Page 1 of 1

Keš-sistem

Posted: 20 Apr 2009, 10:00
by Mr.Cabdriver
Ovo je nevezano za oružje, al došlo mi je malo da napišem jedan zanimljiv članak. U nastavku će biti osvrt na moderne ratove al nužno je da prije toga pročitate uvod.

Što je novac. Početkom 19-og stoljeća je bio lagani način razmjene vrijednosti temeljene na svojoj vrijednosti u zlatu. Danas - ne vrijedi ništa.

Kompletan monetarni sistem je baziran na središnjim bankama. Kao što je recimo Hrvatska Narodna Banka. U staro doba, valuta jedne zemlje je vrijedila ugrubo koliko je imala zlatnih poluga u trezoru svoje središnje banke. Bile su to neke oscilacije i nevezane za zlato ali uglavnom nebitne u krupnom planu vrijednosti novca.

Danas, sve zlatne poluge imaju 3-4 vršne banke koje tvore Međunarodni Monetarni Fond (IMF). One su u vlasništvu bogatih bankarskih obitelji - bankarski kartel Rockfellera, Rotschilda i ekipe. ONI SU PRIVATNICI. ONI SU VLASNICI SVOG NOVCA NA SVIJETU.
Da bi monetarni sistem RH funkcionirao, mi moramo zatražiti od neke od vršnih banaka određeni devizni iznos (ne u zlatnim polugama, najčešče u dolarima) putem kojega se održava vrijednost tečaja kune. SVAKO POVLAČENJE NOVCA IZ BANKE, BILO VRŠNE ILI LOKALNE IDE SA KAMATOM.

Dakle, da bi kuna bila stabilna, ona se bazira na dolaru. Budući da je dolar pozajmljen, na njega ide kamata. Budući da sazrijevanje kamate ruši vrijednost kune, potrebno je povući još dolara (koji također dolaze sa kamatom) da bi se umjetno održao tečaj kune. Ovo je krug bez kraja u kojem se nakon 10-15 godina ostvaruje lihvarska kamata i potpuna blokada sistema - današnja globalna ekonomska kriza je rezultat toga. SVAKO TRŽIŠTE NOVCA I SVAKA DRŽAVA NA SVIJETU KOJA ŽELI RADITI UVOZ ILI IZVOZ DOBARA MORA FUNKCIONIRATI NA OVOM SISTEMU. Inače nisu dobrodošli u svjetsku trgovinsku organizaciju - takoreći nemaju nikakve vrijednosti za ponuditi jer nisu dio globalnog robovskog monetarnog sistema. Koliko ja znam, ne postoji nijedna država na svijetu koja nije već do grla u dugovima. U govnima.
Budući da je Hrvatska u globalnom pogledu posve beznačajna, vjerojatno niti nema pristupa direktno vršnim bankama već sve teče kroz posrednike. A svaka banka uzme svoju kamatu na putu do vašeg novog automobila - ili stana.

Što je duže novac blokiran u otplati, čarapi, koverti, tekućem računu, to ide veća kamata na njega. Teoretski je moguće srušiti kompletan bankarski sistem kada bi dovoljno građana na svijetu zadržalo zarađeni novac u čarapama, štramplicama, tajicama i slično.
Čim vratite novac u sistem (potrošite ga), banka u koju ste napravili uplatu vraća taj novac HNB-u koji bi onda teoretski trebao iznos vaše uplate i sve ostale viškove u sistemu RH (utržak od turizma, industrije AHAHAHAHAHA!!!!, i sličnoga) dalje plasirati u protok ili vratiti taj iznos dolarske devize vršnoj banci, MMF-u, sa pripadajućom kamatom i riješiti se dijela kredita za održavanje kune. Ima tu još milijarda transfera, kamatica i gluposti od vaše uplate do MMF-a al to je ovako samo pojednostavljeno.

Koliko vrijedi vaša zlatna poluga? U SAD-u vjerovali ili ne, 6 mjeseci do 5 godina zatvora. Privatni građani u SAD-u NE SMIJU posjedovati zlata u količini većoj od 1 unče (oko 250 grama). Tu se ne govori o šrot zlatu za nakit koje je nusprodukt procesa izrade zlatne poluge, već o 99.999999% čistoći zlata od kojeg se rade zlatne poluge. Svo čisto zlato na zapadu mora biti u vlasništvu lokal-narodne banke ili MMF-a. Ili Vatikana.

Cijeli MMF počiva manje više na zlatu pokradenom tokom križarski ratova. Teorije zavjere govore da Templarski redovi nisu posve uništeni tokom 14-og stoljeća već da su preživjeli odnijeli veći dio zlata iz Vatikana u Francusku i da se tamo rodilo moderno bankarstvo temeljeno na dužničkom ropstvu. Al to je sporedno kako su nastali. Bitno je da su postali prejaki

Svaka upotreba novca znači zaduživanje. Zadnja država koja je pokleknula pred ovim vidom bankarstva su bile SAD negdje krajem prvog svjetskoga rata. Kongresmeni koji su bili protiv ovakvog bankarstva su umrli pod čudnim okolnostima, uglavnom jer nisu imali želudac za olovo većeg kalibra. Od tada je SAD započeo ili sudjelovao u više ratova koji su bili kao žvakaća. Nikako da završe unatoč očitim nelogičnostima u taktici.

Kad država ulazi u rat (tu uključujemo i domovinski rat) potrebno je ili preorjentirati industriju za ratnu proizvodnju ili kupiti oružje iz uvoza. To znači da netko mora posegnuti u MMF i zatražiti određeni iznos novca sa kamatom koja ovisi o kreditnom rejtingu zemlje. Što je niži rejting, kamata je veća. Pošto MMF manje više kontrolira svijet, u interesu je da novac koji uzmete od njih što duže stoji kod vas u upotrebi. Pogledajmo samo irački i afganistanski rat kao najskorije ratove. Da se rat vodi vojnim interesom, jedna dobra ofenziva svih marinaca uz dobru upotrebu artiljerije i zrakoplovstva koje SAD ima količinski za popizdit, iraka ne bi bilo više na karti. Rat u Iraku se mogao završiti za dva tjedna. Al šta je dva tjedna kamate na 3000 milijardi dolara naspram ovih 5 godina kamate na taj iznos. Svatko sa dva zrna soli u glavi zna da se irački rat vodi umjetno - s jedne strane se ispumpava nafta, s druge strane se ubire kamata na novac utrošen na vojnu tehniku. Najlakši način da čovjeka dovedeš u dužničko ropstvo je da ga dovedeš u smrtnu opasnost i zatim mu posudiš novac da se može braniti. To isto napraviš i za njegovog neprijatelja i profit je kompletan. A budući da mu novac nisi dao direktno nego putem neke banke ili države koja osigurava svoje depozite bilo obveznicama bilo osiguravajućim društvima (ovo drugo pada u vodu u ratnom stanju), ulog i povrat investicije u rat su 100% sigurni.
A kad rat završi, onda treba dati još novca sa još kamate da se zemlja obnovi, itd...

Zašto to rade? Tko zna. Možda im se nije svidjela inkvizicija pa su sada malo ljuti, možda su opijeni beskonačnom moći. Možda su zli gmazovi koji se hrane našom mukom - Nije bitno na kraju. Bitno je da je sustav posve umjetan i kao takav neodrživ i krah je neizbježan. Jer u jednom trenutku kamata postaje toliko velika da je više nije moguće otplatiti. Prije ili kasnije i tajkuni i političari će shvatiti da sve što imaju ne vrijedi ništa - sada su trenutno opijeni moći i imovinom pa ne vide daleko - misle da su nedodirljivi. A kad ljudi postanu svjesni toga - što će se tada desiti - nadam se jedna dobra pobuna koja će zbrisati bankarsku elitu sa lica zemlje. Ali poznavajući inertnost ljudske vrste, prije da će svi prihvatiti da im se ugrade čipovi i posve oduzmu građanska prava i dostojanstva za malo TV programa i koricu suhog kruha.

Preporučujem da si nabavite i pogledate dokumentarne filmove "Zeitgeist" i "Zeitgeist Addendum"... i naravno ne zaboravite odigrati DeusEx prvi dio... The truth is out there!

