Page 1 of 1

prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 31 Aug 2011, 13:39
by Šicamu
streljački savez Zagreba organizira prvenstvo Zgb-a u gađanju puškom VK 7,9mm, PAP,
pištoljem i revolverom 10+10 i 15+15 hitaca. natjecanje će se održati u subotu i nedjelju
( 10. i 11. rujna 2011.god.) na streljani Vrapčanski potok.

poziv u prilogu, pa ko voli nek izvoli :A27:
pz_vk_pap2011.pdf
(110.19 KiB) Downloaded 45 times

prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 31 Aug 2011, 15:22
by Original_G
Otvoreno?

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 31 Aug 2011, 18:55
by oštrostrijelac
Oni koji još nisu počeli sa pripremama neka se zamisle, pošto su još samo 3 termina za trening na potočiću.
Hmm, možda nekima niti ne treba trening prije natjecanja, več im je dovoljno otpucati 10-ak metaka probe :A00:
Pouzdano znam da se neki pripremaju na drugim strelištima po lijepoj našoj, te da im potočić bude samo usputna stanica do Drenove.
Oni koji misle na PH, a nisu još bili na Drenovi, imaju priliku strelište upoznati u subotu 3. rujna, kada je tamo natjecanje u pogađanju iz tanđare.
Vidimo se.
:A25:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 05 Sep 2011, 13:30
by oštrostrijelac
Samo su još treninzi u utorak i četvrtak preostali pred prvenstvo Zagreba, a koje je ovaj vikend na Vrapčanskom potoku.
Prekjučer sam u Rijeci probao najnoviju laboraciju i mislim da je jaako dobra, pa s nestrpljenjem očekujem PGZ i PH.
Budemo videli dal je to na Drenovi bila samo početnička sreća :mrgreen:
Ako nije tako, onda imam dobar metak za M48A iz kojeg pucam, te bih mogao biti konkurentan na predstojeća tri ovosezonska natjecanja.
Da li netko zna koliki je državni rekord u vojničkoj pušci :?:
Pozdraf.

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 05 Sep 2011, 13:43
by oštrostrijelac
Vidi,vidi.

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le3839.pdf

Treba pogoditi 13 centara i 7 devetki da bi se postavio novi DR.
Sve to treba napraviti na PH, inače ništa od DR.
Na PGZ se valja približiti toj čarobnoj brojčici. :idea:
Cilj je postavljen.

Muš :!:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 10 Sep 2011, 17:15
by oštrostrijelac
Horor.

Sve je bilo dobro jedno vrijeme , a onda :A00:
10 probnih hitaca sam fino opalio završivši sa 9,9 na 2 sata i debekim centrom na 10 sati.
Prvi meč metak 8 u podne, potom muš, 10 na 9...., a što je na kraju bilo 93 kruga u prvoj seriji.
Kad mi je več tako dobro išlo, rekoh idemo dalje.
6; 5; 7; 4; 7; 8; 9.... = 68 ili ukupno 161 krug :A35:
Do PH se valja oporaviti od šoka.
Sutra idem vidjeti kaj bum napravil iz papovke :A25:

prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 11 Sep 2011, 10:05
by Original_G
A kaj je bilo, s drugom serijom? Vruća cijev? Kondens (ipak je bila sparina do boli), streljivo? Strijelac?

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 11 Sep 2011, 14:07
by oštrostrijelac
Samo nebo zna ....
Nadam se da mi se nebude više dogodilo.

Danas se je pucal PAP 7,62mm
Proba mi je djelovala katastrofalno, ali pošto su zadanja 2 metka bila OK uđoh u meč.
Pucao sam više rekreativno i opušteno, bez zapisivanja pogodaka.
Prva mi je serija djelovala loše.
Pošto me je rukavica žuljala i trnuo mi je mali prst požurih sa drugom serijom.
Uspijeh pogoditi 3 lijepa muša i još ponešto, te na brzinu zbrojih -12.
Odoh sa linije malo na zrak 10-ak minuta, dok i ostatak strelaca nije otpucao.
U probi brzog dijela pogodih nisku sedmicu i 4 pogodka u bijelo desno od niskih do visokih.
Prvih 5 hitaca u 15 sekundi nije bilo tako loše, samo jedan pogodak lijevo gore.
U drugih 5 hitaca brzog dijela 2 su pogodka završila u šesticama gore.
Preciza je na kraju bila 82 + 88 = 170 krugova, a brzi dio 81 ili ukupno 251 krug.
Sve je to na kraju bilo dovoljno za osvajanje naslova prvaka Zagreba :!:
:A28: ja :mrgreen:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 11 Sep 2011, 14:28
by zdebat
Čestitam.
Zaboravio si napomenuti da je ostatak natjecatelja debelo iskusniji i bolje potkovaniji u treninzima, naoružanju i streljivu.
Pregazio ih debitant, dobra fora.

Vidim da te moja jučerašnja špotancija šutnula u pravom smijeru. :roll:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 11 Sep 2011, 14:46
by brankec
Najiskrenije čestitke kolegi Oštrom!

:A28: :A28:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 12 Sep 2011, 10:56
by shuro
Opa, čestitam, čestitam !!! :A28: :A28: :A28:

Ako debitanti tako razvaljuju, trebao sam i ja doći. Možda bih pobrao pleh za tanđaru. :A03: :A03: :A03: (naravno da nisam ni blizu, ali malo šale nikad ne škodi)

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 12 Sep 2011, 15:19
by istra champion
Bilten u prilogu!
čestitke pobjednicima, a najviše prvaku u pištoljskim i revolverskim disciplinama-jedini koji je napravio rezultate :A28: , ostali trebaju još malo vježbati :A18:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 12 Sep 2011, 18:01
by oštrostrijelac
I s moje strane čestitke svim strelcima i strelici na ostvarenim rezultatima :A25:

Hvala lijepo na čestitkama. :A35:

Toplo se nadam da budem na državnom pogađao bolje, a plasmani da budu isti :mrgreen:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 13 Sep 2011, 19:31
by oštrostrijelac
Evo i meta sa prvenstva Zagreba:

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 18 Sep 2011, 20:40
by Šicamu
sa malim zakašnjenjem, najiskrenije čestitke kolegi forumašu Oštrom
na sjajnom rezultatu :A28: :A28:

pozdraf prek Save z Sanobora,
šicamu 8-)

Re: prvenstvo Zagreba, 10. i 11.09.2011.

Posted: 19 Sep 2011, 22:40
by siniša
Čestitke i od mene sa kašnjenjem :) :A28: