laminirane puukko ostrice - generacija II :D
Posted: 18 Nov 2012, 20:35
stara tema o puukko ostricama vec je malo prevelika i nepregledna, pa otvaram novu.
...uglavnom, novi celik pronasao put do ispod mog cekica - silver steel iliti srebrni celik...Č.6840 po nasem starom standardu: 1,2% C, 0,2% Cr, 1,1% V, 1%W
oblozen zeljezom i zakaljen na oko 60 HRC-a grebe staklo nakon popustanja ko od sale, a prolazi savijanje u skripcu za 90 stupnjeva bez najmanje pukotine (i ravnanje - ne, niti jedan od ovih nije tako testiran).
povrsina je zavrsena je sa papirom P180, uronjena u kiselinu radi izrazavanja kontrasta i zastite od korozije, a naknadno cetkana strojno (nesto poput stone washa). drugim rijecima, idealna povrsina za svakodnevne "user-e" na kojoj se nece brzo vidjeti tragovi koristenja, ostrenja i sl. naravno, i smanjuje cijenu.
priamarna fazeta je na oko 15 stupnjeva brusena skoro do nule i onda sekundarna na oko 30 stupnjeva (odokativno) - sve u svemu iznimno tanka ostrica za fine poslove.
zlupal sam par komada da vidim sto ce selo reci, pa evo par slikica:
tragovi kovanja su ostavljeni namjerno, a ostaviti ih tako male iznimno zajebano i bas sam si super kaj je uspjelo.
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno11.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno12.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno21.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno22.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno31.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno32.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno41.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno42.jpg
mozda se svi cine isti...to je i bil plan, a ako ne, naravno i to je bio plan
vec sam postao ovaj filmic ali ako netko vidio...ovak ih delam: http://www.youtube.com/watch?v=yjvvBzIq ... ature=plcp
komentari dobrodosli.
...uglavnom, novi celik pronasao put do ispod mog cekica - silver steel iliti srebrni celik...Č.6840 po nasem starom standardu: 1,2% C, 0,2% Cr, 1,1% V, 1%W
oblozen zeljezom i zakaljen na oko 60 HRC-a grebe staklo nakon popustanja ko od sale, a prolazi savijanje u skripcu za 90 stupnjeva bez najmanje pukotine (i ravnanje - ne, niti jedan od ovih nije tako testiran).
povrsina je zavrsena je sa papirom P180, uronjena u kiselinu radi izrazavanja kontrasta i zastite od korozije, a naknadno cetkana strojno (nesto poput stone washa). drugim rijecima, idealna povrsina za svakodnevne "user-e" na kojoj se nece brzo vidjeti tragovi koristenja, ostrenja i sl. naravno, i smanjuje cijenu.
priamarna fazeta je na oko 15 stupnjeva brusena skoro do nule i onda sekundarna na oko 30 stupnjeva (odokativno) - sve u svemu iznimno tanka ostrica za fine poslove.
zlupal sam par komada da vidim sto ce selo reci, pa evo par slikica:
tragovi kovanja su ostavljeni namjerno, a ostaviti ih tako male iznimno zajebano i bas sam si super kaj je uspjelo.
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno11.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno12.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno21.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno22.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno31.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno32.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno41.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno42.jpg
mozda se svi cine isti...to je i bil plan, a ako ne, naravno i to je bio plan
vec sam postao ovaj filmic ali ako netko vidio...ovak ih delam: http://www.youtube.com/watch?v=yjvvBzIq ... ature=plcp
komentari dobrodosli.