futrole

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: futrole

Post by patch » 31 Aug 2008, 20:23

Majstor čibo u Vinkovcima pravi dobre kožne futrole. Kvalitetan, jeftin, jedino zna utisnuti uzorke u kožu tipa sitnih listića, žira i sl... pravio mi jednu za Pumu 4star, izvrsno. Sada ću naručiti za Trail Mastera i vjerojatno za Fallkniven A1.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 31 Aug 2008, 21:53

Patch daj nabaci sliku da ljudi vide.

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: futrole

Post by patch » 31 Aug 2008, 22:56

da vidim po arhivi, imam li ju... evo jedne starije fotke....
Attachments
Ovo je Puma 4star, koju je Cab uspješno renovirao... Ja sam se potrudio pa sam je obukao u nove korice... Došla u kutiji a gdje su originalne, ne zna se...
Ovo je Puma 4star, koju je Cab uspješno renovirao... Ja sam se potrudio pa sam je obukao u nove korice... Došla u kutiji a gdje su originalne, ne zna se...
IMG_8743-small.JPG (21.96 KiB) Viewed 842 times
Jedna "spakirana" kako inače stoji...
Jedna "spakirana" kako inače stoji...
IMG_8745-small.JPG (21.73 KiB) Viewed 843 times
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: futrole

Post by patch » 31 Aug 2008, 22:58

Nekog bi ovi listići smetali, ali meni izgledaju ok obzirom da se radi o lovačkom nožu... nekako joj pristaju (mislim na Pumu)... na TM-u toga neće biti...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: futrole

Post by patch » 01 Sep 2008, 16:22

kydex se to zove... cini se da košta oko 70 USD / kvadratu.... gdje, kako i kod koga, ne znam.... a treba ga se i znati odraditi. mora se grijati ili sa ind fenom ili u pecnici, a nož (ili nešto identično nožu kojem praviš korice) mora biti unutra i grijati se dok ne poprimi oblik...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: futrole

Post by patch » 08 Sep 2008, 11:57

ništa od prodaje kože... kaže sve se manje radi, uvoz sve lošiji, a prave komade ljubomorno čuva za prave stvari...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 08 Sep 2008, 22:48

JNA kais je sirok 46 mm tesko da bi od toga skrpao kakvu futrolu.
Od cizama bi se vec dalo nesto napraviti.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: futrole

Post by Mike_Torello » 08 Sep 2008, 23:26

smetljari =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 16 Sep 2008, 17:28

http://www.knifekits.com/vcom/product_i ... cts_id=271

blok oko 30x30 cm
Cijena 4,10 USD znaci oko 22 kn :A25:

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: futrole

Post by rubinho » 03 Oct 2008, 12:32

ja sam u postupku nabave koze za futrole pa kad budem nasao konkretnu cijenu i kvalitetu javim se a ni dostava nece biti problem bude li zainteresirani ljudi
u dilemi sam valja li goveda ili treba ipak svinjska koza (do nje teze doci)
poseban pozdrav joz@ :A03:
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 03 Oct 2008, 12:41

Mozes nabaviti ustavljenu kozu ??
Teleca koza treba za futrole. Debljine od 1-4 mm.
Mislim da deblje od 4 mm nema svrhe.

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: futrole

Post by rubinho » 03 Oct 2008, 12:47

stavljenu kozu svakako, kud bi sa sirovom
dok stigne jos neka ponuda javim se, to sve ide preko neki ljudi jer je tesko doci do mjesta di se to radi ali nadam se u neki dva tri tjedna da cu imati konacnu cijenu
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 03 Oct 2008, 13:23

Ajd pa javi onda. Jer kozu je teze naci nego Zagyjeve dragulje :A03:

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: futrole

Post by rubinho » 01 Dec 2008, 17:28

nabavio kozu debljine 3,5 mm, crne boje
1 m2 oko 400 kn, uzeo sam komad 1,3 m2
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 01 Dec 2008, 22:57

Crna koza ??
To bi trebala biti obradjena jel ?
Ili je sirova, samo ustavljena ??

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: futrole

Post by rubinho » 01 Dec 2008, 23:12

obradjena, samo iskruzit i sasit, tko ima ideju i znanja da objasnoi kako se radi motiv na kozi
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: futrole

Post by Knife_maniac » 01 Dec 2008, 23:37

Ak oje obradjena onda vise nikako.
Ovo ti je pribor za futrole http://www.herbst.co.za/web_images/leather-sheath-1.jpg

a evo kako se to radi:
http://www.northcoastknives.com/northco ... ellish.htm

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: futrole

Post by Legion66 » 01 Dec 2008, 23:45

Izreži iz željeza, aluminija, mesinga, kaj već imaš komad cca 10 cm dužine okruglog ili četvrtastog profila, isturpijaj željeni motiv, lepezu, cvijet, list, kaj got ti padne na pamet. Namoći s vodom dio kože koji misliš "štampati" i lagano udariš "pečat" čekičem.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
k.horvat
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1602
Joined: 04 Apr 2008, 19:17
Location: Kloštar Ivanić

Re: futrole

Post by k.horvat » 02 Dec 2008, 09:50

Ja sam lokalnom majstoru radio klisee jetkanjem
(celicni klise za blindruck).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests