Page 1 of 1
izrada .177 streljiva
Posted: 04 May 2008, 21:41
by 66ind
Bilo mi malo dosadno popodne pa sam malo razmisljao o izradi svoje municije.
Isprobavao sam zadnjih mjesec dana vise vrsta diabola na
svom gamo realtree hunteru u potrazi za diabolom najvece probojne moci - penetracije.
Najbolju penetraciju sam imao s "Gamo Rocket" diabolama. Ali ne i preciznost iznad 20ak metara.
Posto sam probao i pucao s "Crosman premier hollowpoint" koji ima odlicno grupiranje cak
i na 50m (unutar 12cm) razmisljam da na ovu diabolu u "rupu" zalijepim celicnu BB kuglicu
promjera 2mm. Tako bi dobio nesto kao Gamo Rocket ali sa celikom umjesto mekanog bakra.
Nisam bas siguran za promjer rupe na ovoj diaboli ali mozda bi posluzila i koja druga slicna.
Jel tko probao sto slicno? Ima li netko bolju ideju?
Same BB celicne kuglice su dobavljive na ebayu po cca 40ak kuna za 100 kuglica
Sama tezina BB kuglice je zanemarivo teska.
http://cgi.ebay.com/100-5-64-Dia-Chrome ... m153.l1262
http://www.straightshooters.com/beeman/bpcrowmagnum.jpg
http://www.pyramydair.com/images/CR.177-P-HP.jpg
Prva id
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 04 May 2008, 22:34
by Mike_Torello
reci cu ti samo ovo... ja sam JEDVA pribavio 5 celicnih kuglica promjera 2mm, kupio mi ih je netko s neta i poslao... cca 10-20lipa komad... nije ih bilo ni za lijek... ideja ti nije losa, i sam sam ustanovio da rocket ima najbolju probojnost i najmanje skretanje sa putanje kad probije "prvu prepreku" i radio sam si "custom" rocket diabole... i ispada da su HP najpogodnije... e sad... kao sto si rekao, pronaci preciznu HP diabolu i nabaviti dovoljno kuglica adekvatnog promjera i neka igre bez granica pocnu...
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 04 May 2008, 23:58
by 66ind
Za 5 dana stize 2kg kuglica raznih velicina (od 1mm do 4mm).
Mjesavina su nikla-kositra-celika. Dakle kuglice su na putu a sad vas molim
da mi kazete gdje sve u Zg mogu naci potrebne hollowpoint diabole
pa da uzmem razlicitih vrsti.
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 05 May 2008, 06:32
by k.horvat
66ind wrote:Za 5 dana stize 2kg kuglica raznih velicina (od 1mm do 4mm).
Mjesavina su nikla-kositra-celika. Dakle kuglice su na putu a sad vas molim
da mi kazete gdje sve u Zg mogu naci potrebne hollowpoint diabole
pa da uzmem razlicitih vrsti.
Imaju veći izbor nego što imaju u web shopu, zovi ih.
http://www.monster-rbs.hr
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 05 May 2008, 23:06
by patch
Ja stalno s prijedlozima....
Daklem, imam prijedlog - ako se nekome da (a horvat, buduci si postao desetnik mogao bi, jerbo si najvisi po cinu), neka napisu, da ne zbunjuju ostale:
kalibar mm = inch = whatever
7,62 = 0,3 = 1 zub
9,00 = 0,354 = 1/2 oka

i sl....
ovo bi se trebalo potpisivati jedno ispod drugog...
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 05 May 2008, 23:19
by Mike_Torello
patch wrote:Ja stalno s prijedlozima....
Daklem, imam prijedlog - ako se nekome da (a horvat, buduci si postao desetnik mogao bi, jerbo si najvisi po cinu), neka napisu, da ne zbunjuju ostale:
kalibar mm = inch = whatever
7,62 = 0,3 = 1 zub
9,00 = 0,354 = 1/2 oka

i sl....
ovo bi se trebalo potpisivati jedno ispod drugog...
mislim da nema potrebe... cemu recimo .357 magnum prevoditi u milimetre? ili .44 magnum... ok mi je za .308 (7,62x51) i slicne koji za koje se koriste jedne i druge oznake?? osim ako se nekome bas da zajebavati... evo da i ja onda dam svoj doprinos .45 ACP = 11,4mm, .50BMG = 12,7mm
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 06 May 2008, 08:06
by k.horvat
patch wrote:Ja stalno s prijedlozima....
Daklem, imam prijedlog - ako se nekome da (a horvat, buduci si postao desetnik mogao bi, jerbo si najvisi po cinu),
ovo bi se trebalo potpisivati jedno ispod drugog...
.177 " = 4.4958 mm
.20 " = 5.08 mm
.22 " = 5.588 mm
.25 " = 6.35 mm
.30 " = 7.62 mm
.32 " = 8.128 mm
.357 " = 9.1749 mm
.36 " = 9.144 mm
.38 " = 9.652 mm
.40 " = 10.16 mm
.44 " = 11.176 mm
.45 " = 11.43 mm
.50 " = 12.7 mm
.58 " = 14.732 mm
.60 " = 15.24 mm
.70 " = 17.78 mm
28 ga = 13.97 mm
12 ga = 18.5166 mm
10 ga = 19.685 mm
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 07 May 2008, 22:23
by Knife_maniac
Kolega je pisao o modifikacijama dijabola, a mene interesira lijevanje istih.
Kako to izvesti. Kako napraviti kalup.
Ideje ?

