Invazija Ukrajine
Re: Invazija Ukrajine
Rusima dobro ide jedino osnivanje velikoga broja traktor bojni.
Te elitne jedinice su u nastupanju prema majci zemlji svojoj
Ukrajinci su zarobili i gen pukovnika Andreja Sečivoja,ruska obrana je pukla,bježanija je opća...
Ostavljaju sve,tehniku,zalihe,streljivo....rasulo i panika...
Na nekim dijelovima na istoku,Ukrajina je izišla na samu granicu sa rusijom.
Te elitne jedinice su u nastupanju prema majci zemlji svojoj
Ukrajinci su zarobili i gen pukovnika Andreja Sečivoja,ruska obrana je pukla,bježanija je opća...
Ostavljaju sve,tehniku,zalihe,streljivo....rasulo i panika...
Na nekim dijelovima na istoku,Ukrajina je izišla na samu granicu sa rusijom.
Re: Invazija Ukrajine
100 000 rusa na Ukrajinu od 40 mil stanovnika i na toliko velikoj površini i ovo traje već 8mjeseci .
U Oluji je bilo oko 150-200 000vojnika prema službenim podacima na puno manjoj površini i u 3 dana je sve oslobođeno sa resursima koji se nemogu mjeriti sa ovim u Ukrajini.
i embargom na uvoz oružja a ne da nam je netko slao i objavljivao na internetu koliko je poslano.
Nemojmo se zavaravati ali nisu Rusi tu ni počeli ratovati .100 000 vojnika na toj liniji sa Ruske strane i takvoj konfiguraciji terena gdje je sve ravno
linije se mogu probijati bez problema tamo gdje nema vojnika ili su snage u malom broju jer to je ogromno područje. Rusima je to bila zajebancija da pokažu zapadu zube
i isprazne sovjetska skladišta streljiva i testiraju da li mogu bez EU tržišta.
I Ukrajinci se bore na svom teritoriju za slobodu svoje zemlje . Mene više čudi da ovo tako dugo traje s obzirom na količinu pomoći
koja je došla u Ukrajinu . Da smo mi imali svu tu tehniku granica sa Srbijom bi bila u Pirotu. Ako ih sad ne pregaze i ne izađu na granicu sa Rusijom onda
se bojim da niti neće . Ako se rusi utvrde i završe sa referendumom o pripojenjenju nema tu pomoći .
U Oluji je bilo oko 150-200 000vojnika prema službenim podacima na puno manjoj površini i u 3 dana je sve oslobođeno sa resursima koji se nemogu mjeriti sa ovim u Ukrajini.
i embargom na uvoz oružja a ne da nam je netko slao i objavljivao na internetu koliko je poslano.
Nemojmo se zavaravati ali nisu Rusi tu ni počeli ratovati .100 000 vojnika na toj liniji sa Ruske strane i takvoj konfiguraciji terena gdje je sve ravno
linije se mogu probijati bez problema tamo gdje nema vojnika ili su snage u malom broju jer to je ogromno područje. Rusima je to bila zajebancija da pokažu zapadu zube
i isprazne sovjetska skladišta streljiva i testiraju da li mogu bez EU tržišta.
I Ukrajinci se bore na svom teritoriju za slobodu svoje zemlje . Mene više čudi da ovo tako dugo traje s obzirom na količinu pomoći
koja je došla u Ukrajinu . Da smo mi imali svu tu tehniku granica sa Srbijom bi bila u Pirotu. Ako ih sad ne pregaze i ne izađu na granicu sa Rusijom onda
se bojim da niti neće . Ako se rusi utvrde i završe sa referendumom o pripojenjenju nema tu pomoći .
Re: Invazija Ukrajine
Zapda je postao toliko naivan i glup da uopce ne mozes shvatiti neka ponasanja: izvan matematikcih modela, simulacija, predvidjanja pomocu AI sustava itd... Zivi mozak je jos uvijek zajeban protivnik..
