Page 1 of 3
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 20 Apr 2009, 14:55
by nobile157
Moram malo pojasniti:
Nije protiv administrativnih troškova, normalno je platiti pristojbu kada se registrira oružje, to je O.K.
Ali, nije normalno za JEDNO ISTO oružje ISTU pristojbu plaćati PONOVO, iako je već jednom plaćena. Neki su je već platili za stari oružni list, pa ponovili kada je mijenjan obrazac za onaj sa slikom, a sada još jednom, za sportsko za držanje i nošenje, u sportsko samo za držanje.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 21 Apr 2009, 22:27
by nobile157
U dva dana 18 glasova, od toga 3 protiv....
Mislim da neću morati slagati nikakvu peticiju... nažalost

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 07:26
by Mr.Cabdriver
Pa imaju ljudi para i dlake za striženje. Što bi nama trebalo da ne plaćamo svaku glupost koje se administracija sjeti.

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 10:28
by Breadfan
nobile157 wrote:U dva dana 18 glasova, od toga 3 protiv....
Mislim da neću morati slagati nikakvu peticiju... nažalost

S obzirom koliko aktivnih članova prati ovaj forum, 18:3 je jako dobar omjer.
Mali odaziv nije zbog manjka interesa nego jednostavno relativno mali broj ljudi prati ovaj forum i ne zna za ovu peticiju.
Sama anketa po meni je uspjeh jer od tih članova se velika većina izjasnila ZA.
Sad je samo stvar promocije..javit ljudima, poznanicima da se regaju na ovaj forum i zamolit ih da glasaju..to je jedna od opcija.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 10:42
by Mike_Torello
Breadfan wrote:Sad je samo stvar promocije..javit ljudima, poznanicima da se regaju na ovaj forum i zamolit ih da glasaju..to je jedna od opcija.
IMHO ne treba ljudima javljati da se regaju na forum i glasaju za pokretanje peticije, nego pokrenuti istu, razdjeliti po streljackim klubovima i lovackim drustvima, a ne preko foruma izglasavati dali da se pokrene peticija ili ne... ja nemam znanja a ni vremena za to, u blizini nemam niti jedan streljacki klub (najblizi 75km) ali imam 2 lovacka drustva...
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 11:31
by blackpowder
http://www.gopetition.com/
ovo je link na kojem se može postaviti bilo koja peticija. kad je postavljena stvar je animacije ciljane grupe preko e-mailova, postanjem linka na razne forume, web adrese, usmenom predajom, tam-tamom......
U tekstu peticije treba obrazložiti zbog čega se peticija potpisuje, kome će biti upućena nakon prikupljanja potpisa, što se očekuje od onoga kome će biti upućena.
Kako je kolega @nobile iskusan u obraćanju medijima a poznaje problematiku mogao bi sročiti tekst same peticije. U Hr posatoji više od 270.000 registriranih vlasnika oružja a bar 10% ima e-mail adresu. Manje potpisa treba prikupiti za ulazak u izbornu trku na lokalnim izborima.
To što se događa sportskim strijelcima danas - lovcima će se dogoditi sutra.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 15:44
by MrNo
Slažem se sa Breadfan-om...

mislim da bi bilo super napraviti anketu po klubovima i lovačkim društvima,jer je fakat glupo svaki put kad se nekom digne k.... da nam naplati pristojbu samo zato jer mu je tako došlo... Po prvi put je ok,al ovo su apsurdi... A nebi bilo loše sve potpise poslati nekoj zvjeki u političkom vrhu,pa nek se malo založi za nas,a ako je i u "našoj koži" efekt bi bio daleko bolji...

