u grmlje, kada se ne koriste ili malo koriste.
Organizacija natjecanja ih može samo urediti. Od članstva profitira i MORH.
Ne razumijem ni ja zašto.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 10 Feb 2022, 01:52
by Barut
timmy75 wrote:Molim admina / moda da napravi zasebnu temu...
Meni je ovo slučajno palo napamet pa sam tu pokrenuo...
Odlična ideja! Jedino pitanje je zašto je trebalo više od deset godina da se do nje dođe...
timmy75 wrote:Ako ćemo tako šta raditi mislim da bi bilo najpametnije po nekakvom unificiranom sistemu...
0. Podijeliti po županijama, jer ako svatko piše bit će kaos.
1. Napraviti mapu na google kao slovenci
2. Unificirani sistem upisa, raspored po namjeni, dužini streljačke linije itd...
3. Što se mene tiče bilo bi lijepo upisati i vojna, policijska, ilegalna, propala i sva ostala strelišta
Slažem se sa svim navedenim točkama. Definitivno treba napraviti kartu kao Slovenci. Također treba napisati i osnovne podatke kako si nave ali obavezno i kontakt podatke odgovornih osoba odnosno udruga ili firmi koja njima upravljaju. Trebamo se dogovoriti koliko kategorija će biti i kako će biti podijeljene? Slovenci su stavili 4 odnosno 5, ali ja bih stavio i više. Mogli bi dodati i slovenske podatke kad su već tako lako dostupni da imamo sve na jednom mjestu.
Isto smatram i da je treća točka dobra ideja. To bi omogućilo zainteresiranima da se eventualno uključe i pripomognu završetku streljana koje su u planu/izgradnji, ili pak da dobiju ideju za neki novi projekt.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 10 Feb 2022, 09:15
by Marko2Marko
Barut wrote:Definitivno treba napraviti kartu kao Slovenci.
možete i tamo dodati streljane. i neke su upisane
ali ima ih još dodatno, ali jih koriste samo lokalci.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 10 Feb 2022, 09:17
by Marko2Marko
IB43 wrote:Barem dozvoliti upotrebu streljačkim klubovima i lovačkim društvima.
Takvi objekti brže propadaju, i zarastu u grmlje, kada se ne koriste ili malo koriste.
Organizacija natjecanja ih može samo urediti. Od članstva profitira i MORH.
Ne razumijem ni ja zašto.
ništa se neče samo riješiti. morat čete se organizirati i svi strijelci ukupno nastupiti kod MORH, da vam daju terminove.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 10 Feb 2022, 09:30
by jolly
IB43 wrote:Barem dozvoliti upotrebu streljačkim klubovima i lovačkim društvima.
Lovacka drustva, nisu bas zainteresirana, a kad bi htjeli svako drustvo u svom lovistu moze naci adekvatnu livadu i prijavit je kao mjesto za vjezbe gadjanja. (U skladu s novim pravilnikom)
Medjutim, kultura odrzavanja vjestine gadjanja u lovackim krugovima ne postoji (uz nekoliko iznimaka), pa lovacka drustva nisu zainteresirana za to.
Ne postoji zakonska odredba da lovacko drustvo koje ima koncesiju MORA imati mjesto za vjezbe.
Ne postoji zakonska odredba da drustvo koje ima loviste MORA provjeriti karabine pred sezonu.
Zato se niko ne zeli time baviti po lovackim drustvima.
Neka drustva imaju tradicionalno mjesto za vjezbe, i to je prolazilo kao takvo. I neka zaista jesu radila provjere gadjanja, ili vjezbe. Ali iz mojih spoznaja po lovu u gostima diljem Hrvatske ovo je rijetko, pojedinacni slucajevi
medjutim, sad bi to trebalo uskladiti sa novim pravilnikom o strelistima iz 2021. Da li se nelo drustvo time realno bavi, nije mi poznato.
Demotivirajuci faktor je da nema zakonske odredbe da se to mora napraviti.
Ako se ne obavi uskladjivanje s propisima, postojeca mjesta za vjezbe, ostat ce nelegalna.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 10 Feb 2022, 13:04
by Barut
jolly wrote:Demotivirajuci faktor je da nema zakonske odredbe da se to mora napraviti.
Čujem glasine da bi se i to moglo uskoro promijeniti. Ako se to dogodi, mogao bi biti dobar poticaj da se konačno krenu realizirati i mjesta određena za vježbe gađanja.
Sent using Tapatalk
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 11 Feb 2022, 10:15
by jolly
Streljana Drenova:
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 11 Feb 2022, 11:22
by Mirok
jolly wrote:Streljana Drenova:
Ima kakvih novosti ?
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 11 Feb 2022, 11:23
by jolly
Stavio sam zadnju sluzbenu novost na temu o toj streljani.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 24 Feb 2022, 00:06
by dumcykar
Mario_Zg wrote:Postoji i streljana u Lisicicu kraj Benkovca vojna sa linjom do 500 m a duga preko svega skoro 800m.
Ja stvarno ne vidim razlog zasto se to ne moze koristiti u komercijalne svrhe a sve je to "nase"...
Zato sto vojska NE dozvoljava(provjereno). Trebali bi se malo više aktivirati kad se rijeć o streljaštvu i lovstvu općenito, mislim da je to kod nas dosta siromašno i nestručno.
Inače sam programer i već neki duži period želim napraviit(Web app, mobile app itd) nešto što bi streljaštvo i lovstvo diglo na neku veću razinu u Hrvatskoj pa i šire. Naravno to ne mogu solo jer ne stignem, a i trebaju ljudi koji imaju dosta iskustva.
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 24 Feb 2022, 06:59
by timmy75
dumcykar wrote:Mario_Zg wrote:Postoji i streljana u Lisicicu kraj Benkovca vojna sa linjom do 500 m a duga preko svega skoro 800m.
Ja stvarno ne vidim razlog zasto se to ne moze koristiti u komercijalne svrhe a sve je to "nase"...
Zato sto vojska NE dozvoljava(provjereno).
Blizu mene postoji strelište od 20 hektara, vojska ga koristi valjda 2 puta godišnje, ostatak godine propada.
Također blizu mene postoji vojni auto poligon koji se vikendom koristi za utrke / treninge motociklizma.
Motociklizam je puno pogibeljniji nego sportsko streljaštvo, ljudi padaju, čak je nedavno jedan i poginuo i sve se nastavlja i dalje.
Ne razumijem zašto vojska ne može tako dati na korištenje i strelište?
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 24 Feb 2022, 10:42
by Marko2Marko
timmy75 wrote:Ne razumijem zašto vojska ne može tako dati na korištenje i strelište?
a što si ti napravio, da bi vojsca dajala streljanu klubovima?
Re: Streljana vise od 100m
Posted: 24 Feb 2022, 17:26
by Mirok
Marko2Marko wrote:timmy75 wrote:Ne razumijem zašto vojska ne može tako dati na korištenje i strelište?
a što si ti napravio, da bi vojsca dajala streljanu klubovima?
Pitanje ti je stvarno........
