Invazija Ukrajine
Re: Invazija Ukrajine
Zlatko Marić podnosi ostavku. Istrčat ću pred rudo i pretpostaviti da je zbog ekonomske situacije koja nam predstoji. Jedini zbog kojeg je vlada nešto vrijedila.
Re: Invazija Ukrajine
Napušta brod koji tone.
U momentu ovakve inflacije,ekonomske i energetske krize(građana),uvođenja eura u najnepovoljnijem trenutku......odlazi ministar koji vodi taj resor !!!
To ne da je čudno,to je strašno,katastrofalno, sramotno,smiješno ,jadno.....
Ali i znakovito !
U momentu ovakve inflacije,ekonomske i energetske krize(građana),uvođenja eura u najnepovoljnijem trenutku......odlazi ministar koji vodi taj resor !!!
To ne da je čudno,to je strašno,katastrofalno, sramotno,smiješno ,jadno.....
Ali i znakovito !
Re: Invazija Ukrajine
Malo veselije teme
:
https://southfront.org/ukrainian-office ... ce-report/
Rusija je korumpirana, ali ni Ukrajina ne želi zaostati
.
https://southfront.org/ukrainian-office ... ce-report/
Rusija je korumpirana, ali ni Ukrajina ne želi zaostati
Re: Invazija Ukrajine
Sirotinja gine dok političari i podobni zgrču lovu lopatama...isti scenarij smo gledali devedesetih, a osjećamo ga i danas
Re: Invazija Ukrajine
Mene ministar Marić uopće nije iznenadija.
Već je 6 godina na toj poziciji, ostalo mi je eventualno još dvi godine, nije mu bilo lako, a ići će sve teže i teže.
Mlad je čovik, dokazao se, blistava karijera je pred njim, sad se ima čime pohvaliti i niko mu to ne može negirati.
Svjestan je ne kao mi svi, nego daleko više od nas svih kakvo sranje njega, a i nas svih uskoro čeka, da prođe kroz sve to, polomiće se i zgatiti se na kraju svima.
Njemu samo još triba ovaj jedan papir koji će primiti za koji dan u Briselu, a koji je najbolja potvrda njegovog dosadašnjeg uspjeha.
Jedino zbog ovoga ne čudi me da se nije i ranije povukao. Ovako će skinuti probleme i brige sa grbače, odmoriti se ka čovik sa plaćom 6+6 miseci,
a siguran sam da ga puno bolji posao i puno bolja plaća već čeka iako on o tome normalno sada još ne želi govoriti.
Već je 6 godina na toj poziciji, ostalo mi je eventualno još dvi godine, nije mu bilo lako, a ići će sve teže i teže.
Mlad je čovik, dokazao se, blistava karijera je pred njim, sad se ima čime pohvaliti i niko mu to ne može negirati.
Svjestan je ne kao mi svi, nego daleko više od nas svih kakvo sranje njega, a i nas svih uskoro čeka, da prođe kroz sve to, polomiće se i zgatiti se na kraju svima.
Njemu samo još triba ovaj jedan papir koji će primiti za koji dan u Briselu, a koji je najbolja potvrda njegovog dosadašnjeg uspjeha.
Jedino zbog ovoga ne čudi me da se nije i ranije povukao. Ovako će skinuti probleme i brige sa grbače, odmoriti se ka čovik sa plaćom 6+6 miseci,
a siguran sam da ga puno bolji posao i puno bolja plaća već čeka iako on o tome normalno sada još ne želi govoriti.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Ja to uopće ne vidim tako. Pa i Plenki je reka da ministar u njegovoj vladi mora 300% voliti i želiti svoj posao. Mariću je očito dopizdilo, a kome i nebi?Mirok wrote:Napušta brod koji tone.
U momentu ovakve inflacije,ekonomske i energetske krize(građana),uvođenja eura u najnepovoljnijem trenutku......odlazi ministar koji vodi taj resor !!!
To ne da je čudno,to je strašno,katastrofalno, sramotno,smiješno ,jadno.....
Ali i znakovito !
Čime smo mi to njega zadužili da se on lomi i dalje i na kraju ostane zasran ???
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Ministarska pozicija treba biti vrhunac političke karijere i čast. Likovi koji žele tu poziciju uglavnom za nju nisu sposobni i gledaju je kao sredstvo za prikupljanje protupravne dobiti.
Neki su toliko glupi i željni moći da nisu svjesni da kad uđu u vladu dolaze pod svjetla reflektora koji otkrivaju njihovu prošlost.
Kao što je rekao Ragnar Lothbrok "Vlast zaslužuju oni koji su se spremni poniziti da je dobiju".[WINKING FACE]
Neki su toliko glupi i željni moći da nisu svjesni da kad uđu u vladu dolaze pod svjetla reflektora koji otkrivaju njihovu prošlost.
Kao što je rekao Ragnar Lothbrok "Vlast zaslužuju oni koji su se spremni poniziti da je dobiju".[WINKING FACE]
Re: Invazija Ukrajine
U ovako složenome trenutku se ne odlazi ako se želi zemlju stabilno voditi u ove procese.Hawk wrote:Ja to uopće ne vidim tako. Pa i Plenki je reka da ministar u njegovoj vladi mora 300% voliti i želiti svoj posao. Mariću je očito dopizdilo, a kome i nebi?Mirok wrote:Napušta brod koji tone.
U momentu ovakve inflacije,ekonomske i energetske krize(građana),uvođenja eura u najnepovoljnijem trenutku......odlazi ministar koji vodi taj resor !!!
To ne da je čudno,to je strašno,katastrofalno, sramotno,smiješno ,jadno.....
Ali i znakovito !
Čime smo mi to njega zadužili da se on lomi i dalje i na kraju ostane zasran ???
Ja u prvi plan stavljam interese građana i njihovu dobrobit,pojedinac makar bio ministar tu nije bitan.
Za mene je taj odlazak indikativan kao potvrda frke koja tek dolazi.
Re: Invazija Ukrajine
Zato ti neš nikad ni bit ministarMirok wrote:...Ja u prvi plan stavljam interese građana i njihovu dobrobit...
Pa i za mene isto tako, to san već reka.Mirok wrote:...Za mene je taj odlazak indikativan kao potvrda frke koja tek dolazi.
Ali kako smo ovo ovoliko skrenuli s teme, mi o Mariću, a tema je Invazija Ukrajine, baš smo se pogubili, evo ja više neću
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Poveznica bi bila da vojnik ne napušta bojište prije bitke.
Ukrajinci su nam najsvijetliji primjer,oni životima i krvlju plaćaju svaki dan usporavajući ruse.
Ukrajinci su nam najsvijetliji primjer,oni životima i krvlju plaćaju svaki dan usporavajući ruse.
Re: Invazija Ukrajine
Ajmo neke stvari malo razjasniti.
"JE LI UKRAJINA POMAGALA HRVATSKU U DOMOVINSKOM RATU?
Predsjednik Vlade Andrej Plenković, ministar Grlić Radman i drugi hrvatski dužnosnici, kao i mediji ističu staro i dugogodišnje prijateljstvo Ukrajine i Hrvatske odnosno ukrajinskog naroda i hrvatskog naroda. Jednako tako Rusiju tretiraju kao neprijatelja.
U ovoj kolumni odnosno uratku bavit ću se pitanjem i dati odgovor na pitanje: je li Ukrajina pomagala Hrvatsku u Domovinskom ratu, jednako tako bavim se i pitanjem: je li Rusija pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu.
Uradak sam izradio profesionalno, nepristrano na temelju podataka i činjenica iz prve ruke. Za izradu ovoga uratka koristio sam se i svojim bilješkama iz Domovinskog rata. Svjedok sam i akter svih tih događanja iz prvih redova. Podsjećam da sam 1990. radio na ustrojavanju Ministarstva obrane. Radio sam na ustrojavanju Hrvatske vojske, bio sam predsjednik radne skupine koja je u lipnju izradila Plan obrane, Plana uporabe oružanih snaga i Plan osvajanja vojarni „JNA“( skupinu je imenovao predsjednik Tuđman i Vlada u svibnju 1991.)Predsjednik Tuđman je te strateške dokumente donio početkom srpnja 1991. godine. Jednako tako bio sam jedan od četiri ovlaštene osobe za primanje prebjega iz „JNA“ u Hrvatsku vojsku.
Držim da hrvatska javnost treba znati odgovore na ova pitanja. Istina i rezultati moga uratka će mnoge iznenaditi , naravno da je problem u njima jer su neupućeni kao i naši „novokomponirani“ vojni analitičari .
Ukrajina nije pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu
Vjerujem da su mnogi neupućeni u ovo pitanje držali odnosno mislili kako nam je Ukrajina pomagala u Domovinskom ratu. Narodna poslovica kaže: Prijatelj se pozna u nevolji, slušajući Andreja Plenkovića, ministra Grlić Radmana i druge dužnosnike o starom i dugogodišnjem prijateljstvu Ukrajine i Hrvatske mnogi su logično izvukli zaključak da je Ukrajina pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu.
Moja analiza pokazuje i dovodi do zaključka da Ukrajina nije pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu. Nisu nam ništa pomogli, dapače odbili su nam prodavati naoružanje i vojnu opremu zbog uvedenih sankcija embarga Hrvatskoj na nabavku naoružanja i vojne opreme koje je donijelo Vijeće sigurnosti UN-a. Od Ukrajine smo dobili nešto malo humanitarne pomoći i ništa više.
Hrvatska se držala prijateljski prema Ukrajini. Nakon agresije Rusije na Ukrajinu
Hrvatska je Ukrajini uputiti vojnu pomoć za opremanje četiri pješačke brigade. Naoružanje i vojnu opremu odnosno zaštitnu opremu i pješačko naoružanje u vrijednosti 124 milijuna kuna(16,5 milijuna eura) strojnice i puškostrojnice s pripadajućim streljivom za četiri pješačke brigade.
Nažalost podaci Europola i Interpola pokazuju da su Ukrajinci dio te vojne pomoći prodali na crnom tržištu. Ništa novo, ako znamo da je povijest ilegalne trgovine oružjem duga i dokazana- sad je samo pitanje količina koje su završile na crnom tržištu.
Rusija je pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu
Za razliku od Ukrajine, Rusija je pomagala Hrvatsku u Domovinskom ratu. Naoružali smo se nužnim naoružanjem i vojnom opremom zahvaljujući Rusiji.
Boris Jeljcin, ruski predsjednik u to vrijeme je odobrio i znao da se naoružava Hrvatska vojska. Zahvaljujući Rusiji naoružali smo se i opremili ratno zrakoplovstvo i dobili drugo vrijedno i ubojito vojno naoružanje.
Helikopteri Mi-24 ali i MiG-ovi, dopremani su ruskim zrakoplovima preko Mađarske u Hrvatsku kako bi se izbjegle međunarodni embargo na naoružavanje zemalja bivše Jugoslavije. Preko Zvonka Zubaka i njegove kompanije Winsley Finance Limited Hrvatska je iz Rusije nabavila 24 MIG-a 21, 17 transportnih helikoptera, 11 borbenih helikoptera MI-24, 100 protuoklopnih lansera Fagota, nekoliko tisuća raketa i bombi, nekoliko desetaka tisuća kalašnjikova i oko 30 milijuna metaka. Ono najvažnije, Rusi su imali vrlo pristojne cijene. MIG-ovi su stajali oko 700 tisuća dolara po komadu, leteće topovnjače MI-24 tada, a i sada najmoćniji vojni helikopter na svijetu, stajali su između 1,5 i 2 milijuna dolara po komadu, a kalašnjikovi su stizali po cijeni od po 134 dolara. Posao u koji je bio uključen Zubakov Winsley i koji je bio dogovoren i plaćan putem pokojnog ministra obrane Gojka Šuška, te RH Alana , koštao nas je nešto manje od 100 milijuna američkih dolara.
Jednako tako smo imali veliku pomoć od zadnjeg predsjednika Sovjetskog Saveza Mihaila Gorbačov koji je spriječio bombardiranje Zagreba 7.listopada 1991.
Toga dana su srbočetnički migovi raketirali Banske dvore, a imali su namjeru bombardirati Zagreb.
Budući da su SAD i Zapad zauzeli nefleksibilan stav prema Hrvatskoj te su, podržavajući cjelovitost Jugoslavije, smatrali da su sve akcije JNA legitimne, hrvatsko se vodstvo za pomoć tada obratilo Moskvi. Svjedok sam tih događaja da su pokojni Zdravko Tomac i tadašnji predsjednik Vlade Franjo Gregurić zvali Gorbačova da intervenira .Zahvaljujući, između ostalog, i našim operativnim akcijama i obraćanju Mihaila Gorbačova rukovodstvu Jugoslavije i JNA 7. listopada 1991. godine, s pozivom da se suzdrže od upotrebe sile, Zagreb je uspješno spašen od razaranja i ozbiljnih civilnih žrtava.
Koliko se Ukrajinaca borilo u Domovinskom ratu na strani Hrvatske vojske
Moji podaci pokazuju da se jako malo Ukrajinaca u Domovinskom ratu borilo u redovima Hrvatske vojske.
Imali smo nešto oko 10 dragovoljaca koji su došli u Hrvatsku vojsku sa putovnicom tadašnjeg Sovjetskog Saveza. Oni su za nas bili Rusi, tako smo ih zvali. Dodatna analiza pokazuje da su petorica sigurno bili Rusi, jedan je bio Latvijac, dva su bili Ukrajinci, za oslu dvojicu nisam siguran jesu li bili Ukrajinci ili Rusi.
Veliki broj Ukrajinaca i Rusa se borio na strani agresora u Domovinskom ratu u redovima srbočetničkih i JNA hordi. Bilo ih je nekoliko stotina.
Eto, to je istina, to su činjenice koje dovoljno govore same za sebe i odgovaraju na pitanje je li Ukrajina pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu?"
(Pero Kovačević)
"JE LI UKRAJINA POMAGALA HRVATSKU U DOMOVINSKOM RATU?
Predsjednik Vlade Andrej Plenković, ministar Grlić Radman i drugi hrvatski dužnosnici, kao i mediji ističu staro i dugogodišnje prijateljstvo Ukrajine i Hrvatske odnosno ukrajinskog naroda i hrvatskog naroda. Jednako tako Rusiju tretiraju kao neprijatelja.
U ovoj kolumni odnosno uratku bavit ću se pitanjem i dati odgovor na pitanje: je li Ukrajina pomagala Hrvatsku u Domovinskom ratu, jednako tako bavim se i pitanjem: je li Rusija pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu.
Uradak sam izradio profesionalno, nepristrano na temelju podataka i činjenica iz prve ruke. Za izradu ovoga uratka koristio sam se i svojim bilješkama iz Domovinskog rata. Svjedok sam i akter svih tih događanja iz prvih redova. Podsjećam da sam 1990. radio na ustrojavanju Ministarstva obrane. Radio sam na ustrojavanju Hrvatske vojske, bio sam predsjednik radne skupine koja je u lipnju izradila Plan obrane, Plana uporabe oružanih snaga i Plan osvajanja vojarni „JNA“( skupinu je imenovao predsjednik Tuđman i Vlada u svibnju 1991.)Predsjednik Tuđman je te strateške dokumente donio početkom srpnja 1991. godine. Jednako tako bio sam jedan od četiri ovlaštene osobe za primanje prebjega iz „JNA“ u Hrvatsku vojsku.
Držim da hrvatska javnost treba znati odgovore na ova pitanja. Istina i rezultati moga uratka će mnoge iznenaditi , naravno da je problem u njima jer su neupućeni kao i naši „novokomponirani“ vojni analitičari .
Ukrajina nije pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu
Vjerujem da su mnogi neupućeni u ovo pitanje držali odnosno mislili kako nam je Ukrajina pomagala u Domovinskom ratu. Narodna poslovica kaže: Prijatelj se pozna u nevolji, slušajući Andreja Plenkovića, ministra Grlić Radmana i druge dužnosnike o starom i dugogodišnjem prijateljstvu Ukrajine i Hrvatske mnogi su logično izvukli zaključak da je Ukrajina pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu.
Moja analiza pokazuje i dovodi do zaključka da Ukrajina nije pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu. Nisu nam ništa pomogli, dapače odbili su nam prodavati naoružanje i vojnu opremu zbog uvedenih sankcija embarga Hrvatskoj na nabavku naoružanja i vojne opreme koje je donijelo Vijeće sigurnosti UN-a. Od Ukrajine smo dobili nešto malo humanitarne pomoći i ništa više.
Hrvatska se držala prijateljski prema Ukrajini. Nakon agresije Rusije na Ukrajinu
Hrvatska je Ukrajini uputiti vojnu pomoć za opremanje četiri pješačke brigade. Naoružanje i vojnu opremu odnosno zaštitnu opremu i pješačko naoružanje u vrijednosti 124 milijuna kuna(16,5 milijuna eura) strojnice i puškostrojnice s pripadajućim streljivom za četiri pješačke brigade.
Nažalost podaci Europola i Interpola pokazuju da su Ukrajinci dio te vojne pomoći prodali na crnom tržištu. Ništa novo, ako znamo da je povijest ilegalne trgovine oružjem duga i dokazana- sad je samo pitanje količina koje su završile na crnom tržištu.
Rusija je pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu
Za razliku od Ukrajine, Rusija je pomagala Hrvatsku u Domovinskom ratu. Naoružali smo se nužnim naoružanjem i vojnom opremom zahvaljujući Rusiji.
Boris Jeljcin, ruski predsjednik u to vrijeme je odobrio i znao da se naoružava Hrvatska vojska. Zahvaljujući Rusiji naoružali smo se i opremili ratno zrakoplovstvo i dobili drugo vrijedno i ubojito vojno naoružanje.
Helikopteri Mi-24 ali i MiG-ovi, dopremani su ruskim zrakoplovima preko Mađarske u Hrvatsku kako bi se izbjegle međunarodni embargo na naoružavanje zemalja bivše Jugoslavije. Preko Zvonka Zubaka i njegove kompanije Winsley Finance Limited Hrvatska je iz Rusije nabavila 24 MIG-a 21, 17 transportnih helikoptera, 11 borbenih helikoptera MI-24, 100 protuoklopnih lansera Fagota, nekoliko tisuća raketa i bombi, nekoliko desetaka tisuća kalašnjikova i oko 30 milijuna metaka. Ono najvažnije, Rusi su imali vrlo pristojne cijene. MIG-ovi su stajali oko 700 tisuća dolara po komadu, leteće topovnjače MI-24 tada, a i sada najmoćniji vojni helikopter na svijetu, stajali su između 1,5 i 2 milijuna dolara po komadu, a kalašnjikovi su stizali po cijeni od po 134 dolara. Posao u koji je bio uključen Zubakov Winsley i koji je bio dogovoren i plaćan putem pokojnog ministra obrane Gojka Šuška, te RH Alana , koštao nas je nešto manje od 100 milijuna američkih dolara.
Jednako tako smo imali veliku pomoć od zadnjeg predsjednika Sovjetskog Saveza Mihaila Gorbačov koji je spriječio bombardiranje Zagreba 7.listopada 1991.
Toga dana su srbočetnički migovi raketirali Banske dvore, a imali su namjeru bombardirati Zagreb.
Budući da su SAD i Zapad zauzeli nefleksibilan stav prema Hrvatskoj te su, podržavajući cjelovitost Jugoslavije, smatrali da su sve akcije JNA legitimne, hrvatsko se vodstvo za pomoć tada obratilo Moskvi. Svjedok sam tih događaja da su pokojni Zdravko Tomac i tadašnji predsjednik Vlade Franjo Gregurić zvali Gorbačova da intervenira .Zahvaljujući, između ostalog, i našim operativnim akcijama i obraćanju Mihaila Gorbačova rukovodstvu Jugoslavije i JNA 7. listopada 1991. godine, s pozivom da se suzdrže od upotrebe sile, Zagreb je uspješno spašen od razaranja i ozbiljnih civilnih žrtava.
Koliko se Ukrajinaca borilo u Domovinskom ratu na strani Hrvatske vojske
Moji podaci pokazuju da se jako malo Ukrajinaca u Domovinskom ratu borilo u redovima Hrvatske vojske.
Imali smo nešto oko 10 dragovoljaca koji su došli u Hrvatsku vojsku sa putovnicom tadašnjeg Sovjetskog Saveza. Oni su za nas bili Rusi, tako smo ih zvali. Dodatna analiza pokazuje da su petorica sigurno bili Rusi, jedan je bio Latvijac, dva su bili Ukrajinci, za oslu dvojicu nisam siguran jesu li bili Ukrajinci ili Rusi.
Veliki broj Ukrajinaca i Rusa se borio na strani agresora u Domovinskom ratu u redovima srbočetničkih i JNA hordi. Bilo ih je nekoliko stotina.
Eto, to je istina, to su činjenice koje dovoljno govore same za sebe i odgovaraju na pitanje je li Ukrajina pomagala Hrvatskoj u Domovinskom ratu?"
(Pero Kovačević)
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Nikako mi nije drago da smo spalili mostove s Rusijom i pucali si u obje noge samo kako bismo se svidjeli pizdekima sa Zapada. Ali isto tako mislim da događaji otprije 30 godina nemaju puno veze s ovim danas, stvari su se više puta promijenile.
Re: Invazija Ukrajine
Iskreno, što se tiče vojne tehnike mislim da nam nije pomogao nitko. Od svih smo oružje kupovali ništa nije bilo na poklon. Ako ne računamo oružje koje smo dobili od dijaspore kupljeno prikupljenim donacijama.
U tom procesu mnogi posrednici su stekli enormna bogatstva.
Za odnose s Rusijom ne treba brinuti.
Kad završi rat, bez obzira na ishod, nakon nekog vremena stvari će se vratiti u normalu.
U tom procesu mnogi posrednici su stekli enormna bogatstva.
Za odnose s Rusijom ne treba brinuti.
Kad završi rat, bez obzira na ishod, nakon nekog vremena stvari će se vratiti u normalu.
Re: Invazija Ukrajine
Rusi su orużje PRODAVALI i nama i Srbiji .
To su radili za lovu i bolila je njh cipela za pravednost naše obrane,kao i za "bratstvo " sa Srbima.
Srbiji su prodali puno više oružja i veličalo se pravoslavlje.
Ukrajina je tih 90ih imala briga preko glave zbog raspada SSSRa i nije bilo sigurno hoće li tamo planuti puno veći rat.
Prije reintegracije istoka Hrvatske tamo su se počeli napuhavati beli orlovi,a po naredbi gen Kleina dignuti su i ukrajinski helikopteri(UN) ,pa su beli orlovi postali bele kokoši i razbjeżali se na sve strane.
Gen Klein je izričito naveo da su za to zaslužni odlučnost UNPROFORa i ukrajinskih helikoptera.
Moj nekakav zaključak bi bio da ondašnja rusija nije današnja rusija,ondašnja Ukrajina nije današnja,a današnja situacija nikako nije kao ondašnja.
