Page 1 of 2

"SNIPER KUP 2012"

Posted: 17 Jul 2012, 13:45
by Wagner
Pozdrav svim "long range" majstorima i onima koji će to tek postati,
u Rijeci, točnije na Grobniku, održat će se, sada već tradicionalni streljački happening: "Sniper-kup".
U čast Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja pucat će se od 100 do 600 metara, kako tko više voli.

Discipline su također već poznate:
1. Lovački karabin-meta srnjaka na 100m (ove godine ćemo biti rigorozni i sportske puške neće tu moći nastupati)
2. Povijesna puška na 300m, (ajmo vadite te tandžare, mosin-nagante i sl....., na ponos ne samo hrv. branitelja nego i Zajceva, Hayhe itd)
VELIKA JE NOVOST TO DA ĆEMO DOPUSTITI GAĐANJE I BEZ OPTIČKOG CILJNIKA, TKO SE ŽELI OKUŠATI U POD-DISCIPLINI "VALKOINEN KUOLEMA" DOBRO JE DOŠAO!! (Tko ne zna finski bit će mu pojašnjeno kad uplati kotizaciju... :A13:
3. "OPEN" na 300m, (ove godine smo tiskali mete na papiru prave boje, da ne blješti onako bijel....)
4. "Long range", na 600m samo za desetoricu izabranih, najboljih iz "opena".....

Prijave su bile do 01. srpnja a nadalje primamo do popunjenja maksimalnog broja strijelaca, zato požurite s prijavom!

Subota, 28.07. je rezervirana za treninge od 11-17 sati!
Nedjelja 29.07. je tekma. Počinje u 09.00 sati hrvatskom himnom, slijedi pozdravni govor i onda "rokavela"...


:A27:

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 17 Jul 2012, 21:52
by Spinnaker
ide li itko iz zg i okolice?

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 17 Jul 2012, 22:11
by Wagner
Ide.
Do sad imam prijavljeno sedam strijelaca, a to će još porasti do kraja tjedna!

:A25:

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 17 Jul 2012, 22:40
by Spinnaker
mislio sam na subotu g.Wagner....malo se ispucati i to je to

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 18 Jul 2012, 00:38
by lex-lutor
Imam ja za SUBOTU pravi scenarij....

Prvo pucanje..... a za vrijeme dok pucamo organiziramo kod Prdele u Crisnjevu da se pece janjac ili dva, ovisno o zainteresiranima...tko zeli sudjeluje u troskovima za klopu i svi na kraju sretni i zadovoljni, taman cemo biti spremni za Nedjelju i za ozbiljno pucanje.....

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 18 Jul 2012, 23:27
by Spinnaker
mike i ja smo za LEX

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 28 Jul 2012, 13:53
by oštrostrijelac
Vidimo se sutra :A30:

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 28 Jul 2012, 15:32
by Mike_Torello
Pozdrav sa treninga :) ide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 28 Jul 2012, 17:42
by Spinnaker
Mike_Torello wrote:Pozdrav sa treninga :) ide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?
Ak Dejan uspije napuniti streljivo imas prijevoz

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 28 Jul 2012, 21:04
by oštrostrijelac
Valjda pronači ključić od starih zaliha :mrgreen:

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 19:46
by Spinnaker
Zavrsio je i ovaj sniper kup. Cestitke svim natjecateljima,a posebno pobjednicima.
Jos jednom se zahvaljujem g. Macku na posudenoj pljuci za finale

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 20:44
by Huntercro
umoran sam više od ispraznih priča neće moći ove puške neće one

i glupo mi je potegnut 500km u jednom pravcu da bi vidio na lovačkom dijelu milion ssg i slično optike do xx povećanja i tako svaka je kotizacija dobro došla i neće nitko nikog odbiti bolje to recite.

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 20:50
by sperac
Vidim bilo je zanimljivo, a rezultati i s čim su ostvareni ?

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 20:56
by fricky
Ima li sta fotografija sa natjecanja , da ostali forumasi bace malo oko kad nemogu pucati :D

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 21:00
by Spinnaker
tako je bilo napisano, ali ne vidim nikakav razlog zašto bi ssg bio u prednosti naspram lovačkog karabina

em je teži, em nema remen, od optike 24x iz ruke imaš koristi koliko i od sisa na vepru
a da negovorim koliko se je jedan striček sa ssg-om namučio dok je postavio pljucu sa nogarima uz štap koji je klimav ko pimpač u staroga dede

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 21:31
by fricky
ne budi smjesan :D :D
ssg upoređujes sa ucestalim hrvatskim građanoma dostupnim klasičnim lovackim karabinima Craavena zastava, ceska zbrojevka, sava kranj, prepravljenim mauserima, uuuu najboljem slucaju TIKKA T3 ili Remington SPS za tu lovacku disciplinu :D

SSG je najcesce vojno policijski default

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 22:26
by Spinnaker
pa daj mi objasni fricky zašto je ssg u prednosti ako se puca iz ruke???

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 22:57
by Mike_Torello
u svojem "selu" poznam najmanje 4 lovca koji love sa SSG69 od toga su 3 dugacka i 1 kratki, i dva koji love sa Elmech EM992 također u .308...

ove godine su se puske vagale, i kao, puske do 5kg tezine su ulazile u lovacku kategoriju, a preko toga nisu... no to nije napravljeno da se eliminira SSG koji prolazi unutar 5kg skupa s optikom i nogicama nego neki koji su pucati sa malo zescim takmicarskim puskama lovacku kategoriju... ja osobno u SSG-u ne vidim problem u lovackoj disciplini...

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 23:01
by Mike_Torello
usput, dok se ne objave sluzbeni rezultati u biltenu, evo vam nesluzbenih =)

Re: "SNIPER KUP 2012"

Posted: 29 Jul 2012, 23:18
by zdebat
Ah, što će netko platit bezalkoholnu pivu...