Page 1 of 1
nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 21 Jan 2014, 23:02
by Gaston Glock
Nova puskica pridodata kolekciji.
GSG-5, kalibar .22lr

Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 24 Jan 2014, 23:31
by Mike_Torello
jako lijepo, cestitam na prinovi =) jeli isprobana? kako si zadovoljan?
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 25 Jan 2014, 00:15
by Darko11
Predobra je,svaka cast.Napisi dojmove sa pucanja kad bude.
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 25 Jan 2014, 08:47
by Gaston Glock
Cekam u ponedjeljak da mi bude gotov ozuzni list za nju, pa cu da je ponesem prvi put na streliste u mojem vlasnistvu. Prije toga sam samo probao 22 metka (1 okvir) od vlasnika, i to bez red dot-a kojeg sam stavio kao sto se vidi na slici. Puska je super za plinkanje po metalnim metama, ali jos cu da je isprobam pa ostavim koji dojam....
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 25 Jan 2014, 11:15
by Aguila
Koja je cijena, ako nije tajna?
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 25 Jan 2014, 20:17
by smokejumper74
cestitka na prinovi
sad 1 000 000 metaka propusti kroz cijev i uzivaj
ljepu zabavu zelim
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 26 Jan 2014, 09:54
by Gaston Glock
Hvala

Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 16:59
by Taktičke Operacije
Kako si ju registrirao u MUP-u? Nisu te zezali s obzirom da izgleda kao automatsko oružje?
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 17:46
by Gaston Glock
Bez problema. Nema to u nasem zakonu (BiH). To je sportska puska malokalibarska. Nista drugacija od Ceske Zbrojovke model 512, koja je takodje poluautomatska...
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 17:56
by Taktičke Operacije
E to je drugo, ja sam u RH i ovdje je zakonom zabranjeno sve što liči na automatsko oružje, ali kako vidim po odgovorima na temi koju sam postavio u vezi toga ima dosta takvih komada koji liče na automat al su poluautomati i registrirani su normalno.
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 17:59
by Gaston Glock
To je cista glupost. Znaci ljudi ne mogu uzivati u oruzju, sad sto izgleda "kao automatsko", ne znaci da cu hodati ulicom i pucati... ccc. Sreca pa u BiH imamo malo blaze zakone o oruzju.
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 18:08
by Darko11
Taktičke Operacije wrote:E to je drugo, ja sam u RH i ovdje je zakonom zabranjeno sve što liči na automatsko oružje, ali kako vidim po odgovorima na temi koju sam postavio u vezi toga ima dosta takvih komada koji liče na automat al su poluautomati i registrirani su normalno.
Kako kada ljudi u RH legalno posjeduju FAL ovke i Kalase u pravom kalibru samo poluautomatske ?
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 18:12
by Taktičke Operacije
Ne znam. Evo na stranicama MUP-a tako piše pod rubrikom koje je oružje zabranjeno
http://www.mup.hr/main.aspx?id=41#Koje% ... zabranjeno?
Re: nova puskica u kolekciji... GSG-522
Posted: 16 Feb 2014, 19:01
by Darko11
Nije mi jasno to,evo ti samo jedan primjer sa foruma a znam jos dosta primjera
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=7&t=414
Gaston Glock wrote:To je cista glupost. Znaci ljudi ne mogu uzivati u oruzju, sad sto izgleda "kao automatsko", ne znaci da cu hodati ulicom i pucati... ccc. Sreca pa u BiH imamo malo blaze zakone o oruzju.
Zakoni u BiH varijraju u po kantonima,od jednog dod drugog kantona su potpuno razliciti kao da je druga drzava a razlikuju se cak i po opcinama.Negdje kao na srecu i u mom kantonu su jako liberalni

a negdje i za zracnu trebas nabavnu dozvolu.U biti BiH jos uvjek nema pravi zakon o oruzju na drzavnom nivou pa se tu nezna ko pije ko placa.Svak tumaci zakon kako hoce.