Page 1 of 1

OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 11 Sep 2008, 00:07
by Mike_Torello
Nakon što je zahtjev za nabavu oružja odobren, uz predočenje o lječničkom pregledu policija izdaje NABAVNU DOZVOLU (koja se plaća 3kn preko opće uplatnice na što dodati cca 5kn poštanskog harača za uplatu), obrazac s kojim idete kod osobe od koje kupujete oružje da bi ga ta ista osoba pomoću VAŠE nabavne dozvole mogla odjaviti u PP prema svojem mjestu stanovanja... zatim vi oruzje i ovjerenu nabavnu dozvolu nosite u PP prema vlastitom mjestu stanovanja i ispunjavate zahtjev za registraciju oružja...
(Radi novog zakona o upisivanju oružja u ORUŽANI LIST prilikom promjene starijih dokumenata
potrebno je donesti oružje na uvid radi upisivanja punog naziva proizvođača, MODELA, kalibra itd.)

U KRATKIM CRTAMA...
----------------------------------------------------------
NABAVKA ORUZJA:
1. Zahtjev za nabavnu dozvolu - 45kn drzavnog biljega
2. Lijecnicki pregled - 350kn
3. Nabavna dozvola - 3kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
4. Zahtjev za registraciju - 70kn drzavnog biljega
5. Slikanje za dokumente (potrebne 2 manje slike) - cca 40kn
6. Oruzani List (1 vrijedi za 3 kom. oruzja) - 40kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
----------------------------------------------------------
PRE-REGISTRACIJA:
1. Zahtjev za preregistraciju iz DRZANJE u DRZANJE I NOSENJE (D. u D.I.N.) - 70kn drzavnog biljega
2. Slikanje za dokumente (potrebne 2 manje slike) - cca 40kn
3. Oruzani List (1 vrijedi za 3 kom. oruzja) - 40kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
----------------------------------------------------------
ODJAVA:
1. Zahtjev za registraciju (STAVKA br.8 - ODJAVA) - 20kn drzavnog biljega
----------------------------------------------------------

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 15 Feb 2014, 15:52
by zgzagi
Pozdrav - svima
Pitanje o nabavnoj dozvoli . Nedavno sam kupio glock 19 1.gen , ali nije prva nego 2.gen.(bolje za mene) , a sada bih želio kupiti još jedan pištolj ,pa me zanima koja je sada procedura ? Hvala i sve najbolje želim

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 15 Feb 2014, 19:53
by Hackerivs
podneseš opet zahtjev za novu nabavnu!

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 00:06
by zgzagi
[quote="Hackerivs"]podneseš opet zahtjev za novu nabavnu![/

A moram li ponovo na liječnićki , s obzirom da sam za prvi pištolj bio prije mjesec dana?

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 00:21
by zgzagi
Pardon , prije oko dva mjeseca

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 02:32
by ante12
Ljecnicki traje 5 godina, znaci ne moras.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 18:44
by zgzagi
ante12 wrote:Ljecnicki traje 5 godina, znaci ne moras.

To bi bilo u redu , mada sam nešto čuo da se treba podnijeti zahtjev za nabavnu , ali i ponoviti liječnićki pregled - napominjem "čuo sam" . Najbolje je nazvati u mup . Zvati ću sutra , pa javim

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 22:31
by zhrvoje
Ne moras nista zvat, lijecnicki ti vrijedi 5 godina i u tom razdoblju mozes zatraziti xyz nabavnih dozvola bez ponavljanja lijecnickog.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 16 Feb 2014, 23:32
by zgzagi
zhrvoje wrote:Ne moras nista zvat, lijecnicki ti vrijedi 5 godina i u tom razdoblju mozes zatraziti xyz nabavnih dozvola bez ponavljanja lijecnickog.
Odlićno . Da to je logićno . Znači krivo sam "ćuo" . Hvala . Više glava , više znanja . Nedavno sam uzeo glock 19 , ali rado bih i xdm-a 9mm, 4.5 incha cijev . U par navrata sam pucao s njime u streljani i jako mi se svidio .

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 21 Feb 2014, 18:26
by Woolf Blaser
Kad vec imas ovog odlicnog Glocka, a planiras kupiti XD...mozda bi ti bilo bolje da kupis sa duzom cijevi.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 21:29
by Doc77
Da malko reaktiviram temu. Dakle, želim kupiti novi pištolj. Za stari mi dozvola za držanje traje do 07.01.2018. Ako sam dobro shvatio, ne moram raditi novi liječnički pregled da bi sada tražio nabavnu dozvolu jer mi vrijedi još 3 godine. Znaći li to da će mi onda i dozvola za ovaj novi pištolj trajati isto do 07.01.2018. pa ću onda obavit liječnički za oba pištolja?
Hvala

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 21:38
by Hackerivs
točno tako, ispravno si sve shvatio.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 21:57
by Doc77
Hvala na brzom odgovoru. imam još jedno pitanje ako može. Član sam streljačkog saveza 4 godine mada nisam nikad pucao ni bilten. Dali je potrebno da ga ispucam da bi dobio nabavnu za sportsko oružje ili se može i bez njega?

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 22:06
by Hackerivs
za sportsko oružje da, jer je preduvjet potvrda o aktivnom natjecateljskom statusu - a ona se pak dobiva preko biltena.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 22:19
by Doc77
Hvala puno Hackerivs. Onda bumo pucali biltena, nema druge.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 23:19
by dejandlesk
Ako nemreš pogoditi bilten...... Niš od potvrde! :A36:

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 23 Feb 2015, 23:33
by Doc77
dejandlesk wrote:Ako nemreš pogoditi bilten...... Niš od potvrde! :A36:
Nadam se da nije mali taj bilten i da se ne puca s gola na gol na Maksimiru :A22:
Fakat, kakvo je to pucanje za bilten? Sorry na pitanju ali stvarno nemam pojma.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 24 Feb 2015, 08:17
by dejandlesk
Pošto se rijetko natječeš, moraš u našu krovnu udrugu donijeti Bilten sa rezultatima sa nekog natjecanja, na kojem si sudjelovao. Uz to moraš našoj lihvarskoj krovnoj udruzi uplatiti 150 kunića na ime troškova izdavanja potvrde o aktivnom natjecateljskom statusu. Za te novce, morala bi biti printana na bakrenoj podlozi zlatnim slovima, a ne na komadu papira laserskim pisačem! :A10: No dobro, policija na svu sreću, prizna potvrdu na komadu papira. Nije da je 150 kuna neki novac, no mislim da je u interesu našeg Saveza da ostane bez članova. Neću dalje komentirati, no ozbiljno razmišljam da sve naoružanje preregistriram na lovačko, pa za 300 kn godišnje dobijem časopis, kalendar, osiguranje od nesreće u lovu.....

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 20 Mar 2015, 21:22
by Doc77
Dakle, prošlo je već tri tjedna od kako sam uplatio "sitnih" 150,00kuna na raćun HSS-a i još uvjek nisam dobio potvrdu o natjecateljskom statusu. Koliko je prosjećnom čovjeku 40-ih godina, psihićki relativno stabilnom i prihvatljivog ponašanja u zajednici, vremena dovoljno da podivlja radi nečijeg ne obavljanja svojeg posla. Jebate, ispada da bum dulje čekal tu potvrdu nego nabavnu dozvolu i kupovinu novog pištolja. Jedina dobra stvar kod tog čekanja je ta kaj mi se lovica lagano taloži pa me nebu brinul ni popust kojeg bi možda mogao dobit u HS Produktu.

Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA

Posted: 20 Mar 2015, 22:59
by sniper
Da te utješim,ja sam tu potvrdu čekao više od 30 dana.