Page 44 of 103

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 01 Aug 2022, 12:41
by IB43
jolly wrote:Ista logika je kod mene i nabavke opreme za offshore.
Kupim chain block u bauhusu za sebe, platim ga 100 kn.
Narucim isti takav, sa type apppval cert, isti SWL, kosta 1500 USD.
Isto je za gambete, sajle, alate, sa certifikatom a tek elektro alati, koji imaju Ex proof certificate, trodupla cijena.
Tehnicki Standard i ekonomija, sve je jasno.
I kod mene ista stvar. :)

Ali zato za svoje hobije doma kupujem u Bauhusu. Naravno i taj ima certifikat, ali nije pečatiran od klase, OPITO approved surveyera.

U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti. :)

Pa kome treba dodatni pečat za zadovoljiti raznorazna pravila.....

I sam sam radio sličan pisao u Kini jedno vrijeme. Naravno da je cijena išla u nebo, trebalo je pokriti letove, hotele, cijelodnevno testiranje... a sve za samo 1 isporučeni uređaj po posebnim specifikacijama. Bude tu i odbijanja i vraćanja u natrag proizvodnju ....

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 01 Aug 2022, 13:13
by lex-lutor
IB43 wrote:....U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti. :)....
IB43 i Jolly nemojte zajebavati raju !

Dobro znate da nije isto, nije cak ni slicno iako vizuelno izgleda isto? Jer ako mi nesto isporucis i na fakturi pise da je EX klasa a igrom slucaja se desi neko sranje svi znate koliko kosta takva igra !!!

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 01 Aug 2022, 13:25
by IB43
lex-lutor wrote:
IB43 wrote:....U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti. :)....
IB43 i Jolly nemojte zajebavati raju !

Dobro znate da nije isto, nije cak ni slicno iako vizuelno izgleda isto? Jer ako mi nesto isporucis i na fakturi pise da je EX klasa a igrom slucaja se desi neko sranje svi znate koliko kosta takva igra !!!
Sa tog pogleda, da. Nije isto. Zato se i plaća višestruko.
Ali ne znači da to svakome treba.

Da se vratimo na oružje. Npr. činjenica da će mi mobitel prestati raditi radi elektromagnetskog impulsa nuklearne eksplozije mi ništa ne znači. Jer ću vjerovatno biti pepeo. A i da nekim čudom preživim (teško jer treba biti blizu centra), infrastrukture koja omogućuje njegovo korištenje više nema.

Nije taj zahtijev radi vojnika u akciji, njih više neće biti, ni njih ni opreme. Nego radi opreme po skladištima i bunkerima, kojom će se opremiti novi vojnici.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 07 Aug 2022, 17:26
by Mirok
Hawk wrote:https://hrvatski-glasnik.com/2022/07/29/rusi-ukrajina-ubila-53-azovca-u-nasem-zatvoru-ukrajina-ubili-ih-rusi-znamo-zasto/?fbclid=IwAR0U8KmPjW5Lh3p3VezZNNRTwQImyNpe5tNW_grzPenBIbDQZlb8Kxi8j00

"Ukrajina i Rusija međusobno se optužuju da su odgovorne za napad na Olenivku, zatvor s ukrajinskim ratnim zarobljenicima koji se nalazi na proruskom separatističkom teritoriju.
Moskva je procijenila da je u napadu poginulo 40 ljudi."

Ako su Rusi zarobili vojnike pukovnije Azov, ako su ih čuvali na lokaciji dogovorenoj sa Ukrajinom, ako su od njih očekuvali izvući puno delikatnih informacija,
ako su ih na kraju planirali koristiti kao pulugu u pregovorima i eventualnoj razmjeni ratnih zarobljenika, zašto bi ih sada bez veze poubijali ???
Odnosno, ruku na srce, kome je bilo više u interesutu da njih više nema, Ukrajini ili Rusiji ??? Eto bar sada se lako da zaključiti ko je njih ustvari pobio.
Pustimo sada to što kažu jedni, a što kažu drugi, samo malo logike i zdravog razuma.
Kome je u interesu poubijati zarobljenike...?
Onome tko ih drži zarobljene.
Zašto?
Zato jer su ih trebali razmijeniti i vratiti na ukrajinsku stranu,a pripadnici AZOVa ne zaboravljaju i rat za njih opet počinje.
Rusi su procijenili da im takvi žestoki neprijatelji nisu u interesu i........

