Page 3 of 7

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 00:01
by damirdj75
Mike_Torello wrote:
Trapavi wrote:Na posljednjoj terenskoj provjeri nisu htjeli gledat dali i kakav ormar imam.
ja sam na zadnjoj morao izmjeriti sef/ormar da znaju upisati dimenzije u zapisnik
Taj podatak im itekako može koristiti :mrgreen:

streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 01:04
by Barut
Nevjerojatno šta sve izmišljaju. Meni su bili u terenskoj tri puta. Prva dva puta je bio isti policajac, tražio da otvorim sef, pregledao sve, malo komentirao cijevi i sve 5. Treći put je došao drugi lik, i samo pogledao sef izvana bez otvaranja i komentirao kako mora imati odvojeni pretinac za streljivo koji se posebno zaključava, a ja se samo smješkam... :D
(moj sef nema odvojeni pretinac, nego samo policu na kojoj držim streljivo)


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 07:10
by Trapavi
Barut wrote:Nevjerojatno šta sve izmišljaju. Meni su bili u terenskoj tri puta. Prva dva puta je bio isti policajac, tražio da otvorim sef, pregledao sve, malo komentirao cijevi i sve 5. Treći put je došao drugi lik, i samo pogledao sef izvana bez otvaranja i komentirao kako mora imati odvojeni pretinac za streljivo koji se posebno zaključava, a ja se samo smješkam... :D
(moj sef nema odvojeni pretinac, nego samo policu na kojoj držim streljivo)


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Pa upravo zato čovjek mora na ledeno puhat jer možeš imat problema a ti onda poslije dokazuj što je ispravno a što ne.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 11:16
by Mike_Torello
damirdj75 wrote:
Mike_Torello wrote:
Trapavi wrote:Na posljednjoj terenskoj provjeri nisu htjeli gledat dali i kakav ormar imam.
ja sam na zadnjoj morao izmjeriti sef/ormar da znaju upisati dimenzije u zapisnik
Taj podatak im itekako može koristiti :mrgreen:
mislim da im je trebalo materijala samo da imaju sta napisati... prvo me pitao za dimenzije, ja velim mogu izmjeriti, veli on ma ne treba, reko neka neka, evo sad cu ja... play stupid games, win stupid prizes :D

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 15:07
by Mirok
Istina,u jednoj kontroli su me pitali za dimenzije,proizvođača i težinu ormara!

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 08 Jul 2020, 16:30
by timmy75
kriva tema :A03:

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 09:28
by sjekira
AR15 fan wrote:Totalno bespotrebno citiranje. Streljivo sam sve prodao daleko prije nego li sam odjavio pištolj iz oružnog lista. Može lock teme molim.
Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 09:31
by sjekira
Barut wrote:
Mirok wrote:Zakon kaže-važeći OL,znači u oružnom listu je registrirano oružje u svom kalibru.
I samo u tome kalibru smiješ posjedovati streljivo.
Osim što to zakon nigdje ne kaže.
Nisi u pravu. OL je jedini način da - legalno - kupiš, posljedično posjeduješ streljivo. Sve drugo je, dakle ilegalno, ne zakonito.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 09:56
by Mirok
sjekira wrote:
Barut wrote:
Mirok wrote:Zakon kaže-važeći OL,znači u oružnom listu je registrirano oružje u svom kalibru.
I samo u tome kalibru smiješ posjedovati streljivo.
Osim što to zakon nigdje ne kaže.
Nisi u pravu. OL je jedini način da - legalno - kupiš, posljedično posjeduješ streljivo. Sve drugo je, dakle ilegalno, ne zakonito.
Upravo tako!

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 12:54
by Barut
sjekira wrote:
AR15 fan wrote:Totalno bespotrebno citiranje. Streljivo sam sve prodao daleko prije nego li sam odjavio pištolj iz oružnog lista. Može lock teme molim.
Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
:roll: :roll: :roll:

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 15:26
by Mike_Torello
sjekira wrote:Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
i sta onda sa streljivom nakon prodaje oruzja? predati u PU/PP? Dati na unistavanje? Sta sa streljivom koje si legalno kupio ali ti ne odgovara iz nekog razloga? Njuskalo je puno streljiva na prodaju, imaocu vazeceg OL. Od kad je to zabranjeno/protuzakonito?

Moj PA pistolj prima 15 i 19kom u spremnik...

