Reloading
Moderator: istra champion
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: Reloading
3.9 grs za zrno H&N od 127 grs Cu HS za 6'' cijev.Milan83 wrote:lučanski bartut "Zlatibor" za sačmarice je dostupan, pa me interesuje da li neko ima iskustva sa punjenjem 9x19 sa tim barutom i neke elaboracije?
3.7 grs za zrno FMJ od 124 grs za ČZ M-75.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: Reloading
hvala, danas ću isprobati na kružnoj meti postavljenoj na 25 m. Kapisle su "Fiocchi", barut "Zlatibor, NC 04" (3,5 grejna), zrno .356 inči 125 grejna flat nose, olovna bez košuljice...oružije CZ 99... Inače u prodavnici "Snajper" kutija baruta "Zlatibor" za sačmarice, prodaje se po ceni od 600-ak dinara, što je cca 6 evra za 250 grama.
Sledeći post: utisci sa ovom elaboracijom na strelištu
Sledeći post: utisci sa ovom elaboracijom na strelištu
Re: Reloading
Nisam uopće htio spominjati da sam punio Zlatiborom, naravno, prije 25 godina, misleći da će mi se netko smijati.3.9 grs za zrno H&N od 127 grs Cu HS za 6'' cijev.
3.7 grs za zrno FMJ od 124 grs za ČZ M-75.
No, bilo je to u vrijeme kada je jedino Zlatibor bio dostupan barut.
Re: Reloading
Evo ovako ne sad zato što ja to prodajem ali:
ukoliko želite kolega pucati 223 remington na 100 i 200 metara
moj prijedlog je jedan komplet lee opreme i de luxe matrica 223
kapisli ima u osijeku, barut se koristi od igmanovih metaka 7,62x39, znači vama su samo potrebne čahure i zrna od recimo 55 graina koja se donesu izvana i koja su u slobodnoj prodaji svuda u svijetu
garantiram uz malo vježbe da naljepnica od 19 mm ne bi trebala biti problem
naravno ima još tips and tricks ali ne smijem sve odjednom
pozdrav oštrostrijelcu
ukoliko želite kolega pucati 223 remington na 100 i 200 metara
moj prijedlog je jedan komplet lee opreme i de luxe matrica 223
kapisli ima u osijeku, barut se koristi od igmanovih metaka 7,62x39, znači vama su samo potrebne čahure i zrna od recimo 55 graina koja se donesu izvana i koja su u slobodnoj prodaji svuda u svijetu
garantiram uz malo vježbe da naljepnica od 19 mm ne bi trebala biti problem
naravno ima još tips and tricks ali ne smijem sve odjednom
pozdrav oštrostrijelcu
Re: Reloading
elaborisao sam sa 115 grejnskim olovnim zrnima i 4,5 grejna NC 03 barutom, međutim slvaki drugi metak zastava M70A u kalibru 9mm Luger, nije izbacivala čauru, uz osetno blaži trzaj. Nažalost kvalitet lučanskih baruta varira sa serijom
, preostaje mi da povećam elaboraciju na 5-5,2 grejna, i da izmerim brzinu zrna....
Savet, nemojte se držati starih tablica, ako koristite ovaj barut, napravite 10-20 metaka za testiranje, pa onda punite ostatak. Da ne bi imali problem kao ja što sam imao, i onda svih 500 metaka, ponovo na punjenje :S.
Pozdrav
Savet, nemojte se držati starih tablica, ako koristite ovaj barut, napravite 10-20 metaka za testiranje, pa onda punite ostatak. Da ne bi imali problem kao ja što sam imao, i onda svih 500 metaka, ponovo na punjenje :S.
Pozdrav
Re: Reloading
Vidim da neki IPSC strelci u Srbiji koriste ZLATIBOR barut za punjenje 9mm Para, i 0.40 SW.
Jedni ga hvale i kažu da ne treba ništa bolje od toga, drugi opet kažu nije to baš idealno ...
Osim toga što je zlatibor nezgodan za volumensko punjenje mene zanima:
1. Ima li ko tačan podatak o brzini sagorevanja zlatibora, jedni kažu da je izmedju N320 i N340, drugi da je bliže 3N37, treći da je kao RED DOT ...
2. Pošto je za paljenje zlatibora namenjena W209 kapisla, koliko dobro posao obavljaju Smal pistol kapisle ?
3. Vidim da je na ovom forumu bilo ljudi koji su ga nekada koristili, voleo bih čuti njihova iskustva, mišljenja i razloge odustajanja.
4. Nije li ako već koristimo sačmene barute bolji izbor neki od baruta za TRAP municiju, jer brže i lepše sagoreva od zlatibora koji se inače koristi za lovnu municiju ?
Pozdrav svima
Željko
Jedni ga hvale i kažu da ne treba ništa bolje od toga, drugi opet kažu nije to baš idealno ...
Osim toga što je zlatibor nezgodan za volumensko punjenje mene zanima:
1. Ima li ko tačan podatak o brzini sagorevanja zlatibora, jedni kažu da je izmedju N320 i N340, drugi da je bliže 3N37, treći da je kao RED DOT ...
2. Pošto je za paljenje zlatibora namenjena W209 kapisla, koliko dobro posao obavljaju Smal pistol kapisle ?
3. Vidim da je na ovom forumu bilo ljudi koji su ga nekada koristili, voleo bih čuti njihova iskustva, mišljenja i razloge odustajanja.
4. Nije li ako već koristimo sačmene barute bolji izbor neki od baruta za TRAP municiju, jer brže i lepše sagoreva od zlatibora koji se inače koristi za lovnu municiju ?
Pozdrav svima
Željko
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest