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 09 Aug 2022, 19:03
by Hawk
Mirok wrote:
Kome je u interesu poubijati zarobljenike...?
Onome tko ih drži zarobljene.
Zašto?
Zato jer su ih trebali razmijeniti i vratiti na ukrajinsku stranu,a pripadnici AZOVa ne zaboravljaju i rat za njih opet počinje.
Rusi su procijenili da im takvi žestoki neprijatelji nisu u interesu i........
Eto vidiš, to meni ne drži vodu. Mogli su ih pobiti dok su bili u tunelima, ajmo reći da to nisu radi civila od kojih je dosta bilo rusa.
Pregovarati sa Ukrajinom di će ih smistiti i toliko ih vrimena držati tamo, pa ih sada ovako pobiti. Ne ne, neće ići.
A vidili smo i to da se borci Azova, u zadnjim danima u Mariupolju, u tunelima ispod čeličane i nisu baš herojski držali.
Oni su rusima bili dobra puluga u pregovorima, mogli su ih zamjeniti za svoje zarobljenike, a mogli su ih koristiti i za svjedoke, što je rusima važno.
Rusi su prvi od međunarodne zajednice zatražili da dođu prisustvovati istrazi i očevidu, a Ukrajinci tek posli njih.
Triba meni puno više od svakodnevne uhodane propagande za povirovati u ovo.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 09 Aug 2022, 19:15
by Hawk
Mene muči još nešto.
Zašto bi rusi, koji nuklearku Zaporožje koju drže pod kontrolom kao i područje oko nje, pa i koriste struju iz nje, išli raketirati ???
Pa stvarno ne vidim ni logike ni razloga, ako neko najebe od eksplozije, najviše će najebati oni sami.
S druge strane, zašto bi Ukrajinci želili tući topovima po njoj ??? Jednostavno, da uplaše svit, dignu svit na noge, da svit posluša Zelenskog.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 11 Aug 2022, 18:41
by lex-lutor
Hawk wrote:...... da svit posluša Zelenskog......
Zelenski ja pajac i glumac kojeg treba maknuti sa scene sto prije i zavrstiti sa tom predstavom. Rusija ce ionako zavrsiti ono sto je naumila, EU ekipa su ionako pickice bez muda koje skupa sa amerima zbrajaju extra profite u ovoj situaciji... da sam barem u zabludi ???

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 12 Aug 2022, 09:04
by Hawk
lex-lutor wrote: ...Zelenski ja pajac i glumac kojeg treba maknuti sa scene sto prije i zavrstiti sa tom predstavom. Rusija ce ionako zavrsiti ono sto je naumila,
EU ekipa su ionako pickice bez muda koje skupa sa amerima zbrajaju extra profite u ovoj situaciji... da sam barem u zabludi ???
Apsolutno se tu slažem, a mora bi se složiti svak sa tri zrna soli, ali ne mogu razumit kako se taj klaun more toliko bahatiti i vriđati ove koji mu pomažu, a oni šute ka pičke i pomažu i dalje?
Očito je da njima nije stalo ni do Ukrajine ni do Ukrajinaca, nego do nečeg drugog.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 13 Aug 2022, 10:24
by Hawk
https://www.antenazadar.hr/clanak/2022/ ... YXpyRun4SI

Vidi kako se svoja zemlja zdušno i srčano brani od agresije, pa i sa ljetovanja. :lol:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 13 Aug 2022, 14:09
by Lemi_O2
Hawk wrote:https://www.antenazadar.hr/clanak/2022/08/twitter-pa-i-korisnici-koji-su-ovo-gledali-izgorjeli-gole-ukrajinke-izvodile-striptiz-na-jadranskoj-magistrali/?fbclid=IwAR1SsOyewEq_HanFQJ5-BCPRHN8gUhEU7gCKBwqEllWFOXvU3YXpyRun4SI

Vidi kako se svoja zemlja zdušno i srčano brani od agresije, pa i sa ljetovanja. :lol:
Malo bolje gledati i ne nasijedati na svaku foru…filmić je od prošle godine…
Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 13 Aug 2022, 14:17
by Hawk
Lemi_O2 wrote: Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
Neznam jesu li, nije me ni briga, ali ja za ovako nešto nisan nikad čuja.
Lemi_O2 wrote: ... Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama
a kad vidiš kakvi su auti a i cure, ko nebi bija :lol:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 13 Aug 2022, 14:23
by Lemi_O2
Hawk wrote:
Lemi_O2 wrote: Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
Neznam jesu li, nije me ni briga, ali ja za ovako nešto nisan nikad čuja.
Lemi_O2 wrote: ... Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama
a kad vidiš kakvi su auti a i cure, ko nebi bija :lol:
Da, prošle godine je to bilo, kod Budve. Kaznili ih sa nekih 500 tinjak €.
Ja bih im radije pomogao, posušio ako treba, ali valjda se crnogorcima nije dalo :A03:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 13 Aug 2022, 21:05
by Hawk
Svaki dan u MS medijima čitamo o prekretnici u ratu u Ukrajini. Je li ovo možda jedna od tih prekretnica?

