Page 5 of 7

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 02 Jun 2020, 21:54
by Mirok
Bravo za puškara.
A probleme koje navodiš..........da, to su neki od mnogih koji su te mogli snaći da si kratio cijev.

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 03 Jun 2020, 01:28
by jungleboy
Zašto bi kratio cijev na pušci? Ne puca dobro i nije precizna sa ovakvom cijevi?

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 03 Jun 2020, 11:16
by Mike_Torello
jungleboy wrote:Zašto bi kratio cijev na pušci? Ne puca dobro i nije precizna sa ovakvom cijevi?
koliko sam ja skuzio osobno mu je predugacka za ono za sto ju misli koristiti. Vise estetski/prakticno nego funkcionalno/potrebno, predpostavljam da mu je to radi nekih osobnih afiniteta prema CQB/CQC.

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 03 Jun 2020, 11:28
by jolly
Ar15 fan,
ajde ako nije tesko stavi sliku cijele puske, onako u gro planu, nakon uredjenja - obzirom da su prehtdno bili samo detalji.

Thanks! :A25:

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 03 Jun 2020, 20:51
by AR15 fan
Pravi foto session čim bude full složena...

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 05 Jun 2020, 23:57
by Mike_Torello
AR15 fan wrote:Evo me danas od puškara, ostavio sam mu pljucu da mi malo sredi okidanje, ispolira to sve i uštima....

...no upozorio me da za skidanje prednjeg ciljnika treba nekakav poseban alat koji on nema, već da može univerzalnim
ove dvije situacije? rijec je o istom puškaru? ako da, kojem? može i na PP. Hvala.

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 07 Jun 2020, 22:21
by AR15 fan
Nije isti puškar. A puškar je moj lokalni puškar koji bi mi to mogao odraditi jer imam alate. B puškar je kod kojega sam ostavio pušku da mi malo sredi okidanje.

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 30 Jun 2020, 15:18
by sjekira
Mike_Torello wrote:
jungleboy wrote:Zašto bi kratio cijev na pušci? Ne puca dobro i nije precizna sa ovakvom cijevi?
koliko sam ja skuzio osobno mu je predugacka za ono za sto ju misli koristiti. Vise estetski/prakticno nego funkcionalno/potrebno, predpostavljam da mu je to radi nekih osobnih afiniteta prema CQB/CQC.
samo treba paziti da ostane u 80cm inače: bye bye

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 30 Jun 2020, 16:54
by Mirok
sjekira wrote:
Mike_Torello wrote:
jungleboy wrote:Zašto bi kratio cijev na pušci? Ne puca dobro i nije precizna sa ovakvom cijevi?
koliko sam ja skuzio osobno mu je predugacka za ono za sto ju misli koristiti. Vise estetski/prakticno nego funkcionalno/potrebno, predpostavljam da mu je to radi nekih osobnih afiniteta prema CQB/CQC.
samo treba paziti da ostane u 80cm inače: bye bye
Zašto 80 cm?

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 04 Jul 2020, 07:47
by AR15 fan
60 cm ukupna dužina oružja i 30 cm dužina cijevi...

Uhvatio sam malo vremena i postavio lampu sa prekidačem za aktivaciju. Odradilo se prvo pravo pucanje u Čazmi.

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 05 Jul 2020, 20:26
by AR15 fan
Još poneka slika :A31:
IMG_20200704_190809.jpg
IMG_20200704_190845.jpg

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 09 Jul 2020, 11:34
by AR15 fan
Vrapčanski potok, ležeći stav, 300 metara brzo okidanje, streljivo Norinco FMJ iz 1967.
IMG_20200709_113416.jpg

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 15 Aug 2020, 18:49
by AR15 fan
Mali update: ugrađen poklopac sanduka sa picatinny šinom, zamjenjen stražnji tricijski ciljnik sa skalom 1000 metara za obični sa skalom 800 metara. Dodan razbijač plamena.
IMG_20200815_182254.jpg
IMG_20200815_182233.jpg
IMG_20200815_182312.jpg

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 15 Aug 2020, 19:38
by jolly
Dobro to izgleda, ali ajde slikaj jednu sliku s okvirom na mjestu da dobijemo kompletan dojam. :A25:

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 15 Aug 2020, 19:53
by AR15 fan
Trenutno ništa od toga :A29:

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 16 Aug 2020, 19:29
by AR15 fan
IMG_20200816_175221.jpg
IMG_20200816_175240.jpg

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 31 Aug 2020, 10:10
by dundoivica
ev zvao bojnu u zg trenutno je situacija taka da ih dobiju par komada i odu dok si reko keks tako covjek kaze znaci najbolje dati kaparu i cekat da zovu. za koji mjesec se nadam da cu skuput jos ostatak i da ce se realizirat jos stari djecacki san. držite mi fige

nadam se da bi moglo biti ako ne prije bar pod božićno drvce

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 31 Aug 2020, 10:12
by dundoivica
pitanje di si kupio prekidac za svjetlo i nosač za svjetiljku

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 31 Aug 2020, 20:18
by AR15 fan
dundoivica wrote:ev zvao bojnu u zg trenutno je situacija taka da ih dobiju par komada i odu dok si reko keks tako covjek kaze znaci najbolje dati kaparu i cekat da zovu. za koji mjesec se nadam da cu skuput jos ostatak i da ce se realizirat jos stari djecacki san. držite mi fige

nadam se da bi moglo biti ako ne prije bar pod božićno drvce
Nemoj ni u ludilu u Bojni davati kaparu jer ćeš se natezati ko sa magarcem da ju dobiš natrag, a puška će svaka dva tjedna biti na putu i granici i policiji i bit će a neće je biti ... uostalom odg sam ti na temi, vidi što piše, ostavio sam i broj puškara pa nazovi i provjeri kakvo je stanje...

Lampa i pressure switch su kupljeni godinama prije i pressure switch je jučer rekao svoje, daje stalni kontakt pa sam ga skinuo dolje

Re: Izhmash Saiga M3 EXP-01 "Валерия"

Posted: 31 Aug 2020, 21:48
by Mraz
Bojna i kupnja nečega što nemaju taj tren na lageru... HA HA HA, jako dobar vic.