Rusi su napadači,razbojnici i ubojice,a Ukrajina se bori za goli život.
Hrvatska je na pravoj strani,a za normalizaciju odnosa sa rusima ne brinite.
Kada i ako se stvore uvjeti,eto normalizacije jer to svima paše,a rusima svaki dan sve više.
Ali prvo treba pomoći obraniti Ukrajinu.
Slava Ukrajini !
To su radili za lovu i bolila je njh cipela za pravednost naše obrane,kao i za "bratstvo " sa Srbima.
Srbiji su prodali puno više oružja i veličalo se pravoslavlje.
Ukrajina je tih 90ih imala briga preko glave zbog raspada SSSRa i nije bilo sigurno hoće li tamo planuti puno veći rat.
Prije reintegracije istoka Hrvatske tamo su se počeli napuhavati beli orlovi,a po naredbi gen Kleina dignuti su i ukrajinski helikopteri(UN) ,pa su beli orlovi postali bele kokoši i razbjeżali se na sve strane.
Gen Klein je izričito naveo da su za to zaslužni odlučnost UNPROFORa i ukrajinskih helikoptera.
Moj nekakav zaključak bi bio da ondašnja rusija nije današnja rusija,ondašnja Ukrajina nije današnja,a današnja situacija nikako nije kao ondašnja.
Rusi su napadači,razbojnici i ubojice,a Ukrajina se bori za goli život.
Hrvatska je na pravoj strani,a za normalizaciju odnosa sa rusima ne brinite.
Kada i ako se stvore uvjeti,eto normalizacije jer to svima paše,a rusima svaki dan sve više.
Ali prvo treba pomoći obraniti Ukrajinu.
Slava Ukrajini !
Re: Invazija Ukrajine
Od početka mi je sumnjivo, ali sad sam više nego siguran. Ovo je rat Amerike i Rusije, preko leđa Ukrajine i EU. Nema tu nikakve prave i krive strane, u pitanju je samo novac i moć. Kao da će bilo kojem Ukrajincu biti bolje i drugačije pobijede li jedni ili drugi. Ako preživi, naravno. Slava kurcu!
Re: Invazija Ukrajine
Znači Ukrajini bi trebalo biti svejedno hoće li ih rusi pregaziti i pobiti ili će se Ukrajina obraniti ?
Onda je nekako i nama trebalo biti svejedno 90ih ?
Onda je nekako i nama trebalo biti svejedno 90ih ?
Re: Invazija Ukrajine
Znamo li mi što oni hoće? Znamo samo ono što plasiraju njihovi i njima skloni mediji, a bili smo svjedoci tolikim lažima koje su plasirali. Mediji druge strane u startu su blokirani, to nikome nije sumnjivo?
Nisam uvjeren da prosječan stanovnik istoka Ukrajine misli jednako narativu Kijeva i Zapada.
Nisam uvjeren da prosječan stanovnik istoka Ukrajine misli jednako narativu Kijeva i Zapada.
Re: Invazija Ukrajine
Ja sam sve više i više siguran da se Ukrajinu nije naguravalo u NATO da rata nebi ni bilo. Putin je to više puta naglašavao, a sa zapada se samo govorilo kako se Putinu ne može vjerovati.
Dalje, Ruskog ministra vanjskih poslova, koji je godinama važija kao najbolji svetski diplomat, preko noći se isto tako proglasilo lažljivcem. Zapadni mediji su se digli na stražnje noge,
a mi smo od njih slušali orkestrirane laži, dok se sve sa druge strane sakrivalo, relativiziralo i redikuliziralo. To nam je svima triba biti dokaz da to nešto jako smdi, al jbg, to je moć medija.