Re: Keš-sistem

Posted: 20 Apr 2009, 11:25
by Original_G
pročitati dio indijskih veda (mislim da se dio zove kod nas palmino lišće) koji govori o propasti baš takvog sistema, di će države ostati bez financija za plaćanje vojske i policije, pa će vladati lokalne bande koje će kontrolirati gorivo, hranu i lijekove.

po jednim tumačenjima, USA bi trebala prva pasti jer se kod njih lojalnost mjeri u $$$, u europi i rusiji bi trebala vojska ostati lojalna, nastavak nakon toga je okretanje prema socijalističkom kapitalizmu tj. najsličnije onome kaj smo imali u bivšoj državi, država se mora pobrinuti za osnovne potrebe (energija, hrana, lijekovi, stanovanje, obrazovanje) ostalo je na obrtništvu tj. privatnicima bez mastodonata ili monopolista (korporacija)

vidjeti će mo :A16:

Re: Keš-sistem

Posted: 20 Apr 2009, 11:59
by stari-nakovanj
...bravo, a evo i linka na besplatne filmove sa titlovima.


http://www.zeitgeistmovie.com/

Re: Keš-sistem

Posted: 21 Apr 2009, 16:51
by Mike_Torello
Dobro se naoruzajte i zalihu streljiva napravite =)

Re: Keš-sistem

Posted: 22 Apr 2009, 18:07
by Krieghetzer
Mike_Torello wrote:Dobro se naoruzajte i zalihu streljiva napravite =)
Potpisujem

Re: Keš-sistem

Posted: 26 May 2009, 23:17
by Oerlikon
Pogledajmo samo irački i afganistanski rat kao najskorije ratove. Da se rat vodi vojnim interesom, jedna dobra ofenziva svih marinaca uz dobru upotrebu artiljerije i zrakoplovstva koje SAD ima količinski za popizdit, iraka ne bi bilo više na karti. Rat u Iraku se mogao završiti za dva tjedna. Al šta je dva tjedna kamate na 3000 milijardi dolara naspram ovih 5 godina kamate na taj iznos. Svatko sa dva zrna soli u glavi zna da se irački rat vodi umjetno - s jedne strane se ispumpava nafta, s druge strane se ubire kamata na novac utrošen na vojnu tehniku.
Dobro primječeno.

Njemačka vojsak početkom WW2 je bila ono što je danas Američka,a taktika blitzkriega je
dokaz koliko se može dogurati (bez obzira na motive) ako te netko ne koči ispod stola.
Zašto to rade? Tko zna. Možda im se nije svidjela inkvizicija pa su sada malo ljuti, možda su opijeni beskonačnom moći. Možda su zli gmazovi koji se hrane našom mukom - Nije bitno na kraju.
Templari,gmazovi,svemirci,par ljudi... :lol: :lol: :lol:
Priče za budale i malu djecu!

Rockfeller,Rotschild...dali su to krščanska(templarska) prezimena!?
Ako me pamčenje služi tu su još i Aaron,Izriel,Joachim,Levi...ja vidim samo jednu zajedničku poveznicu...a vi?!

Uostalom da je samo njih par odgovorno dali bi se njihova imena znala ili bi oni napravil isve da se to ne sazna!?
Uostalom da se radi samo o relativno maloj skupini pojedinaca netko bi ih odavno smaknuo.


Prava je istina on koja se progoni.


Dalje neču govoriti jer su sebe dobro zaštitili kroz medijsku propagandu,prikazujuči se kao največe žrtve,nametnuvši te dekadentno učenje "Frankfurtske škole" kao mjerilo svih vrijednosti društva tako da gotov svaki pokušaj rasprave na ovu temu završi zlo-naopako
za onoga koji na istinu želi ukazati.

To je zapravo genijalno!
Natjerati onog koga želiš do kraja uništiti da te SVJESNO brani od ljudi koji ti na to ukazuju.
Bez obzira na njihove krajnje pokvarene namjere cijenim takvu genijalnost.
Preporučujem da si nabavite i pogledate dokumentarne filmove "Zeitgeist" i "Zeitgeist Addendum"... i naravno ne zaboravite odigrati DeusEx prvi dio... The truth is out there!
Ja isto,ali Zeitgeist nije istina,nego obmana napravljen od istih.
Ne slušajte slijepo sve št oprikazuju nego malo razmislite.

Otkriva 90% istine,kako to sve funkcionira,a onih 10% popuni imenima
i likovima koja im odgovaraju.

Pogledajte "slova" nakon filma,autori su redom izjašnjeni sotonisti i cionisti,
a imena se ponavljaju više puta.
"Bitno je da je sustav posve umjetan i kao takav neodrživ i krah je neizbježan. Jer u jednom trenutku kamata postaje toliko velika da je više nije moguće otplatiti. Prije ili kasnije i tajkuni i političari će shvatiti da sve što imaju ne vrijedi ništa - sada su trenutno opijeni moći i imovinom pa ne vide daleko - misle da su nedodirljivi. A kad ljudi postanu svjesni toga - što će se tada desiti - nadam se jedna dobra pobuna koja će zbrisati bankarsku elitu sa lica zemlje. Ali poznavajući inertnost ljudske vrste, prije da će svi prihvatiti da im se ugrade čipovi i posve oduzmu građanska prava i dostojanstva za malo TV programa i koricu suhog kruha."
U pravo tako,ovo je početak kraja.
Jedina pametna investicija za bubučnost koja slijedi je u:
oružje,streljivo,zlato,ljekove,dugotrajne namirnice i čistu vodu.


Sorry ako dižem stariju temu,ali je jako zanimljiva.

Re: Keš-sistem

Posted: 26 May 2009, 23:36
by Mike_Torello
kakve to veze ima s oruzjem?

Re: Keš-sistem

Posted: 27 May 2009, 08:57
by Mr.Cabdriver
Mike_Torello wrote:kakve to veze ima s oruzjem?
Pa pod utjecajem ovih informacija treba nabaviti oružje... geeezz, kako si nemaštovit :A36:

Re: Keš-sistem

Posted: 27 May 2009, 09:12
by Mike_Torello
obicno iz tema tako "tesko probavljivog" sadrzaja koji se moze tumaciti na 6 razlicitih nacina izbiju svadje jer svatko misli da je on u pravu, pa tu dodje do vitlanja sjekirama, kupljenja svojih igracaka i demonstrativnih odlazaka, a onda slijeda banovi (ne Hrvatski Banovi, nego ovi s foruma), ja se trenutno (ovih dana) ne osjecam dovoljno koncentriran da probavim taj ili takav text i onda me to cini zivcanim, a sto mislis kako je nekome tko stvarno ima PTSP....

Re: Keš-sistem

Posted: 27 May 2009, 14:59
by Oerlikon
Mike je u pravu u zadnjem postu.
Daljnjeg razglabanja o ovoj temi bi se trebalo kaniti jer to ne može dobro završiti.
Besciljno svađanje i prepucavanje treba ostaviti idiotima,a normalan čovjek zna da
je jedino što može i treba napraviti: nabaviti oružje i municiju,puno,puno i jednog i drugog.

Bolje ispasti paranoidni freek i imati par tisuca metaka u podrumu i koju cijev "viška"
nego li docekati katasrofu svjetskih razmjera nespreman.

Što vi mislite?!

Re: Keš-sistem

Posted: 27 May 2009, 16:36
by Mike_Torello
Oerlikon wrote:nego li docekati katasrofu svjetskih razmjera nespreman.
ovo je trebao biti kraj texta...
Oerlikon wrote:Što vi mislite?!
bez ovog dodatka, jer taj dodatak potice nastavak rasprave, svi koji dolaze na ovaj forum o ORUZJU se naravno slazu s tvrdnjom da treba imati cijevi koliko mozes i streljiva koliko god mozes (prokleti zombiji se nece poubijati medjusobno), u tu sva rasprava zavrsava!

Amen!

Re: Keš-sistem

Posted: 27 May 2009, 20:03
by Mr.Cabdriver
Ja ću ovo zaključat... pametnom dosta.