Keš-sistem
Posted: 20 Apr 2009, 10:00
Ovo je nevezano za oružje, al došlo mi je malo da napišem jedan zanimljiv članak. U nastavku će biti osvrt na moderne ratove al nužno je da prije toga pročitate uvod.
Što je novac. Početkom 19-og stoljeća je bio lagani način razmjene vrijednosti temeljene na svojoj vrijednosti u zlatu. Danas - ne vrijedi ništa.
Kompletan monetarni sistem je baziran na središnjim bankama. Kao što je recimo Hrvatska Narodna Banka. U staro doba, valuta jedne zemlje je vrijedila ugrubo koliko je imala zlatnih poluga u trezoru svoje središnje banke. Bile su to neke oscilacije i nevezane za zlato ali uglavnom nebitne u krupnom planu vrijednosti novca.
Danas, sve zlatne poluge imaju 3-4 vršne banke koje tvore Međunarodni Monetarni Fond (IMF). One su u vlasništvu bogatih bankarskih obitelji - bankarski kartel Rockfellera, Rotschilda i ekipe. ONI SU PRIVATNICI. ONI SU VLASNICI SVOG NOVCA NA SVIJETU.
Da bi monetarni sistem RH funkcionirao, mi moramo zatražiti od neke od vršnih banaka određeni devizni iznos (ne u zlatnim polugama, najčešče u dolarima) putem kojega se održava vrijednost tečaja kune. SVAKO POVLAČENJE NOVCA IZ BANKE, BILO VRŠNE ILI LOKALNE IDE SA KAMATOM.
Dakle, da bi kuna bila stabilna, ona se bazira na dolaru. Budući da je dolar pozajmljen, na njega ide kamata. Budući da sazrijevanje kamate ruši vrijednost kune, potrebno je povući još dolara (koji također dolaze sa kamatom) da bi se umjetno održao tečaj kune. Ovo je krug bez kraja u kojem se nakon 10-15 godina ostvaruje lihvarska kamata i potpuna blokada sistema - današnja globalna ekonomska kriza je rezultat toga. SVAKO TRŽIŠTE NOVCA I SVAKA DRŽAVA NA SVIJETU KOJA ŽELI RADITI UVOZ ILI IZVOZ DOBARA MORA FUNKCIONIRATI NA OVOM SISTEMU. Inače nisu dobrodošli u svjetsku trgovinsku organizaciju - takoreći nemaju nikakve vrijednosti za ponuditi jer nisu dio globalnog robovskog monetarnog sistema. Koliko ja znam, ne postoji nijedna država na svijetu koja nije već do grla u dugovima. U govnima.
Budući da je Hrvatska u globalnom pogledu posve beznačajna, vjerojatno niti nema pristupa direktno vršnim bankama već sve teče kroz posrednike. A svaka banka uzme svoju kamatu na putu do vašeg novog automobila - ili stana.
Što je duže novac blokiran u otplati, čarapi, koverti, tekućem računu, to ide veća kamata na njega. Teoretski je moguće srušiti kompletan bankarski sistem kada bi dovoljno građana na svijetu zadržalo zarađeni novac u čarapama, štramplicama, tajicama i slično.
Čim vratite novac u sistem (potrošite ga), banka u koju ste napravili uplatu vraća taj novac HNB-u koji bi onda teoretski trebao iznos vaše uplate i sve ostale viškove u sistemu RH (utržak od turizma, industrije AHAHAHAHAHA!!!!, i sličnoga) dalje plasirati u protok ili vratiti taj iznos dolarske devize vršnoj banci, MMF-u, sa pripadajućom kamatom i riješiti se dijela kredita za održavanje kune. Ima tu još milijarda transfera, kamatica i gluposti od vaše uplate do MMF-a al to je ovako samo pojednostavljeno.
Koliko vrijedi vaša zlatna poluga? U SAD-u vjerovali ili ne, 6 mjeseci do 5 godina zatvora. Privatni građani u SAD-u NE SMIJU posjedovati zlata u količini većoj od 1 unče (oko 250 grama). Tu se ne govori o šrot zlatu za nakit koje je nusprodukt procesa izrade zlatne poluge, već o 99.999999% čistoći zlata od kojeg se rade zlatne poluge. Svo čisto zlato na zapadu mora biti u vlasništvu lokal-narodne banke ili MMF-a. Ili Vatikana.
Cijeli MMF počiva manje više na zlatu pokradenom tokom križarski ratova. Teorije zavjere govore da Templarski redovi nisu posve uništeni tokom 14-og stoljeća već da su preživjeli odnijeli veći dio zlata iz Vatikana u Francusku i da se tamo rodilo moderno bankarstvo temeljeno na dužničkom ropstvu. Al to je sporedno kako su nastali. Bitno je da su postali prejaki
Svaka upotreba novca znači zaduživanje. Zadnja država koja je pokleknula pred ovim vidom bankarstva su bile SAD negdje krajem prvog svjetskoga rata. Kongresmeni koji su bili protiv ovakvog bankarstva su umrli pod čudnim okolnostima, uglavnom jer nisu imali želudac za olovo većeg kalibra. Od tada je SAD započeo ili sudjelovao u više ratova koji su bili kao žvakaća. Nikako da završe unatoč očitim nelogičnostima u taktici.
Kad država ulazi u rat (tu uključujemo i domovinski rat) potrebno je ili preorjentirati industriju za ratnu proizvodnju ili kupiti oružje iz uvoza. To znači da netko mora posegnuti u MMF i zatražiti određeni iznos novca sa kamatom koja ovisi o kreditnom rejtingu zemlje. Što je niži rejting, kamata je veća. Pošto MMF manje više kontrolira svijet, u interesu je da novac koji uzmete od njih što duže stoji kod vas u upotrebi. Pogledajmo samo irački i afganistanski rat kao najskorije ratove. Da se rat vodi vojnim interesom, jedna dobra ofenziva svih marinaca uz dobru upotrebu artiljerije i zrakoplovstva koje SAD ima količinski za popizdit, iraka ne bi bilo više na karti. Rat u Iraku se mogao završiti za dva tjedna. Al šta je dva tjedna kamate na 3000 milijardi dolara naspram ovih 5 godina kamate na taj iznos. Svatko sa dva zrna soli u glavi zna da se irački rat vodi umjetno - s jedne strane se ispumpava nafta, s druge strane se ubire kamata na novac utrošen na vojnu tehniku. Najlakši način da čovjeka dovedeš u dužničko ropstvo je da ga dovedeš u smrtnu opasnost i zatim mu posudiš novac da se može braniti. To isto napraviš i za njegovog neprijatelja i profit je kompletan. A budući da mu novac nisi dao direktno nego putem neke banke ili države koja osigurava svoje depozite bilo obveznicama bilo osiguravajućim društvima (ovo drugo pada u vodu u ratnom stanju), ulog i povrat investicije u rat su 100% sigurni.
A kad rat završi, onda treba dati još novca sa još kamate da se zemlja obnovi, itd...
Zašto to rade? Tko zna. Možda im se nije svidjela inkvizicija pa su sada malo ljuti, možda su opijeni beskonačnom moći. Možda su zli gmazovi koji se hrane našom mukom - Nije bitno na kraju. Bitno je da je sustav posve umjetan i kao takav neodrživ i krah je neizbježan. Jer u jednom trenutku kamata postaje toliko velika da je više nije moguće otplatiti. Prije ili kasnije i tajkuni i političari će shvatiti da sve što imaju ne vrijedi ništa - sada su trenutno opijeni moći i imovinom pa ne vide daleko - misle da su nedodirljivi. A kad ljudi postanu svjesni toga - što će se tada desiti - nadam se jedna dobra pobuna koja će zbrisati bankarsku elitu sa lica zemlje. Ali poznavajući inertnost ljudske vrste, prije da će svi prihvatiti da im se ugrade čipovi i posve oduzmu građanska prava i dostojanstva za malo TV programa i koricu suhog kruha.
Preporučujem da si nabavite i pogledate dokumentarne filmove "Zeitgeist" i "Zeitgeist Addendum"... i naravno ne zaboravite odigrati DeusEx prvi dio... The truth is out there!
Što je novac. Početkom 19-og stoljeća je bio lagani način razmjene vrijednosti temeljene na svojoj vrijednosti u zlatu. Danas - ne vrijedi ništa.
Kompletan monetarni sistem je baziran na središnjim bankama. Kao što je recimo Hrvatska Narodna Banka. U staro doba, valuta jedne zemlje je vrijedila ugrubo koliko je imala zlatnih poluga u trezoru svoje središnje banke. Bile su to neke oscilacije i nevezane za zlato ali uglavnom nebitne u krupnom planu vrijednosti novca.
Danas, sve zlatne poluge imaju 3-4 vršne banke koje tvore Međunarodni Monetarni Fond (IMF). One su u vlasništvu bogatih bankarskih obitelji - bankarski kartel Rockfellera, Rotschilda i ekipe. ONI SU PRIVATNICI. ONI SU VLASNICI SVOG NOVCA NA SVIJETU.
Da bi monetarni sistem RH funkcionirao, mi moramo zatražiti od neke od vršnih banaka određeni devizni iznos (ne u zlatnim polugama, najčešče u dolarima) putem kojega se održava vrijednost tečaja kune. SVAKO POVLAČENJE NOVCA IZ BANKE, BILO VRŠNE ILI LOKALNE IDE SA KAMATOM.
Dakle, da bi kuna bila stabilna, ona se bazira na dolaru. Budući da je dolar pozajmljen, na njega ide kamata. Budući da sazrijevanje kamate ruši vrijednost kune, potrebno je povući još dolara (koji također dolaze sa kamatom) da bi se umjetno održao tečaj kune. Ovo je krug bez kraja u kojem se nakon 10-15 godina ostvaruje lihvarska kamata i potpuna blokada sistema - današnja globalna ekonomska kriza je rezultat toga. SVAKO TRŽIŠTE NOVCA I SVAKA DRŽAVA NA SVIJETU KOJA ŽELI RADITI UVOZ ILI IZVOZ DOBARA MORA FUNKCIONIRATI NA OVOM SISTEMU. Inače nisu dobrodošli u svjetsku trgovinsku organizaciju - takoreći nemaju nikakve vrijednosti za ponuditi jer nisu dio globalnog robovskog monetarnog sistema. Koliko ja znam, ne postoji nijedna država na svijetu koja nije već do grla u dugovima. U govnima.
Budući da je Hrvatska u globalnom pogledu posve beznačajna, vjerojatno niti nema pristupa direktno vršnim bankama već sve teče kroz posrednike. A svaka banka uzme svoju kamatu na putu do vašeg novog automobila - ili stana.
Što je duže novac blokiran u otplati, čarapi, koverti, tekućem računu, to ide veća kamata na njega. Teoretski je moguće srušiti kompletan bankarski sistem kada bi dovoljno građana na svijetu zadržalo zarađeni novac u čarapama, štramplicama, tajicama i slično.
Čim vratite novac u sistem (potrošite ga), banka u koju ste napravili uplatu vraća taj novac HNB-u koji bi onda teoretski trebao iznos vaše uplate i sve ostale viškove u sistemu RH (utržak od turizma, industrije AHAHAHAHAHA!!!!, i sličnoga) dalje plasirati u protok ili vratiti taj iznos dolarske devize vršnoj banci, MMF-u, sa pripadajućom kamatom i riješiti se dijela kredita za održavanje kune. Ima tu još milijarda transfera, kamatica i gluposti od vaše uplate do MMF-a al to je ovako samo pojednostavljeno.
Koliko vrijedi vaša zlatna poluga? U SAD-u vjerovali ili ne, 6 mjeseci do 5 godina zatvora. Privatni građani u SAD-u NE SMIJU posjedovati zlata u količini većoj od 1 unče (oko 250 grama). Tu se ne govori o šrot zlatu za nakit koje je nusprodukt procesa izrade zlatne poluge, već o 99.999999% čistoći zlata od kojeg se rade zlatne poluge. Svo čisto zlato na zapadu mora biti u vlasništvu lokal-narodne banke ili MMF-a. Ili Vatikana.
Cijeli MMF počiva manje više na zlatu pokradenom tokom križarski ratova. Teorije zavjere govore da Templarski redovi nisu posve uništeni tokom 14-og stoljeća već da su preživjeli odnijeli veći dio zlata iz Vatikana u Francusku i da se tamo rodilo moderno bankarstvo temeljeno na dužničkom ropstvu. Al to je sporedno kako su nastali. Bitno je da su postali prejaki
Svaka upotreba novca znači zaduživanje. Zadnja država koja je pokleknula pred ovim vidom bankarstva su bile SAD negdje krajem prvog svjetskoga rata. Kongresmeni koji su bili protiv ovakvog bankarstva su umrli pod čudnim okolnostima, uglavnom jer nisu imali želudac za olovo većeg kalibra. Od tada je SAD započeo ili sudjelovao u više ratova koji su bili kao žvakaća. Nikako da završe unatoč očitim nelogičnostima u taktici.
Kad država ulazi u rat (tu uključujemo i domovinski rat) potrebno je ili preorjentirati industriju za ratnu proizvodnju ili kupiti oružje iz uvoza. To znači da netko mora posegnuti u MMF i zatražiti određeni iznos novca sa kamatom koja ovisi o kreditnom rejtingu zemlje. Što je niži rejting, kamata je veća. Pošto MMF manje više kontrolira svijet, u interesu je da novac koji uzmete od njih što duže stoji kod vas u upotrebi. Pogledajmo samo irački i afganistanski rat kao najskorije ratove. Da se rat vodi vojnim interesom, jedna dobra ofenziva svih marinaca uz dobru upotrebu artiljerije i zrakoplovstva koje SAD ima količinski za popizdit, iraka ne bi bilo više na karti. Rat u Iraku se mogao završiti za dva tjedna. Al šta je dva tjedna kamate na 3000 milijardi dolara naspram ovih 5 godina kamate na taj iznos. Svatko sa dva zrna soli u glavi zna da se irački rat vodi umjetno - s jedne strane se ispumpava nafta, s druge strane se ubire kamata na novac utrošen na vojnu tehniku. Najlakši način da čovjeka dovedeš u dužničko ropstvo je da ga dovedeš u smrtnu opasnost i zatim mu posudiš novac da se može braniti. To isto napraviš i za njegovog neprijatelja i profit je kompletan. A budući da mu novac nisi dao direktno nego putem neke banke ili države koja osigurava svoje depozite bilo obveznicama bilo osiguravajućim društvima (ovo drugo pada u vodu u ratnom stanju), ulog i povrat investicije u rat su 100% sigurni.
A kad rat završi, onda treba dati još novca sa još kamate da se zemlja obnovi, itd...
Zašto to rade? Tko zna. Možda im se nije svidjela inkvizicija pa su sada malo ljuti, možda su opijeni beskonačnom moći. Možda su zli gmazovi koji se hrane našom mukom - Nije bitno na kraju. Bitno je da je sustav posve umjetan i kao takav neodrživ i krah je neizbježan. Jer u jednom trenutku kamata postaje toliko velika da je više nije moguće otplatiti. Prije ili kasnije i tajkuni i političari će shvatiti da sve što imaju ne vrijedi ništa - sada su trenutno opijeni moći i imovinom pa ne vide daleko - misle da su nedodirljivi. A kad ljudi postanu svjesni toga - što će se tada desiti - nadam se jedna dobra pobuna koja će zbrisati bankarsku elitu sa lica zemlje. Ali poznavajući inertnost ljudske vrste, prije da će svi prihvatiti da im se ugrade čipovi i posve oduzmu građanska prava i dostojanstva za malo TV programa i koricu suhog kruha.
Preporučujem da si nabavite i pogledate dokumentarne filmove "Zeitgeist" i "Zeitgeist Addendum"... i naravno ne zaboravite odigrati DeusEx prvi dio... The truth is out there!