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 16:12
by Barut
Mike_Torello wrote:
sjekira wrote:Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
i sta onda sa streljivom nakon prodaje oruzja? predati u PU/PP? Dati na unistavanje? Sta sa streljivom koje si legalno kupio ali ti ne odgovara iz nekog razloga? Njuskalo je puno streljiva na prodaju, imaocu vazeceg OL. Od kad je to zabranjeno/protuzakonito?
Nikad nije bilo zabranjeno. :roll:
Nemoj se uopće obazirati na gluposti koje se pišu po forumu Mike. Već sam citirao zakon o oružju.
Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana wrote:Članak 30.
(2) Streljivo za oružje kategorije B smije se prodati ili predati samo onome tko ima važeći oružni list ili važeće odobrenje za nabavu oružja te ovlaštenom trgovcu oružjem.
Tu nema ništa sporno.
Mike_Torello wrote:Moj PA pistolj prima 15 i 19kom u spremnik...
Kad već pišem, da ubacim još jednu "kontroverznu" izjavu: niti jedan odvojivi spremnik nije zabranjen u Hrvatskoj! :D


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 16:25
by Trapavi
Ljudi nemojmo zaboravit da kako streljivo često ostane posle prodaje da to nije mala vrijednost . Pa pušku je ustvari najlakše kupiti , optika streljivo ako je malo kvalitetnije to je to šro nabija cjenu.
Recimo 4 kutije po 20 komada neke Norme ili Rws-a je gotovo poil cjene jeftinijeg karabina . 100 metaka već sigurno je pol karabina tako da bi valjda smjeli prodat taj višak streljiva osobama koje imaju OL za taj kalibar ili čak za tu kategoriju oružja . 5 kutija dakle pol Bergare , Zbrojovke ili što ti ga znam.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:01
by sjekira
Barut wrote:
sjekira wrote:
AR15 fan wrote:Totalno bespotrebno citiranje. Streljivo sam sve prodao daleko prije nego li sam odjavio pištolj iz oružnog lista. Može lock teme molim.
Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
:roll: :roll: :roll:
Ti probaj, pa javi.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:10
by Trapavi
Pa dobro ali onda ne bi smio ni prilikom prodaje oružja sa njim prodati čovjeku kutiju metaka. Nigdje većeg idiotizma nema , no to je već normalno kod nas.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:20
by Mirok
Trap,ti smiješ prodati i oružje i streljivo dok god imaš OL za to oružje (kalibar).
Naravno prodati (streljivo)možeš samo osobi koja ima OL za taj kalibar.
Kada ti nakon prodaje oružja ponište oružje u OL,smatra se da više nemaš dozvolu (OL)za to oružje (kalibar) i više ne bi smio imati ni streljivo.
To je pravilno tumačenje Zakona,takav kakav je.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:29
by sjekira
Mike_Torello wrote:
sjekira wrote:Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
i sta onda sa streljivom nakon prodaje oruzja? predati u PU/PP? Dati na unistavanje? Sta sa streljivom koje si legalno kupio ali ti ne odgovara iz nekog razloga? Njuskalo je puno streljiva na prodaju, imaocu vazeceg OL. Od kad je to zabranjeno/protuzakonito?

Moj PA pistolj prima 15 i 19kom u spremnik...
točno... prodaja preko njuškala je u najmanju ruku u sivoj zoni.. Trgovine su s razlogom ovlaštene za promet streljivom i zato vode evidenciju o prodanom streljivu.. koju evidenciju vode Ante i Mate na njuškalu.. jako sklisko područje kojim se na sreću MUP ne bavi.

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:32
by sjekira
Barut wrote:
Mike_Torello wrote:
sjekira wrote:Fizičke osobe ne smiju prodavati streljivo. (tako kratko i jednostavno) Svi koji prodaju streljivo, a nemaju dozvolu za promet streljivo su u prekršaju.. a vjerojatno i u kaznenoj sferi, a radi toga se ne samo gubi oružje već i sloboda..

Na ovom forumu se svašta piše i uglavnom se suzdržavam.. taksativno, par stvari

1. Prodaja streljiva - Protuzakonito
2. Okviri sa više od 10 kom streljiva za PA - Protuzakonito
3. Pucanje "malokalibarkom po dvorištu" - Protuzakonito
i sta onda sa streljivom nakon prodaje oruzja? predati u PU/PP? Dati na unistavanje? Sta sa streljivom koje si legalno kupio ali ti ne odgovara iz nekog razloga? Njuskalo je puno streljiva na prodaju, imaocu vazeceg OL. Od kad je to zabranjeno/protuzakonito?
Nikad nije bilo zabranjeno. :roll:
Nemoj se uopće obazirati na gluposti koje se pišu po forumu Mike. Već sam citirao zakon o oružju.
Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana wrote:Članak 30.
(2) Streljivo za oružje kategorije B smije se prodati ili predati samo onome tko ima važeći oružni list ili važeće odobrenje za nabavu oružja te ovlaštenom trgovcu oružjem.
Tu nema ništa sporno.
Mike_Torello wrote:Moj PA pistolj prima 15 i 19kom u spremnik...
Kad već pišem, da ubacim još jednu "kontroverznu" izjavu: niti jedan odvojivi spremnik nije zabranjen u Hrvatskoj! :D


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
čl. 46 Zakona o oružju.. za to se pišu kaznene prijave

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 22:59
by Mirok
I oduzimanje svega!

Re: streljivo nakon prodaje oruzja

Posted: 09 Jul 2020, 23:50
by Trapavi
Pa da nema sive zone što bi u hrvatskoj uopće funkcioniralo , siguran sam da se na taj način u svim zemljama Eu riješavaju streljiva , er što će ako ga kupac ne želi zajedno sa oružjem . Ne bi rekao da ga nose u policiju ili konsignacionu prodaju