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Tu triba uzet u obzir da ono što zapad nabraja ka pomoć u naoružanju i ono što Ukrajina ustvari dobije nije ista stvar.matezg1 wrote: Mene više čudi da ovo tako dugo traje s obzirom na količinu pomoći
koja je došla u Ukrajinu . Da smo mi imali svu tu tehniku ...
Prvo je što se s tim listama manipulira, a drugo je to što dobar dio toga ne funkcionira, ili nema dovoljno kvalificiranih za to koristiti,
a treće je što dobar dio toga, da ne kažem većinu, rusi sprže još na vagonima na ulasku u Ukrajinu.
Pa evo, to oni sada upravo i rade. Putinov plan je na brzinu provesti referendum, pripojiti Dombas i Zaporožje Rusiji,matezg1 wrote:... Ako se rusi utvrde i završe sa referendumom o pripojenjenju nema tu pomoći .
pa onda po ustavu ima pravo upotrijebiti nuklearne glave za obraniti ruski teritorij, na što do sada po ustavu nije imao pravo.
Mala je mogućnost da će ga upotrijebiti, ali jbg, korak je bliže, pa će bar lakše prijetiti Londonu, a tamo je već frka.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Ne brini za glasanje...jos je Staljin patentirao onu " Nije vazno tko glasa netko TKO BROJI"
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
100 %lex-lutor wrote:Ne brini za glasanje...jos je Staljin patentirao onu " Nije vazno tko glasa netko TKO BROJI"
Re: Invazija Ukrajine
Što se tiće prženja oružja što dolazi sa zapada,rusi su do sada" spržili" dvostruko više HIMARSA nego što je stiglo u Ukrajinu
A ruska sposobnost da učini tako nešto,najbolje se vidi po tome što pojma nisu imali kolika se silna tehnika koncentrirala za ofenzivu na istoku Ukrajine.
A o bježaniji da ne govorimo....
A ruska sposobnost da učini tako nešto,najbolje se vidi po tome što pojma nisu imali kolika se silna tehnika koncentrirala za ofenzivu na istoku Ukrajine.
A o bježaniji da ne govorimo....
Re: Invazija Ukrajine
Ovo odgovara na dosta krivih informacija koje se serviraju u javnost. Pregleda san dva puta. Meni se čini jako argumentirano i poučno.Mirok wrote:Što se tiće prženja oružja što dolazi sa zapada,rusi su do sada" spržili" dvostruko više HIMARSA nego što je stiglo u Ukrajinu![]()
A ruska sposobnost da učini tako nešto,najbolje se vidi po tome što pojma nisu imali kolika se silna tehnika koncentrirala za ofenzivu na istoku Ukrajine.
A o bježaniji da ne govorimo....
Ključno pitanje je ko osim Zelenskog još viruje da će Ukrajina, uz pomoć zapada uspiti istirati Ruse iz sve 4 novopripojene pokrajine Ukrajine, pa i prije pripojeni Krim ???
https://www.youtube.com/watch?v=pONjlORXdFQ
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Znate koji je trenutno najveći problem ofenzive koju provodi Ukrajina ?
.....ogroman broj zarobljenih sa ruske strane....
Teško zbrinjavaju,osiguravaju i šalju u pozadinu.....
.....ogroman broj zarobljenih sa ruske strane....
Teško zbrinjavaju,osiguravaju i šalju u pozadinu.....
Re: Invazija Ukrajine
Ma najgore je sta je sve to djelomično prikazano u javnosti.
Kad su Rusi napali, Ukrajinci su trebali krenuti u oslobađanje svog teritorija i ovi su napali prije.
To se nigdje ne spominje i ostaje u zoni sumraka kao neka ishitrena odluka .
Trebali su krenuti u oslobađanje i Rusi su krenuli prije na cijelu zemlju bez nekog po meni osobitog plana i strategije
jer su se valjda nadali da će ih Ukrajinci dočekati sa Ruskim zastavama .
Sad će bit pat pozicija ili ako Rusi počnu gubiti zbrisat će sa taktičkom bojevom glavom Zelenskog i Kijev i ostaiviti obezglavljenu zemlju jer nemaju baš nekih opcija.
To je najrealniji scenarij gledajući sa Ruske strane a sa Ukrajinske počistit će sve šta mogu do Ruske granice i ostaviti Ruske enklave za kraj
pregovori ,status quo who knows ,referendum mirna reintegracija
baš . Ako ih ne sprže sad do kraja gotovo je to bude Rusija.
Kad su Rusi napali, Ukrajinci su trebali krenuti u oslobađanje svog teritorija i ovi su napali prije.
To se nigdje ne spominje i ostaje u zoni sumraka kao neka ishitrena odluka .
Trebali su krenuti u oslobađanje i Rusi su krenuli prije na cijelu zemlju bez nekog po meni osobitog plana i strategije
jer su se valjda nadali da će ih Ukrajinci dočekati sa Ruskim zastavama .
Sad će bit pat pozicija ili ako Rusi počnu gubiti zbrisat će sa taktičkom bojevom glavom Zelenskog i Kijev i ostaiviti obezglavljenu zemlju jer nemaju baš nekih opcija.
To je najrealniji scenarij gledajući sa Ruske strane a sa Ukrajinske počistit će sve šta mogu do Ruske granice i ostaviti Ruske enklave za kraj
pregovori ,status quo who knows ,referendum mirna reintegracija
Re: Invazija Ukrajine
Ovo je meni interesantna analiza:
"Zašto se ne objavi rat Ukrajini?
Pa zar je to tako teško dokučiti. Dovoljno je dva klika na internetu i dva neurona u glavi.
Sa stajališta međunarodnog prava, u "službenom ratu" UN pokreće automatsku proceduru "prevencije rata" u skladu s rezolucijom Opće skupštine 3314 (XXIX) od 14. 12.1974. godine.
▪U skladu s člankom 41. Povelje UN-a slijedi prekid diplomatskih i gospodarskih odnosa (uključujući bilo kakav promet, telekomunikacije i druga sredstva komunikacije sa stranim agresorom)
među zemljama članicama UN-a, uključujući među zemljama neutralnim prema Rusiji;
▪Legitimizacija vojne pomoći zemlji – žrtvi agresije (u ovom slučaju Ukrajini);
▪Legitimizacija mirovne operacije, ako članice UN-a to smatraju potrebnim u skladu s člancima 39-51 Povelje UN-a;
▪Rješavanje sukoba bez sudjelovanja Rusije;
▪Blokiranje prava veta za Rusiju;
▪Mogućnost isključenja Rusije iz UN-a.
Teoretski, UN to može i sada, ali u "službenom ratu" za to ima više manevara i ovlasti. Nije sve ograničeno na UN i nije to organizacija s bezuvjetnim autoritetom, ali ima težinu i značaj.
Djelovanje UN-a proteže se i na druge međunarodne organizacije i strukture. Zaobilaženje sankcija može biti teško i imati pravne implikacije za neutralne zemlje kao što su Kina, Indija,
Turska, Srbija, Saudijska Arabija i mnoge druge, koje sada možda tajno podržavaju Rusiju, ali bi im to bilo izuzetno teško pod potpunim međunarodnim sankcijama.
Ne treba uspoređivati 2022. godinu s razdobljem Drugog svjetskog rata, kada su se stvarala savezništva zemalja. UN je proizašao iz poslijeratne reorganizacije svjetskog poretka 1945. godine
i imao je jedan od glavnih ciljeva - sprječavanje ratova.
To UN-u daje prilično široke ovlasti za "nametanje mira". Logično i sasvim pošteno pitanje, gdje je bio UN kada je SAD tijekom 70 godina pokrenuo desetke oružanih sukoba?
pa u vrijeme agresije na Irak, Libiju, Siriju...
Dobro pitanje, ali tko god kontrolira svjetsku ekonomiju i globalni financijski kapital kontrolira svijet – to je odgovor. Ono što je dopušteno SAD-u ne vrijedi za druge.
Sve međunarodne institucije su pod SAD-om, tako da nema potrebe tražiti pravdu tamo gdje je nema.
Što se Rusije tiče. Možda postoji pravni sukob...
Ne ulazeći u zakonodavstvo, u praksi to može dovesti do sljedećeg:
▪Raskid trgovačkih ugovora (odbijanje ispunjenja obveza) prvenstveno u vezi business-to-business i, u manjoj mjeri, business-state (što je logično u izvanrednom stanju),
kao pokretanja postupka više sile.
Aktiviranje scenarija osiguranja i slučajeva vezanih i povezanih s višom silom,a u ratu je 99% slučajeva propisano u svim ugovorima kao viša sila. Zato 2020. godine nitko nije službeno
proglasio epidemiju epidemijom, nego je bila “čin dobrovoljne samoizolacije”.
Također, status SVO prema organizacijskim procedurama razlikuje se od rata, što je zapisano u čl. 18 ruskog Saveznog zakona o obrani".
Stoga vlasti izbjegavaju pravne posljedice tamo gdje se one mogu izbjeći, bez gubitka učinkovitosti operacije.
"Zašto se ne objavi rat Ukrajini?
Pa zar je to tako teško dokučiti. Dovoljno je dva klika na internetu i dva neurona u glavi.
Sa stajališta međunarodnog prava, u "službenom ratu" UN pokreće automatsku proceduru "prevencije rata" u skladu s rezolucijom Opće skupštine 3314 (XXIX) od 14. 12.1974. godine.
▪U skladu s člankom 41. Povelje UN-a slijedi prekid diplomatskih i gospodarskih odnosa (uključujući bilo kakav promet, telekomunikacije i druga sredstva komunikacije sa stranim agresorom)
među zemljama članicama UN-a, uključujući među zemljama neutralnim prema Rusiji;
▪Legitimizacija vojne pomoći zemlji – žrtvi agresije (u ovom slučaju Ukrajini);
▪Legitimizacija mirovne operacije, ako članice UN-a to smatraju potrebnim u skladu s člancima 39-51 Povelje UN-a;
▪Rješavanje sukoba bez sudjelovanja Rusije;
▪Blokiranje prava veta za Rusiju;
▪Mogućnost isključenja Rusije iz UN-a.
Teoretski, UN to može i sada, ali u "službenom ratu" za to ima više manevara i ovlasti. Nije sve ograničeno na UN i nije to organizacija s bezuvjetnim autoritetom, ali ima težinu i značaj.
Djelovanje UN-a proteže se i na druge međunarodne organizacije i strukture. Zaobilaženje sankcija može biti teško i imati pravne implikacije za neutralne zemlje kao što su Kina, Indija,
Turska, Srbija, Saudijska Arabija i mnoge druge, koje sada možda tajno podržavaju Rusiju, ali bi im to bilo izuzetno teško pod potpunim međunarodnim sankcijama.
Ne treba uspoređivati 2022. godinu s razdobljem Drugog svjetskog rata, kada su se stvarala savezništva zemalja. UN je proizašao iz poslijeratne reorganizacije svjetskog poretka 1945. godine
i imao je jedan od glavnih ciljeva - sprječavanje ratova.
To UN-u daje prilično široke ovlasti za "nametanje mira". Logično i sasvim pošteno pitanje, gdje je bio UN kada je SAD tijekom 70 godina pokrenuo desetke oružanih sukoba?
pa u vrijeme agresije na Irak, Libiju, Siriju...
Dobro pitanje, ali tko god kontrolira svjetsku ekonomiju i globalni financijski kapital kontrolira svijet – to je odgovor. Ono što je dopušteno SAD-u ne vrijedi za druge.
Sve međunarodne institucije su pod SAD-om, tako da nema potrebe tražiti pravdu tamo gdje je nema.
Što se Rusije tiče. Možda postoji pravni sukob...
Ne ulazeći u zakonodavstvo, u praksi to može dovesti do sljedećeg:
▪Raskid trgovačkih ugovora (odbijanje ispunjenja obveza) prvenstveno u vezi business-to-business i, u manjoj mjeri, business-state (što je logično u izvanrednom stanju),
kao pokretanja postupka više sile.
Aktiviranje scenarija osiguranja i slučajeva vezanih i povezanih s višom silom,a u ratu je 99% slučajeva propisano u svim ugovorima kao viša sila. Zato 2020. godine nitko nije službeno
proglasio epidemiju epidemijom, nego je bila “čin dobrovoljne samoizolacije”.
Također, status SVO prema organizacijskim procedurama razlikuje se od rata, što je zapisano u čl. 18 ruskog Saveznog zakona o obrani".
Stoga vlasti izbjegavaju pravne posljedice tamo gdje se one mogu izbjeći, bez gubitka učinkovitosti operacije.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Dobio je i Kerčki most !
Ukrajina je napala i zračnu bazu Šajkovka,uništena su dva strateška bombardera!
A Šajkovka je 200 km u unutrašnjosti rusije!
Ukrajina je napala i zračnu bazu Šajkovka,uništena su dva strateška bombardera!
A Šajkovka je 200 km u unutrašnjosti rusije!
Re: Invazija Ukrajine
Žao mi je Ukrajinskog naroda, osuđujem Putina i bilo kakvu agesiju na bilo koga, što ne znači da isto tako ne osuđujem i druge. Ali, ako se razglaba o svemu,
ako se govori o izbacivanju Rusije iz VS-UN, pa i iz UN, zašto niko nikada nije spomenuo i ovo? a koje bi u ovoj priči tribalo biti jako bitno.
"Članci 106. i 107. Povelje UN-a daju Rusiji, kao zakonskom nasljedniku pobjednika u Drugom svjetskom ratu, pravo da poduzme bilo kakvu akciju, uključujući vojnu akciju,
protiv Njemačke, Mađarske, Austrije, Rumunjske, Bugarske, Finske, Hrvatske, Slovenije, Češke, Latvije, Estonije, Litve, pa i Ukrajine zbog pokušaja oživljavanja nacizma.
Glavni tajnik UN-a Antonio Guterres iznenadio se kada je od Putina doznao da u povelji UN-a postoji članak koji dopušta provođenje ruske specijalne operacije u Ukrajini.
Skraćena verzija članka 107.: „Ništa u ovoj Povelji neće poništiti niti onemogućiti radnje u odnosu na bilo koju državu koja je tijekom Drugog svjetskog rata bila neprijatelj
bilo kojeg potpisnika ove Povelje, poduzete ili odobrene kao rezultat tog rata od strane vlada odgovornih za takve akcije."
ako se govori o izbacivanju Rusije iz VS-UN, pa i iz UN, zašto niko nikada nije spomenuo i ovo? a koje bi u ovoj priči tribalo biti jako bitno.
"Članci 106. i 107. Povelje UN-a daju Rusiji, kao zakonskom nasljedniku pobjednika u Drugom svjetskom ratu, pravo da poduzme bilo kakvu akciju, uključujući vojnu akciju,
protiv Njemačke, Mađarske, Austrije, Rumunjske, Bugarske, Finske, Hrvatske, Slovenije, Češke, Latvije, Estonije, Litve, pa i Ukrajine zbog pokušaja oživljavanja nacizma.
Glavni tajnik UN-a Antonio Guterres iznenadio se kada je od Putina doznao da u povelji UN-a postoji članak koji dopušta provođenje ruske specijalne operacije u Ukrajini.
Skraćena verzija članka 107.: „Ništa u ovoj Povelji neće poništiti niti onemogućiti radnje u odnosu na bilo koju državu koja je tijekom Drugog svjetskog rata bila neprijatelj
bilo kojeg potpisnika ove Povelje, poduzete ili odobrene kao rezultat tog rata od strane vlada odgovornih za takve akcije."
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
SVIJETU se dogadaja upravo ono sto je samo bilo pitanje vremena ! Birokracija i Administracija su da bi opravdali svoje postojanje izmisljali tisuce i tisuce zakona , pravilnika, naputaka koji su na kraju u suprotnosti za samima sobom i zdravom logikom....Dovoljno je kernuti samo od nasih a svuda je isto...
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
To je jako slobodna verzija tumačenja navedenih članaka.
Ako se članci i sa njima povezani članci pažljivije čitaju,onda se vidi da to nije tako i da se sve odluke donose u DOGOVORU .
Znači,ne može nitko pa ni rusija,samostalno odlučiti napasti nekoga,a da je to pokriveno Poveljom.
Ako se članci i sa njima povezani članci pažljivije čitaju,onda se vidi da to nije tako i da se sve odluke donose u DOGOVORU .
Znači,ne može nitko pa ni rusija,samostalno odlučiti napasti nekoga,a da je to pokriveno Poveljom.
Re: Invazija Ukrajine
a dobro, citiraj neki drugi članak, koji ovo osporava. Nemojmo samo špekulirati.Mirok wrote:To je jako slobodna verzija tumačenja navedenih članaka.
Ako se članci i sa njima povezani članci pažljivije čitaju,onda se vidi da to nije tako i da se sve odluke donose u DOGOVORU .
Znači,ne može nitko pa ni rusija,samostalno odlučiti napasti nekoga,a da je to pokriveno Poveljom.
Osim toga, ajmo ovako, s kime su se Ameri dogovarali kad su uvodili "demokraciju" na Kubu, Vietnam, Irak, Iran, Siriju, Libiju i da ne nabrajam dalje.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Upravo članak 106. nije takav kakvim ga citiraš.
Pogledaj.
A tko opravdava Amere ?
Pogledaj.
A tko opravdava Amere ?
Re: Invazija Ukrajine
Upravo tako, a onda kad dođe do toga, mediji koji bi nas tribali informirati, pokušavaju raditi budale od nas, a kod velike većine i uspiju.lex-lutor wrote:SVIJETU se dogadaja upravo ono sto je samo bilo pitanje vremena ! Birokracija i Administracija su da bi opravdali svoje postojanje izmisljali tisuce i tisuce zakona , pravilnika, naputaka koji su na kraju u suprotnosti za samima sobom i zdravom logikom....Dovoljno je kernuti samo od nasih a svuda je isto...
E sada zamisli kako se osjeća otac, koji je svjestan ovoga, a neko mu unatoč tome mobilizira sinove u ovakav suludi rat. Što napraviti ???
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Oba članka govore o ovoj temi, a ja sam tumačio samo članak 107. Citat nije citat članka, nego sam citirao znalca koji je to napisao.Mirok wrote:Upravo članak 106. nije takav kakvim ga citiraš.
Pogledaj. A tko opravdava Amere ?
Ako se među sukobljenim stranama krivi pljuje i osuđuje samo jedna strana, onda se prešutno podržavaju i opravdavaju one druge strane.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
I sam kažeš da je suludo.Hawk wrote:Upravo tako, a onda kad dođe do toga, mediji koji bi nas tribali informirati, pokušavaju raditi budale od nas, a kod velike većine i uspiju.lex-lutor wrote:SVIJETU se dogadaja upravo ono sto je samo bilo pitanje vremena ! Birokracija i Administracija su da bi opravdali svoje postojanje izmisljali tisuce i tisuce zakona , pravilnika, naputaka koji su na kraju u suprotnosti za samima sobom i zdravom logikom....Dovoljno je kernuti samo od nasih a svuda je isto...
E sada zamisli kako se osjeća otac, koji je svjestan ovoga, a neko mu unatoč tome mobilizira sinove u ovakav suludi rat. Što napraviti ???
Slažem se.
Zašto onda se pokušava naći način za opravdanje agresije?
Ukrajina je žrtva ,a to što putin radi vlastitim građanima je isto tragedija,međutim to su okupatori.
Who is online
Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests




