Page 1 of 2

Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 01:23
by derba
Pozdrav!
Dali netko zna konkretno gdje bih mogao nabaviti Hatsan Dominator 200w u kalibru 5.5.
Zanima me ta puška ,ali je nema gdje god sam tražio.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 09:11
by Hawk
I dobro ti nama došao na forum...

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 12:09
by derba
Hawk!
Neznam zašto me pere osjecaj u tvom postu da sam nešto propustio kad sam napisao svoj post , pa te ljubazno molim da mi na to i ukažeš. Forumu sam pristupio prije malo više od godinu dana, pa ako nesudjelujem u raspravi neznaci da nepratim zanimljive teme i skupljam znanje. Za slucaj da sam pogrešno shvatio tvoj post ...eto, hvala na dobrodošlici.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 15:52
by Hawk
a žašto ja... derba... tebi nebi smio zaželiti dobrodošlicu na forum...???
ali kad već pitaš... ja bi recimo, na tvome mjestu, u prvom postu bar lijepo pozdravio forumaše od kojih očekuješ koristan savjet.
Tako (skoro) uvijek brže dobiješ odgovor na tvoj upit...

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 20:06
by derba
E ovo sad je više nego picajzliranje al ajde...

Lijep pozdrav forumaši !

Napisao bih ovaj pozdrav velikim slovima da naglasim svoj ogromni propust ,ali bi tada opet netko pomislio da galamim pa bolje mir.

Hawk !
Kad nekome stvarno zaželiš dobrodošlicu ne pocinješ recenicu sa "I" i na kraju umjesto tockica interpunkcije stajao bi usklicnik.

Ovo je zadnje što cu o ovome napisat i ispricavam se svima na forumu zbog svog propusta.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 06 Feb 2014, 22:56
by karabalic
Uvoznik za Hatsana je Induchem. Probaj njih kontaktirati!

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 07 Feb 2014, 11:18
by derba
Hvala za informaciju ,zvat cu ih. Dobio sam jednu informaciju da je sada u 2. mj. negdje u Njemackoj sajam lovackog oružija tj. predstavljanje noviteta za navodno iskljucivo trgovce(zastupnike) ,pa od 3. mjeseca idu naruđbe prema proizvođacima. To bi moglo opravdat trenutacnu siromašnu ponudu po trgovinama.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 07 Feb 2014, 17:14
by derba
Napokon informacija, ali za mene razocaravajuca ....nazvao sam uvoznika za Hatsan -Induchem i oni su mi rekli da Dominator 200w 5.5 nemogu nabaviti i više ga nece uvoziti ,i da nepostoji mogucnost pojedinacne naruđbe bez obzira na vrijednost ili što drugo jer je minimum 100 kom. za naruđbu, a nemaju potraznju toliku u hr. Uljudno su mi ponudili ,a ja prihvato sugestiju za Gamo cfx royal 5.5 te ju idem danas pogledat uživo, pa se možda i ponovim, sve ce biti stvar "ljubavi na prvi pogled "

Moderatorima ..... može lock na temu , hvala

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 07 Feb 2014, 18:17
by Iggy
Gamo CFX je puno bolji od bilo kojeg Hatsana, ako ti se svidi i imaš novaca kupuj.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 08 Feb 2014, 00:20
by derba
Uzeo danas gamo cfx royal i gamo optiku 3-9x40 ,nije bilo ns airkinga nadam se da ce gamo izdržati. Osim svega plasticnog vec navedenog(okidac,nišani...) sve ostalo jako uglađeno dijeluje. U biti jako sam zadovoljan kupovinom sad samo da upotpunim ugođaj gađanjem i to je to. Nemam skoro nikakvo iskustvo sa zracnicama ,mislim nikada nisam imao svoju.


Image

Image

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 08 Feb 2014, 04:13
by jolly
Svaka cast! Skupio si informacije i rijesio nabavku, sve u 48 sati!
To se zove efikasnost!
:A28:

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 08 Feb 2014, 19:27
by Mike_Torello
Derba, nemoj zaboraviti prijaviti tu zracnicu u nadleznu PU ili PP, mislim da ti treba 40 ili 70kn biljega... naravno ako je kalibra veceg od 4,5mm i brzine zrna vece od 200m/s, ako nije, zanemari ovaj post

LP

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 09 Feb 2014, 00:31
by Iggy
Imao sam dugo Gamo Hunter 440, nije imala plastični okidač,samo prednji nišan sa metalnim štitnikom. Jako dobra puška.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 09 Feb 2014, 01:23
by Mike_Torello
Moj Hunter 440 nije imao stitnik prednjeg nisana, nego sam morao staviti onaj sa M48/K98
okidaca se ne sjecam bas, mislim da je bio metalni... ali sto mi nije pasalo kod istog, je kad povuces okidac do kraja, jedva su ga 2/3 bile vani, ostatak "potone" u prorez jer ne ide prema natrag, nego, natrag gore pod 45°... to me je uzasno zivciralo...

