Page 1 of 1
Materijal
Posted: 22 Aug 2008, 18:22
by Knife_maniac
Evo konacno je stigao materijal
Gibanj od space shuttle-a
Dim: ~1500x50x6 mm
Bit ce brusenjaaaaa.
I da, ove mrcine cu toplinski obraditi pa da to lici na nesto.
Sto Bog da i sreca junacka

- materijal.jpg (6.07 KiB) Viewed 794 times
Horvat i patch ako ste jos zainteresirani jav'te se

Re: Materijal
Posted: 22 Aug 2008, 19:37
by stari-nakovanj
samo naprijed decki
jedina bolja stvar od komada celika je uzareni komad celika

Re: Materijal
Posted: 22 Aug 2008, 20:21
by patch
Moze.
Re: Materijal
Posted: 22 Aug 2008, 20:29
by Knife_maniac
JoZ@ wrote:hm
kaj planiras radit

Ovakva 2, mozda i 3
http://forum.hr-oruzje.org/download/file.php?id=260
I jos neke perverzije za sebe heheheh.
Dio cu iskoristiti za uvjezbavanje kaljenja i popustanja tako da ne upropastim nozeve.
Samo steta sto je sirok 50 mm da je jos 10 vise !

Re: Materijal
Posted: 22 Aug 2008, 20:36
by k.horvat
Jebote, pa hoces li napismeno narudzbu!? Pa jos nije gotovo, aaa!?
Ajde, kuj nasu srecu

Re: Materijal
Posted: 23 Aug 2008, 21:11
by Mike_Torello
taman sam "snimio" komplet federplata kod jednog majstora... a sigurno ih oko kuce ima jos negdje... morat cu ga uzicati par kom... a ja bi bas rado nesto od 1cm... a ti se zalis...
Re: Materijal
Posted: 23 Aug 2008, 21:19
by Mike_Torello
a recimo 50cm... ako je ravna... ako nije... mislim da cu ju moci izravnati...
ja cu pogledati sto ovaj moj ima... mislim da je 5-6mm ali siroko mozda 50-60mm tako da...
moram jos kod jednog lika tu, on ima radne strojeve, kod njega ima sigurno... cak i onih od 20mm debljine =)
Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 00:23
by Knife_maniac
JoZ@ wrote:pas mtr
danas bil na otpadu u potrazii za feder platama
nema nis tanje od 1cm
doslo mi da to uzmem i idem radit nekakvu sjekiru

Auuu !
To je prava komadina !

Taman kad ga izbrusis sa svake strane bude oko 8 mm. Milina !
Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 00:26
by Knife_maniac
Mike_Torello wrote:a recimo 50cm... ako je ravna... ako nije... mislim da cu ju moci izravnati...
Jel ju planiras ravnati na hladno kao ja? Macola od 10 kg u ruke i udri mujo ??

Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 09:34
by Mike_Torello
je, sve sam lud... pored braticevog susjeda kovaca koji ima "power hammer" =) NE PADA MI NA PAMET =)
Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 11:13
by Knife_maniac
Lijencina

Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 11:53
by stari-nakovanj
zasto se mucite...
zagrijete komad, zravanate savijanjem u skripcu. ponovo zagrijete i ostavite u zaru preko noci. nakon toga nema u njemu naprezanja, nije zakaljen vec sferoidizacijski zaren i puuno laksi za brusenje.
Re: Materijal
Posted: 24 Aug 2008, 12:08
by Knife_maniac
Vremenski dugo traje.
10-15 min cekicanja i ko igla je ravan.
Re: Materijal
Posted: 01 Oct 2008, 14:12
by BoB
http://www.fsb.hr/zavod_za_materijale/cams/
ne loše za usporedbe kojekakvih standarda

mene obradovalo...istina s par godina zakašnjenja...