Re: izrada .177 streljiva
Posted: 07 May 2008, 22:49
by patch
Knife_maniac wrote:Kolega je pisao o modifikacijama dijabola, a mene interesira lijevanje istih.
Kako to izvesti. Kako napraviti kalup.
Ideje ?

sjecas se filma - Patriot sa mel Gibsonom?
kalup se mora napraviti strojno - rucnim brusnim alatom (kao svrdlo malog promjera - idealno bi bilo ono sto koriste zubari), ili na CNC stroju (puuuno skuplja verzija).... svakako je sve samo ne jednostavno...
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 07 May 2008, 23:15
by Knife_maniac
Mislim da nisam to gledao ali ima Flat pa Boze moj....
Mogao bih do srednje skole gdje smo imali praxu pa da narucim jedan kalup samo trebam nacrt ...

Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 13:00
by ares30
Pošto sam nov i prošvrljao sam forum,ali nisam nasao to sto sam trazio.
Naime zanima me jel ima netko u hrvatskoj ili u blizini zg-a proizvodi ili zna gdje se moze kupiti kalup za .177 diabole.
Mislim da je bolje proizvoditi svoje streljivo nego kupovati neki škart iako nekosta baš nešto posebno.,ali svejedno mi se cini isplativije praviti.Sam svoj majstor.
Hvala
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 17:58
by Papilon
Nisam baš siguran....možda veći kalibar i da ali ovaj...
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 18:14
by ares30
Vidjeo sam na netu frajera koji si je to napravio za .177, .22, ,.20 i .25 cal.
Ali problem je sto je frajer u americi ili negdje i trazi oko 56 funti + shipment pa neznam bas da se to bas isplati onda narucivati.
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 18:17
by Papilon
Ovisno koliko ćeš pucati i koliko imaš živaca topiti ovlovo i lijevati to se isplati samo kad želiš stro izbalansirane metke za neka gađanja ili takmičenja ovako za plinkanje po metama, po dvorištu pacovima, mislim da se ne isplati!!
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 18:22
by ares30
A za sada mislim podosta,jel polako dolazi toplije vrijeme i nemislim to vrijeme provesti doma.
Evo linka gdje sam ga vidjeo pa me zanima misljenje o tome.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZbNX4W1DJw
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZvJBN1JCUY
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 19:30
by karabalic
A sa kojom bi puškom ispaljivao te dijabole????

Možda s Crosman 2100 classic?????
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 19:58
by ares30
samo ove .177 cal.
Sta nije preporuka?
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 20:12
by karabalic
ares30 wrote:samo ove .177 cal.
Sta nije preporuka?
Prvo neznam s kime komuniciram, drugo one dijabole su oko 2 grama , treče Crosman 2100 nemože ni ispucati takvu dijabolu.
Crosam je dječija igračka,
http://www.youtube.com/watch?v=zcfNuJshsfY i za nju možeš koristiti što ti srce poželi.

Re: izrada .177 streljiva
Posted: 25 Jan 2013, 20:26
by ares30
Dobro sada..

ali sada odma video sa djecom..
http://www.youtube.com/watch?v=WyiaJy54DuY
pogledaj ovo zato sam ju najvise i kupio a trenutno nezahtjevam previse od puske.Vise da se ja ispucam nego bilo sta drugo.Samo onaj kalup sto sam postao mislio sam kao primjer za kalup za lakse diabole.
Re: izrada .177 streljiva
Posted: 26 Jan 2013, 08:26
by Papilon
Samo ti kupi najjeftinije streljivo imaš u streljačkom savezu i kupiti se može samo veće pakovanje 1000 kom ili 10 kutija je pakovanje ako se ne varam? ali je zato cijena povoljna, pa s njime gađaju svi strijelci na 10 metara dok vježbaju....i prvo nauči što je zračna i kako radi kad to savladaš onda ćeš uz sve ove recenzije na forumu i shvatiti i znati odabrati ono što bi htio, naravno ako to financijski možeš podnijeti, a sad čitaj i uživaj dok ne dođe vrijeme dojmova, jer kao što ti reće Karabalić to ti i nije neka puška malo na razini dječje igračke za plinkanje !!
