Page 1 of 1
OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 11 Sep 2008, 00:07
by Mike_Torello
Nakon što je zahtjev za nabavu oružja odobren, uz predočenje o lječničkom pregledu policija izdaje NABAVNU DOZVOLU (koja se plaća 3kn preko opće uplatnice na što dodati cca 5kn poštanskog harača za uplatu), obrazac s kojim idete kod osobe od koje kupujete oružje da bi ga ta ista osoba pomoću VAŠE nabavne dozvole mogla odjaviti u PP prema svojem mjestu stanovanja... zatim vi oruzje i ovjerenu nabavnu dozvolu nosite u PP prema vlastitom mjestu stanovanja i ispunjavate zahtjev za registraciju oružja...
(Radi novog zakona o upisivanju oružja u ORUŽANI LIST prilikom promjene starijih dokumenata
potrebno je donesti oružje na uvid radi upisivanja punog naziva proizvođača, MODELA, kalibra itd.)
U KRATKIM CRTAMA...
----------------------------------------------------------
NABAVKA ORUZJA:
1. Zahtjev za nabavnu dozvolu - 45kn drzavnog biljega
2. Lijecnicki pregled - 350kn
3. Nabavna dozvola - 3kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
4. Zahtjev za registraciju - 70kn drzavnog biljega
5. Slikanje za dokumente (potrebne 2 manje slike) - cca 40kn
6. Oruzani List (1 vrijedi za 3 kom. oruzja) - 40kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
----------------------------------------------------------
PRE-REGISTRACIJA:
1. Zahtjev za preregistraciju iz DRZANJE u DRZANJE I NOSENJE (D. u D.I.N.) - 70kn drzavnog biljega
2. Slikanje za dokumente (potrebne 2 manje slike) - cca 40kn
3. Oruzani List (1 vrijedi za 3 kom. oruzja) - 40kn +poštanski harač za uplatu cca 5kn
----------------------------------------------------------
ODJAVA:
1. Zahtjev za registraciju (STAVKA br.8 - ODJAVA) - 20kn drzavnog biljega
----------------------------------------------------------
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 15 Feb 2014, 15:52
by zgzagi
Pozdrav - svima
Pitanje o nabavnoj dozvoli . Nedavno sam kupio glock 19 1.gen , ali nije prva nego 2.gen.(bolje za mene) , a sada bih želio kupiti još jedan pištolj ,pa me zanima koja je sada procedura ? Hvala i sve najbolje želim
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 15 Feb 2014, 19:53
by Hackerivs
podneseš opet zahtjev za novu nabavnu!
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 16 Feb 2014, 00:06
by zgzagi
[quote="Hackerivs"]podneseš opet zahtjev za novu nabavnu
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 23 Feb 2015, 23:33
by Doc77
dejandlesk wrote:Ako nemreš pogoditi bilten...... Niš od potvrde!

Nadam se da nije mali taj bilten i da se ne puca s gola na gol na Maksimiru
Fakat, kakvo je to pucanje za bilten? Sorry na pitanju ali stvarno nemam pojma.
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 24 Feb 2015, 08:17
by dejandlesk
Pošto se rijetko natječeš, moraš u našu krovnu udrugu donijeti Bilten sa rezultatima sa nekog natjecanja, na kojem si sudjelovao. Uz to moraš našoj lihvarskoj krovnoj udruzi uplatiti 150 kunića na ime troškova izdavanja potvrde o aktivnom natjecateljskom statusu. Za te novce, morala bi biti printana na bakrenoj podlozi zlatnim slovima, a ne na komadu papira laserskim pisačem!

No dobro, policija na svu sreću, prizna potvrdu na komadu papira. Nije da je 150 kuna neki novac, no mislim da je u interesu našeg Saveza da ostane bez članova. Neću dalje komentirati, no ozbiljno razmišljam da sve naoružanje preregistriram na lovačko, pa za 300 kn godišnje dobijem časopis, kalendar, osiguranje od nesreće u lovu.....
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 20 Mar 2015, 21:22
by Doc77
Dakle, prošlo je već tri tjedna od kako sam uplatio "sitnih" 150,00kuna na raćun HSS-a i još uvjek nisam dobio potvrdu o natjecateljskom statusu. Koliko je prosjećnom čovjeku 40-ih godina, psihićki relativno stabilnom i prihvatljivog ponašanja u zajednici, vremena dovoljno da podivlja radi nečijeg ne obavljanja svojeg posla. Jebate, ispada da bum dulje čekal tu potvrdu nego nabavnu dozvolu i kupovinu novog pištolja. Jedina dobra stvar kod tog čekanja je ta kaj mi se lovica lagano taloži pa me nebu brinul ni popust kojeg bi možda mogao dobit u HS Produktu.
Re: OBRAZAC - NABAVNA DOZVOLA
Posted: 20 Mar 2015, 22:59
by sniper
Da te utješim,ja sam tu potvrdu čekao više od 30 dana.