Lynx brutality
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Osim Finish Brutality i Lynx Brutality, postoji li joj neko slicno natjecanje, negdje?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- Barut
- Časnički Namjesnik

- Posts: 753
- Joined: 17 Jan 2010, 16:20
- Location: Šibenik
- Has thanked: 1 time
- Contact:
Re: Lynx brutality
U Europi mislim da nema, ovo je relativno nova disciplina, prvi puta održana u ovom formatu 2018g. Ima naravno u Americi, odakle ovaj oblik natjecanja i potječe.
https://www.brutalitymatches.org/
Sent using Tapatalk Pro
https://www.brutalitymatches.org/
Sent using Tapatalk Pro
The truth is hate to those who hate the truth.
Re: Lynx brutality
Ima.jolly wrote:Osim Finish Brutality i Lynx Brutality, postoji li joj neko slicno natjecanje, negdje?
https://www.strzelamyinaczej.pl/en/ligh ... petitions/
Evo jos jedan primjer.
Ima ih jos naravno samo treba nac.
S tim da mislim da ovo ne spada u brutality nego Light Infantry, ali ideja je jako slicna.
Re: Lynx brutality
Eto ne treba im ni vojni rok, ljudi sami na zabavan način kroz sport i rekreaciju nauče hrpu toga.
A naši će na to gledat kao gluposti, amerikanizaciju i zlu militarizaciju, dok će istovremeno podržavat državni vojni rok u zastarijelom jugoslavenskom stilu zbog kojeg svi bježe od toga, na kojem će ljudi gubit 3 mj vremena na dosađivanje u vojsrni i ispucavanje 10 metaka iz papovke...
Poljaci, a di su vam poprečne blende ? Pa ne možete tako pucat.
A naši će na to gledat kao gluposti, amerikanizaciju i zlu militarizaciju, dok će istovremeno podržavat državni vojni rok u zastarijelom jugoslavenskom stilu zbog kojeg svi bježe od toga, na kojem će ljudi gubit 3 mj vremena na dosađivanje u vojsrni i ispucavanje 10 metaka iz papovke...
Poljaci, a di su vam poprečne blende ? Pa ne možete tako pucat.
Re: Lynx brutality
Nesposobnost, nepotizam, nedostatak ideje, ziheraštvo, izbjegavanje odgovornosti, korupcija - sve se to skriva iza okoštalih propisa. Jednom kad se uhljebiš u te strukture, mozak počinje funkcionirati na sasvim druge načina. Preživljavanje u takvom sustavu je vještina za sebe, iako vjerujem duboko nezdrava za ljudsku psihu.Marin223 wrote:Eto ne treba im ni vojni rok, ljudi sami na zabavan način kroz sport i rekreaciju nauče hrpu toga.
A naši će na to gledat kao gluposti, amerikanizaciju i zlu militarizaciju, dok će istovremeno podržavat državni vojni rok u zastarijelom jugoslavenskom stilu zbog kojeg svi bježe od toga, na kojem će ljudi gubit 3 mj vremena na dosađivanje u vojsrni i ispucavanje 10 metaka iz papovke...
Poljaci, a di su vam poprečne blende ? Pa ne možete tako pucat.
Što se streljačke zajednice tiče, mislim da nigdje nisam vidio toliko otpora novim idejama. Posebno kod lovaca, oni su sinonim za otpor bilo čemu. Šteta da ih se za sve pita. Zašto je to tako, trebalo bi napraviti sociološko istraživanje.
Vidimo kako se danas stvari mijenjaju brzo. Let na Mars, autonomna vozila, umjetna inteligencija, Kinezi počinju dominirati autoindustrijom, umjetno udovi upravljani mislima. I sve to napreduje dok se toga ne dohvati zakonodavac, nakon toga drastično usporava.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Lovacki savez okuplja oko (ili preko) 60.000 ljudi. Hrvatsko lovstvo je uvrsteno u registar kulturne bastine RH, a vodi povijest od 1892 (Drustvo za gajenje lova i ribarstva)Ariel wrote: Što se streljačke zajednice tiče, mislim da nigdje nisam vidio toliko otpora novim idejama. Posebno kod lovaca, oni su sinonim za otpor bilo čemu. Šteta da ih se za sve pita. Zašto je to tako, trebalo bi napraviti sociološko istraživanje.
