Page 1 of 1

BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 26 Oct 2008, 00:23
by Mike_Torello
najprije da zahvalim BP-u u ime svih koji su prisustvovali na detaljnom uvodu u blackpowder oruzje, na mogucnosti isprobavanja istog i vrlo ugodnom i poucnom druzenju! Do sljedeci puta. Hvala! :A25: :A25: :A25: :A25: :A25:

P.S. svima onima koji su htjeli doci ali nisu iz tko zna kakvih razloga mogu samo reci neka vam bude zao! =)

P.P.S. slike (i clipovi) sljede kad se svi koordiniramo sa materijalima

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 27 Oct 2008, 18:39
by BoB
u očekivanju sličica i opširnijih tematskih komentara,
mogu reći da iako nisam nimalo sumnjao u blackpowder-ovu profesionalnost, ipak me ugodno iznenadila predanost, volja i nesebičnost kojom nam je prezentirao ovaj lijepi sport. dalo se puno toga naučiti i van okvira crnog baruta.

ovakva druženja čine puno za kulturu oružja i mislim da ne činim loše kad preporučam svim ljubiteljima oružja, profesionalcima i hobistima, tako i skepticima da ne propuste idući, nadam se skori, susret.

za sve posjednike oružja, sadašnje i buduće, kultura oružja, njegova uporaba, održavanje i prezentacija, predstavljaju siguran odmak od crnih kronika, mistificiranja i negativnog predznaka koji dominira u javnosti.

što se tiče crnog baruta mogao bi ovo biti početak jednog divnog prijateljstva. :A28:

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 28 Oct 2008, 22:53
by Mike_Torello
slike konacno...

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 01:05
by BoB
ova kapislara je prvo oružje koje nas je stvarno dočekalo nespremne i za koju smo svi zaključili da se okida ubrzicom, obzirom da je namještena tako da se okidač aktivira na prdac muhe udaljene 50m. :A36: čak se i snajperist zbrecao.
naravno, majstoru blackpowderu je to sasvim normalno i on nema takvih problema, samo se potiho smijao.
u jednom trenutku sam pomislio da ima daljinski za okidanje.

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 01:11
by Mike_Torello
NE DIHATI - NE PUHATI (u okidac) :A03:
ok sto sam ja opalio kad sam puhnuo u okidac, ali Lazo se isto scimao iako je vidio sto se meni dogodilo a i ja sam mu najmanje 4x naglasio da je okidac mekan, ono doslovno... ali ovo nije "mekan", ovo je ne tresi, ne drmaj, ne puši okidac... ja sam ga bočno pipnuo prstom dakle nisam ga ni potegao kad je opalio... ali sad znam kako radi pa bi nakon malo vjezbanja savladao tehniku =)

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 01:30
by BoB
srećom se na slikama ne vidi kako se tresemo. kaže bp da u čemu je problem. hebote nakon što nas je isplašio pričama što sve može poći po krivu i koje su posljedice više nismo bili sigurni s koje strane pucaju ta čuda. te eksplozija, te kačuša...kad sam zatvarao komore cilindra na revolveru došlo mi je da se popišam u njih da nebi koja iskra krivo poskočila.
naravno pod budnim okom majstora malo pomalo smo se privikli na ovo iznimno precizno i oku i ruci ugodno oružje.
nismo još za trapere, al prvim plotunom kravu na dvajs'pet rušimo. klasa redneck je položena.

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 01:47
by Mike_Torello
BoB wrote:nismo još za trapere, al prvim plotunom kravu na dvajs'pet rušimo. klasa redneck je položena.
bem ti, popljuvao sam monitor, svaki put kad se toga sjetim prasnem u smijeh =)
"krava na dvajs'pet" se treba sluzbeno uvesti kao disciplina... =)

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 08:25
by blackpowder
zahvaljujem se dečkima koji su prisustvovali ovom kratkom uvodu u svijet crnog baruta. Uvjerili su se u preciznost oružja i potpuni izostanak povratnog trzaja što ovo oružje čini vrlo ugodnim za pucanje. Evo još samo nekih podataka o oružju:
- pištolj Le Page .cal 44
- revolver REMINGTON NEW ARMY cal.44
- puška na kremen MORTIMER MATCH cal.54
- puška na kapislu TRYON LUX MATCH cal.45
- puška na kapislu SCOUT cal.36

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 12:57
by nobile157
Prošlu subotu održan je trening od 10,00 do 13,30 sati. Bilo nas je 5. Ispucano je - ja - 17 metaka iz pištolja, 5 iz sačmarice. Moji su pucali malo više, ali ništa strašno. Nije poanta ispucati 200 komada bez veze. Više smo radili praktične stvari, tipa: kako pravilno postaviti remen i holster, pravilno držanje ruke, punjenje i pražnjenje pištolja, pravila sigurnosti, safety area, pravilna izmjena spremnika, pravilno punjenje ačmarice, itd., itd.
Ima jako puno toga za naučiti i bez puškaranja, od kojeg nema nikakve koristi. Naučiti pravilno potegnuti gan, nanišaniti brzo i pogoditi precizno, e to je već nešto.

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 13:49
by shelby-eleanor
:A01: :A00: kmeeee.. zao mi sto nisam isla :A22:

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 15:21
by Original_G
nije te dragi želio u blizini :?: blizu je mađarija :?:

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 16:29
by Mike_Torello
:A38: a prasci jedni =) :A10: :A18: :A26:
:A09: ne spamajte topic =)

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 18:52
by blackpowder
shelby-eleanor wrote::A01: :A00: kmeeee.. zao mi sto nisam isla :A22:
Shelby ti si u zgb? javi se i imaš termin samo za sebe. :A25:

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 29 Oct 2008, 19:59
by shelby-eleanor
Original_G wrote:nije te dragi želio u blizini :?: blizu je mađarija :?:
pa mislim da je Kreso na to pitanje dao najbolji odgovor :A03: :A03: :A03: ne, ozbiljno, imala sam neke obveze na faxu. subotom navecer :A10: :A01:
nobile157 wrote:Dođi na Dotršćinu 8.11.
cini se da cu i to propustit :A00:
blackpowder wrote:Shelby ti si u zgb? javi se i imaš termin samo za sebe. :A25:
aha, ma ocekujem reprizu proslog susreta i to uskoro :A03: :A27:

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 06 Mar 2009, 20:20
by Breadfan
Svaka čast na reportaži!
Jeste kojeg medvjeda pobrali il' su se razbježali od straha poslje prvog pucnja? :D

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 06 Mar 2009, 20:40
by Mike_Torello
jel vidis da sam na slikama? =) (hint: Lički Međed)

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 07 Mar 2009, 13:39
by Original_G
klik wrote:
blackpowder wrote:zahvaljujem se dečkima koji su prisustvovali ovom kratkom uvodu u svijet crnog baruta. Uvjerili su se u preciznost oružja i potpuni izostanak povratnog trzaja što ovo oružje čini vrlo ugodnim za pucanje. Evo još samo nekih podataka o oružju:
- pištolj Le Page .cal 44
- revolver REMINGTON NEW ARMY cal.44
- puška na kremen MORTIMER MATCH cal.54
- puška na kapislu TRYON LUX MATCH cal.45
- puška na kapislu SCOUT cal.36
Dobro još me kopka, mada sam se ostavio vatrenoga oružja iz više razloga....

No zanima me, što je na kraju zaključeno u onoj raspravi. Može li se revolver višepuc
posjedovati bez onih silnih peripetija, liječnički, taxe,.......

I naravno koliko košta jedno takvo "prosječno zadovoljstvo" u kunama u Hrvatskoj?
imaš unutar teme crni barut, sve objašnjeno, uglavnom kupiš i prijaviš ko plinski pištolj!

Re: BLACKPOWDER (tutorial & tryout) meeting - Listopad 2008

Posted: 08 Mar 2009, 20:06
by Original_G
dok neko ne opljačka nekaj s kuburom i olovnim kuglama možda opće ne primjete da postoji, isto kak magnum zračnice :A16: