Page 1 of 2
Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 17 Jul 2012, 20:43
by SL1982
Zanima me dali je tko imao iskustva s ovakvom optikom i naravno kakva je?
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 18 Jul 2012, 09:56
by Mike_Torello
http://forum.hr-oruzje.org/search.php?k ... mit=Search
evo koje rezultate daje forumska trazilica, 5 stranica postova gdje se spominje "nikko stirling", procitaj postove, vidi iskustva

Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 18 Jul 2012, 16:07
by SL1982
Hvala frende

Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 18 Jul 2012, 17:48
by SL1982
Nisam baš našao nešto gdje netko ima iskustva na 22lr-u?
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 18 Jul 2012, 21:14
by Mike_Torello
ako prolazi na jakim springer zracnicama na MK ide savrseno =) jer MK ima manji trzaj tako da nemas brige koji god nikko da uzmes =)
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 18 Jul 2012, 21:22
by Degman
Mene zanima jel je Nikko Stirling Airking serija dosta jaka optika za karabin u 8x57 kalibru?
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 19 Jul 2012, 16:11
by SL1982
Ok, hvala. Ja bih si uzeo Nikko Stirling - Mountmaster 3-9x40 dali je to ok za mk?
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 20 Jul 2012, 00:03
by Mike_Torello
Degman, odgovor na tvoje pitanje neznam, tj. nebih tvrdio, no mislim da moze...
SL1982, mislim da neces imati nikakvih problema ako stavis taj ciljnik na mk
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 20 Jul 2012, 12:15
by Degman
Nisam ni ja bas ono 100% siguran ali isto mislim da nebi trebalo biti problema sa Airking serijom na karabinu 8x57 ali pitam samo da cujem druga misljenja.
A ovo za MK kolega nemas kaj razmisljati sa Mountmaster na MK ne mozes pogrijesiti sigurno.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 20 Jul 2012, 20:43
by SL1982
Evo da se pohvalim, kupljena i montirana optika Nikko Stirling - Mountmaster 3-9x32. Zasad sam zadovoljan a sutra slijedi upucavanje s municijom Sellier & Bellot 22lr HV HP.

Nadam se samo pozitivi ali budemo vidjeli

Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 21 Jul 2012, 15:17
by Mike_Torello
Samo da ti napomenem, da ces sa S&B Standard vjerojatno imati bolju grupu nego sa HV ili HV HP...
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 21 Jul 2012, 15:39
by SL1982
Zadovoljan sam s ovim streljivom HV HP. Pucao sam iz naslona i koliko sam mogao tako upucati sve ide na 100m u krug od 10cm. Sa 50m na 100m gotovo da niti nema pada, zadovaljan sam

Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 21 Jul 2012, 16:08
by Mike_Torello
a sad probaj standard ako ga imas =) pad ce biti vidljiv ali ce grupa biti bolja =)
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 21 Jul 2012, 16:28
by SL1982
Pucao sam sa rws subsonic i isto super grupira uz minimalni gotovo neprimjetan pad.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 25 Jul 2012, 01:24
by Iggy
Majstore HV i SUBSONIC su skoro 100m/s razlike tako da pada mora biti i to dosta.Sporije streljivo ima bolju grupu ali nije za preko
40m za ništa.Bellot HV je solidno streljivo i iz ZKM 452 ili Brno 2 ide skoro u istu rupu na 50m,na 100m iz stalka u 5 kuna.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 25 Jul 2012, 16:56
by SL1982
Naravno da Subsonic ima pada ali nema toliko koliko ljudi govore o nekih 25cm i tak to, pad je nekih 5 cm.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 25 Jul 2012, 18:20
by Iggy
Subsonic i standard kod recimo bellota nije neka razlika i tu se može govoriti o tih 5 cm,ali HV i Subsonic su neusporedivi.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 25 Jul 2012, 18:27
by SL1982
S čim si ti pucao, s pištoljem?

Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 29 Jul 2012, 03:55
by Iggy
Iz svega i svačega,vjeruj mi. Do 40-50 m nema neke velike razlike ali dalje ima i to puno.Probaj CCI Stinger ili Remington Yelow jacket pa ćeš zinuti jer idu od 460-500m/s, a subsonic sa 320m/s je za to zračna puška.
Re: Optički ciljnik Nikko Stirling
Posted: 29 Jul 2012, 07:28
by SL1982
Znam to.