Streljacki savez (HSS) - main stream streljastva - prema zadnjim sluzbenim dokumentima okuplja 6.500 ljudi. (ujedno najstariji organizirani sport u hrvatskoj, est. since 1784)
Ostali savezi okupljaju dosta manje populacije. Ali su registrirani i bave se svojim aktivnostima i bore se sa svakodnenvim problemima. Postoje na tlu Hrvatske.
A onda imas, moderne alternativne sportove ili oblike streljastva, koji skupe nekoliko pojedinaca i entuzijasta, uzadnjih 10-20 godina.
Zakoni se obicno razvijaju kroz vrijeme, kao zivi dokument, i postojeci zakoni formirani su na osnovu prethodnih, i kroz utjecaj prakse, struke, i zakonodavca
I u toj situaciji:
Koji savez ocekujes da ce imati najvise utjecaja? I koje su struje imale najvise utjecaja na formiranje trenutnog zakonodavstva, kao utjecaj struke kad ih se pitalo?
I to je tako.
Osobno, ne potcjenjujem ni jedan novi oblik streljastva, dapace.
Ali za etablirati novu stvar, nije lako, i treba se potruditi. Servirano na tacni biti nece.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
Ovo je kljucna stvar, "vi mislite", vase misljenje ne predstavlja niti lovacki savez, niti streljacki savez, nego vas individualno.jolly wrote:Osobno, ne potcjenjujem ni jedan novi oblik streljastva, dapace.
Nazalost vase misljenje se no odrazava u vodstvima saveza.
Da oni samo ostave stvari da se same razvijaju bilo bi super, ali oni uporno stvaraju otvor da ne bi bilo da se nesto razvije mimo njih pa ispadne da oni nista ne rade.
Ako imas nekog u drzavnoj/gradskoj sluzbi da puno radi, vlastiti kolege ce ga saboritati jer onda oni ispadaju lose po statistikama.
Da bude bolje i vi i zdebat ste mi pricali kolko je problem uvest nove discipline u HSS radi odbora, nesastajanja istog itd.
I mislite da bi oni samo tako dali da neko uvede novu disciplinu mimo njih?
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Zanimljivo pitanje. Da pravo kazem, ne znam.Stargazer wrote: Da bude bolje i vi i zdebat ste mi pricali kolko je problem uvest nove discipline u HSS radi odbora, nesastajanja istog itd.
I mislite da bi oni samo tako dali da neko uvede novu disciplinu mimo njih?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
Pa ja znam iz drugih primjera, zato vam i pricam to od pocetka ovog threada.jolly wrote:Zanimljivo pitanje. Da pravo kazem, ne znam.Stargazer wrote: Da bude bolje i vi i zdebat ste mi pricali kolko je problem uvest nove discipline u HSS radi odbora, nesastajanja istog itd.
I mislite da bi oni samo tako dali da neko uvede novu disciplinu mimo njih?
Da je lagano zapocet nove discipline u Hrvatskoj vec bi bila neka privatna inicijativa za to.
Vi ste isto tvrdili da se PCC natjecanje moze dogodit u hrvatskoj sa spremnicima od 10 metaka, dok sam ja tvrdio da ne moze jer mi je svaka osoba koja se u hrvatskoj natjece u PCCu rekla da se tamo nece pojavit. Ne moras biti vidoviti Milan da bi shvatio kako neke stvari funkcioniraju.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Pa doduse prosle godine je bilo natjecanje u PCC, ove godine nije. 
Za IPSC pusku, jos je veci problem zbog prakticki potpunog nedostatka streljana, koje zadovoljavaju propisane uvjete natjecanja za IPSC pusku.
Uzgred budi receno, dva nova saveza postoje sa svojim aktivnostima.
Nas kolega zdebat uvrstio je novu disciplinu u program HSS. zracni pistolj za veterane. (Svaka cast)
Dakle, nije nemoguce.
I slazemo se da nije lako.
Za IPSC pusku, jos je veci problem zbog prakticki potpunog nedostatka streljana, koje zadovoljavaju propisane uvjete natjecanja za IPSC pusku.
Uzgred budi receno, dva nova saveza postoje sa svojim aktivnostima.
Nas kolega zdebat uvrstio je novu disciplinu u program HSS. zracni pistolj za veterane. (Svaka cast)
Dakle, nije nemoguce.
I slazemo se da nije lako.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
Evo jos jednom dokazujete da ne znate problematiku.jolly wrote:Pa doduse prosle godine je bilo natjecanje u PCC, ove godine nije.
Za IPSC pusku, jos je veci problem zbog prakticki potpunog nedostatka streljana, koje zadovoljavaju propisane uvjete natjecanja za IPSC pusku.
Uzgred budi receno, dva nova saveza postoje sa svojim aktivnostima.
Nas kolega zdebat uvrstio je novu disciplinu u program HSS. zracni pistolj za veterane. (Svaka cast)
Dakle, nije nemoguce.
I slazemo se da nije lako.
Mladi ljudi ne ulaze u sport je im staticko pucanje nije zanimljivo. A da ne pricamo putovat satima da se ispuca 25 metaka i ides doma. Mlade ljude to ne zanima.
Al eto, mi imamo zracni pistolj (vec postojecu disciplinu u hrvatskoj) ali sada samo za seniore. To ce sigurno spasiti streljastvo kod nas.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
ne tvrdim da znam problematiku, ali nastojim je razumijeti. Ovo je kako ja vidim, svakako se moze diskutirati.Stargazer wrote:
Evo jos jednom dokazujete da ne znate problematiku.
Mladi ljudi ne ulaze u sport je im staticko pucanje nije zanimljivo. A da ne pricamo putovat satima da se ispuca 25 metaka i ides doma. Mlade ljude to ne zanima.
Streljastvo (svi oblici), nije popularan sport, a razlozi s mnogi.
Recimo, ja gledam mladje clanove kluba koji se bavi sa raznim VK disciplinama (cak i kad klub ima uvjete rada), prvi problem mladom covjeku su financije. Klasicino VK oruzje ako je bolje kosta, a ako govorimo o IPSC, ispucati svaki put 100 - 200 metaka na treningu, kosta.
(Ista stvar je i mladoj generaciji lovaca, a za lov je potrebna i veca pocetna investicija u opremu).
Druga, jako vazna stvar, streljastvo u velikoj vecini slucajeva nije televizican sport da zainteresira siroke mase, gledati natjecanje i pogadjanje mete na TV, je tesko prikazati atraktivno, a samim time rijetko se prikazuje. TV ima jako velikog utjecaja na popularnost bilo cega, streljastvo je rijetko na programu, obicno usputno uz druge sportove na olimpijadi.
Treca stvar: slab internet otisak vecine klubova, svih saveza. Onaj ko ne zna nista o necemu, prvo trazi informacije na internetu.
O streljastvu i dostupnim loklanim klubovima skoro da ne mozes naci nista na hrvatskom inernetu
I sad, sociologija mladje generacije.
Gledam generaciju svoje djece (generacija brucosa na faksu), i promatram afinitete. Prakticki niko nema afiniteta za streljastvom ni za lovom. Njihova grupa prijatelja, cesto dolazi kod mene doma, druze se, nikad niko da pita barem kako se uclaniti u streljacki klub, niti kako postati lovac. Imaju potpuno druge interese. Uglavnom nemaju interesa za nikakvim outdoor aktivnostima. U grupi mojih obiteljskih prijatelja, pa onda njihova djeca slicna generacija ko i moja djeca, takodjer nije mi poznato da se iko bavi streljastvom, i nije mi poznato da se iko bavi bilo kakvim outdoor aktivnostima. (Pod time mislim: ribolov, ronjenje, podvodni ribolov, padobranstvo, jedrenje, hiking, planinanrenje, automobilizam, motociklizam, i tome slicno)
Ako gledamo klasicno streljastvo, mladi koji ostanu u sportu ostaju dok postizu uspjehe u disciplinama MK i zrak, nacelno u medjunarodnoim natjecanjima.
Nakon tog u vecini slucajeva odustaju kad dodju godine. Ovo mi je tesko protumaciti, osim sto mi djeluje kao kad neko u mladosti postigne vrhunski rezultat, cini mi se ko da ga u srednjim godinama vise ne zanima osrednjost u rekreaciji. Ne znam kako drugo to opisati.
Onda u vecini slucajeva imas slijedecu generaciju koja se u 30tim godinama uclanjuje prvi put u klubove i obicno aktivira u VK streljastvu, a motivi su najcesce rekreacija. U modernim disciplinama dinamickih sportova, upravo je ta generacija 30+ koja ulazi u sport. Ako postoje 18 godisnjaci koji u to udju, nisu mi poznati. Ali moze biti ponegdje da otac povuce sina, i to je to. Ali 18 godisnjaci ne ulaze ni u dinamicke sportove bas cesto.
Medjutim postoji ista generacijska grupa (30+ ili 40+) koja se sa iskustvom klasicnog VK streljastva preorijentirala na dinamicko streljastvo.
Nedostatak strelista po pojedinim zupanijama ne pomaze situaciji, ali kroz prethodno nastojao sam dati jos jedan aspekt problematici.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
jolly wrote:ne tvrdim da znam problematiku, ali nastojim je razumijeti. Ovo je kako ja vidim, svakako se moze diskutirati.Stargazer wrote:
Evo jos jednom dokazujete da ne znate problematiku.
Mladi ljudi ne ulaze u sport je im staticko pucanje nije zanimljivo. A da ne pricamo putovat satima da se ispuca 25 metaka i ides doma. Mlade ljude to ne zanima.
Streljastvo (svi oblici), nije popularan sport, a razlozi s mnogi.
Recimo, ja gledam mladje clanove kluba koji se bavi sa raznim VK disciplinama (cak i kad klub ima uvjete rada), prvi problem mladom covjeku su financije. Klasicino VK oruzje ako je bolje kosta, a ako govorimo o IPSC, ispucati svaki put 100 - 200 metaka na treningu, kosta.
(Ista stvar je i mladoj generaciji lovaca, a za lov je potrebna i veca pocetna investicija u opremu).
Druga, jako vazna stvar, streljastvo u velikoj vecini slucajeva nije televizican sport da zainteresira siroke mase, gledati natjecanje i pogadjanje mete na TV, je tesko prikazati atraktivno, a samim time rijetko se prikazuje. TV ima jako velikog utjecaja na popularnost bilo cega, streljastvo je rijetko na programu, obicno usputno uz druge sportove na olimpijadi.
Treca stvar: slab internet otisak vecine klubova, svih saveza. Onaj ko ne zna nista o necemu, prvo trazi informacije na internetu.
O streljastvu i dostupnim loklanim klubovima skoro da ne mozes naci nista na hrvatskom inernetu
I sad, sociologija mladje generacije.
Gledam generaciju svoje djece (generacija brucosa na faksu), i promatram afinitete. Prakticki niko nema afiniteta za streljastvom ni za lovom. Njihova grupa prijatelja, cesto dolazi kod mene doma, druze se, nikad niko da pita barem kako se uclaniti u streljacki klub, niti kako postati lovac. Imaju potpuno druge interese. Uglavnom nemaju interesa za nikakvim outdoor aktivnostima. U grupi mojih obiteljskih prijatelja, pa onda njihova djeca slicna generacija ko i moja djeca, takodjer nije mi poznato da se iko bavi streljastvom, i nije mi poznato da se iko bavi bilo kakvim outdoor aktivnostima. (Pod time mislim: ribolov, ronjenje, podvodni ribolov, padobranstvo, jedrenje, hiking, planinanrenje, automobilizam, motociklizam, i tome slicno)
Ako gledamo klasicno streljastvo, mladi koji ostanu u sportu ostaju dok postizu uspjehe u disciplinama MK i zrak, nacelno u medjunarodnoim natjecanjima.
Nakon tog u vecini slucajeva odustaju kad dodju godine. Ovo mi je tesko protumaciti, osim sto mi djeluje kao kad neko u mladosti postigne vrhunski rezultat, cini mi se ko da ga u srednjim godinama vise ne zanima osrednjost u rekreaciji. Ne znam kako drugo to opisati.
Onda u vecini slucajeva imas slijedecu generaciju koja se u 30tim godinama uclanjuje prvi put u klubove i obicno aktivira u VK streljastvu, a motivi su najcesce rekreacija. U modernim disciplinama dinamickih sportova, upravo je ta generacija 30+ koja ulazi u sport. Ako postoje 18 godisnjaci koji u to udju, nisu mi poznati. Ali moze biti ponegdje da otac povuce sina, i to je to. Ali 18 godisnjaci ne ulaze ni u dinamicke sportove bas cesto.
Medjutim postoji ista generacijska grupa (30+ ili 40+) koja se sa iskustvom klasicnog VK streljastva preorijentirala na dinamicko streljastvo.
Nedostatak strelista po pojedinim zupanijama ne pomaze situaciji, ali kroz prethodno nastojao sam dati jos jedan aspekt problematici.
Mlade ne zanima disciplina ko zracni pistolj, a kod nas IPSC i nikako dinamicko pucanje jednostavno nije razvijeno.
Znam jako puno mladih koji si kupe AR15 pa ga nigdje ne mogu pucat.
A i kad klubovi imaju internet stranice i prisutni su online, ljudi to koriste da seru po njima.
Samo mi ova logika nije jasnoa.
"Streljastvo u Hrvatskoj propada vec 20 godina, ajmo posrat sve nove ideje i nastaviti raditi kako ide, mozda se nesto promjeni"
Re: Lynx brutality
Ja znam jedan klub koji je imao dobar internet otisak, privukao veliku količinu novih članova u kratkom vremenu, pa je netko došao na ideju da ih prijavi, jer su malo odstupali od oblika streljaštva kako savez propagira.jolly wrote: Treca stvar: slab internet otisak vecine klubova, svih saveza. Onaj ko ne zna nista o necemu, prvo trazi informacije na internetu.
O streljastvu i dostupnim loklanim klubovima skoro da ne mozes naci nista na hrvatskom inernetu
Re: Lynx brutality
I da bude bolje, da svi su srali po njima.Marin223 wrote:Ja znam jedan klub koji je imao dobar internet otisak, privukao veliku količinu novih članova u kratkom vremenu, pa je netko došao na ideju da ih prijavi, jer su malo odstupali od oblika streljaštva kako savez propagira.jolly wrote: Treca stvar: slab internet otisak vecine klubova, svih saveza. Onaj ko ne zna nista o necemu, prvo trazi informacije na internetu.
O streljastvu i dostupnim loklanim klubovima skoro da ne mozes naci nista na hrvatskom inernetu
Nitko ih nije kontaktirao privatno i rekao.
"Decki ovo radite krivo, mogu vam pokazati sto treba itd."
Niti jedna osoba ili klub im nije htjela pomoc kako da se orijentiraju vise sportu, ali srat po njima , to su svi univerzalno radili.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Kome su ih prijavili?Marin223 wrote: Ja znam jedan klub koji je imao dobar internet otisak, privukao veliku količinu novih članova u kratkom vremenu, pa je netko došao na ideju da ih prijavi, jer su malo odstupali od oblika streljaštva kako savez propagira.
Moze li se barem znati u kojoj zupaniji?
koje su posljedice? Zatvaranje kluba? Izbacaj iz saveza? Financijska kazna?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
Jel nije vas prvi nagon bio prijava navedenog kluba HSPS cim su se spomenili na forumu?jolly wrote:Kome su ih prijavili?Marin223 wrote: Ja znam jedan klub koji je imao dobar internet otisak, privukao veliku količinu novih članova u kratkom vremenu, pa je netko došao na ideju da ih prijavi, jer su malo odstupali od oblika streljaštva kako savez propagira.
Moze li se barem znati u kojoj zupaniji?
koje su posljedice? Zatvaranje kluba? Izbacaj iz saveza? Financijska kazna?
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
Ne. Ja ne prijavljujem nikog.
Sorry.
Not guilty!
Sorry.
Not guilty!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Lynx brutality
jolly wrote:Ne. Ja ne prijavljujem nikog.
Sorry.
Not guilty!
Mozete mi samo potvrdit da ste ovo vi napisali?
"Vjerujem na rijec"
Ne vidim da ste nigdje napisali.
"Decki su ocito novi i ne znaju, mozda da im neko pomogne."
Ali ste spomenili kradju branda, i potencijalnu tuzbu.
Kada ljudi koji su dio problema shvate da su oni problem, onda ce se streljastvo u hrvatskoj moci razvijati.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lynx brutality
To je komentar na post drugog clana koji ima svoje navode.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