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 09 Feb 2014, 02:49
by Woolf Blaser
jolly wrote:Svaka cast! Skupio si informacije i rijesio nabavku, sve u 48 sati!
To se zove efikasnost!
:A28:
Podsjeti me ovo na kolegu lovca4545! :D

Cestitam kolegi na prinovi! :A25:

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 09 Feb 2014, 12:11
by derba
Mike_Torello hvala za podsjetnik ,da moram ici u Mup jer je 5.5 cal i 220m/s dobio sam onaj papir za prijavu jedino mi nitko nije rekao za biljege ..Hvala...
Na cfx-u mi sa necini da je takav slucaj s okidacem bar ovako na suho ,sutra cu ga ponijeti na selo pa cu ga malo testirati.
Probat cu sam upucat optiku iako imam besplatno upucavanje u trgovini gdje sam kupio . Procitao sam dosta o tome nadam se da necu ništa shebat.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 09 Feb 2014, 14:24
by Mike_Torello
provjeri si jos za biljege prije nego kupis, kao sto rekoh nisam siguran jeli 40kn ili 70kn, kako bilo javi nam da znamo....

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 10 Feb 2014, 01:41
by Iggy
To je jaka puška pa povedi računa o streljivu, prilikom samog pucanja ćeš vidjeti koji je metak dobar. Neki ima loš kalup pa zrak prođe mimo njega i klip udari u čelo kao da je cijev bila prazna. Tu nema ni brzine ni pogotka, ako metak valja puška ima mekši zvuk i klip nježnije sjedne. To se posebno osjeti kod jačih pušaka, meni je na Gamu bilo tako.

Re: Hatsan Dominator 200w

Posted: 10 Feb 2014, 07:08
by Mike_Torello
Metak se sastoji od zrna, cahure, kapisle i baruta, ovdje je rijec samo o zrnu tj diaboli tocnije kad je zracna puska u pitanju.

Re: Gamo cfx royal 5.5

Posted: 10 Feb 2014, 21:12
by derba
Evo danas napokon otišao na selo i pripremio sve za upucavanje optike po principu ovdje na forumu i mogu reci da sam to uspješno obavio bez vece zavrzlame . Za pocetak sam ispucao 100-150 dijabola i umorio se od silnog hodanja do mete i nazad al nebitno. Prvo sam upucao na 10m ,što mi se u teoriji dok sam citao forum cinilo bezveze, ali sve ima svoje zašto i kako. Poslije sam upucao na 25m i onda sam postavio metu na 50m ali nisam dirao optiku vec sam tražio po okomici koliko treba podici da bi se pogađalo u sredinu (neznam dali se to uopce tako radi ,ali mi se nije dalo stalno šarafat po optici). Shvatio sam i da je naj bolje u biti gađati na 25-30m jer sam imao osjecaj da diabola putuje cijelu vjecnost do mete. E sad o cfx-u... dijabole su rws hobby 5.5 .Primijetio sam da mi prilikom stavljanja diabole prstom u cijev neuđe košuljica dovoljno te ju zatvarac malo sažvace ,brzo sam tome doskocio i uzeo si komad silka od silkerice koja je taman za to i ok. Znalo se desiti da dijabola završi dublje u cijevi, a vecina se osjeti onaj klik kad sjedne u ležište. Grupe su po meni bile ok uz vjetar, ali sam se malo razocarao probojnošcu (malo sam više ocekivao ) možda griješim. Sa optikom sam zadovoljan nije mrdnula nigdje i sve što sam htjeo na njoj podesiti to sam i napravio. Okidac hmmm toliko sam procitao o njemu ...kao prvo na mojem cfx je plasticni ,nije mi toliko težak ima možda.. ustvari dosta dug hod i zna onako plasticno zaškripati. To ce vjerojatno biti prva sljedeca investicija u GRT-4. Opruga ce vjerojatno biti druga investicija naravno u nitro piston zbog još manjeg trzaja i trajnosti . Zasad bi to bilo sve ukupni dojam +4