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 22 Apr 2009, 22:14
by BOXI
klik wrote:
Čast iznimkama ali češka se njima (lovcima) za sve ostalo. Znaš koja populacija čini 90 posto
lovaca u Hrvata. Njih zanima - meso, meso i samo meso. Za 1200 kn godišnje treba ugrabiti barem 100 kg.
Kada bi bilo kao u uređenim društvima da se kući nosi samo trofej u Hrvata ne bi bilo 100 lovaca.
Sretno
Pa ne znam koja su to društva u kojim se "meso" dijeli samo tako...i to na stotine kilograma. U društvu u kojem sam ja član, a i u dva društva u koje redovito idem u lov kao gost , lovac dobiva samo trofej i ponavljam...samo trofej, a "meso" se sprema u zamrzivač za "potrebe društva" kao što su godišnja skupština, kuhanje gulaša (prilikom organiziranja gađanja na glinene golubove ) radi prodaje kako bi društvo zaradilo nekakvu kunicu i sl.
Lovac sam od 1984 godine i od odstrijeljene divljači sam UVIJEK dobio samo TROFEJ, isto tako i svi kolege lovci za koje ja znam.
Izuzetak čine krivolovci i "polulegalni" krivolovci tj. krivolovci sa lovačkim iskaznicama koji rade svakojake gluposti, ali to nema veze sa lovcima ili lovstvom...barem u društvima čiji sam ja član ili ih posjećujem.
Drugi , ali legalni način da se dobije "meso" je ekonomski lov, a to je da uplatiš i to pozamašnu sumu kunića za odstrijel divljači organizatoru ekonomskog lova i koncesionaru lovišta. Prilikom uplate svaki plaća prema cjeniku posebno trofej, a posebno meso po kilogramu te veterinarski pregled.
Što se tiče tvoje asocijacije na "populaciju lovaca" mislim da nije u redu...smiri malo tenzije.
U ovoj lovnoj sezoni 2008/2009 ja sam osobno napravio 3 nova hranilišta za fazane, 1 hranilište za srne,2 solilišta te zajedno sa još četvoricom kolega i novu čeku. Cijelu zimu sam svaka 3-4 dana nosio krmivo i kukuruz na hranilišta te dopunjavao sol. Da ne govorim o tome da smo zajedno izorali nekoliko hektara i posijali kukuruz koji je trebalo i pošpricati te nakraju i pobrati i pospremiti. Da sam cijelu zimu nosio hranu sa svojim autom i trošio svoje gorivo ...i da još uvijek nemam dovoljno bodova (po pravilniku o bodovanju) za odstrijel krupne divljači. Još moram odraditi nekoliko radnih akcija kako bih to ostvario.
Stoga nedozvoljavam da me se baca u isti koš sa "lovcima" koje osobno pozna kolega Klik....za mene to nisu lovci nego krivolovci i niškoristi...na špot i sramotu nas koji se časno bavim tim sportom (ili hobijem).
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 23 Apr 2009, 11:54
by nobile157
Imamo i posebnu temu o lovu i ostalim lovačkim pričama, pa to možemo preseliti tamo, ovo je ipak anketa.

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 26 Apr 2009, 12:09
by nobile157
Interesantno...
266 pregleda, 29 glasova...
Ima li na forumu samo 30 ljudi aktivnih ili ove ostale takvo što ne zanima?
90% ZA je izvrstan rezultat, ali uzorak onih koji su glasali je doista premali za bilo kakvu ozbiljniju akciju.

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 26 Apr 2009, 16:36
by Luger
Kada riješim neke stvari za 2 godine i budem imao više vremena osobno ću s prijateljima osnovati hrvatsku NRA. Ako je imaju u susjednoj R. Srbiji, što mi čekamo. Ovo je strašno što se radi legalnim vlasnicima oružja, plaćanje takse od 70 kuna je zanemarivo. Za samoobranu se traži opravdani razlog, a nigdje nije definiran izraz i razlozi, što on zapravo znači, što to osoba mora dokazati kada svatko ima pravo na samoobranu (biti oteta, silovana, pokušaj ubojstva ui sl. gadosti). Pa oružje se dobiva u ovom slučaju za držanje i osoba će ga držati u svom domu i koristiti na streljani, a nikako nositi sa sobom.
Kako se bavim čišćenjem ilegalnog oružja s ulice, a vjerujte mi ima ga na svakom koraku, automatski se potiče osobu koja samo zbog "opravdanog razloga" bude odbijena (a sve druge uvjete ispunjava) da nabavi ilegalno oružje.
Svima je jasno da se 90 % , ako ne i više, zločina počinjenih ns vatrenim oružjem dešava upravo s ilegalnim. Vrijeme da se povećaju sankcije za posjednike ilegalnog oružje, takve počinitelje treba kazneno prijavljivati bez obzira na kategoriju oružja, "udarati" po džepu, provoditi ovrhe. Najlakše je po džepu legalnih vlasnika jer su oni, MI, evidentirani, provjereni, zdravstveno sposobni.
Sve su mi više počele smetati takve stvari, ma tko to može spriječiti nekoga za samoobranu u svom domu. Izgleda da nitko nije svjestan vremena koji dolaze. Kriminalci imaju sva prava, zamislite biraju koji će televizor u zatvoru, bune se, rade na izgradnji svog "poštenog" tijela utezima, usavršavaju posao zbog kojega su po njihovom "nezasluženo" u ćeliji. Zamislite kako se osjeća osoba koja dozna da je kradljivac tijekom noći kriomice ušao u sobu dok je spavaoi iz noćnog ormarića otuđio vrijednosti, možda se pronađete u ovome. Taj je zauvijek izgubio osjećaj sigurnosti i da ga zateknete ništa mu ne možete, bolje ga pustiti da ode. U USA ima mnoštvo oružja, ali mislim da s obzirom na broj stanovnika i površinu u odnosu na Hrvatsku broj zločina je neznatno veći.
Krajnje je vrijeme da nešto poduzmemo, mislim da nismo zanemarivo glasačko tijelo (stijelci, lovci i drugi vlasnici oružja).
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 26 Apr 2009, 19:46
by nobile157
Ako nisi, pročitaj moje postove na tu temu. Mislim da sam o tome rekao sve što se moglo reći, a osnivanje hrvatske NRA je moj san i cilj odavno, no kako kod nas ima tri stranke u tri hrvata, uvijek će se naći netko kome to neće odgovarati. A odmah će se pojaviti još jedna slična udruga, kao što imamo na stotine braniteljskih udruga, a nismo imali stotinu ratova, nego jedan.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 27 Apr 2009, 10:40
by Josey_Wales
Onaj tko i osnuje NRA u Hr. neka bude spreman na medijski linc. Mislim da politicari, a i EU to nece podrzati, nikome ne odgovara naoruzan narod.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 28 Jan 2014, 11:19
by ATJ
Narod je već naoružan i to legalno, o ne legalnom ne želim govorit jer nisam u toj skupini! 270 000 ljudi je legalno naoružano ali je problem u krizi u državi.Drugim riječima ak HR NRA uvede neku veću članarinu, zaboravi.
S druge strane od političara vjerovatno ništa, ovu problematiku treba dobro argumentirat do najsitnijih detalja, po mogućnosti dobrog odvjetnika i to dat u medije npr. 'Provjereno' da sve takse, nelogičnosti, provjere po selu,provjere ponovno da bi produžio OL i sl. i koliko to sve građanina košta. Kad javnost skuži problem i kad se to prezentira kako treba onda i političari tu primjete svoj interes a to je 270 000 glasova + njihovih obitelji . To je moje mišljenje.
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 28 Jan 2014, 14:56
by Papilon
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 28 Jan 2014, 17:43
by Woolf Blaser
ATJ wrote:Narod je već naoružan i to legalno, o ne legalnom ne želim govorit jer nisam u toj skupini! 270 000 ljudi je legalno naoružano ali je problem u krizi u državi.Drugim riječima ak HR NRA uvede neku veću članarinu, zaboravi.
S druge strane od političara vjerovatno ništa, ovu problematiku treba dobro argumentirat do najsitnijih detalja, po mogućnosti dobrog odvjetnika i to dat u medije npr. 'Provjereno' da sve takse, nelogičnosti, provjere po selu,provjere ponovno da bi produžio OL i sl. i koliko to sve građanina košta. Kad javnost skuži problem i kad se to prezentira kako treba onda i političari tu primjete svoj interes a to je 270 000 glasova + njihovih obitelji . To je moje mišljenje.
Apsolutno se slazem s tobom. Pregovori, razgovori, okrugli stolovi...svaka cast pojedincima
koji se trude da nesto promjene, ali bojim se da je to sve ,luk i voda,! Htjeli mi to priznati ili
ne, sve je politika i misljenja sam da ustvari koliko politika bude imala ,interesa, za nas, toliko
ce mo i proporcijalno ostvariti svoja prava. Nemamo razloga bjezati i zazirati od toga, jel
sumljam da mozemo drugacije, uostalom i u ostatku svijeta se ljudi bore za svoja prava
na taj nacin. Ovaj ,argumenat, sto ga je iznjeo kolega ATJ je vrlo,vrlo jak i mislim da nema
politicara kojem da se to ispravno prezentira ne bi sline curile od tolikog glasackog tijela,
ma i od jedne desetine tolikih ,glasaca,! (Ja sa ovim komunjarama ne bi pregovaro, jel nisu
to zasluzili svojim nepostenim postupcima prema nama, a ako ponovno dodju ,na vlast,
(kako mi se gadi ta rijec) onda nek se malo priupitaju kakav odnos imaju prema svojim
gradjanima).
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 28 Jan 2014, 19:52
by lex-lutor
Tradicionalo od stabla ne vidimo sumu....
Zasto cekati da neki politicar sebi maze guzu sa nama, zamisli politicku scenu u kojoj 270.000 ljudi cine stranku i koji uvijek izlaze na izbore te zastupaju svoje programe !!!! U praksi bi to znacilo cca >30% glasackog tijela koje izlazi na izbore i koje bi imalo 30% saborskih glasova....kao i fotelja.... E tek tada bi pocela prava igra i slaganje stvari po logici....kad bi svatko nosio "ustav" za pojasom ili pod miskom red bi dosao samo po sebi !!! Savezi, klubovi, udruge, to je isto kao kad klincima bcis vrecicu bombona u pijesak, imaju zanimaciju neko vrijeme pa te puste na miru.......Stranka bi mogla imati i neko ime koje obecava npr. " Celicna Hrvatska " ili " Torpedo" cisto da se ne zaboravi ime koje svima u svijetu znaci vise nego nama........

Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 28 Jan 2014, 21:56
by Woolf Blaser
Ko tu spominje osnivanje stranke!? Meni su sve stranke slicne, ali da netko iz neke stranke
poduzme nesto za nas...glasao bi za njih! Sad ponavljam sto je kolega ATJ napisao, ali nase
oruzje je legalno kupljeno,placen porez, placamo clanarine, idemo na ljekarski, drzimo oruzje
u sefovima, ne pravimo pizdarije...i onda me boli kita sto netko ne voli oruzje...mozda ja ne
volim pedere, mozda me nerviraju neki lazni ,zeleni,...ali koga to briga...njihova su prava svakim
danom sve veca...e, pa molim lijepo, ako je moj susjed peder...a ja ni na koji nacin ne smijem
(da me netko pogresno ne shvati-ni ne zelim) osporavati njegova prava onda nek nas nitko
ne jebe i za nasa prava!!! Ako nikome ,ne smije, smetati sto kreten guzi levata onda nek i mene
nitko ne jebe sto punim streljivo i volim oruzje! Jebi ga, oni si lubrikantom mazu guze, a mi caure!
Jebote...nekad mi se cini da mi jedini u Drzavi postujemo zakon,imamo uvjerenja o nekaznjavanju
i ljecnicki pregled!? Po kojoj onda osnovi, molim Vas, neki drkavi, komunisticki politicar osporava
i ogranicava nasa prava!? Jebe mi se kako je kod Engleza i kod drugih...mi nismo ,drugi, i zasto
bi morali kopirati nekoga...pa valjda imamo svoju inteligenciju ili su nam mozgovi od ovih gadosti
sto nam ,mocnici, serviraju na dnevnoj bazi potpuno spaljeni!
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 29 Jan 2014, 06:01
by jolly
Decki, o ovom svemu se vec raspravljalo u vise navrata, a vi ozivljavate stari thread.
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.ph ... &hilit=NRA
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.ph ... &hilit=NRA
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.ph ... &hilit=NRA
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.ph ... &hilit=NRA
Bez uvrede, ali vrtite se u krug.
Inace, imali ste nekidan svjezi thread od Wagnera za sve zakonske prijedloge kod novog zakona o oruzju.
Mogli ste nesto i napisati o tome i o "jedinstvenoj" krovnoj udruzi, koja bi trebala objeniti sve vlasnike oruzja: kolekcionare, strijelce, lovce i stiti interese te skupine.
Ovo bi se moglo rijesiti jednim clankom zakona o oruzju, a na sonovu kojeg bi se savezi morali objediniti (makar na papiru), a inace zakon o oruzju i jest objedinjujci dokument za sve navedene kategorije: strijelci, lovci, kolekcionari, pa cak i sluzbene osobe.
Neko je vec napisao da ima vise tih "krovnih" udruga u HR

, i vec se javlja malo jaca potreba za jednom jedinstvenom. Sad vam je prilika, ako Wagner vec nije odradio sastanak....
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=33&t=5748
Re: ANKETA ZA PROVEDBU PETICIJE
Posted: 29 Jan 2014, 09:37
by Hawk
da... vidljiv je trend da (uglavnom) novi ćlanovi uskoče na staru otvorenu temu koja je (obično) već debelo otišla u offtopic,
pa se dpgađa da se o istom ili sličnom topic-u piše paralelno na više tema.
Najbolje bi bilo... da temu, koja nije otvarana recimo godinu dana, autori ili admini zaključaju...