Page 1 of 1

Oprema za IPSC

Posted: 26 Apr 2009, 20:10
by patch
Gdje kupiti - kvalitetno i povoljno
- naočale (može i preporuka)
- antifone, odnosno čepove za uši (ili oboje)
- opasač, nosače za spremnike i holster?

Možda ako tko ima informacija - napraviti i jedan elaborat usporedbe cijena - performansi i kvalitete....

Re: Oprema za IPSC

Posted: 26 Apr 2009, 22:18
by nobile157
Naočale za početak možeš nabaviti u prodavaonicama zaštitne opreme, za malo love, a kasnije nešto kvalitetnije, specijalizirano. Čepovi za uši ili antifoni, kako ti više odgovara, mogu za početak biti i obični, trgovina zaštitne opreme, a kasnije i elektronski. Holster sa opasačem i držačima za spremnike preko nekoga iz klubova, ili odlazak u Italiju ili Austriju. A možda i netko po klubovima prodaje svoju opremu jer je nabavio nešto novo.
Za početak ne treba nabavljati najskuplju opremu, počneš pomalo, polovno, pa polako nabavljaš sve bolju opremu.

Re: Oprema za IPSC

Posted: 26 Apr 2009, 22:40
by Breadfan
Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266

Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo? :mrgreen:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 00:30
by ALPHA
:A18: :A18:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 00:36
by Breadfan
ALPHA wrote: U pravilu i u većini slučajeva (99%) ne trčiš za pištoljem u holsteru, nego sa pištoljem
u ruci.
Joj pa naravno (e jesam tukac).. :A38: :mrgreen:
Našo sam na tom sajtu..cijena plus carina..a jedno 500injak kuna..nije mi preskupo a svuda su recenzije dobre.
Još ću ipak počekat da bude to 100% sigurno da ćemo i mi dobit taj poligon i nakon toga, ako sve bude u redu, budem si ga naručio. :A27:
Hvala na odgovoru! :A25:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 18:33
by nobile157
Breadfan wrote:Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266

Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo? :mrgreen:
Kao što su kolegle rekle, sasvim solidno za početak, i ja imam sličan za 1911. A i da trčiš s pištoljem u holsteru, neće ispasti. Jedini problem je što je to plastika, pa može ogrebati pištolj.

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 18:56
by Marin Bralic
Nobile, kad smo vec kod ove teme, kakva je situacija s onim Glock holsterom sport/combat? On je isto od plastike, jel se dogadjalo da i on osteti pistolj?

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 19:09
by nobile157
Ne, ta plastika je mekana, a ona druga je tvrda plastika koja ujedno i stisne pištolj da ne ispadne (može se podesiti snaga izvlačenja vijkom), pa nakon nekog vremena guranja pištolja i izvlačenja može doći do ogrebotina na pištolju, tj. ne baš ogrebotina, ali se može vidjeti na navlaci tragove.
Ova tvrda futrola, međutim, bolja je od glockove originalne za IPSC jer drži pištolj uspravno, dok je glockova nagnuta unatrag, tj. cijev je zakrenuta prema natrag, što nije dobro. Nije dobro jer ako se strijelac nagne naprijed, cijev je uperena prema natrag, tj. prema publici, a i kod izvlačenja pištolja moraš ruku saviti i dovesti je u ergonomski neugodan položaj.
(pogledaj fotke s treninga hoplologa, pa usporedi holstere).

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 19:46
by Marin Bralic
Ma da, ovo s nagnutoscu cijevi prema unatrag znam, vec si mi to napisao ovdje negdje na forumu :D
Zanimalo me bas ovo s ogrebotinama, jer nisam drzao u ruci ni jednu ni drugu futrolu, pa bolje pitati nego kasnije plakati.
Znaci, ako sam dobro shvatio, Glockova futrola ne pravi ogrebotine na pistolju? Malo si zakomplicirao s onim "ova prva", "ova druga",... :mrgreen:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 19:53
by ALPHA
:A18: :A18:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 20:01
by nobile157
Naravno, ali safariland ima unutra kožu, kao i Ghost police model, tako da je gan stvarno dobro zaštićen. A glockova mala futrolica ne grebe pištolj, dokazano.

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 20:14
by ALPHA
:A18:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 20:29
by Original_G
kad alat izgubi onaj prvi "sjaj" tek se je razdelal :A25:

Re: Oprema za IPSC

Posted: 27 Apr 2009, 20:43
by patch
Super, hvala. Upravo sam tako i mislio. Za početak krenuti s nešto jednostavnijom i jeftinijom opremom a onda ukoliko bude bilo potreba i mogućnosti (ipak se počinje gradnja kuće u ovim nevremenima) za dalje budemo vidjeli.

@nobile: spominjao si elektronske antifone. Daj malo molim te pojasni.

Re: Oprema za IPSC

Posted: 28 Apr 2009, 06:36
by blackpowder
elektronski antifoni vanjskom formom identični običnima - trik je u elektronici, mikrofonu i zvučniku. Mikrofon hvata sve zvukove (i govor i pucanj) i u trenutku pucnja elektronika blokira i sluh je zaštićen. Jeftinija verzija je mono (samo na jedno uho) i kad blokira zvuk blokira potpuno pa se govor teško prati (isprekidan je)
antifoni elektronski.jpg
antifoni elektronski.jpg (6.49 KiB) Viewed 705 times
skuplji modeli su obično stereo (bolji jer omogućuju i određivanje smjera iz kojeg zvuk dolazi) a filtriranje i prigušenje zvuka je takvo da se razgovor može pratiti nesmetano i na vatrenoj liniji sa pedesetak strijeloaca. U tehničkim podacima piše u kojem frekventnom rasponu i za koliko decibela prigušuje. kad su namjenjeni i za prigušenje pucnja to je posebno istaknuto.
antifoni stereo.jpg
antifoni stereo.jpg (5.99 KiB) Viewed 706 times
U klasičnom streljaštvu elektronski antifoni nisu dozvoljeni osim ako nisu izvađene baterije i skinut poklopac sa ležišta baterija da se vidi da nisu aktivni ( tako se izbjegava mogućnost da u toku meča strijelac dobiva radio vezom sugestije od trenera). Elektronski antifoni (skuplji)izvrstan su izbor za streljačke suce jer omogućuju normalan rad bez obzira na intenzitet i učestalost buke.

Re: Oprema za IPSC

Posted: 28 Apr 2009, 10:09
by Breadfan
Ja ne vjerujem tim elektronikama previše..da će ono na vrijeme zagušiti potrebnu buku.te ovoliko decibela, te onoliko..jednostavno ne želim riskirat i imam od prijatelja odlične Bison slušalice koje su više nego adekvatne za ono što meni treba.