RASPAD SISTEMA U UKRAJINI: Objavljen snimak, Amerikanci bježe, šokirali se kad su vidjeli što rade Ukrajinci
VELIKI broj bivših američkih vojnika koji su pristupili takozvanoj međunarodnoj legiji stranaca i bore se na strani Kijeva napušta front i Ukrajinu.
Čašu je prelilo to što je, kako tvrde, ukrajinska vojska opljačkala njihove poginule suborce, javlja francuski TV5 Monde.

https://www.youtube.com/watch?v=UkHoGkE3fGA&t=34s

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Aug 2022, 20:38
by AR15 fan
Zaključili smo pouzdano 2 stvari: 1. propaganda jako radi i s proukrajinske i proruske strane
2. Zapad neće ubrzati isporuke oružja niti količine u praksi

A možemo i zaključiti kako je neizvjesno kako će se sve dalje odvijati...

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 17 Aug 2022, 11:28
by Mirok
Hawk wrote:Mene muči još nešto.
Zašto bi rusi, koji nuklearku Zaporožje koju drže pod kontrolom kao i područje oko nje, pa i koriste struju iz nje, išli raketirati ???
Pa stvarno ne vidim ni logike ni razloga, ako neko najebe od eksplozije, najviše će najebati oni sami.
S druge strane, zašto bi Ukrajinci želili tući topovima po njoj ??? Jednostavno, da uplaše svit, dignu svit na noge, da svit posluša Zelenskog.
Pa da,rusima je i to misija......osigurati nuklearku od Ukrajinaca čija je to centrala,zemlja, narod.... :A00:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 18 Aug 2022, 15:36
by Hawk
Mirok wrote: ...Pa da,rusima je i to misija......osigurati nuklearku od Ukrajinaca čija je to centrala,zemlja, narod.... :A00:
Povijest i tehnički dizajn nuklearne elektrane Zaporožje:
Vijeće ministara SSSR-a odlučilo je izgraditi niz nuklearnih elektrana, uključujući NE Zaporožje, 1978. nakon što je prva reaktor nuklearne elektrane Černobil počela s radom.
Tehnički projekt prvog stupnja nuklearne elektrane Zaporožje, koji se sastoji od četiri reaktora, odobren je 1980., a prva je jedinica puštena u rad 1984.
Reaktore VVER-1000 proizvela je ruska tvrtka za teški inženjering Izhorskiye Zavody. Tvornica turbina u Harkovu, koja se sada zove Turboatom, isporučila je parne turbine od 1000 MW.
Ruska inženjerska tvrtka AtomEnergoproekt projektirala je nuklearnu elektranu.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 24 Aug 2022, 12:05
by AR15 fan
Što se nuklearke tiče... proizvodi jako puno struje koja pokriva veliko područje Ukrajine i samim njenim djelomičnim isključenjem iz mreže ode dobar dio infrastrukture što vojne što civilne vrit jer treba struja... istim tim činom se izbija profit koji se dobiva prodajom struje susjednim zemljama...

Jedini i pravi zicer je da ako držiš nuklearku za koju se svijet boji da ne ode u zrak i napravi dar mar... da onda u njoj i oko nje možeš skladištiti oružje, opremu, streljivo i držati topništvo/raketne sustave koji će djelovati iz kruga nuklearke prema protivniku u ovom slučaju protiv Ukrajinica... a taj isti strah od tragedije će Zapad držati u šaci da drže Ukrajince u šaci da te ne rokaju...

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 24 Aug 2022, 12:31
by Hawk
AR15 fan wrote: ... Jedini i pravi zicer je da ako držiš nuklearku za koju se svijet boji da ne ode u zrak i napravi dar mar... da onda u njoj i oko nje možeš skladištiti oružje,
opremu, streljivo i držati topništvo/raketne sustave koji će djelovati iz kruga nuklearke prema protivniku u ovom slučaju protiv Ukrajinica...
a taj isti strah od tragedije će Zapad držati u šaci da drže Ukrajince u šaci da te ne rokaju...
E dobro, tu ima logike, ali zašto onda Zelenskij uporno optužuje ruse da raketiraju nuklearku ??? Ko mu to može virovat ?

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 28 Aug 2022, 21:44
by Mirok
Služiti će se rusi svim i svačim.
Ali sjećam se ruskih izjavo od nekada.......
Govorili su tada da su ako krenu u bitku sa zapadom,za tri dana su u Parizu..... :mrgreen:
I ono,najzapadnini ruski grad je Dublin..... :A13:
Koliko je tu sličnosti sa velikosrpskom politikom!
A vidi se sada koliko im je i ta vojska sposobna...
Ukrajincima međutim svaka čast !

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 29 Aug 2022, 13:17
by Jednokratne
velikosrpska politika je bazirana na ruskoj, a u svemu tome amerikanci zarađuju