Page 1 of 1

LOVACKI NOZ XX1

Posted: 16 Nov 2010, 18:05
by RADO
Jos jedan lovacki noz, za jedng mog prijatelja, lovca
UKUPNA DUZINA NOZA 255 mm, SJECIVO 130 mm DEBLJINE 3.5 mm.
SJECIVO OD CELIKA Ma5M, ZASTITNIK PRSTA I JABUCICA OD MESINGA.
DRSKA OD JELENSKOG ROGA, KOZE, KARTA VULKANIZATA/plave/.
FUTROLA RUCNO RADJENA OD KOZE.
P6010204..jpg
P6010212..jpg
P6010188..jpg
P6010166..jpg
P6010176..jpg
Pozdrav: Rado Radic :)

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 16 Nov 2010, 20:55
by puls
Nož se nekome može više ili manje sviđati ili ne sviđati.Meni djeluje solidno.
Zanimalo bi me kakav tang praviš kod svojih noževa i kakav je ovo čelik-meni nepoznat.

I upadaju u oči ovi mini suvenirčići. :A25:
Sam ih izrađuješ...ili?

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 16 Nov 2010, 21:41
by kantica
Ja bi ovaj mlinčić :D
Kao što je rečeno u postu prije nož se nekom može sviđati ili ne,ja osobno ne perferiram
ove ručke od svakakvih rogova ali kompletan slika djeluje vrlo dobro.

Također ti treba čestitati na trudu uloženom u izradu takvog noža,svaka čast i samp naprijed. :A28:

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 16 Nov 2010, 22:52
by RADO
puls wrote:Nož se nekome može više ili manje sviđati ili ne sviđati.Meni djeluje solidno.
Zanimalo bi me kakav tang praviš kod svojih noževa i kakav je ovo čelik-meni nepoznat.

I upadaju u oči ovi mini suvenirčići. :A25:
Sam ih izrađuješ...ili?
Ovo je klasicni lovacki noz, tako je htijo moj prijatelj.
Tang se provlaci cijelom duzinom drske i na kraju je
pricvrscen navrtkom u jabucici.
Sto se tice celika je inoxni, americki, nije neki na
zavidnom nivou, ali u svakom slucaju je bolji od
nekada naseg najboljeg celika.
Osim Ma5M oznacavaju ga jos sa W 1.4116 /420 C/,
a tvrdocu dostize do 57 HRC.
Suvenircici su kupljeni, stavijo sam cisto
radi da noz nebi pretjerao sa dojmom.
Pozdrav: Rado :)

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 17 Nov 2010, 08:59
by fricky
Rado majstore od zanata , nozevi su odlicni samo salji fotke, ljepo je vidjeti ovakav odlican rucni rad u danasnje kinesko doba!!!!
Svaka cast!!!
Da li si pokusao kakav moderniji dizajn , nesto tipa modernih vojnih nozeva?

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 17 Nov 2010, 11:04
by IgyBoy
One najljepse jos sakriva :D

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 17 Nov 2010, 17:28
by RADO
IgyBoy wrote:One najljepse jos sakriva :D
Tako je, ali ne mogu da postavim jer jos nisam uradijo futrole,
kad uradim postavicu, mislim da ima ih ljepsih, na kraju ce te
Vi prosuditi. :A01: Bice mi potreban komentar. :A12:
Pozdrav Rado. :A15:

Re: LOVACKI NOZ XX1

Posted: 17 Nov 2010, 20:28
by puls
I na kraju pukni nekoliko zajedničkih fotografija da malo objesimo vilice.