Page 1 of 1
krv
Posted: 08 Oct 2008, 19:07
by Original_G
igral se prijatelj s jedinim mojim nožićem i prije nego sam stigel reći pazi oštro (tnx nobile), donesi zavoj viče on!!!
e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 19:09
by nobile157
Očisti alkoholom
Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 19:10
by patch
Original_G wrote:igral se prijatelj s jedinim mojim nožićem i prije nego sam stigel reći pazi oštro (tnx nobile), donesi zavoj viče on!!!
e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
Nekim jakim alkoholom (medicinskim) ili tinkturom Plivsepta (opet medicinska). I jedno i drugo je nabavljivo u ljekarni. A kako je alkohol otapalo, nakon nejga ne bi trebalo ništa ostati na oštrici.
Voćne rakije nemoj koristiti jer imaju u sebi primjesa mirisnih spojeva - alkohol znači nije čist. Može se koristiti privremeno i za nuždu, ali ne i za stvarno čišćenje.
Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 19:18
by Original_G
imam doma čisti alkohol uvjek , jer je to najbolja stvar za dezinfekciju. pa bude koristil i za ovo.

Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 20:27
by Mr.Cabdriver
Original_G wrote:e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
Šta ima sidu? Zato hoćeš uklonit sve sa noža? Krvav nož je sexy
Alkohol NEĆE posve uklonit krv i masnoću sa oštrice (NEMATE POOOJMA!!! LALALALALAAAA

CSI i Grissom bi vas ukebaliiii). Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno. Oštricu bi trebalo prolaziti jako natopljenom krpom sa hidrogen-peroksidom (sol. hydrogenii peroxidii 3%) ili potopiti u isti. Za slučaj sumnje u učinkovitost hidrogena, jedan prolaz na kraju balade nitro razrjeđivačem po oštrici posve natopljenom krpom će stavit točku na I... i nemoj se zajebavat sa pevec nitrom jer ostavlja masne tragove. Ako je karbonska oštrica obavezno nitrom posle peroxida i onda nauljit dobro.
Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 20:42
by Original_G
to to tak kaj ni CSI nebre najti!!!

Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 20:44
by patch
Mr.Cabdriver wrote:
Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno.
Sada kada si počeo pisati o medicinskim sredstvima, napiši čovjeku gdje ga može nabavit i kako se točno zove.
Re: krv
Posted: 08 Oct 2008, 20:49
by Mr.Cabdriver
patch wrote:Mr.Cabdriver wrote:
Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno.
Sada kada si počeo pisati o medicinskim sredstvima, napiši čovjeku gdje ga može nabavit i kako se točno zove.
U apoteci hidrogeni peroxid otopina.3%
Re: krv
Posted: 09 Oct 2008, 20:20
by Original_G
LOL

Re: krv
Posted: 09 Oct 2008, 21:12
by stari-nakovanj
JoZ@ wrote:
pljuni na noz obrisi ga i naulji
