Page 1 of 1
Re: Zaštita oružja
Posted: 11 Oct 2008, 20:53
by rubinho
pretpostavljam da bi ovo trebalo biti smijesno
to si sam slozio?

Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 12:46
by nobile157
Po Zakonu o oružju, nema više ormara, spremište za oružje mora biti metalni ormar koji nije moguće otvoriti alatom uobičajene namjene, ma što to značilo.
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 13:01
by nobile157
Definitivno ne.

Ali, napravi si još jedan. Ja imam dva, jedan za puške, drugi za pištolje.

Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 13:19
by nobile157
Nigdje ne piše da streljivo moraš držati u sefu, samo oružje. Streljivo pospremi u drveni sanduk ili slično.
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 16:27
by nobile157
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 16:40
by Mike_Torello
HEAR HEAR! =) to bi trebalo uvesti kao slovo zakona, ako imas oruzje moras na lageru imati najmanje 1000kom streljiva za taj kalibar a drzava naravno daje poticaje i subvencionira nabavu istoga =) ...iiiiiiii zivjeli su sretno do kraja zivota! =)
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 16:42
by Knife_maniac
...sto nije dugo potrajalo

Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 17:02
by nobile157
To mi je životni moto od kada imam oružje . NAJMANJE 1000 komada po cijevi, ali, nekada je to bio problem: godišnje si mogao dobiti 25 komada za pištolj, 100 za karabin, MK su davali 200. Kad sam 80-te kupio malokalibarku i tražio 5000 komada, službenica je pala u nesvjest. Uspio sam je šarmirati da mi da 500 i bio sam jedini koji je to dobijao. A za gan, imao sam frenda policajca(milicajca) koji je pogledao koji starci imaju ganove, otišao kod njih doma, kao da provjerava kako čuvaju oružje i zamolio da uzmu nabavnuna tih 25 komada i daju njemu. Znalo smo sakupiti po 500 komada 7,65 i u kupovinu, a onda opće puškaranje.

Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 19:43
by k.horvat
aaa ti si taj kaj starcima otima streljivo.

Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 19:48
by nobile157
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 19:58
by Mike_Torello
k.horvat wrote:aaa ti si taj kaj starcima otima streljivo.

a ti si onda taj zakinuti STARAC? =)

(naglasak na starac

)
Re: Zaštita oružja
Posted: 12 Oct 2008, 20:58
by Mike_Torello
ako uvedu ovo sto imas IMAS, a za dalje ce se stediti =) ali mislim da nece to uvesti
Re: Zaštita oružja
Posted: 13 Oct 2008, 17:17
by nobile157
Re: Zaštita oružja
Posted: 13 Oct 2008, 20:25
by nobile157