Kad je već do ruskog napada došlo, a svima nam je bilo jasno da će doći, ne zato što su Putin i Lavrov lagali, nego zato što su njihova upozorenja bila bezobrazno i bahato ignorirana,
da nije bilo uplitanja sa zapada, siguran sam da bi Putinu, čak ne cijeli Dombas, nego samo Luhansk i Donjeck bilo dosta i dalje nebi triba ni ići, sve ovo dalje je bila posljedica uplitanja sa zapada.
Koliko je rusima bilo teško okupitati i Dombas, samo govori o tome kako su se Ukrajinci tamo bili dobro ukopali i pripremili, što opet govori ko se to ustvari više pripremao za ovaj rat.
Da nije bilo ubacivanja toliko zapadnog naoružanja, rusi nebi morali raketirati želježničku i cestovnu infrastrukturu, te vojne kontrolne punktove po cijeloj Ukrajini, pa ni Kijev.
Invazija bi trajala max misec dana, Ukrajina nebi bila ovako spržena, a što je najvažnije deseci tisuća mladih ljudi na jednoj i drugoj strani nije tribalo poginuti, odavno bi bilo došlo
do nekakvog dogovora za pregovaračkim stolom pa onda i do ovih sankcija što je EU u općoj zbunjozi nabila sama sebi i s time navukla recesiju cilom svitu, nebi isto tako bilo došlo.
Ne, nisan za bezuvjetnu predaju, ja sam se isto borio za svoju domovinu i nikad nisan pomislija na predaju, ali ponavljan, ovo u Ukrajini ama baš nikakve poveznice nema sa onime što
smo mi 91 proživljavali, iako ova dva kretena od Plenkija i Grlića stalno ponavljaju ka papige kako mi Ukrajince razumimo i podržavamo jer smo i mi prošli kroz sve to. Oni kao znaju što je bilo 91.
Dalje, Ruskog ministra vanjskih poslova, koji je godinama važija kao najbolji svetski diplomat, preko noći se isto tako proglasilo lažljivcem. Zapadni mediji su se digli na stražnje noge,
a mi smo od njih slušali orkestrirane laži, dok se sve sa druge strane sakrivalo, relativiziralo i redikuliziralo. To nam je svima triba biti dokaz da to nešto jako smdi, al jbg, to je moć medija.
Kad je već do ruskog napada došlo, a svima nam je bilo jasno da će doći, ne zato što su Putin i Lavrov lagali, nego zato što su njihova upozorenja bila bezobrazno i bahato ignorirana,
da nije bilo uplitanja sa zapada, siguran sam da bi Putinu, čak ne cijeli Dombas, nego samo Luhansk i Donjeck bilo dosta i dalje nebi triba ni ići, sve ovo dalje je bila posljedica uplitanja sa zapada.
Koliko je rusima bilo teško okupitati i Dombas, samo govori o tome kako su se Ukrajinci tamo bili dobro ukopali i pripremili, što opet govori ko se to ustvari više pripremao za ovaj rat.
Da nije bilo ubacivanja toliko zapadnog naoružanja, rusi nebi morali raketirati želježničku i cestovnu infrastrukturu, te vojne kontrolne punktove po cijeloj Ukrajini, pa ni Kijev.
Invazija bi trajala max misec dana, Ukrajina nebi bila ovako spržena, a što je najvažnije deseci tisuća mladih ljudi na jednoj i drugoj strani nije tribalo poginuti, odavno bi bilo došlo
do nekakvog dogovora za pregovaračkim stolom pa onda i do ovih sankcija što je EU u općoj zbunjozi nabila sama sebi i s time navukla recesiju cilom svitu, nebi isto tako bilo došlo.
Ne, nisan za bezuvjetnu predaju, ja sam se isto borio za svoju domovinu i nikad nisan pomislija na predaju, ali ponavljan, ovo u Ukrajini ama baš nikakve poveznice nema sa onime što
smo mi 91 proživljavali, iako ova dva kretena od Plenkija i Grlića stalno ponavljaju ka papige kako mi Ukrajince razumimo i podržavamo jer smo i mi prošli kroz sve to. Oni kao znaju što je bilo 91.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest




