Re: sigurnost u školama
Posted: 07 Jan 2025, 17:51
Zastitar ima neku diplomu, tecaj, skolu, pa konacno i ugovor za obavljanje tog posla,u toj skoli..Marin223 wrote:Ako je zaštitar bez oružja, onda komotno taj posao može obavljat domar/čistačica/nešto slično. Ne vidim potrebu za pretakanje javnog novca u privatne zaštitarske firme.
I sad zamisli ovo, hipotetska situacija:
Cistacica na vratima.
Neki huligan dodje, udje na silu, razbije vrata i izdeveta ju.
Ona tuzi skolu i direktora:
Da li su joj zastitarski posao.
Nema anex na ugovoru za novu duznost.
Vjerojatno nema zaseban ugovor za to.
Vjerojatno nema lijecnicki pregled medicine rada za obavljanje zastitarskog posla.
Nema skolu ni edukaciju ni diplomu za zastitarski posao.
Ne zna nista o sluzbenoj samoobrani, a ni adekvatnu opremu (osim metle).
Za odvjetnika koji ju zastupa, kad ih tuzi - raj zemaljski.
A sad zamisli poziciju direktora skole, koji odgovora za sprovodjenje security protokola u skoli?
To je za pocetak.
Nakon tog se umjesa sindikat, u cijelu pricu i pocne davat izjave za medije, o pretucenoj zaposlenici, clanici sindikata, majki troje djece, itd
Nakon tog krece nezavisna istraga nekoliko ministarstava.
Nakon toga ulecu roditelji, roditeljsko vijece, zabrinuti za sigurnost djece u skoli. Da li je osoba adekvatno osposobljena za obavljanje zasttarsko posla, kako se to moglo desiti?
Nakon tog se ukljucju razne intersene fejsbuk grupe na javnim platformama.
itd itd
Nismo li to vec vidjeli u ovoj ili onoj varijanti?