Page 1 of 1

laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 18 Nov 2012, 20:35
by stari-nakovanj
stara tema o puukko ostricama vec je malo prevelika i nepregledna, pa otvaram novu.

...uglavnom, novi celik pronasao put do ispod mog cekica - silver steel iliti srebrni celik...Č.6840 po nasem starom standardu: 1,2% C, 0,2% Cr, 1,1% V, 1%W

oblozen zeljezom i zakaljen na oko 60 HRC-a grebe staklo nakon popustanja ko od sale, a prolazi savijanje u skripcu za 90 stupnjeva bez najmanje pukotine (i ravnanje - ne, niti jedan od ovih nije tako testiran).

povrsina je zavrsena je sa papirom P180, uronjena u kiselinu radi izrazavanja kontrasta i zastite od korozije, a naknadno cetkana strojno (nesto poput stone washa). drugim rijecima, idealna povrsina za svakodnevne "user-e" na kojoj se nece brzo vidjeti tragovi koristenja, ostrenja i sl. naravno, i smanjuje cijenu.

priamarna fazeta je na oko 15 stupnjeva brusena skoro do nule i onda sekundarna na oko 30 stupnjeva (odokativno) - sve u svemu iznimno tanka ostrica za fine poslove.

zlupal sam par komada da vidim sto ce selo reci, pa evo par slikica:

tragovi kovanja su ostavljeni namjerno, a ostaviti ih tako male iznimno zajebano i bas sam si super kaj je uspjelo.

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno11.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno12.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno21.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno22.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno31.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno32.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno41.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 0Cno42.jpg

mozda se svi cine isti...to je i bil plan, a ako ne, naravno i to je bio plan :D

vec sam postao ovaj filmic ali ako netko vidio...ovak ih delam: http://www.youtube.com/watch?v=yjvvBzIq ... ature=plcp

komentari dobrodosli.

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 19 Nov 2012, 00:32
by lex-lutor
Moram priznati da si GENIJALAC, imas talenta i upornosti.....

ALI covjece radis sa uzarenim celikom BEZ RUKAVICA i zastitnih cvikera. ZASTO ?

Ako spalis trapke, carape, dlake na prsima ...OK moze se prozvakati, no glavu i ruke trebas cuvati......

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 19 Nov 2012, 11:06
by stari-nakovanj
fala :D

zastitne naocale obavezno koristim, a ostalo po potrebi. rukavice gotovo nikad, vise stete nego koristi.

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 19 Nov 2012, 23:10
by Original_G
stari, filmić je poezija

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 20 Nov 2012, 00:03
by stari-nakovanj
fala, to mi jos niko nije reko :D

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 31 Jan 2013, 19:09
by stari-nakovanj
bas su mi stigle slike zavrsenog noza kolege majstora iz danske sa jednom od ovih ostrica, uzivajte u pogledu :D

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 957f99.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... 38854d.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm15 ... aa7db5.jpg

...a evo i njegove stranice: http://skotteknive.dk/

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 01 Feb 2013, 18:51
by Papilon
Stvarno si umjetnik, svaka ti čast, ovoje ipak u treba i moći i znati!!! :A25:

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 02 Feb 2013, 14:42
by stari-nakovanj
fala :D

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 21 Dec 2013, 07:45
by chal3oye
ALI covjece radis sa uzarenim celikom BEZ RUKAVICA i zastitnih cvikera. ZASTO ?

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 22 Dec 2013, 22:31
by siniša
za svaku pohvalu :A28:

Re: laminirane puukko ostrice - generacija II :D

Posted: 23 Dec 2013, 03:22
by Woolf Blaser
Strava! Predivno.