Page 3 of 3

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 18 Apr 2010, 20:30
by Tomy
A takvih nažalosti imaaa... i bit će još ovakvih događaja.

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 18 Apr 2010, 20:44
by Breadfan
Mene pak u čitavom članku zabrinjava ovaj pasus:
Odvjetništvo je procijenilo da nema nikakve osnove za podnošenje prijave protiv načelnice Malbaše.
Nemam ništa protiv dotične gospođe, al' zar ovo nije očiti primjer okretanja glave i zanemarivanja Zakona?
Što bi sa onom "opasnom radnjom" kojom se ugrožavaju životi i imovina? Kakav poticaj daju ovakvim ljudima kad im jednostavno progledaju kroz prste, bez nekakvog službenog ukora/sankcije, što ih sigurno neće motivirat da odu na streljanu i malo se upoznaju s vlastitim oružjem. I tako do nekog sljedećeg propucavanja..ili valjda dok taj metak ne završi u nečijoj nozi ili još gore.

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 18 May 2010, 14:40
by Piko
Zivko Les wrote:trazio je na ovom forumu berettu 92 fs
Taj sam :D .... nisam neko vrijeme bio na forumu pa eto, .... da razjasnim neke stvari ...

Policajci (barem kod mene u MUP sjedište) imaju gađanje 1 godišnje, .... eventualno dvaput ako se tako potrefi .... gađa se 5 probnih metaka, pa 10 ocjenskih .... i to je to .... (3 pa izmjena spremnika pa 4, pa 3) .....

Značka automatski daje njenom vlasniku pravo na držanje i nošenje službenog pištolja (24/7), od MUPa dobiješ 50 metaka koje smiješ upotrijebiti samo u službene svrhe (za svaki ispaljeni se piše izvješće).

Privatno se na streljanu može ići samo sa privatnim oružjem, .... a streljivo se kupuje sa dozvolom za nošenje (i držanje) ..... NEMA NIŠTA NA ZNAČKU !!!

.... kada policajac traži nabavnu dozvolu, treba priložiti kopiju službene iskaznice, jer je ona ujedno i dokaz da ima obavljen liječnički (jer je za posao policajca i za dozvolu za oružje liječnički skoro isti (za posao ima još par dodatnih pregleda)), jedina prednost značke je to da se lakše dobije dozvola za nošenje ....

Jedino što sam primjetio je da kada nas dođe više na gađanje ..... (sa privatnim oružjem) te se napomene da smo iz policije, da se može par kolega "prešvercati" sa službenim oružjem (bez privatne dozvole) .... jer uglavnom ne traže dozvole na uvid..... naravno uz uvijet da tom kolegi netko udijeli koji metak jer ih sam ne može kupiti.

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 24 May 2010, 16:43
by gringo
Jel ima koja streljana u KZ županiji? Ako nema gdje su u Zagrebu. :A26:

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 24 May 2010, 19:17
by Ace33
Evo mog osobnog iskustva. Usmeni test u pu za drzanje i nosenje oruzja. Vucem 3 pitanja. Jedno od njih koja je razlika izmedju civila sa dozvolom za DINO i sluzbene osobe. Moj odgovor ja mogu okrenuti glavu i ne reagirati na kazneno djelo bez obzira jel tezina djela u cinjenju zakonski ispunjava uvjete za uporabu vatrenog oruzja a sluzbena osoba bez obzira na radno vrijeme mora ici u postupanje. Odgovor je bio tocan:)

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 24 May 2010, 23:43
by Breadfan
^^Pretpostavljam da ti to DIN treba za nekakvu službu/posao jer se to inače gotovo nikome ne daje (koliko ja znam)?

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 24 May 2010, 23:52
by Ace33
Izdaje se onima koji imaju ispunjene zakonske uvjete za to pravo i privilegiju, iako smatram da bi trebala biti dostupnija. A druge detalje breadfan ak se kad nadjemo na kavi pa ti ispricam. Poz za tebe:)

Re: Dozvola, streljana, policija?

Posted: 25 May 2010, 01:00
by Breadfan
^^Može, može! :mrgreen: