Page 3 of 3
Re: ASTRA 300
Posted: 21 Dec 2009, 09:56
by Tomy
Evo i fotki okvira za Astru 300. Vidi se da nema mjesta da se u okvir ugura 9x19.
Re: ASTRA 300
Posted: 22 Dec 2009, 20:30
by Armalite Kid
Tomy wrote:
Nisu koristili pištolje u kalibru 9x19 sa prigušivačima, ali je postojala podzvučna municija u tom kalibru i ne zna se za šta su ju koristili.
Možda za onaj "Neumünster device" ?
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 00:31
by tehnotezak
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 00:31
by tehnotezak
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 00:38
by tehnotezak
Tomy a gle ovu Astru! Pise model 400 9mmbergmann!?(Largo)
Gle cevku kak je duga.Radena za svabe u ratu.
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 01:51
by Tomy
Di si samo to iščupao? Izvrstan pištolj, jako lijepo očuvan.

Istina, Astra model 400 se radio u kalibru 9x23 (9 mm Bergman ili 9 mm Bayard), a u Španjolskoj se zvao 9 mm largo i bio je službeni španjolski metak. Mislim da se nije direktno proizvodio za Nijemce baš zbog kalibra, ali su ih imali izvjesne količine. Najzanimljivija stvar je da taj pištolj imaslobodni zatvarač bez obzira na tako jaki kalibar.
Za Nijemce se još radio model 600 u kalibru 9x19 i imali su utisnute oznake Waffenamta (kao i na modelu 300, jedino je serijski broj bio četveroznamenkast), koji je nešto kraći od modela 400 (dužina pištolja 206 mm).
PS
Inače, to je bio španjolski službeni vojni pištolj.
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 16:07
by tehnotezak
Na odlicnom forumu War Relics.
Pise da je 1941 dostavljena wehrmachtu.
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 16:18
by tehnotezak
Evo jos jene astre 400 iz 1942.
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 16:51
by BOXI
Ja sam siroček pa imam samo "dječicu"
Re: ASTRA 300
Posted: 26 Dec 2009, 17:30
by Tomy
Simpatična dječica. Blizanci?

Re: ASTRA 300
Posted: 27 Dec 2009, 11:43
by Tomy
tehnotezak wrote:Na odlicnom forumu War Relics.
Pise da je 1941 dostavljena wehrmachtu.
Pročitao sam i vidim da je čovjek stavio i koliko ih je isporučeno Njemačkoj 1941. godine (serijski brojevi od 92851 do 98850). Nego, listao sam doma i popis naoružanja koja su se nalazila u skladištima JNA i našao sam da su imali uredno zaveden pištolj model Astra M400 (š) sa nomenklaturom 1007-1023-0085. Znači, kome se sviđa, postoji šansa da se nađe i kod nas.
PS U kompu sam našao i neke zanimljive slikice Astre 400, pa evo...
Re: ASTRA 300
Posted: 18 Jan 2010, 21:15
by Solider
Pozdrav!
Imam jednu Astru 300 ali stvarno u odličnom stanju,sve je original,nije dodatno bruniran niti ništa nije nakandno rađeno,zanima me kolko vrijedi kao takva?
Da napomenem čovjek me traži 400eura.
Hvala!
L.P.
Re: ASTRA 300
Posted: 18 Jan 2010, 22:01
by Tomy
500-600 kn.
Re: ASTRA 300
Posted: 18 Jan 2010, 23:16
by enigma
Tomy wrote:500-600 kn.
Uzimam sve za takvu cjenu-naplata odmah u "šoldima"

Re: ASTRA 300
Posted: 19 Jan 2010, 11:34
by BOXI
Astra 300 u cal 7,65 kupljena za 100 Eur-a, a Astra 300 u cal 9 mm sa rezervnim okvirom, kutijom , priborom za čišćenje te ukazom o dodjeli kupljen za 1200 kn. Obadva u vrhunskom stanju. tako da nisu "blizanci".
Re: ASTRA 300
Posted: 19 Jan 2010, 12:41
by Tomy
Aaaa, cura i dečko.

Re: ASTRA 300
Posted: 19 Jan 2010, 15:39
by Solider
O pa onda je 400 eura i vise nego pretjerano!
Hvala!
Re: ASTRA 300
Posted: 19 Jan 2010, 17:18
by enigma
BOXI wrote:Astra 300 u cal 7,65 kupljena za 100 Eur-a, a Astra 300 u cal 9 mm sa rezervnim okvirom, kutijom , priborom za čišćenje te ukazom o dodjeli kupljen za 1200 kn. Obadva u vrhunskom stanju. tako da nisu "blizanci".
Nisu ti to modeli ASTRA 300, nego su novi modeli FALCON.
Re: ASTRA 300
Posted: 19 Jan 2010, 19:05
by BOXI
E moj "stručnjak" samo si djelomično u pravu jer je jedan kom "model falcon" a drgi je "mod 4000" (iako je isto falcon ali to na njemu ne piše) ako si mislio na ove dvije astre koje sam fotkao.
Kad sam govorio o cijenama po kojim sam kupio govorio sam o Astra 300, ali nažalost njih nisam fotkao niti sam ih stavio na forum. Ja jako dobro znam što imam u kolekciji , a i nisam još toliko senilan pa me ne treba podsjećati koji primjerak imam , a koji nemam.
Ponovno pročitaj moj post sa fotografijom pa ćeš viditi da sam napisao da ja imam dječicu (nasljednike)